Rijeka – Istra 2:1

TeÅ¡ku pobjedu Riječani su izvojevali na Kantridi u susjedskom derbiju protiv Istre. Slabih 15 minuta s obje strane na početku nije davalo dojma da je Rijeka spremna da povede na utakmicu na svom terenu, a Istra djelovala blokirano. Svjetla točka u redovima ‘bijelih’ bio je Cesarec koji je od početka pokuÅ¡avao bio glavna opasnost po gol vrlo dobrog Prskala. U 20 minuti Cesarec ima dobru priliku ali već u sljedećoj akciji u napadu gostujuće ekipe u kaznenom prostoru domaćih u skoku se sudaraju Križman i Datković, a sudac Batinić nakon pada Križmana pokazuje na bijelu točku. Sigurni izvoÄ‘ač kaznenog udarca s 11 metara je Stipe Bačelić-Grgić i Istra dolazi u vodstvo 0-1.

Prva prava prilika za domaće je u 28. minuti kada Weitzer ne uspijeva plasirati Prkalu u mrežu, a prekrasni pokušaj Mujanovića u rašlje golman Istre također uspješno brani u 35. minuti. Minutu kasnije Batinić s terena na tribinu šalje Igora Pamića radi zadržavanje lopte u svojim rukama i guranja domaćeg igrača.

U 43. minuti nakon ubačaja Brezovca prekrasan gol Cesareca koji odlično prima i sigurno šalje loptu u mrežu za 1-1.

U drugom dijelu Cesarec u 56. minuti lijepim udarcem opet Prskala natjerava na obranu. Isto se ponavlja i u 65. minuti kada je s 18 metara zamalo neprecizan. U 71. minuti odlično odigrana dodavanja Cesareca do Čavala koji lijepo ubacuje do Mutomba, a ovaj glavom šalje loptu malo iznad prečke i podiže navijanje domaćih.

Nakon izvedenog kornera u 84. minuti Kreilach pogaÄ‘a stativu, a u posljednjem izvoÄ‘enju iz kuta u 89. minuti Brezovec ubacuje, a Datković glavom trese mrežu za pobjedu i konačnih 2-1. (L.Slama – Rijeka Danas)