• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Pitanja upravi  (Prikazano: 115937 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline joy_division

• Forza Fiume
Pitanja upravi
« u: Lipanj 15, 2008, 23:41:08 »
  • Obzirom da se o ovim temama razglaba po 10 topica, hajde da iskomentiramo neke stvari koje su ostale u zraku prije početka nove sezone na jednom mjestu.

Šta bi mene konkretno zanimalo?

1. Dario Jertec

Kada je dolazio, moja malenkost i još par forumaša smo postavili pitanje tko je toliko lud da posudi igrača na godinu dana, preuzme njegova ne mala primanja i ostavi si 15 dana za otkup ugovora istog odnosno niti nakon nepune dvije utakmice? Koliko se sjećam, Rubeša je onda tumačio odredbe ugovora drugačije od Vrbanovića odnosno otkup ugovora je mogao biti i kasnije.

Jertec se vratio u Dinamo nakon odigrane sezone kod nas, nismo bili baš previše oduševljeni jer znamo da sigurno može bolje. Ali, ako se već nije računalo na njega, zašto je igrao baš svaku utakmicu koju je mogao i to na 4 pozicije (lijevi i desni bek, lijeva i desna polušpica)? Odnosno, u kojem se trenutku točno odlučilo da se njegov ugovor neće otkupiti? Ili se ipak doznalo da se nakon onih 15 dana ne može otkupiti?
    Ili je ipak cijela priča bila vezana uz Anasa samo nije došlo do dogovora jer je Mamić bio preškrtav?

2. Alen Škoro i Ivan Božić

Kada su preko noći došli nitko nije znao ništa o njima. Naš trener/sportski direktor je izjavljivao da su mu njihove kvalitete dobro poznate jer ih je i prije želio u Varteksu. Nakon odigrane sezone gdje smo Škoru vidjeli više, a Božića manje, obojica su otpisana bez puno priče i objašnjenja iako imaju još po godinu dana ugovora. Zanimalo bi me za kolike su novce njih dvojica došli ovdje i zašto se ne proba još godinu dana barem s Božićem? A ako su njihove kvalitete poznate našem treneru, onda valjda nešto drugo nije i redu, nije do njih. Ili možda je?

3. Odnos Rubčić-Dalić

Zaintrigirala me Rubčićeva izjava da već jako dugo prati onog Australca koji je nedavno potpisao za AEK. OK, Rupa je bio aktivan kao skaut, ali zašto onda nije uvažavan njegov skauting od strane trenera/sportskog direktora odnosno dovođeni su isključivo "njegovi" igrači? I u ovom prijelaznom roku smo svjedoci da opet Dalić dovodi igrače, ne vidim neku veliku ulogu Rubčića u dovođenju Bodrušića, Halilovića i povratku Ahmada. Kako će ova suradnja funkcionirati u budućnosti odnosno je li tu Rubčić samo fikus da se začepe usta navijačima i javnosti? Interesantno je da određeni sportski novinari koji su inače skloni "poderati" klub o ovome nisu napisali niti riječi.

Da ne dužim, dalje, sigurno i ostali imaju neke teme koje ih muče.
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od joy_division »
    Ivan Mance: "Šanse su 50-50, to znači da bih ja htio da dođe, a on zasad neće."

Offline Hacker-ri

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #1 u: Lipanj 15, 2008, 23:59:51 »
  • Cemu pitanja kad znamo da necemo nikad dobiti odgovore.
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Hacker-ri »

[size=100]26 GODINA NAKON VELIKE POBJEDE PROTIV REALA IZ MADRIDA,
    ZBOG UPRAVE I 11 "DAMA" CIJELI KVARNER UMIRE OD SRAMA !![/size]!

Offline joy_division

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #2 u: Lipanj 16, 2008, 00:11:23 »
  • Citat: "Hacker-ri"
    Cemu pitanja kad znamo da necemo nikad dobiti odgovore.

Ne kvari mi topic. :twisted:

Offline kiki_ri

• Veteran
    (Nema naslova)
    « Odgovori #3 u: Lipanj 16, 2008, 00:22:29 »
  • morati æemo potpisati peticiju kako bi se rubeša i fanèiškoviæ registriraju na forum kako bi dobili odgovore :) ...
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od kiki_ri »
    Citat:
    rijeka u srcu je mom !!!

Offline Nenad Jebiv

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #4 u: Lipanj 16, 2008, 01:14:13 »
  • a pitanja uvijek ista...i odgovori takodjer

1. jertec je prakticki krpao rupe jer na tim pozicijama nije bilo boljeg. dalic je mislio da ce bogati jezic iskesirat 700.000 eura na kraju sezone, a on dobit mladog talentiranog igraca kojeg ce nakon 2-3 god prodat za duplo. prevario se. u rijeci se ne placaju odstete.

2. za tu dvojcu vjerujem da dalicu nije problem njihova kvaliteta, nego medjusobni odnosi izmedju dalica i njih. treba rec da su kod nas do sad svakog trenera uglavnom rusili igraci i novinari. i s dalicem se probalo, jezic nije popustio, i sad padaju glave medju igracima. mislim da je to i ispravnije, nego da se ponavlja slucaj gracana, scorie, skocica... A fali netko tko ce lupit sakom, kaznit financijski igrace, i naredit dalicu da se stvari zaborave i da im da jos jednu sansu. Nesto kao sto je mamic disciplinirao sokotu kad je bio suspendiran.

3. koliko znam bodrusica su doveli rubcic i rubesa. dalic nije bio ni blizu. ceh je takodjer rubcicev posao, halilovic je bio daliceva zelja, a i solidno rijesenje za desni bok, ahmada dalic nije htio ni kad je bio slobodan, kontaktirao ga je samo na pritisak navijaca i anasa. Iz izjava Rubcica se vidi da ga on jako cijeni i zeli. A i australac je ocito htio vidit koje ponude ce mu doc, pa odlucit. rijeka je ipak manje atraktivna od AEK-a, i moramo se pomirit da kod nas talenti dolaze samo ako nis bolje ne nadju. Jos ako ga aek placa 200-300 milja godisnje... nemamo sta pricat. a zasto se rubcica nije slusalo prije? jer se nije vjerovalo u njega. A i treneri uvijek inzistiraju na sto vecoj autonomiji u odlucivanju takvih stvari.

imao bi i ja pitanja... pa cu si sam i odgovorit onako kako bi mi i ovi iz uprave odgovorili, kad ih vec nema na forumu

1 Zasto nemamo strucnjaka za tjelesnu spremu poput raka, radmana ili nekog treceg? Pa platili bi ih kao pola prosjecnog igraca...
    Zato jer dalic smatra da tu nema neke mudrosti i da moze on to sam, a uprava to vidi samo kao bespotrebni trosak

2. Zasto su do jucer bertosa, bakovic, sertic, junuzovic i malkic bili oznaceni talentima a danas su nakon 0 prilika, ili nekoliko prilika na neprirodnoj poziciji proglaseni viskom?
    Jer je dalic tako reko.

3. Zasto se ne obznani javnosti sto su to napravili otpisani, da ih treba otpisat?
    jer je to interna stvar trenera i igraca i takve stvari ne izlaze iz svlacionice.

4. Zasto se ne dupliraju sve pozicije za sustav u kojem cemo igrati?
    pokusava se, ali nikom nije previse jasno ni u kojem sustavu cemo igrati, rubcic slaze momcad za obranu 4 i prica o bekovima, dalic o jednom desnom bocnom, lijevonogom stoperu itd... i slaze momcad sa 3 otraga.

5. Zasto se ne dogovore o sustavu unaprijed?
    jer to nikom nije palo na pamet, a nije ni previse jasno tko bi trebao prevagnuti ukoliko se rubcic i dalic razilaze u idejama. i tako je po dalicu to nebitno, jer ova momcad moze igrati u bilo kojem sustavu. razlike su minimalne, nogomet se igra 11 protiv 11.

5. zasto se ne dovede neki stariji golman za rezervu, a prskala ne da na posudbu? nego ce trunut godinama ko radman?
    jer trenira sa kvalitetnim trenerima, a i to sto ne igra ne utjece bitnije na njegov razvoj.

6. zasto se ne pogledaju igraci u puli i pomorcu, kad su vec nekoliko godina u vrhu druge lige? iz regije su, cijele sezone u natjecateljskom ritmu (za razliku od nekih koje rijeka zna dovodit)... segesta je recimo dosta losija od njih, pa nas je izbacila iz kupa.
    jer tamo nema zanimljivih igraca za rijeku

7. zasto se ne hvataju prilike kad su provjereno dobri igraci slobodni (safaric, brajkovic, caval, sharbini, viskovic) nego se ceka da potpise/produzi ugovor, pa se onda natezu oko odstete/raskida?
    jer treneri nisu bili zainteresirani za te igrace, a do sada su oni vodili sportsku politiku.

8. zasto je marcic otisao ca, kad je bio jedan od najboljih igraca, i to na neprirodnoj poziciji? umjesto da se s njim konacno dobilo tog toliko potrebnog zadnjeg veznog koji bi rasteretio safarica, koji takodjer igra na neprirodnoj poziciji vec godinu dana? A i dalic je spomenuo da bi mu trebala 3 takva igraca...
    jer mu je jezic obecao da ce ga pustit jos po zimi, i nije mogao sada pokazit rijec.

eto... mogo bi bit glasnogovornik
     :roll:
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Nenad Jebiv »

Offline Hacker-ri

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #5 u: Lipanj 16, 2008, 01:49:32 »
  • Mi imamo glasnogovornicu koja vec 2 godine sastavlja odgovor meni u kojem sam postavio jako jednostavan odgovor.

Svaki dan kad razmisljam o tome se zapitam dali ona zna otvorit mail, ili me samo ignorira.
    Isto tako je i u nasem Mup-u dok kad posaljes pitanje ZG ili SP MUP-u oni odgovore sljedece jutro do 11.
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Hacker-ri »

[size=100]26 GODINA NAKON VELIKE POBJEDE PROTIV REALA IZ MADRIDA,
    ZBOG UPRAVE I 11 "DAMA" CIJELI KVARNER UMIRE OD SRAMA !![/size]!

Offline Nenad Jebiv

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #6 u: Lipanj 16, 2008, 03:57:36 »
  • evo da sam sebi skocim u usta bar sto se tice tocke 1

Trener Zlatko Dalić jučer je nešto poslije 19 sati izveo prvotimce »Rijeke« na tartan stazu stadiona na Kantridi i prepustio svojem novom suradniku Frani Leki (stručnjak za fizičku pripremu koji je surađivao s Dariom Šimićem u »Milanu«), da odradi uvod u ljetne pripreme riječkog prvoligaša.

Offline Veccinho

• Morčić
    • **
    Re: Pitanja upravi
    « Odgovori #7 u: Lipanj 16, 2008, 10:25:43 »
  • Citat: "joy_division"
    2. Alen Škoro i Ivan Božić

Kada su preko noći došli nitko nije znao ništa o njima. Naš trener/sportski direktor je izjavljivao da su mu njihove kvalitete dobro poznate jer ih je i prije želio u Varteksu. Nakon odigrane sezone gdje smo Škoru vidjeli više, a Božića manje, obojica su otpisana bez puno priče i objašnjenja iako imaju još po godinu dana ugovora. Zanimalo bi me za kolike su novce njih dvojica došli ovdje i zašto se ne proba još godinu dana barem s Božićem? A ako su njihove kvalitete poznate našem treneru, onda valjda nešto drugo nije i redu, nije do njih. Ili možda je?

3. Odnos Rubčić-Dalić

Zaintrigirala me Rubčićeva izjava da već jako dugo prati onog Australca koji je nedavno potpisao za AEK. OK, Rupa je bio aktivan kao skaut, ali zašto onda nije uvažavan njegov skauting od strane trenera/sportskog direktora odnosno dovođeni su isključivo "njegovi" igrači? I u ovom prijelaznom roku smo svjedoci da opet Dalić dovodi igrače, ne vidim neku veliku ulogu Rubčića u dovođenju Bodrušića, Halilovića i povratku Ahmada. Kako će ova suradnja funkcionirati u budućnosti odnosno je li tu Rubčić samo fikus da se začepe usta navijačima i javnosti? Interesantno je da određeni sportski novinari koji su inače skloni "poderati" klub o ovome nisu napisali niti riječi.

Ajoj, za sve ovo bi ti mogel "riječ-dvije" reći, ali mislim da i sam naslučuješ sadržaj potencijalnih odgovora :lol:
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Veccinho »
    Diabolus fecit, ut id facerem!

Offline FoF Rijeka

• Veteran
    (Nema naslova)
    « Odgovori #8 u: Lipanj 16, 2008, 12:34:32 »
  • Mene zanimaju 5 stvari-

Prvo, Božić! Čovjek je doveden, na prijateljskima na početko sezone je igrao iznadprosječno, ozlijedio se i od onda je odigrao 3-4 utakmice, po mom skromnom mišljenju ako ne bolje onda barem ne gore od ostatka ekipe i eto "leti" zajedno sa Škorotom! Pa šta su vezani pupčanom vrpcom?

Drugo, Đalović! Najbolji strijelac, neviđeni fajter, miljenik publike, da izmislim izraz- "fanatični nogometaš", a uz sve to (svaka čast) odavno je rekao da je Rijeka (uz Zagreb gdje je tada igrao), jedini klub za koji želi igrati u HNL-u ... Ma nek ide! Šta će nam on? "ODLIČAN" potez uprave! Trebali su istaknuti cijenu od 5,6 milijuna eura, ako netko hoće, nek odriješi kesu, inače ostaje još jednu sezonu (ne vidim zašto nebi igrao skupa sa Sharbinijem u napadu ako ovaj stvarno dođe)

Treće, "talenti" koje je naveo Nenad Jebiv! Dovedeni kao talentirani igrači, jer oslanjamo se na mlade, blabla, to već znaju i ptice na grani! Nitko nije dobio priliku, ako su i dobili, dobili su na pozicijama koje ne igraju, i to silom prilike, i nakon toga su otpisani bez previše filozofiranja

Četvrto, Zvonko Pamić! Danas čitam u Novom Listu da vjerojatno ostaje na posudbi u Karlovcu!! Ej, PA JESTE VI NORMALNI?? Govori se kako je velik talent, odlično je što smo ga doveli, a na kraju... ma nek ostane u 3.ligi još malo! Tko je tu lud!?

Peto, Europa! Zašto, o zašto ne želite igrati Intertoto kup?! Želite izboriti ulazak u Kup Uefa, ali ćete intertoto igrati kao da su prijateljske utakmice!? Praktički bez priprema, bez ideje tko će uopće igrati (al ne radi konkurencije nego zato što nema igrača!)! Pa što mislite, da će ekipa ostati na okupu nakon slijedeće sezone, i da ćemo 100% izboriti kup uefa, i još da će i nakon sezone ekipa ostati na okupu pa da ćemo još i proći 480 pretkola tog istog kupa uefe?! Pa šta nije isto odigrati 3 utakmice intertoto kupa ili 3 pretkola Kupa Uefa?
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od FoF Rijeka »
    plavo bijela boja u srcu je mom

Offline rino

• Veteran
    (Nema naslova)
    « Odgovori #9 u: Lipanj 16, 2008, 12:49:15 »
  • Citat: "FoF Rijeka"
    Pa šta nije isto odigrati 3 utakmice intertoto kupa ili 3 pretkola Kupa Uefa?

U slucaju da preko Intertota izborimo pravo igranja u kupu UEFE onda ulazimo direktno u 2. pretkolo kupa UEFE ,barem mi se cini da sam tako nekako negdje procitao.
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od rino »

Offline Nenad Jebiv

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #10 u: Lipanj 16, 2008, 13:31:51 »
  • ma to da se izbjegava intertoto je debilana tipicna samo za nase trenere koji se boje ispast od nerenomiranog protivnika...

sto se pamica tice, koliko mi je poznato karlovac je usao u drugu ligu, a za jednog 17godisnjaka je bolje da igra sa seniorima druge lige (sto je vec jako dobro za njega) nego da truli kod nas, jer ipak sa 17 godina tesko da ce dobit priliku i u kupu.

Offline DIONIZ

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #11 u: Lipanj 16, 2008, 13:42:26 »
  • Citat: Nenad ***
    ma to da se izbjegava intertoto je debilana tipicna samo za nase trenere koji se boje ispast od nerenomiranog protivnika...

sto se pamica tice, koliko mi je poznato karlovac je usao u drugu ligu, a za jednog 17godisnjaka je bolje da igra sa seniorima druge lige (sto je vec jako dobro za njega) nego da truli kod nas, jer ipak sa 17 godina tesko da ce dobit priliku i u kupu.[/quote]ma nije to samo da ima 17god,nego on praktièki nema još ni jednog treninga sa profesionalcima...
    mada ka,o se slaže ekipa nebi bilo loše da ga se ostavilo pa makr riskirali rezultate,jer mi se èini da se nije ništa napravilo po pitanju "slaganja jake rijeke" koja æe bit uz bok dinamu....a bili mi 5 ili sa 8 isti kurac,samo da ostanemo u ligi,znaèi treba se igrat sa èim više mladih iigraèa,ali da se zna da æemo izbjeæ onu mukotrpnu i tešku borbu za ostanak...
    dobili bi za sljeæeu sezonu par dobrih,zrelijih mladih prvotimaca,a izgubili nebi ništa,jer ponavljam,isto nam je bit 5 sa par iskusnijih u ekipi ili 7-8 uz još par mladih 18-godišnjaka u ekipi,ionako nemamo šanse za velike rezultate :oops: ...mada smo normalno svi skupa ponovno razoèarni šta nam nisu napravili ekipu koja æe nam probudit nadu u velike reultate..
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od DIONIZ »

Offline Duella©

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #12 u: Lipanj 16, 2008, 14:16:30 »
  • Citat: "Hacker-ri"
    Mi imamo glasnogovornicu koja vec 2 godine sastavlja odgovor meni u kojem sam postavio jako jednostavan odgovor.
    pa mozda to nije glasnogovornica za postavljanje odgovora na odgovore..
     :wink:
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Duella© »

Offline kiki_ri

• Veteran
    (Nema naslova)
    « Odgovori #13 u: Lipanj 16, 2008, 20:12:47 »
  • Citat: "Duella©"
    Citat: "Hacker-ri"
    Mi imamo glasnogovornicu koja vec 2 godine sastavlja odgovor meni u kojem sam postavio jako jednostavan odgovor.
    pa mozda to nije glasnogovornica za postavljanje odgovora na odgovore..
     :wink:

eto...tko piše taj i griješi :lol: ...
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od kiki_ri »
    Citat:
    rijeka u srcu je mom !!!

Offline joy_division

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #14 u: Lipanj 16, 2008, 20:26:18 »
  • Citat: "Nenad ***"
    1. jertec je prakticki krpao rupe jer na tim pozicijama nije bilo boljeg. dalic je mislio da ce bogati jezic iskesirat 700.000 eura na kraju sezone, a on dobit mladog talentiranog igraca kojeg ce nakon 2-3 god prodat za duplo. prevario se. u rijeci se ne placaju odstete.

2. za tu dvojcu vjerujem da dalicu nije problem njihova kvaliteta, nego medjusobni odnosi izmedju dalica i njih. treba rec da su kod nas do sad svakog trenera uglavnom rusili igraci i novinari. i s dalicem se probalo, jezic nije popustio, i sad padaju glave medju igracima. mislim da je to i ispravnije, nego da se ponavlja slucaj gracana, scorie, skocica... A fali netko tko ce lupit sakom, kaznit financijski igrace, i naredit dalicu da se stvari zaborave i da im da jos jednu sansu. Nesto kao sto je mamic disciplinirao sokotu kad je bio suspendiran.

3. koliko znam bodrusica su doveli rubcic i rubesa. dalic nije bio ni blizu. ceh je takodjer rubcicev posao, halilovic je bio daliceva zelja, a i solidno rijesenje za desni bok, ahmada dalic nije htio ni kad je bio slobodan, kontaktirao ga je samo na pritisak navijaca i anasa. Iz izjava Rubcica se vidi da ga on jako cijeni i zeli. A i australac je ocito htio vidit koje ponude ce mu doc, pa odlucit. rijeka je ipak manje atraktivna od AEK-a, i moramo se pomirit da kod nas talenti dolaze samo ako nis bolje ne nadju. Jos ako ga aek placa 200-300 milja godisnje... nemamo sta pricat. a zasto se rubcica nije slusalo prije? jer se nije vjerovalo u njega. A i treneri uvijek inzistiraju na sto vecoj autonomiji u odlucivanju takvih stvari.

Lijepo si to objasnio Neno, ali mislim da odgovori nisu pravi.

Ovo s Jertecom ima neku pozadinu, nemoguće je da netko normalan može potpisati onakav ugovor o posudbi. Odredba o otkupu nakon 15 dana je protivna zdravom razumu i mora imati neku začkoljicu.

Božić i Škoro su došli ozlijeđeni i nepripremljeni, bilo bi normalno da se s njima ozbiljno računa tek ove sezone, a oni su otpisani bez riječi. I to su dovedeni isključivo po želji Dalića, nisam čuo da su se svađali s njim. Kako sam ja čuo Dalić se zimus želio riješiti trojice od kojih su dvojica 100% Bule i Marčić, za trećeg ne znam.

Rubčić - Bodrušić je Dalićev izbor još od ove zime, Halilović također, Australac i Čeh su prvi glas svima odnedavno. Ako Rubčić ima malu crnu knjižicu s imenima, sigurno je nije pokazao Daliću ili ovog to ne zanima. A postavlja se pitanje tko je tu šef, ako je istina da Dalić dobro zarađuje od dovođenja i prodaje "svojih" igrača onda je tu Rubčić samo smetnja koju treba ignorirati i zaobilaziti. I tko je uostalom tu kome nadređen odnosno čija je zadnja? Rubeša Daliću i Rubčiću, Rubčić Daliću ili Dalić ne zarezuje ovu dvojicu?