• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Članci vezani uz NK Rijeku  (Prikazano: 1994222 puta)

weser i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline sestA kolonA

• Junior
Članci vezani uz NK Rijeku
« u: Lipanj 27, 2009, 11:48:45 »
  • 0
  • 0
  • Naslov govori sam za sebe (C) by goginho.

Dajmo da čitaju...
    « Zadnja izmjena: Travanj 18, 2015, 20:53:34 od TIR669 »
    Zivim u nekoj mirnijoj dimenziji, preko noci stariji za 10 godina.

Offline sestA kolonA

• Junior
    Odg: Članci vezani uz NK Rijeku
    « Odgovori #1 u: Lipanj 27, 2009, 11:52:01 »
  • 0
  • 0
  • Pa poènimo od današnjeg dana:

Novi list:
    http://www.novilist.hr/Sport/situacija- ... trajk.aspx

Ahmad Sharbini posljednju plaæu dobio za mjesec sijeèanj

Situacija je ozbiljna, ali štrajk ne bi imao smisla

Duguju nam jako puno, financijska situacija je ozbiljna. Navijaèi to moraju znati, pa i to da takva situacija nije nastala sada. Mi smo proljetos osvojili treæe mjesto unatoè tome što su isplate bile neredovite. Igraèi su bez obzira na financijske poteškoæe davali sve od sebe. I sada rade maksimalno u uvjerenju da æe predsjednik i direktor ispuniti svoje obeæanje – kaže Sharbini

....

Nažalost, Novi list ima glupu naviku èlanke premiještati na druge linkove (recimo ovo je objavljeno na Sportu, ali ce uskoro vjerojatno biti prebaèeno na Nogome ili 1.Hnl, tako da æe link biti promijenjen. Ako link ne radi, ne oèajavajte, odite na Novi list i potražite èlanak pod nekim drugi tabom.  :roll:
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od sestA kolonA »
    Zivim u nekoj mirnijoj dimenziji, preko noci stariji za 10 godina.

Offline rino

• Veteran
    « Odgovori #2 u: Lipanj 27, 2009, 17:20:18 »
  • 0
  • 0
  • Evo clanka iz danasnjeg tiskanog izdanja SN-a:

Najbolji klubski strijelac u HNL povijesti,a zvizdalo mu se cim bi jednom krivo dodao loptu.Otisao je u Al-Wahdu i Luzern,uzeo novac,ali nije igrao pa se vratio.Ozlijedjen i izvan natjecateljskog ritma dobio je povjerenje struke,a nakon bratove nocne auto-avanture i kapetansku vrpcu.Sve je vratio golovima,igrom u oba smjera kao nikad,rintanjem u defanzivi i liderskom rolom obojenom iskljucivo pozitivom.
    Prica Ahmada Sharbinija odgovor je na pitanje sto je bolje dati igracima iz vlastite nogometne skole:zvizduke i psovke ili povjerenje i adekvatan status.Evo jucerasnjeg kapetanova monologa.
    -Uvjeti za pripreme su odlicni i mi radimo jednako tako - odlicno.Posljednja 2-3 dana stala je kisa,zasjalo je sunce tako da je sada sve idealno.Naravno, sto se priprema tice.Dobra smo ekipa,ali trebaju nam dva pojacanja.Na bokovima.Zao mi je sto su otisli Novakovic i Dabac.Neznam bas moze li klub naci bolje igrace za iste novce.Problem su ,dakle, bokovi.I novac!Na odmor smo otisli bez kune,priprememo se bez kune.Ja sam bio godinu dana vani,jos uvijek imam dovoljno za sebe i brata,ali ovim deckima koji imaju slabije ugovore,pa im onda placa kasni 3-4 mjeseca,stvarno nije lako.To je veliki problem i meni kao kapetanu na pada na kraj pameti skrivati tu pricu od javnosti.Normalno da sam na prvoj prozivci s predsjednikom razgovarao o financijama i dobili smo njegovo obecanje da ce se dio dugovanja isplatiti po povratku s Pohorja.Zelim mu vjerovati.Sutra se vracamo pa cemo vidjeti.
    Nisam morao intervenirati ni smirivati bilo kakve igracke pobune.Nekakav strajk nikome nije pao napamet.Radimo 100%.Silna mi je cast sto sam Rijekin kapetan,a kao kapetan zelim i javo reci da sam ponosan na suigrace.Mi smo koncentrirani na posao,ali nemoguce je da tko bude unedogled,ako ispadne da nam nogomet nije posao nego hobi.Da nam dodje barem jedna placa.
    -Nije najteze nama nego trenerima.Znate kakvih bi problema bilo u velikoj vecini drugih sredina da su u situaciji kao Rijeka,ali sef Rubcic te njegovi suradnici Tot,Skerjanc,jucer Zganjer danas Caleta,sjajni su strucnjaci i sjajni ljudi.Nasli su pravi nacin pristupa igracima,oni su veliki razlog sto u ovako teskim okolnostima radimo ovako dobro.Ni oni ni mi mjesecima nismo dobili ni lipe.Rubcic je uspio biti nas prijatelj.Razumije nas,na nasoj je strani i mi cemo mu to povjerenje vracati kako treba.Svlacionica ga iznimno cijeni.
    Na zalost,izgleda da je Anasov odlazak jedini nacin da se Rijeka istinski financijski oporavi.Zvonio mu je telefon stalno tijekom pauze.I njemu i meni.Bezbroj poziva suigraca koje je zanimalo ima li sto novoga,kada bi se mogao dogoditi kakav transfer.Moj je mladji brat i volim ga, svima je drag i znamo da ga je nemoguce nadomjestiti,ali iskreno- jedva cekamo da ode!Nit'mu sugeriram da ode u neku arapsku zemlju,nit'bi me poslusao da mu to savjetujem.Predobar je igrac da tamo ode.On zeli u reprezentaciju,a tamo se ne stize iz Abu Dabija i slicnih destinacija.Anas ne trci ni za kim nego drugi trce za njim.Zbog te nenametljivosti mnogi misle da nije dovoljno zreo ili lukav da se snadje izvan Rijeke.I tata i ja smo imali slicne dvojbe,ali vrijeme ide,brat mi je sve zreliji i samostalniji.U posljednje nam vrijeme sve cesce govori:"Ma, ne pricajte svasta i ne brinite.Osjecam da sam spreman otici".Kad 22-godisnjak ode daleko od doma sanse za uspijeh uvijek su 50:50,nije iskljuceno da se vrati,ali kako dani prolaze,sve sam uvjereniji da ce se Anas snaci kamo god otisao.
    -Postoji mogucnost da i ja odem,ali nije velika.Normalno ,ostane li,nedaj Boze ovako teska financijska situacija,izgledi za odlazak rastu.Ovisit ce o ponudama,no ako Anas ode,ja vjerovatno ostajem.Sad smo mjesecima bez place pa je logicno da svi stalno pricamo o tome,ali je sam nesto vec zaradio i nije sve u lovi.Kapetan sam moje Rijeke,ta se cast ne odbacuje olako.Kako bi divno bilo da je samo malo vise novaca pa da ostanemo na okupu,pojacamo se i onda uz mao srece za godinu-dvije Kantridi donesemo naslov!Ali to mogu samo sanjati.Izgleda da ni nama ni Rijeci to nije sudjeno.Steta!

MALONOGOMETNI SLAVODOBITNICI

Na Pohorju nije sve proslo u trcanju.Bilo je treninga koje je bilo uzitak pogledati kao i Rijekine utakmice.Na umjetnoj pohorskoj podlozi momcad s Kvarnera odigrala je i jedan haklerski turnir.Cetiri momcadi(pet+vratar)svatko sa svakim pa veliko finale.U zavrsnih 2x 20 min porazeni su Radman,Pamic,Strok,Ceric,Ljubovic i Gerc.Za slavodobitnike je branio Hodzic,a igrali su Cagalj,Mohorovic,Germano,Fernandez i Anas Sharbini.
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od rino »

Offline RiJeKa

• Veteran
    « Odgovori #3 u: Lipanj 27, 2009, 17:46:02 »
  • 0
  • 0
  • mozda je to samo moji subjektivan dojam, ali cini mi se da unatoc besparici da je ozracje u momcadi dobro i kvalitetno..igraci i treneri govore kako se dobro radi, i stvarno je prava steta sto vlada besparica..nadam se da ce se tome uskoro tati na kraj i da ce momcad neopterecena dugovima uci u prvenstvo i euro obaveze..
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od RiJeKa »

Offline otom

• Veteran
      • http://www.otombottom.com
    « Odgovori #4 u: Lipanj 27, 2009, 23:44:49 »
  • 0
  • 0
  • Citat: "RiJeKa"
    mozda je to samo moji subjektivan dojam, ali cini mi se da unatoc besparici da je ozracje u momcadi dobro i kvalitetno..igraci i treneri govore kako se dobro radi, i stvarno je prava steta sto vlada besparica..nadam se da ce se tome uskoro tati na kraj i da ce momcad neopterecena dugovima uci u prvenstvo i euro obaveze..

riječi kapetana znače više nego ičije... 8)
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od otom »
    Citat: \"october\"
    ovo sto prozivljavam kao navijac rijeke od rodjenja, je neprocjenjivo.

Offline Lignja

• Senior
    « Odgovori #5 u: Lipanj 28, 2009, 14:46:25 »
  • 0
  • 0
  • =D>  =D>  =D>  =D>

Zašto ne skupe te pare,sad je prilika,atmosfera super,dobra ekipa,da netko sad prepozna vrijeme za uložit u klub [-o<  [-o<  [-o<  [-o<
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Lignja »

Offline ma_RI_n

• Senior
    « Odgovori #6 u: Lipanj 28, 2009, 16:11:59 »
  • 0
  • 0
  • NL:

http://www.novilist.hr/Sport/Nogomet/1- ... -nebo.aspx

POHORJE – Buđenje u 7.30 sati, doručak u 8, pola sata kasnije polazak na igralište. Od 9 do 11 sati jutarnji trening, potom povratak u hotel, ručak (13 sati), poslijepodnevni odmor (od 15 do 17 sati), pa večernji trening u prirodi od 17.45 do 19.30 sati. Večera, malo slobodnog vremena za »surfanje internetskim valovima« ili nekoliko partija remija i u 23 sata počinak. Dva treninga ili desetak pretrčanih kilometara dnevno po igraču. U deset dana slovenskih priprema prvotimac »Rijeke« natukao je najmanje 100 kilometara, od čega više od polovice otpada na živopisna, šumovita brdašca koja okružuju hotel »Bolfenk« na mariborskom Pohorju. »Off road« futing bio je poslijepodnevna poslastica, za »doručak« je stručni stožer »bijelih« igračima servirao odlazak na jedan od dva travnjaka u podnožju brda. Ni to ne zvuči tako jednostavno ako se zna da je pripremna baza Riječana smještena na 1050 metara nadmorske visine, a travnjaci kraj hotela »Arena« na 325 metara nadmorske visine. Visinsku razliku moguće je savladati na dva načina. Automobilom po zavojitim cestama, za što je potrebno najmanje pola sata vožnje, ili žičarom koja vozi 15-ak minuta. Zvuči primamljivo, ali nije svima bilo jednako zanimljivo. Posebno prvih dana priprema kada je puhalo i kišilo.

– Sada više nema straha, sve je stvar navike. Uvjeti za rad su doista fenomenalni, od smještaja pa do terena za trening. Puno bolje je nego na Rogli, a da ne govorim Bjelolasici – kaže vratar »bijelih« Velimir Radman, jedan od starosjedioca u riječkoj momčadi s kojim se slaže većina prvotimaca.

Avantura
    Ni treneru Robertu Rubčiću svakodnevna vožnja gondolom nije tako teško pala. Zapravo, šef stručnog stožera »bijelih« smatra da je čak dobro došla igračima.

– Dvije vožnje žičarom nam korisno popunjavaju vrijeme, a usto igrači se na taj način više druže, gaji se zajednički duh – ustvrdio je Rubčić prije nego što je s turistima stao u red i strpljivo sačekao da povede »bijele« prema vrhovima Pohorja. Vrijedi se strpiti nekoliko minuta, posebno ako se zna da je u izostanku vozila jedina alternativna varijanta planinarenje. Kondicioni trener Zoran Škerjanc je uspio nagovoriti šefa na uspon. Samo jednom. I nikad više.

– Trebalo nam je sat vremena i 50 minuta! – rekao je Rubčić glasom čovjeka iza kojega je jedna bespotrebna avantura.

Odlazak u Sloveniju se međutim nije pokazao bespotrebnim, a kamoli tek avanturom. Prema Rubčićevom mišljenju sve je proteklo upravo onako kako je bilo i zamišljeno.

Sve odrađeno
    – Sve je doista bilo odlično. Sve što smo zacrtali smo i odradili. Imali smo na raspolaganju izvrstan travnjak, sjajne uvjete za rad. Kod igrača se vidi da već sada djeluju moćno u fizičkom smislu. Očito je da je rad koji je iza nas bio dobar temelj za ove pripreme. »Hajduk«? Nije nam smetalo što smo trenirali travnjak do travnjaka. Ni najmanje. Uostalom, čovjek uči dok je živ, treba vidjeti kako drugi rade, iako moram reći da su naše i njihove metode treninga praktički iste – kaže Rubčić, čije metode rada su očito donijele i pojačani učinak budući da je umjesto danas odlučio prvi dio priprema na Pohorju zaključiti jučerašnjom utakmicom u Kidričevu.

– Dečki su umorni, a u nedjelju prije povratka je ionako bio zamišljen trening oporavka tako da ranijim povratkom nećemo izgubiti ništa – tumači Rubčić, koji je danas »bijelima« dao slobodan dan, u ponedjeljak je zakazao trening na Kantridi, a u srijedu novi povratak na mariborsko Pohorje, jedino mjesto gdje »bijeli« lete u nebo... Do tada slijedi grubo prizemljenje u riječku stvarnost koja nije ni izbliza tako bajkovita kakvom se doima u ugodnoj, obiteljskoj atmosferi hotela »Bolfenk«. Kronična besparica, nedostatak terena za trening, pojačanja koja ne dolaze, odlasci-dolasci igrača... problemi su s kojima će se »bijeli« suočavati idućih dana. Najmanje do novoga povratka na mariborsko Pohorje.
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od ma_RI_n »
    ... 7.11.1984..... 26.05.1999..... 8.08.2009..... NE ZABORAVLJAMO !

Offline rino

• Veteran
    « Odgovori #7 u: Lipanj 28, 2009, 19:28:43 »
  • 0
  • 0
  • Rubèiæ: Plaæe nema, igraèi sve manje slušaju
     Piše: Orlando Rivetti
    Foto: Nikša Stipanièev/Cropix
    --------------------------------------------------------------------------------

Rijeèani su se vratili nakon osmodnevnih priprema na Pohorju. U Sloveniji su odigrali i dvije utakmice, na povratku su izgubili 0-2 od Bakua, prvaka Azerbajdžana.

Anas Sharbini nije odigrao nijednu od dviju utakmica. Najsretniji bi bio da je umjesto na Pohorju bio u Mozartovu gradu, Salzburgu... U kampu Red Bulla. On i svi igraèi. A da ne govorimo o treneru Rubèiæu koji trenira momèad nezadovoljnika zbog dugovanja.

Bez plaæe od sijeènja

Nikada neæemo saznati istinu u ping-pong utakmici, menadžerski stožer Sharbini (Ugarkoviæ i otac Jamal) - HNK Rijeka (predsjednik Franèiškoviæ i direktor Rubeša), zbog èega nije realiziran transfer koji je želio i Anas.

Sada je utrka s vremenom. Navodno postoji desetak zainteresiranih klubova, ali Rjeèina je presušila. Na Kantridi je opsadno stanje. S Trsata je opalio top sveopæe financijske uzbune. Igraèi nisu dobili plaæu od sijeènja. Èeka se Anasov transfer da bi se podmirila dugovanja od 500.000 eura, i u posljednji trenutak krenulo na tržište jer, za dvedeset dana, 16. srpnja, Rijeka kreæe u Europu, na gostovanje kod Lukseburžana.

Tko hoæe na pripreme?

- Svi zajedno polako gubimo živce. Strpljenje nije žvakaæa guma. Navodno æe u utorak igraèi dobiti dio dugovanja. Najteže je nama trenerima. Nalazimo se izmeðu èekiæa, uprave, njima smo dužni jer smo - treneri, i nakovnja, igraèa, zahvalnost zbog ostvarena rezultata. U srijedu se vraæamo na Pohorje, na put æe krenuti tko bude želio... I neka Uprava kaže što traži od nas. A znamo da je letvica ambicija postavljena visoko. Kako? Igraèi nisu roboti, sve manje slušaju. Nezadovoljstvo je opasna klica - rekao je trener Rubèiæ.

http://www.jutarnji.hr/sport/nogomet/cl ... ,167810.jl

Offline ma_RI_n

• Senior
    « Odgovori #8 u: Lipanj 28, 2009, 20:59:48 »
  • 0
  • 0
  • Citat: "rino"
    Rubčić: Plaće nema, igrači sve manje slušaju

Katastrofa. Deprimirajuci clanak do boli.
    Stvarno bi se svi trebali zamislit.

Offline rino

• Veteran
    « Odgovori #9 u: Lipanj 28, 2009, 21:13:52 »
  • 0
  • 0
  • Citat: "ma_RI_n"
    Citat: "rino"
    Rubèiæ: Plaæe nema, igraèi sve manje slušaju

A neznam nesto se mora podhitno napravit inace mogu stavit kljuc u bravu.

Offline robigno

• Veteran
    « Odgovori #10 u: Lipanj 28, 2009, 21:29:28 »
  • 0
  • 0
  • Raspad sistema...
    Frančiškoviću serem ti se na projekt!!!!!!
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od robigno »

Offline ma_RI_n

• Senior
    « Odgovori #11 u: Lipanj 28, 2009, 21:30:08 »
  • 0
  • 0
  • Citat: "rino"
    Citat: "ma_RI_n"
    Citat: "rino"
    Rubčić: Plaće nema, igrači sve manje slušaju

A neznam nesto se mora podhitno napravit inace mogu stavit kljuc u bravu.

Ono sto me najvise ljuti je ova atmosfera koju su napravili oko kluba.
    Ok, svima je jasno da je kriza i da se tesko dolazi do love. Ali ovake deprimirajuce i crne izjave se nikad nisu davale. I to od ide od samog vrha, predsjednika i sportskog direktora. Pa sta mozes onda ocekivat nego da raspuste cijelu ekipu. Prijelazni rok je, igramo u Europi i umjesto da raspravljamo kojeg igraca dovest za pojacat ekipu, raspravljamo o tome oce li bit strajk i koliko je nesposobna nasa uprava.
    I zbog toga cijeloj upravi treba j.. m.. Neka sute i rade a ako ne znaju neka se gone u 3 p. m.

Offline rino

• Veteran
    « Odgovori #12 u: Lipanj 28, 2009, 21:34:43 »
  • 0
  • 0
  • Citat: "ma_RI_n"
    I zbog toga cijeloj upravi treba j.. m.. Neka sute i rade a ako ne znaju neka se gone u 3 p. m.

+1

Offline robigno

• Veteran
    « Odgovori #13 u: Lipanj 28, 2009, 21:43:54 »
  • 0
  • 0
  • Sutra da i nabave lovu neće niko doć nako mjeseci plakanja i sranja o recesiji.
    Umjesto da IVF sazove skupštinu kluba i nek iznese probleme i moguća rješenja oni plaču po novinama iz dana u dan. Sveti Nikola je tek u prosincu tako da nema šuške.
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od robigno »

Offline cannondale

• Veteran
    « Odgovori #14 u: Lipanj 28, 2009, 21:58:25 »
  • 0
  • 0
  • Citat: "robigno"
    Raspad sistema...
    Frančiškoviću serem ti se na projekt!!!!!!

ma koji projekt??? šta oni imaju neki projekt???  :lol:  :lol:  :lol:
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od cannondale »