• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Pitanja upravi  (Prikazano: 105957 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline river

• Forza Fiume
(Nema naslova)
« Odgovori #60 u: Lipanj 24, 2008, 00:01:19 »
  • 0
  • 0
  • Umjesto pitanja upravi koja ionako vjerojatno ne čita iznijet ću opet neke brojke i razmišljanja... Znači od 20 igrača koji su igrali najviše utakmica za Rijeku u HNL-u čak 17 ih je poniklo u Rijeci ili regiji (Primorje, Istra). Dakle kako god okreneš domaći igrači su oni na koje se najviše može računati dugoročno i oni moraju biti temelj momčadi.

Da vidimo još. U slavnoj sezoni 1998-99. Gračan je praktično odigrao sezonu sa 15 igrača, tj. toliko ih je odigralo preko 20 utakmica. Svi drugi su imali manje od 10 nastupa, a i to obično kao rezervni igrači. E pa od tih 15 igrača 10 ih je bilo iz regije. Ljudi, mi smo sa Tomišićem i Goranom Brajkovićem bili skoro prvaci!! I opet domaći faktor je tu prisutan.

A prošla sezona? Igralo je 25 igrača, od toga domaćih samo 9! Čak 16 igrača sa strane, većinom skupo plaćeni. A rezultat? Znamo i sami. Što je sa ovom sezonom? Bodrušić, Halilović, Landeka su stigli, Grizelj je na probi, kombinira se sa Miladinom. OK, možda jedan od njih i ispadne na kraju pojačanje (moj glas ide za Landeku) ali ovo je čisto popunjavanje broja prosječnim igračima. Upravo ono što se govorilo da se neće raditi!

Rijeka mora stvarati vlastite igrače a dovoditi samo 1-2 vrhunska pojačanja. A vidim da se radi upravo suprotno i to me jako razočarava. Pogotovo jer od iduće sezone će biti 16 klubova, dakle nitko neće ispasti, i ovo je bila jedinstvena prilika da se krene «od nule». Ali od nule sa domaćim igračima, pa što i da je prosjek starosti momčadi 22-23 godine? Što bi falilo ovoj postavi: Radman – Erceg, Budicin, Turkalj, Tadejević – Z.Pamić, Kreilach – Križman, A.Pamić, An.Sharbini – Ah.Sharbini? Zašto bi Halilović bio bolji bek od Ercega? Pa on je napadač?!! Što to Bodrušić zna a da Tadejević ne može? Je li bi mi vidjeli Pamića lani da je tada došao Bodrušić ili ostao Rendulić? Taj isti Pamić je išao na EP, samo podsjećam! Gdje bi bio da nije dobio šansu? Hoće li Đalović zabiti više golova od Ahmada? Ma prodaj ga!! Ako mali Erceg nije dobar pa uzmimo Batkoskog, prošao je cijelu školu Rijeke a već godinama je standardni desni bek u 1.HNL. Za ovu ligu je dobar. Vratimo Čavala, možda bi se našlo još koga. A sa lovom koju si uštedio ne dovodeći 10 trubila iz Hercegovine, Slavonije i Dalmacije  možeš kupiti dva zbilja super igrača na deficitarnim pozicijama. Može i strance, dva Argentinca ili tako nešto. I daj Scoriji ugovor na 5 godina i neka igraju. Jednom će nešto i nastati iz toga.

Vjerojatno sam nadrobio gomilu gluposti ali zaista nisam nimalo zadovoljan kako se razvijaju stvari i bojim se da nas čeka jedna otužna sezona puna previranja i nezadovoljstva. Sa ovakvim «pojačanjima» tonemo u prosjek. Na ovu postavu gore će vjerojatno biti smijeha ali na to ću samo odmahnuti rukom. Kao što rekoh, ne ispada se iz lige, što se gubi? Jedno europsko ljeto? Nove blamaže, novi St.Patrick ili Renova? Treba nam radikalni zaokret.
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od river »

mountain-Orliæ

• Gost
    (Nema naslova)
    « Odgovori #61 u: Lipanj 24, 2008, 20:07:26 »
  • 0
  • 0
  • Citat: "river"

Rijeka mora stvarati vlastite igrače a dovoditi samo 1-2 vrhunska pojačanja. A vidim da se radi upravo suprotno i to me jako razočarava. Pogotovo jer od iduće sezone će biti 16 klubova, dakle nitko neće ispasti, i ovo je bila jedinstvena prilika da se krene «od nule». Ali od nule sa domaćim igračima, pa što i da je prosjek starosti momčadi 22-23 godine? Što bi falilo ovoj postavi: Radman – Erceg, Budicin, Turkalj, Tadejević – Z.Pamić, Kreilach – Križman, A.Pamić, An.Sharbini – Ah.Sharbini? Zašto bi Halilović bio bolji bek od Ercega? Pa on je napadač?!! Što to Bodrušić zna a da Tadejević ne može? Je li bi mi vidjeli Pamića lani da je tada došao Bodrušić ili ostao Rendulić? Taj isti Pamić je išao na EP, samo podsjećam! Gdje bi bio da nije dobio šansu? Hoće li Đalović zabiti više golova od Ahmada? Ma prodaj ga!! Ako mali Erceg nije dobar pa uzmimo Batkoskog, prošao je cijelu školu Rijeke a već godinama je standardni desni bek u 1.HNL. Za ovu ligu je dobar. Vratimo Čavala, možda bi se našlo još koga. A sa lovom koju si uštedio ne dovodeći 10 trubila iz Hercegovine, Slavonije i Dalmacije  možeš kupiti dva zbilja super igrača na deficitarnim pozicijama. Može i strance, dva Argentinca ili tako nešto. I daj Scoriji ugovor na 5 godina i neka igraju. Jednom će nešto i nastati iz toga.

Slažem se sa svime osim prodat đalovića.
    Drugi strijelac lige se treba zadržat, a ne ga prodat u celtic gdje će grijat klupu.
    Rijeka mora zadržaat igrače koji su bili najbolji prošlu sezonu jer ih neće tako lako nać.
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od mountain-Orliæ »

Offline Che Gevara

• Morčić
    • **
    (Nema naslova)
    « Odgovori #62 u: Lipanj 24, 2008, 21:43:47 »
  • 0
  • 0
  • volio bih da se lopta malo spusti na zemlju i prièeka razvoj situacije. Dajmo ljudima da rade u miru i ne serimo previše unaprijed.

Od igraèa koji su otišli ili su u odlasku jedina dvojica za kojima bih pustio suzu su Marèiæ i Ðaloviæ (ako ode). Ostali daleko vam lijepa kuæa.
    Ja bih volio da u Rijeku doðu Thuram,Henry, Aršavin, Etto, a ako ne oni barem Bagariæ, Tomasov i slièni igraèi, ali to je utopija i neæe se dogoditi.
    Ne bih potcjenjivao igraèe koji su do sada došli . Vidim da vam Miladin nije baš po volji, ne znam na osnovu èega. Mislim da bi on bio dobro pojaèanje na poziciji na kojoj smo tanki.
    Isto nije realna ona riverova ekipa sastavljena od samo domaæih igraèa (mada bih volio da budemo kao Athletico Bilbao). Mislim da deèki ne bi mogli odmah u prvu ligu i da bi izgorjeli i da bi im napravili medvjeðu uslugu. Možemo istrpiti 2-3 mladca , ali da ih bude 9 u ekipi, to ni Ajax više ne može.

Isto nije realno da se Scoria dovede sada kad su pripreme veæ poèele (mada sam njegov fan, kao i Skoèoæev takoðer). Èovjek ima svoj ponos, ima svoje JA, a ne bi bilo korektno ni prema Istri koju sada trenira.

sada samo možemo biti strpljivi i nadat se da znaju što rade. Neka kažu što je cilj, kakva æe biti daljnja politika kluba. Ali da to ne bude samo mrtvo slovo na papiru...i od 27.07. zapoèeti sa pripremama za zimski prelazni rok
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Che Gevara »
    Hasta la vittoria per siempre.

Offline DIONIZ

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #63 u: Lipanj 24, 2008, 21:48:33 »
  • 0
  • 0
  • Citat: "Che Gevara"
    volio bih da se lopta malo spusti na zemlju i prièeka razvoj situacije. Dajmo ljudima da rade u miru i ne serimo previše unaprijed.

Od igraèa koji su otišli ili su u odlasku jedina dvojica za kojima bih pustio suzu su Marèiæ i Ðaloviæ (ako ode). Ostali daleko vam lijepa kuæa.
    Ja bih volio da u Rijeku doðu Thuram,Henry, Aršavin, Etto, a ako ne oni barem Bagariæ, Tomasov i slièni igraèi, ali to je utopija i neæe se dogoditi.
    Ne bih potcjenjivao igraèe koji su do sada došli . Vidim da vam Miladin nije baš po volji, ne znam na osnovu èega. Mislim da bi on bio dobro pojaèanje na poziciji na kojoj smo tanki.
    Isto nije realna ona riverova ekipa sastavljena od samo domaæih igraèa (mada bih volio da budemo kao Athletico Bilbao). Mislim da deèki ne bi mogli odmah u prvu ligu i da bi izgorjeli i da bi im napravili medvjeðu uslugu. Možemo istrpiti 2-3 mladca , ali da ih bude 9 u ekipi, to ni Ajax više ne može.

Isto nije realno da se Scoria dovede sada kad su pripreme veæ poèele (mada sam njegov fan, kao i Skoèoæev takoðer). Èovjek ima svoj ponos, ima svoje JA, a ne bi bilo korektno ni prema Istri koju sada trenira.

sada samo možemo biti strpljivi i nadat se da znaju što rade. Neka kažu što je cilj, kakva æe biti daljnja politika kluba. Ali da to ne bude samo mrtvo slovo na papiru...i od 27.07. zapoèeti sa pripremama za zimski prelazni rok
    sve je to ok,ali dokad æemo èekat da krene na bolje ko šta ti govoriš :?:
    dali trebamo prvo ispast od renove i izgubit prve 3-4 utakmice u prvenstvu da bi poèeli dovodit pojaèanja i da bi sve krenulo 2na bolje" ko šta ti kažeš.....
    pa prijevili smo se za taj intertoto,ako bi prošli prva 2 kluba koja nisu neka velika nepremostiva karika,igrali bi sa deportivom,ima li veæi poticaj da se potrudimo i dovedemo pojaèanja na vrijeme...
    dobro za renovu je gotovo,ali ako ih kojim sluèajem proðemo trebat æe nam itekako pojaèanja za igrat protiv izraelaca
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od DIONIZ »

Offline Che Gevara

• Morčić
    • **
    (Nema naslova)
    « Odgovori #64 u: Lipanj 24, 2008, 21:57:40 »
  • 0
  • 0
  • sad i tako ne možemo ništa revolucionarno promijenit...to ti je kao kad uèiš za ispit noæ ili jutro prije ispita. Knjiga ima 1000 stranica i proæi ispit možeš proæi samo sluèajno (ili ako si prošao teèaj brzog èitanja i èitaš 100 stranica u minuti).
    Reci mi koga bi ti doveo za trenera, sportskog direktora, koje igraèe...mislim ono što je realno i u kratkom vremenu (ne npr. Jurièiæ, Scoria, Hrstiæ jer oni sigurno neæe doæ)
    Treba promijeniti mentalitet , a to se ne može preko noæi

Offline DIONIZ

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #65 u: Lipanj 24, 2008, 22:03:37 »
  • 0
  • 0
    sad i tako ne možemo ništa revolucionarno promijenit...to ti je kao kad uèiš za ispit noæ ili jutro prije ispita. Knjiga ima 1000 stranica i proæi ispit možeš proæi samo sluèajno (ili ako si prošao teèaj brzog èitanja i èitaš 100 stranica u minuti).
    Reci mi koga bi ti doveo za trenera, sportskog direktora, koje igraèe...mislim ono što je realno i u kratkom vremenu (ne npr. Jurièiæ, Scoria, Hrstiæ jer oni sigurno neæe doæ)
    Treba promijeniti mentalitet , a to se ne može preko noæi
    neznam kojeg bi igraèa doveo,oni bi to trebali znat,zato su plaæeni  i rubèiæ i rubeša,pa i daliæ....
    znam da nebi pusti  ivanova i marèiæa,pogotovo ne za siæu koju smo dobili za njih,a izgleda da æe se isti sluèaj ponovit i sa ðaloviæem...
    .a ovo kojeg bi direktora,trenera itd trebali dovest se moralo prije mislit,ja nisam reko ni ježiæu ni franèiškoviæu da daju daliæu još jednu šansu nakon šta se pokazalo da nezna svoj posao...sad nam je klub u rasulu,i teško je smireno oèekivat bolje sutra :evil:

Offline Che Gevara

• Morčić
    • **
    (Nema naslova)
    « Odgovori #66 u: Lipanj 24, 2008, 22:24:00 »
  • 0
  • 0
  • Ma evo napisat æu još par reèenica i onda više neæu pilit u grèu.

Znam da æete me sada ispljuvati ali moje skromno mišljenje je da problem nije u Daliæu, kao što nije bio ni u Scoriji ni u Skoèiæu.
    Problem je što nama sustava, nema autoriteta koji bi sve držao na okupu. Sve što se radi radi se kao da se nešto mora. Na kraju se potroši ista lova a efekt (naslov prvaka HRvatske u bilo kojem znaèajnijem sportu) nula bodova. Kako Dubrovnik može imati prvaka europe u vaterpolu, Kako je Split mogao imati prvaka Europe u košarci? Kako je Koprivnica imala prvakinje europe u rukometu? kako Zadar šamar Cibonu u košarci? kako je Porto postao prvak europe? Ne mogu prihvatiti èinjenicu da su oni bolji od nas. Zašto Primorje nije postalo prvak europe u vaterpolu?
    Mislim da smo olako potrošili 2 mlada kvalitetna trenera koji vole Rijeku. Takvima bi vrata kluba trebala biti širom otvorena i prostrt crveni tepih cijelo vrijeme.
    Mislim da u Rijeci postoji dovoljno struènih i pametnih ljudi koji bi mogli voditi ovaj klub, ne treba nam doæi nitko sa strane soliti pamet. Fali jedan èovjek s vizijom kao što je npr. poduzetnik Maržiæ. I fali nam glad za uspjehom , fali nam mentalitet pobjednika, fali neustrašivost, fali nam vjera u sebe i samopouzdanje,fali nam fanatizam (vidi Turke)..
    evo veæ jubilarni 10 put pišem da sam siguran da æu doživjeti da Rijeka bude prvak...a onda mogu mirno na drugi svijet

Offline Hacker-ri

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #67 u: Lipanj 24, 2008, 22:28:11 »
  • 0
  • 0
  • Juniora umjesto Vucka u tandemu sa Tadejevicem i Kreilachom.

NAPADAC----Budicin----junior------Tadejevic

------------------Kreilach----------------

Pamic---------------Strok--------------Anas

-------------Krizman---------Dalovic--------

ako nam dalovic ode ja bi na njegovo mjesto stavio Stepcica.
    Ja bi sa takvom postavom izasao protiv Dinama !
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Hacker-ri »

[size=100]26 GODINA NAKON VELIKE POBJEDE PROTIV REALA IZ MADRIDA,
    ZBOG UPRAVE I 11 "DAMA" CIJELI KVARNER UMIRE OD SRAMA !![/size]!

Offline DIONIZ

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #68 u: Lipanj 24, 2008, 22:36:33 »
  • 0
  • 0
  • Citat: "Hacker-ri"
    Juniora umjesto Vucka u tandemu sa Tadejevicem i Kreilachom.

NAPADAC----Budicin----junior------Tadejevic

------------------Kreilach----------------

Pamic---------------Strok--------------Anas

-------------Krizman---------Dalovic--------

ako nam dalovic ode ja bi na njegovo mjesto stavio Stepcica.
    Ja bi sa takvom postavom izasao protiv Dinama !
    hackeru sve ok,ljepo je sve to,puno mladih,ali budimo realni,bolje od onog zadnjeg kola na maksimiru nebi prošli :wink:svi želimo smijenit daliæa,ali ne preporuèaj mu takav sastav,nebi bilo ugodno da opet dobijemo 5-6komada :wink:

Offline Hacker-ri

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #69 u: Lipanj 24, 2008, 22:44:48 »
  • 0
  • 0
  • Mislis da bi toliko dobili?
    ja ti kazem da nebi vise od 3 popili a kojeg bi i zabili.
    100% siguran.
    Sa ova dva stopera i bocna koji neznaju gdje trebaju igrat i sa zadnjim veznim koji svaki iole pametniji (ne brzi i jaci) igrac moze rijesit u sekundi.

Do napada nam ni nemoze doc lopta jer je zadnji vezni dodaje stoperima a vezni dodaje onima koji neznaju ni sta igraju.
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Hacker-ri »

[size=100]26 GODINA NAKON VELIKE POBJEDE PROTIV REALA IZ MADRIDA,
    ZBOG UPRAVE I 11 "DAMA" CIJELI KVARNER UMIRE OD SRAMA !![/size]!

Offline DIONIZ

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #70 u: Lipanj 24, 2008, 22:50:05 »
  • 0
  • 0
  • Citat: "Hacker-ri"
    Mislis da bi toliko dobili?
    ja ti kazem da nebi vise od 3 popili a kojeg bi i zabili.
    100% siguran.

Sa ova dva stopera i bocna koji neznaju gdje trebaju igrat i sa zadnjim veznim koji svaki iole pametniji (ne brzi i jaci) igrac moze rijesit u sekundi.

Do napada nam ni nemoze doc lopta jer je zadnji vezni dodaje stoperima a vezni dodaje onima koji neznaju ni sta igraju.
    pa možda i nebi dobili 5,ovisi kakv bi purgeri imali dan,možda bi i radman nešto obranio,a i dinamo još neæe bit skroz uigran...znaèi moguæe je da bi dobili 3-4,a moguæe je da bi nam i 7-8komada uvalili,ali realno je za oèekivat negdje 5-6 :wink:
     uz malo sreæe uspijeli bi i preæ centar,a uz puno sreæe i jako loš dan dinamovih igraèa uspijeli bi 1put i zapucat prema butini.... :wink:

Offline sens1

• Veteran
    (Nema naslova)
    « Odgovori #71 u: Lipanj 24, 2008, 22:53:57 »
  • 0
  • 0
    volio bih da se lopta malo spusti na zemlju i prièeka razvoj situacije. Dajmo ljudima da rade u miru i ne serimo previše unaprijed.

iako svatko ko prati rijeku dulje od 6 mjeseci zna po dosadasnjem razvoju stvari kako od sezone nece biti nista...sve ostalo je onaj lijepi ljudski naivni optimizam

Citat:
    Vidim da vam Miladin nije baš po volji, ne znam na osnovu èega. Mislim da bi on bio dobro pojaèanje na poziciji na kojoj smo tanki.

marcic ljudima ne pase jer je hajdukovac i jer je to "protiv politike okretanja mladima"...inace, pozdravljam njegov dolazak kao igraca, dapace...

Citat:
    Isto nije realno da se Scoria dovede sada kad su pripreme veæ pocele

pocele su?  :D

Citat:

A) sad je jos, za hnl standarde, relativno rano (citaj: knap) za mijenjat trenera, jer ovakvim putem ce izletit nakon 5-8 kola i tek onda nista ni od zimskog roka niti od slaganja igre i ekipe
    B) oni najavljuju svaka 3 mjeseca takvu-i-takvu klupsku politiku i okretanje dugorocnim ciljevima, al znamo da tome nije tako...nit ce bit tako skoro

@ haker - pa i treba nesta tako drasticno napravit i poslat mulariju u zg...makar bi igrali bahato i bez respekta...samo stvar je u tome sta dalic odavno ne izgleda kao trener koji ce se cimat oko mladih igraca, gurat ih i gradit...
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od sens1 »
    Ima l\' vode, jarane?

Offline Che Gevara

• Morčić
    • **
    (Nema naslova)
    « Odgovori #72 u: Lipanj 24, 2008, 23:05:01 »
  • 0
  • 0
  • ja imam bolju ideju
                                               Radman
                     Bodrušiæ  Turkalj   Budicin    Miladin(Haliloviæ)
                                  Landeka   Kreilach  (Šafariæ)
                                Sharbini  Ronaldinho  (Štrok)
                                Klasniæ    Sharbini

Bili bi još malo neuigrani, ali mislim da nam Dinamo ne bi dao više od 3 gola...ili manje...trebalo bi prije toga malo vidjet kakva je ponuda na kladari.
    Ronadinha bi Barca dala za sitnu lovu, a naš karneval je slièan onome u Riju.
    Klasniæa bi dobili na emocije. samo da mu pošaljemo mail sa slikama podrške s utakmice s norveškom i on bi se odmah raspekmezio.
    Sharbinijima bi cijena skoèila do neba, Anas bi vrijedio kao Ronaldo, Messi, Modriæ, Aršavin i Hiddink skupa .
    A za trenera dovest Donadonija...ma ne on igra dekadentno...ili Rijakarda...ma ne on je u banani ko i Daliæ... ma Æiro , jedino æiro bi mogao galvanizirati takvu momèad i voditi ih do pobjede

Offline DIONIZ

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #73 u: Lipanj 24, 2008, 23:31:13 »
  • 0
  • 0
    ja imam bolju ideju
                                               Radman
                     Bodrušiæ  Turkalj   Budicin    Miladin(Haliloviæ)
                                  Landeka   Kreilach  (Šafariæ)
                                Sharbini  Ronaldinho  (Štrok)
                                Klasniæ    Sharbini

Bili bi još malo neuigrani, ali mislim da nam Dinamo ne bi dao više od 3 gola...ili manje...trebalo bi prije toga malo vidjet kakva je ponuda na kladari.
    Ronadinha bi Barca dala za sitnu lovu, a naš karneval je slièan onome u Riju.
    Klasniæa bi dobili na emocije. samo da mu pošaljemo mail sa slikama podrške s utakmice s norveškom i on bi se odmah raspekmezio.
    Sharbinijima bi cijena skoèila do neba, Anas bi vrijedio kao Ronaldo, Messi, Modriæ, Aršavin i Hiddink skupa .
    A za trenera dovest Donadonija...ma ne on igra dekadentno...ili Rijakarda...ma ne on je u banani ko i Daliæ... ma Æiro , jedino æiro bi mogao galvanizirati takvu momèad i voditi ih do pobjede
    meni se ne sviða,zašto nemože gerard umjesto kreilacha,mislim da je kreilach još premlad i neiskusan i mislim da bi ipak bolje rješenje bio gerard....i onda stvarno mislim da bi dobili manje od 5komada,možda još bufon umjesto radmana i uvjeren sam da bi naši napadaèi uspijeli i uæ u offsajd :mrgreen:

Offline sestA kolonA

• Junior
    (Nema naslova)
    « Odgovori #74 u: Lipanj 24, 2008, 23:32:01 »
  • 0
  • 0
  • Manimo se ljudi æorava posla. Banana. Teška.
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od sestA kolonA »
    Zivim u nekoj mirnijoj dimenziji, preko noci stariji za 10 godina.