• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Prijateljske pripremne utakmice  (Prikazano: 558749 puta)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline D10S

• Forza Fiume
  • Slobodna Država Rijeka
Odg: Prijateljske pripremne utakmice
« Odgovori #4065 u: Listopad 13, 2019, 12:47:41 »
  • Po meni sve skupa bilo ok, ali naravno ni blizu kao lani. Prošle godine je to bilo novo, entuzijastično, euforično.. takva je bila i atmosfera i popunjenost, na kraju i rezultat i cijeli dojam. Ove godine je praktički sve od toga izostalo i iako ne bi rekao da je po ičemu bilo eksplicitno loše, niti je bilo spektakularno ili nezaboravno. I čak ne mislim da je lošija atmosfera zadnjih mjeseci najbitniji razlog tome, nego je jednostavno očekivano da 2. put ne može biti ni blizu kao 1.

Po meni jedini način da ovi događaji skroz ne izgube draž je da se dovodi puno atraktivnije protivnike, onda će to opet jače zainteresirati ljude, biti privlačno i vrijedno pamćenja. Sam povratak na Kantridu nije dovoljan za svake godine iznova potaknuti euforiju, tako da ili treba pauzirati koju godinu da se ljudi opet zažele ili pojačati atraktivnost, u suprotnom će to sljedeće godine biti za još razinu lošije.

p.s. kao što ste spomenuli, da, bilo je primjetno da je publika dosta drugačija od one koja je inače redovna na utakmicama.
    Tebi je uvijek dobro  :). Kazes 2.put ne moze kao 1.put. vjerujem da bi dolje na poljudu i prvi i drugi i stoti put atmosfera bila ista. Za sad mi trojica kazu to sto je fornax rekao.
    « Zadnja izmjena: Listopad 13, 2019, 12:50:32 od D10S »
    "A ver nenés, con lo que me gusta a mi comprar fincas, caballos finos, mujeres buenas y conciencias papi".

Offline D10S

• Forza Fiume
    • Slobodna Država Rijeka
    « Odgovori #4066 u: Listopad 13, 2019, 12:49:39 »
  • Jos cu se pomirit s ovim sto mi upravo frend rekao a to je da nismo sportski grad.
    "A ver nenés, con lo que me gusta a mi comprar fincas, caballos finos, mujeres buenas y conciencias papi".

Offline lavic

• Veteran
    « Odgovori #4067 u: Listopad 13, 2019, 13:40:39 »

• p.s. kao što ste spomenuli, da, bilo je primjetno da je publika dosta drugačija od one koja je inače redovna na utakmicama.

Nije bila ekipa kao inače na utakmicama jer ovo u biti i nije utakmica. Samo narodna veselica na stadionu, happening, tj. event.
    Kao kad npr. ljudi dođu na feštu od mladog vina na Belu nedelju pa se vrate kući urokani pelinom sa setom noževa kupljenih na štandu.
    Zabava za ubiti dan, sresti ljude. Ništa više
    « Zadnja izmjena: Listopad 13, 2019, 13:43:01 od lavic »

Offline D10S

• Forza Fiume
    • Slobodna Država Rijeka
    « Odgovori #4068 u: Listopad 13, 2019, 13:58:10 »

• p.s. kao što ste spomenuli, da, bilo je primjetno da je publika dosta drugačija od one koja je inače redovna na utakmicama.

Nije bila ekipa kao inače na utakmicama jer ovo u biti i nije utakmica. Samo narodna veselica na stadionu, happening, tj. event.
    Kao kad npr. ljudi dođu na feštu od mladog vina na Belu nedelju pa se vrate kući urokani pelinom sa setom noževa kupljenih na štandu.
    Zabava za ubiti dan, sresti ljude. Ništa više
    To je meni porazavajuce

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #4069 u: Listopad 13, 2019, 14:23:17 »
  • I čak ne mislim da je lošija atmosfera zadnjih mjeseci najbitniji razlog tome, nego je jednostavno očekivano da 2. put ne može biti ni blizu kao 1.
    Apsolutno. Ali loše ozračje je sigurno jedan od bitnijih razloga zašto se jučer nije osjetila ona "struja" u zraku. Iako, i loš nogomet na terenu je doprinijeo tome.

Citat:
    Sam povratak na Kantridu nije dovoljan za svake godine iznova potaknuti euforiju
    Ovo.

Citat:
    tako da ili treba pauzirati koju godinu da se ljudi opet zažele ili pojačati atraktivnost, u suprotnom će to sljedeće godine biti za još razinu lošije.
    Treba pokušati dovući nekakav Udinese ili nešto. Ako je takvo što moguće.

Na susjednom forumu rekoše kako je "službena" brojka od sinoć 8200 ljudi. Ne znam kako su došli do "službene brojke", kad se na ulazu uopće nisu pregledavale karte.
    « Zadnja izmjena: Listopad 13, 2019, 14:32:41 od Fornax »

Offline delgadillo

• Junior
    « Odgovori #4070 u: Listopad 13, 2019, 14:42:32 »
  • Po meni je bilo oko 7000, ali to je najmanje bitno.
    Problem su sve veća podjeljenost navijača, a bogami i "sadržaj" na terenu. Iako, prvenstvo je nešto drugo, pričekajmo do stanke u studenom.
    Hvala tatta.

Offline ispod stijena

• Veteran
    « Odgovori #4071 u: Listopad 13, 2019, 15:17:33 »
  • Sadržaj na terenu može biti uzrok u natjecateljskim utakmicama, ovdje je ionako fokus na sadržaju oko terena.
    Zato ide sestra od ovoga, frend od onoga koji nije navijac, točnije 50% njih od jučer ne pohodi redovito utakmice.
    Samo mi nije jasno šta se netko nadje uvrijeđen kad se to nazove eventom.
    Najviše se osujetila i razlika izmedju navijača i igrača, prošle godine je bas to bila najveća sinergija.

Razlozi za lošije izdanje su svi nabrojani, a najveći razlog se zna. Čak mi se čini da novo vodstvo ne može u istu rečenicu sa starim, ne mogu se otet dojmu da su oni dečki bili kud i kamo organiziraniji i maštovitiji za ovakve
    stvari.
    Recimo ona koreografija sa Stuttgartom je nešto sto nije vidjeno na HR stadionima.

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #4072 u: Listopad 13, 2019, 17:57:57 »
  • Malo sam zakasnio na ulaz pa nisam stigao do svojih kantrida na D2 (koje BTW skoro na tjednoj bazi posjetim, malo počistim i počastim toplinom riti dok je mala na treningu). Oko mene neka čudna ekipa, pol selfie, pol totalno napaljenih ali baš ono gadno urokanih pa sam više pazio hoće li me stokilaš poklopiti kad tresne dole po stolicama. Utakmica totalno bezveze. Ostao do neke 75 minute i otišao, mislim da mi je ovo ukupno drugi put da sam napustio utakmicu prije kraja, zanimljivo obje prijateljske.
    "Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.
    "... Jebi ga,..." - Simon Rožman, Finale Kupa, 1.8.2020. g.

Offline Ton(i)to

• Veteran
    • Vešo:"Ovo je 'istorija"
    « Odgovori #4073 u: Listopad 13, 2019, 21:24:59 »
  • Nisam bio, nisam planirao, a čitajući forume nije mi ni žao što nisam prisustvovao, iako sam oko 17:20 provjerio dostupnost karata online.

Prošle godine je bilo lijepo.
    « Zadnja izmjena: Listopad 13, 2019, 21:29:31 od Ton(i)to »

Offline koma

• Veteran
    « Odgovori #4074 u: Listopad 14, 2019, 09:55:55 »
  • Napisat ću 2 posta da odvojim sportski dio od ovog ostalog.

Utakmica je bila bez veze. Je prijateljska, ali ne vidim tu nekakvog žara. Došlo je 5-6 tisuća ljudi a oni se vučiu po terenu, bez neke koncepcije, s hrpom loših dodavanja, skoro bez izrađene prilike u 90 minuta. Rožman je dao priliku svima (osim Čolaku, Acosty-u i Pavičiću), pa su dobili svi po 45 minuta. Indikativno je da je Capan odigrao većinu utakmice na zadnjem veznom, pa se očekujem da Simon pređe na manji va bank sistem odnosno da odigra u budućnosti s jednim tim osiguračem koji će malo stabilizirati propuh koji nastaje u obrani. O napadačkoj toj igri koju trener preferira 0 bodova. OK , tek je došao, nije još pohvatao konce, prošli su mini pripreme pa su olovne noge it. itd. itd, ali očekivao sam više.

Drugi dio su izašli novih 9 igrača u istom rasporedu, gdje je uz neke senatore (Tomečak, Halilović...) izašlo i dosta golobradih beba. Znam da su dobili samo 45 minuta, ali ja tu nisam vidio niš dobroga. Sa svim tim selekcijama, kampovima, umjetnim travama - uvjetima maltene kao barcelona, nismo u stanju izbaciti stopera ili desnog beka. O krilu ili napadaču možemo sanjati. Usput veliki minus Biščanu jer mi se čini da je on doveo Matiju Babića. Taj nebi ni Orijentu bio prinova.

Da ne duljim - utakmica loša, prava prvenstvena, ne gledljiva, kao nekad s Mladosti 127 ili Segestom.

Offline d

• Forza Fiume
      • http://samorijeka.com
    « Odgovori #4075 u: Listopad 14, 2019, 09:59:29 »
  • Usput veliki minus Biščanu jer mi se čini da je on doveo Matiju Babića.

Matko  ;) Matija Babić, u (južnom) narodu poznat kao Arkan, nije baš neki nogometaš

Offline koma

• Veteran
    « Odgovori #4076 u: Listopad 14, 2019, 10:06:04 »
  • Usput veliki minus Biščanu jer mi se čini da je on doveo Matiju Babića.

Matko  ;) Matija Babić, u (južnom) narodu poznat kao Arkan, nije baš neki nogometaš

Ne znam kako se zove, preziva se Babić i netko ga je doveo kao prinovu. vjerojatno Binki jer je isti igrao i Rudešu. Ja sam ga gledao u ovih 45 minuta, protiv lokomotive 7 minuta i mislim da je još neku započeo na Rujevici. Definitivno nije ni za Orijent. Kužim popunjavanje kadra i te spike, ali ajmo bit malo ozbiljni. Sandro Klić je za njega avion.

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #4077 u: Listopad 14, 2019, 11:48:51 »

• Offline lavic

• Veteran
    « Odgovori #4078 u: Listopad 14, 2019, 12:23:29 »
  • Možda, ako pribrojiš i stanare okolnih zgrada

Offline joy_division

• Forza Fiume
    « Odgovori #4079 u: Listopad 14, 2019, 12:50:27 »

• Treba pokušati dovući nekakav Udinese ili nešto. Ako je takvo što moguće.

Ove godine je trebao bit Juventus. Dosta daleko se otišlo u pregovorima, ali na kraju ništa.

A sljedeće godine.... Đenje.  ;D
    Ivan Mance: "Šanse su 50-50, to znači da bih ja htio da dođe, a on zasad neće."