• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Topic o Armadi  (Prikazano: 105930 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Online Fornax

• Forza Fiume
Odg: Topic o Armadi
« Odgovori #270 u: Kolovoz 07, 2015, 09:39:50 »
  • Nisi jedini kome te stvari smetaju, ali meni više smeta ideja Rijeke u kojoj moras pazit sta ćeš reć i koga ćeš naljutit jer bi te to moglo koštat glave.

Sent from my ST21i using Tapatalk

Offline black label

• Forza Fiume
    « Odgovori #271 u: Kolovoz 07, 2015, 10:08:54 »

• Ček, ček, ček? Koji jebeni faktor u cijeloj priči je jedna NAVIJAČKA SKUPINA, da daje "otpor" INTENDANTU KAZALIŠTA? Jedino legitimno pravo ikakvog oponiranja u ovoj priči imaju ljudi koji idu u kazalište i kojima se Frljićevo ponašanje ne sviđa (osobno znam nekoliko takvih, nitko od njih nije desničar). I naravno, političke stranke i građani civiliziranim putem.

Zajebavaš se jel? Evo ja idem u kazalište. Ne idem često ali odem. I mogu se nazivat Armadom. Jel ti odgovaram kao faktor? ne lupetaj

Svi imaju mišljenje da je navijačkoj skupini mjesto na tribini. Pa kad je došao rat onda je navijačkoj skupini bilo mjesto u ratu, pa kad dođu poplave onda je navijačkoj skupini mjesto na nasipima, pa kad treba davat krv onda je navijačkoj skupini mjesto u CK-u, pa kad treba radit humanitarke onda je navijačkoj skupini mjesto u centrima za skrb, pa kad ti dođe stoka iz Splita, Mađarske, Nizozemske i sere te po tvom gradu onda je navijačkoj skupini mjesto na cesti...Svi bi takvi kako im paše.

Frljić nije Srbin. Nego je srpski prvokator koji blati državu kroz prizmu 'umjetnosti'. Sori al kakve veze kazalište točno ima sa ispovjedi žena. Šta to nije napravio na nekoj javnoj tribini.

Frajer provocira i petlja se di mu nije mjesto. I tome treba stat na kraj. Nije stvar u ženama, kazalištu i činjenicama da je bilo prljavština u ratu, nego o tipu koji nam se sere po svemu hrvatskom i to pravda umjetnošću. Umjetnost my ass.

''Investicija koja me čini sretnim i zadovoljnim. Vratio sam dug svom gradu. Rezultati mogu biti bolji ili slabiji, ali kamp i stadion su moja najveća pobjeda. Svih nas na Kantridi''

Offline pandaaa

• Morčić
    • **
    « Odgovori #272 u: Kolovoz 07, 2015, 10:14:07 »

• Frljić nije Srbin. Nego je srpski prvokator koji blati državu kroz prizmu 'umjetnosti'. Sori al kakve veze kazalište točno ima sa ispovjedi žena. Šta to nije napravio na nekoj javnoj tribini.

Frajer provocira i petlja se di mu nije mjesto. I tome treba stat na kraj. Nije stvar u ženama, kazalištu i činjenicama da je bilo prljavština u ratu, nego o tipu koji nam se sere po svemu hrvatskom i to pravda umjetnošću. Umjetnost my ass.

Čovjek ne sere po SVEMU hrvatskom nego po "hrvatskim" prljavštinama kojih bi se normalni čovjek trebao stiditi.
    Koliko bi vas stalo iza kluba da počne na prljav način (poput Dinama) osvajati prvenstva?
    Ista analogija.

Offline black label

• Forza Fiume
    « Odgovori #273 u: Kolovoz 07, 2015, 10:15:15 »
  • Čovjek ne sere po SVEMU hrvatskom nego po "hrvatskim" prljavštinama kojih bi se normalni čovjek trebao stiditi.
    Koliko bi vas stalo iza kluba da počne na prljav način (poput Dinama) osvajati prvenstva?
    Ista analogija.

A jel? Jel i tebi domovinski rat osvajački i agresorski kao njemu? Stidiš ga se?
    ''Investicija koja me čini sretnim i zadovoljnim. Vratio sam dug svom gradu. Rezultati mogu biti bolji ili slabiji, ali kamp i stadion su moja najveća pobjeda. Svih nas na Kantridi''

roberto baggio

• Gost
    « Odgovori #274 u: Kolovoz 07, 2015, 10:20:55 »
  • Riječanin sam od glave do pete, moji su tu već stoljećima... tako da nemoran nikome niš dokazivat niti želin.

Par stvari samo :

1. sere mi se od tih špreha kako je Rijeka multikulturan i tolerantan grad, baš zato što ti epiteti daju prostora pojedincima i njihovim provokacijama kojima zloupotrebljavaju pitomi primorski mentalitet Rijeke i njenih građana. 

2. Kako se dozvoljava Frljiću, da na funkciji intendanta HRVATSKOG narodnog kazališta I. Zajc vodi neke svoje privatne ratove i iznosi osobne stavove te omalovažava i vrijeđa domovinski rat i Oluju ? Čovjek predstavlja cijelo kazalište koje pak u zemlji i inozemstvu predstavlja grad Rijeku. Plaćen je novcem HRVATSKIH poreznih obveznika, za što ? Da vrijeđa, provocira i omalovažava nešto što je možda i jedina svjetla točka ove mlade i jadne države ? Kako taj smrad ima obraza na dan obljetnice Oluje spuštati hrvatsku zastavu na pola koplja i organizirati "predstavu" u suradnji sa srpskim narodnim vijećem koje je u direktnom kontaktu sa maticom zemljom dakle Srbijom čiji je pak službeni stav da je Oluja zločinačka akcija ? Kakve će posljedice snositi taj Frljić zbog ovakve sramote ? Hoće li uopće snositi konkretne posljedice, ili će dobiti samo pec-pec po prstima od Presvjetlog Obelixa, vladara Rijeke u izgnanstvu u hotelu Bonaviji u kojeg je protjeran od žene nakon što je napumpao neku ambicioznu fufu ?

3. Jedno je umjetnost i slobodni umjetnički izražaj, a drugo je mučko provociranje, vrijeđanje i pišanje po nečemu što je sveto za Hrvate i Hrvatsku. Ljudi su ginuli u ratu, ginuli za slobodnu Hrvatsku, da bi takvi kao Frljić danas imali radno mjesto i slobodu govora i djelovanja. I onda taj Frljić sere u lice svim tim ljudima koji su dali ono najvrednije što su mogli za ovu zemlju... Frljić je obično govno.

4. Svaka akcija ima reakciju, pa se tako sada mnogi čude ispadu pojedinaca u sklopu Armade... dragi moji kad s jedne strane imate jedan extrem u vidu Frljića, zakon sile kaže da i s druge strane mora biti jednak extrem, zbog balansa...

5. U Rijeci se zadnjih 15-20ak godina nakotilo previše šljama u svakom obliku. Rijeka kakvu znam iz mladosti i danas nema više veze s vezom... ča je bilo tega više ni.

Online Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #275 u: Kolovoz 07, 2015, 10:21:48 »
  • Sve i da je Frljic palio hrvatsku zastavu i pjevao "druže slobo spremi salate", postoje legitimne metode borbe protiv toga koje ne uključuju ustasovanje i napadanje ljudi na Korzu.

Offline TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #276 u: Kolovoz 07, 2015, 10:30:50 »
  • Budući da ovo prerasta u političku raspravu, iako tome nije mjesto na forumu, neću ništa brisati niti ključati teme i slično.

Ali pič*aranja, sr*nja i ostale uvrede zaobilazite u oštrom luku. Ako imate nešto za napisati, argumentirajte i ostavite, ako ćete Fornaxa, TIRa, brzog ili člana xy poslati u 3pm, bolje nemojte ni pisati ništa.

Čovjek ne sere po SVEMU hrvatskom nego po "hrvatskim" prljavštinama kojih bi se normalni čovjek trebao stiditi.
    Ista analogija.

http://www.nacional.hr/intervju-oliver-frljic-rezultati-oluje-su-masovni-egzodus-srba-i-ratni-zlocini/
    http://narod.hr/hrvatska/frljic-i-obersnel-oluju-obiljezavaju-hrvatskom-zastavom-na-pola-koplja ???

Tek sada vidim da je zastava bila na pola koplja. U hrvatskom gradu, na državni praznik i 20. obljetnicu Oluje. Ne čitam dva dotična portala i ne znam kakve ideologije zastupaju, ako su okrenuti nekoj od njih.

Iako se ne slažem sa mlaćenjem, bacanjem jaja i takvim metodama, "legitimne metode borbe" obično rezultiraju gutanjem knedle i izjavom "ma netko će ga već prijaviti, neću ja". Ovako se barem malo prašine diglo oko toga, a mada su članci, a posebno komentari na raznim portalima nerijetko dno dna, na većini prevladava negativnost prema Frljiću i ovome što on radi.

Offline pandaaa

• Morčić
    • **
    « Odgovori #277 u: Kolovoz 07, 2015, 10:37:51 »
  • Čovjek ne sere po SVEMU hrvatskom nego po "hrvatskim" prljavštinama kojih bi se normalni čovjek trebao stiditi.
    Ista analogija.

A jel? Jel i tebi domovinski rat osvajački i agresorski kao njemu? Stidiš ga se?

Meni nije, meni je obrambeni i oslobodilački, ne znam što je njemu (ako je to rekao nisam to vidio), ali bez obzira na to ostaje pitanje "prljavština" iza puno stvari u Hrvatskoj čak i nevezano za sam rat.
    Ova država od svog nastanka koketira sa nekim krivim prošlim sustavima i stavovima i to nikako ne može biti ispravno. Zatim, da li je kruna jučerašnje proslave trebalo biti "ubij srbina" i "za dom spremni"? Da li ako je netko drugi loš imaš i ti pravo biti loš? Za rješavanje takvih situacija postoje zakoni, a ne linč.

roberto baggio

• Gost
    « Odgovori #278 u: Kolovoz 07, 2015, 10:38:50 »
  • Nisam bio dovoljno jasan, valjda, pa ću sad.

Jebem mater svakom onom tko brani Frljića i tko traži opravdanja za ovakvu svinjariju kakvu je napravio povodom obljetnice Oluje.

Uopće me ne zanima da li je taj netko admin, ugledni član foruma, ili neki drugi kurac... uopće.

Frljić je govno koje je na dan obljetnice Oluje spustilo Hrvatsku zastavu na pola koplja kao da je dan žalosti, i koje je na taj dan organiziralo performans skupa sa srpskim narodnim vijećem i maticom zemljom Srbijom. Točka.

A ako netko ima problema s ovim mojim riječima, kad budem na tekmi, nek mi se slobodno javi i kaže u facu što ima.

Pozdrav.

Offline black label

• Forza Fiume
    « Odgovori #279 u: Kolovoz 07, 2015, 10:43:30 »
  • Nema bez obzira na to. To je bit cijele price. Spustanje barjaka na pola koplja. To je bit price. To nije umjetnost.

Ne nije kruna proslave trebala bit ubij srbina. Ali nije trebala biti ni izjednacavanje Oluje sa zlocinom sto zastava na pola koplja jasno sugerira...

A onda kada nepravda postane zakon, otpor postaje duznost. Vec sam rekao. Nisam ja ustasa. Nisam nacionalista. Nemam nista protiv Srba al Frljic je prevrsio mjeru.

Poslano sa mog GT-S6310 koristeći Tapatalk

Offline october

• Forza Fiume
    « Odgovori #280 u: Kolovoz 07, 2015, 10:44:20 »
  • Rat je zlo, nitko ga ne zaslužuje.
    Nije bogat onaj koji puno ima, nego onaj koji malo treba

Offline TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #281 u: Kolovoz 07, 2015, 10:51:14 »
  • Ali svakako je Frljić uspio u onome što je i naumio.

Provocirao je, za nekoga blago, za nekoga oštro, i digla se prašina. On je dobio besplatnu reklamu kako god okreneš, jer sad ljudi bruje ili o sramoti Armade/Rijeke/koga već što je skandirala/bacala/tukla, ili o samom Frljiću i njegovoj predstavi. Kako god okreneš, spominje ga se, a to mu je bio i cilj.

Barem je forum živnuo. :D

Online Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #282 u: Kolovoz 07, 2015, 11:28:24 »
  • Nisam bio dovoljno jasan, valjda, pa ću sad.

Jebem mater svakom onom tko brani Frljića i tko traži opravdanja za ovakvu svinjariju kakvu je napravio povodom obljetnice Oluje.

Uopće me ne zanima da li je taj netko admin, ugledni član foruma, ili neki drugi kurac... uopće.

Frljić je govno koje je na dan obljetnice Oluje spustilo Hrvatsku zastavu na pola koplja kao da je dan žalosti, i koje je na taj dan organiziralo performans skupa sa srpskim narodnim vijećem i maticom zemljom Srbijom. Točka.

A ako netko ima problema s ovim mojim riječima, kad budem na tekmi, nek mi se slobodno javi i kaže u facu što ima.

Pozdrav.
    Ok, sad barem znamo tko od forumasa je bio pred kazalistem. [emoji1]

roberto baggio

• Gost
    « Odgovori #283 u: Kolovoz 07, 2015, 11:43:45 »
  • To je ta poznata multikultura i tolerancija, je tako Fornex ?

Odmah brže bolje staviti etiketicu i spremiti čovjeka u ladicu rezerviranu za primitivce i divljake, jer se usudio stvari nazvati pravim imenom.

I ne dragi, nisam bio pred kazalištem, jer sam na drugom kraju Europe, ali ako je tebi tako lakše, onda sam bio.

Offline pandaaa

• Morčić
    • **
    « Odgovori #284 u: Kolovoz 07, 2015, 11:44:05 »
  • Nema bez obzira na to. To je bit cijele price. Spustanje barjaka na pola koplja. To je bit price. To nije umjetnost.

Ne nije kruna proslave trebala bit ubij srbina. Ali nije trebala biti ni izjednacavanje Oluje sa zlocinom sto zastava na pola koplja jasno sugerira...

A onda kada nepravda postane zakon, otpor postaje duznost. Vec sam rekao. Nisam ja ustasa. Nisam nacionalista. Nemam nista protiv Srba al Frljic je prevrsio mjeru.

Poslano sa mog GT-S6310 koristeći Tapatalk
    Umjetnost je oduvijek imala provokaciju i političke/socijalne razloge kao cilj. Počevši sa Michelangelom i Sikstinskom kapelom, preko Picassa i Guernice,  Dadaista, zatim Sex Pistolsa i kraljice na omotu albuma, Laibacha i Mladine u Jugoslaviji do ovoga... Krive stvari treba pokušati istaknuti. Mene je sram nekih stvari koje su se događale i događaju se kod nas i razumijem zastavu na pola koplja kao simbol žalosti za te krive stvari. Možda sam ja više otvoren za takav način izricanja poruka i nemam problema s tim, ali to ne znači da sam protiv Hrvatske. Dapače, smatram da sam baš zato za jednu ispravnu i pravnu Hrvatsku u kojoj će i moje dijete moći normalno i bez neugode živjeti.