Dugo Selo – Rijeka II 2:2

Druga momčad Rijeke remizirala (2:2) je na gostovanju kod Dugog Sela u 10. kolu Treće HNL zapad i sačuvala prednost na vrhu ljestvice pred Dinamom II koja sada iznosi jedan bod.

Nakon odličnog otvaranja utakmice i ranog vodstva pogotkom Aliyu Okechukwua, koji je u 7. minuti s ruba kaznenog prostora pogodio donji lijevi kut domaćeg vratara, Rijeka II je posebno početkom drugog poluvremena propustila nekoliko obećavajućih prilika (Dangubić, Kokorović) za prelomiti susret, otići na dva pogotka prednosti i donijeti tri boda u Rijeku. Ipak, kako je utakmica odmicala domaćin je sve više prijetio, pogodio vratnicu nakon slobodnog udarca Jakirovića, pa u samo desetak minuta preokrenuo rezultat.

U 61. minuti nakon ubačaja iz slobodnog udarca i malo glavometa u kaznenom prostoru Rijeke lopta je došla do Vidovića koji glavom pogađa za 1:1. Deset minuta kasnije probleme obrani Rijeke II stvorio je novi ubačaj sa strane. Ponovo se lopta odbijala po kaznenom prostoru prije nego što je natrčao Borovčak i pogodio za 2:1.

Ipak, bod vrijedan očuvanja prvog mjesta Rijeci II donio je Filip Dangubić koji je realizirao jedanaesterac, dosuđen nakon što je netko od domaćih braniča rukom zaustavio pokušaj proigravanja Marciuša, u 88. minuti.

Do kraja utakmice Rijeka II je krenula po puni plijen, prijetila preko Marciuša s desne strane, ali vremena i snage za novi pogodak i pobjedu više nije bilo.

Novu utakmicu Rijeka II igra već u srijedu kada će od 14.30 sati na Rujevici gostovati Stupnik.

DUGO SELO Gradski stadion. Gledatelja 300. Sudac: Mario Jelić (Zagreb). Strijelci: 0:1 Okechukwu (7′), 1:1 Vidović (61′), 2:1 Borovčak (71′), 2:2 Dangubić (88′-11m). Žuti kartoni: Borovčak, Skorin, Pavlić (Dugo Selo), Kokorović (Rijeka II).

DUGO SELO: Nevistić, Mlinarić, Pulić, Puretić (od 46′ SKorin), Benković, Micić (od 46′ Vidović), BariÅ¡ić, Jakirović, Pavlić, Borovčak, Mamuza.

RIJEKA II: Nwolokor, Budicin, Å pikić, Knežević, MrÅ¡ić, Gerald, Scaglia, Ajayi (od 59′ Budan), Kokorović (od 68′ Furijan), Okechukwu (od 76′ MarciuÅ¡), Dangubić.