• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Članci vezani uz NK Rijeku  (Prikazano: 2185837 puta)

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Hell Sin key

• Veteran
Odg: Članci vezani uz NK Rijeku
« Odgovori #11055 u: Ožujak 13, 2014, 13:30:36 »
  • « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline USF1926

• Veteran
    « Odgovori #11056 u: Ožujak 14, 2014, 03:09:42 »
  • MARKO LEŠKOVIĆ OSJEČKI STOPER UVEO JE »RIJEKU« U POLUFINALE KUPA NAKON ŠTO JE SAM TRAŽIO DA IZVEDE ZADNJI PENAL
    OSJEČKI PEČAT PROLAZU
    Lešković: Želio sam pucati penal i pomoći ekipi
    Trener je već imao tri, četiri igrača, a ja sam se javio da bih htio izvesti penal. Trener me je odabrao, nije dvojio, prihvatio je moju sugestiju. Želio sam pomoći ekipi. ije to bilo zbog toga jer je to bio »Osijek« pa sam ja išao zadnji pucati. To bih učinio protiv svake ekipe – rekao je Lešković

Ivan VOLARIĆ
    * Foto: S. DRECHSLERRIJEKA » Marko Lešković mirno je prišao lopti i rutinski svladao osječkog vratara u petoj seriji jedanaesteraca. Okrenuo se prema suigračima i gostujućoj klupi, podignuo desnicu, a onda zatomio osjećaje unatoč tome što je svoju momčad uveo u polufinale Kupa Hrvatske. Ipak je »Osijek« klub u kojem je nogometno odrastao. Doduše, nisu svi u obitelji Lešković bili tako suosjećajni. Markova obitelj je skakala od sreće u loži, braća, otac, majka... Nisu se bojali da će možda neka njihova reakcija izazvati ljutnju s centralne osječke tribine. Valjda je navijačima »Osijeka« bila preteška njihova muka da bi obraćali pažnju na sugrađane koji zdušno navijaju za gostujuću momčad.
        – Uz mene je bila cijela obitelj, tetak, stric, teta, mlađi i stariji brat, djevojka... Oni su tamo domaći i svi ih poznaju na tribinama tako da nismo očekivali bilo kakve probleme – govorio je Lešković dan nakon dramatičnog »Rijekinog« prolaska u polufinale Kupa Hrvatske. Zanimljivo je da je Lešković sam zatražio od trenera Matjaža Keka da ga uvrsti na popis igrača koji će izvoditi penale.

Bez radosti

– Trener je već imao tri, četiri igrača, a ja sam se javio da bih htio izvesti penal. Trener me je odabrao, nije dvojio, prihvatio je moju sugestiju. Što sam pomislio u trenutku izvođenja penala? Samo mi je bio cilj da zabijem gol i prođemo dalje. Želio sam pomoći ekipi. Nije to bilo zbog toga jer je to bio »Osijek« pa sam ja išao zadnji pucati. To bih učinio protiv svake ekipe, a sigurno da mi je drago što sam zabio i pomogao ekipi da prođe dalje.
        Izostala je radost, sve je to naravno »Leško« svjesno učinio.
        – Nisam htio zbog ljudi na tribinama jer proveo sam u »Osijeku« praktički svoju cijelu karijeru i iz poštovanja prema ljudima i klubu nisam se želio veseliti.
        Nije jedino Lešković povukao ključne poteze protiv bivših suigrača. Pridonio je svojom obranom i vratar Vargić. Koliko im je prilikom izvođenja jedanaesteraca pomogla činjenica da su s većinom osječkih igrača godinama zajedno trenirali?
        – Sigurno da je to olakšalo Vargi jer poznaje sve te dečke i zna tko gdje puca. Vargić je obranio jedan penal, a još je mogao neke.
        Objektivno, na kraju je prošla bolja momčad u dvije utakmice, ali »bijeli« su si dozvolili da njihove kup ambicije ovise o ruletu jedanaesteraca nakon što nisu iskoristili brojne prilike.
        – Po šansama smo trebali sve to puno ranije riješiti, ali nažalost nismo i zato smo kažnjeni pogotkom. Na kraju je sve ispalo dobro, izvukli smo se pokazavši još jednom da imamo karakter i da smo psihički stabilnija momčadi. Puno promašujemo? Istina, ali do ove utakmice u svakoj smo zabili barem jedan pogodak. Ovoga puta nije nam to pošlo za nogom. Nadam se da će se sada protiv »Lokomotive« to promijeniti.

Prestići Hajduk

Leškovića i suigrače u polufinalu Kupa Hrvatske čeka »Istra 1961«, težak suparnik i momčad koja zna igrati na rezultat.
        – Bit će teška utakmica, osim toga mi smo rivali. Bit će dobre utakmice s punim tribinama i sigurno će biti užitak igrati ta dva ogleda.
        Riječani kao ni protiv »Osijeka« ne mogu pobjeći od uloge papirnatih favorita.
        – Sigurno da smo blagi favoriti, ali treba respektirati »Istru 1961« i izboriti finale što bi nam puno značilo.
        Prije susjedskog derbija vrijednog finala Kupa slijedi važan prvenstveni ogled s »Lokomotivom«. Pobjeda donosi golemu prednost i priliku za miran lov drugog mjesta na kojem je »Hajduk«. Zapravo, »bijeli« se mogu vratiti na drugu poziciju već ovoga vikenda u slučaju svoje pobjede i splitskog posrtaja u Gradskom vrtu.
        – Trebamo sve napraviti da dobijemo. Ako pobijedimo, pobjeći ćemo »Lokomotivi« na 12 bodova i onda smo mirni na trećem mjestu, a »Hajduk« nam je blizu. Imaju teško gostovanje u Osijeku. Nadam se da ćemo se već ovoga vikenda približiti »Hajduku«, odnosno da ćemo ga možda i prestići.
        Lešković je prošloga petka u Sigetu odigrao svoje prve povratničke minute nakon šestomjesečnog izbivanja s terena. Nije bilo sve idealno, ali riječ je o očekivanim »porođajnim mukama« igrača iza kojega je dugotrajna stanka.
        – Iduće utakmice će puno toga pokazati, ali ja se nadam da će biti sve bolje i da će uporedo s boljim partijama rasti i samopouzdanje. Vjerujem da ću ubrzo dosegnuti onu pravu formu koju svi želimo – zaključio je Lešković.

Što je donio osječki rulet jedanesteraca?

REALIZACIJA
        »Rijeka« definitivno ima problem realizacije. Dovoljno se prisjetiti utakmice protiv »Splita« u kojoj su »bijeli« zabili četiri gola, ali promašili još barem toliko onih pravi, stopostotnih prilika. U Sigetu je bilo slično, a u Osijeku su Riječani također priredili reviju promašaja. Budući da je teško očekivati da će se na svakoj utakmici moći napraviti sedam, osam šansi za dva ili tri gola, jasno je da se tu mora nešto promijeniti. Pitanje je samo što kada u vršku napada Kek ima najmanje raspoloživih rješenja.

KRVOLOČNOST
        Ovoj momčadi definitivno nedostaje »krvoločnosti«. Lakoćom kojom su bijeli promašivali (polu)prilike u Gradskom vrtu jednostavno nije mogla proći nekažnjeno. Mliječni zubi ili karakter igrača teško je dokučiti, ali činjenica je da odlaskom Leona Benka u »Rijekinom« vršku napada nema više onog nogometnog frajera koji će se »potući i zabiti gol« onda kada je to najpotrebnije. Kramarić to tek mora postati i dokazati u potpunosti svoj golgeterski potencijal.

SHARBINI
        Anas je protiv »Osijeka« u prvenstvu pokazao znakove buđenja, protiv »Dinama« je to potvrdio, a protiv »Osijeka« se pokazao u pravom svjetlu. Sve je sugeriralo na njegov veliki povratak, no u Sigetu to već nije bilo to, a u Gradskom vrtu je ponovo bio skroman učinkom i svemu ostalome što je pokazao. Veliki je problem što se ozljedom Kvržića i odlaskom Benka od njega očekuje da povuče prijelomne poteze i kada to izostane momčad upada u probleme kao u Gradskom vrtu.

FORMA
        Na problem s brojnim ozlijeđenim igračima nadovezao se i problem individualne forme kod nekih igrača koji su vrlo bitni za ovu momčad. Luka Marić primjerice ovoga proljeća nije pravi, baš kao i Ivan Močinić. Mateo Bertoša je nakon dobroga uvoda u nastavak sezone također u padu forme, a dojam je kao da je u Osijeku umor uhvatio Moisesa koji je odigrao vrhunski svoje prve utakmice u dresu »Rijeke«. Puno je to i previše »izostanaka« za ovaj skučeni riječki kadar.

KVALITETA
        U polufinale je na kraju ipak prošla u dvije utakmice bolja i u konačnici kvalitetnija momčadi. Hrabri, srčani i nimalo bezazleni Osječani koji su između dvije utakmice osim novoga trenera dobili i financijsku injekciju su u dvije utamice dvaput zapucali u okvir gola i zabili jedan gol. Naravno da se Slavonci nisu koristili zabranjenim metodama, ali rulet jedanaesteraca ili sreća s na kraju ipak prevagnuli na stranu ukupno u dvije utakmice bolje i na koncu kvalitetnije momčadi. (I. VO.)

Osijek postaje nova Mamićeva Lokomotiva?

Priča je neslužbena, zapravo jedna od ćakula koja se vrti oko osječkog prvoligaša među ljudima kojima je profesija osluškivati i sakupljati takve (polu)informacije. Poznato je da je između dvije kup utakmice »Osijek« dobio novu upravu, novoga trenera i financijsku injekciju. Navodno iza svega stoji dogovor na relaciji Gradski vrt – Maksimir. Uostalom, nije tajna, novi trener Tomo Rukavina je »Dinamov« čovjek, a brojni osječki klinci itekako zanimljiva »roba«. Financijska injekcija navodno je predujam za Lulića, jednog od njih, a sve ovo samo predradnja da se na ljeto od »Osijeka« napravi – »Lokomotiva«. Ako je istinit, Mamićev plan je potpuno logičan. Jednim udarcem »ubio bi dvije muhe«. Gašenjem ili skretanjem »Lokomotive« u niži rang smanjit će se pritisak MZOS-a i ušutkati brojni oponenti, a ulaskom u »Osijek«, naravno ne formalnim putem, dobiva uz nevelika ulaganja sjajan poligon za razvoj mladih igrača i dostupnost jednom od najbogatijih izvora talenata u Hrvatskoj. Ne treba zaboraviti da je predsjednik HNS-a Davor Šuker na više adresa već zatražio pomoć za svoj matični klub i prvoligaša iz rodnog grada gdje pokušava na svu silu povratiti simpatije ljudi. Iako je nepotvrđena, priča ne zvuči nimalo nelogično, tim više što je »Osijek« u fazi predstečajne nagodbe čime bi se mogao osloboditi tereta dugova... (I. VO.)

Danas druženje na Korzu

Na Kantridi su posljednje vrijeme intenzivirali druženje igrača i navijača što je u svakom slučaju pohvalna stvar. Danas od 12 sati će dio igrača »istrčati« na Korzo, ispred kioska I-novina u podnožju Robne kuće Ri družit će se s navijačima. Na kiosku su u prodaji ulaznica za sutrašnji ogled (19 sati), koji bi s obzirom na vrijeme, ali i važnost utakmice, mogao biti dobro posjećen. Podsjetnika radi »bijeli« od 2010. godine čekaju domaću pobjedu nad »Lokomotivom«. Tada je bilo 3:0. Ulaznice za sutrašnji ogled prodaju se na kioscima I-novina i na stadionu na Kantridi po sljedećim cijenama, tribina A 120, tribine B i C 50, tribina D 20, tribina F 40, tribina E 10 i tribina E-1 20 kuna.

I Luka Marić upitan

Luka Marić morao je ranije s terena Gradskog vrta zbog udarca u koljeno zadobivenog u jednom duelu. Jučer nije trenirao i upitan je za subotnji susret za koji sigurno neće konkurirati Pokrivač, Maleš, Kvržić, svježe operirani Leovac... Upitno je i kakva će biti situacija s Mitrovićem. Na klupi u Osijeku bili su povratnici Tomečak i Zlomislić, vjerojatno bi dobili pokoju minutu da je rezultat bio drugačiji. Kek će vjerojatno morati riskirati s njihovim povratcima jer pred njegovom momčadi je gusti raspored utakmica, a klupa je sve kraća i kraća... Ne treba zaboraviti da protiv »lokosa« ne može igrati ni Mateo Bertoša zbog triju žutih kartona.

Protiv Istre 1961 u 18 sati

Poznat je i točan termin prve polufinalne utakmice Kupa Hrvatske na Kantridi između »Rijeke« i »Istre 1961« iduće srijede. Lopta će krenuti s centra točno u 18 sati.
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline Senad Brkić

• Veteran
    « Odgovori #11057 u: Ožujak 14, 2014, 09:46:24 »
  • novinari ko novinari. previše se cirkusira oko "Osječana". Mi smo doveli 4 igrača iz Osijeka, da. al Osječanin je samo Jugo. Plus je Slavonija specifična šta za taj Osijek ne navija niko izvan samog grada, a i u njemu su navijači "bratskih klubova" brojniji. Tako da te neke "drame" postoje samo u očima novinara. Profesionalizam čisti.
    Kontra mraku, kontra sili... http://i.minus.com/iSASYvn3yJBVf.gif

Projekt

• Gost
    « Odgovori #11058 u: Ožujak 14, 2014, 10:19:30 »
  • Citat: "USF1926"
    Osijek postaje nova Mamićeva Lokomotiva?

Priča je neslužbena, zapravo jedna od ćakula koja se vrti oko osječkog prvoligaša među ljudima kojima je profesija osluškivati i sakupljati takve (polu)informacije. Poznato je da je između dvije kup utakmice »Osijek« dobio novu upravu, novoga trenera i financijsku injekciju. Navodno iza svega stoji dogovor na relaciji Gradski vrt – Maksimir. Uostalom, nije tajna, novi trener Tomo Rukavina je »Dinamov« čovjek, a brojni osječki klinci itekako zanimljiva »roba«. Financijska injekcija navodno je predujam za Lulića, jednog od njih, a sve ovo samo predradnja da se na ljeto od »Osijeka« napravi – »Lokomotiva«. Ako je istinit, Mamićev plan je potpuno logičan. Jednim udarcem »ubio bi dvije muhe«. Gašenjem ili skretanjem »Lokomotive« u niži rang smanjit će se pritisak MZOS-a i ušutkati brojni oponenti, a ulaskom u »Osijek«, naravno ne formalnim putem, dobiva uz nevelika ulaganja sjajan poligon za razvoj mladih igrača i dostupnost jednom od najbogatijih izvora talenata u Hrvatskoj. Ne treba zaboraviti da je predsjednik HNS-a Davor Šuker na više adresa već zatražio pomoć za svoj matični klub i prvoligaša iz rodnog grada gdje pokušava na svu silu povratiti simpatije ljudi. Iako je nepotvrđena, priča ne zvuči nimalo nelogično, tim više što je »Osijek« u fazi predstečajne nagodbe čime bi se mogao osloboditi tereta dugova... (I. VO.)

Quotam u kontekstu dobrih želja u stilu "sretno Osijeku, neka ostanu u ligi" ili iz nekoga drugoga vremena - "kup je vaš".

Stvarno smo propustili fenomenalnu priliku da osvojimo naslov ove sezone (još kad se sjetim 2x utakmica protiv koala i 2x protiv purgera). Najbolju nakon Scorijinih 60 remija i poklanjanja prvenstva Pravedniku a.k.a NK Licemjerna Đubrad od strane vlade u Zagrebu.

Offline Pflaum

• Pionir
    « Odgovori #11059 u: Ožujak 14, 2014, 11:48:29 »
  • Senade,ne znam baš za ovo oko navijanja.
    Mislim da se mi prvi ne bi trebali naslađivati oko toga tko navija za Osijek jer bi se to na kraju moglo svesti na onu o ruganju sove sjenici.
    Nedavno sam na netu vidio tablicu klubova ex Yu lige,objavljenu u novinama 80 i neke,u kojoj su klubovi rangirani po broju pretplatnika.
    Ono sto me u toj tablici zapanjilo je upravo broj pretplatnika Osijeka te broj pretplatnika Rijeke.
    Ukratko,Osijek - 5000,Rijeka - 1000
    SIAMO SOLI CONTRO TUTTI

Offline Senad Brkić

• Veteran
    « Odgovori #11060 u: Ožujak 14, 2014, 12:17:22 »
  • nije stvar ni u kakvom naslađivanju, to su činjenice. Ja bi prvi volio da imamo više gradova sa svojim jakim klubovima i navijačkom bazom. Bio sam u Osijeku i na gostovanjima i mimo njih. Šta se privrženosti klubu tiče oni se (čast iznimkama) mogu sakrit ne pred nama nego i pred Vinkovčanima, Šibenčanima...
    a za te pretplate stvarno ne znam... moguće da su bile jako povoljne, npr. A pretplatnici su možda dolazili gledat i neke druge ljubimce. 80ih je tamo bilo, uz "klubove bratske" i more pristalica "još bratskijih". Svašta taj podatak može značit.
    Kontra mraku, kontra sili... http://i.minus.com/iSASYvn3yJBVf.gif

Offline Pflaum

• Pionir
    « Odgovori #11061 u: Ožujak 14, 2014, 13:17:37 »
  • Citat: "Senad Brkić"
    nije stvar ni u kakvom naslađivanju, to su činjenice. Ja bi prvi volio da imamo više gradova sa svojim jakim klubovima i navijačkom bazom. Bio sam u Osijeku i na gostovanjima i mimo njih. Šta se privrženosti klubu tiče oni se (čast iznimkama) mogu sakrit ne pred nama nego i pred Vinkovčanima, Šibenčanima...
    a za te pretplate stvarno ne znam... moguće da su bile jako povoljne, npr. A pretplatnici su možda dolazili gledat i neke druge ljubimce. 80ih je tamo bilo, uz "klubove bratske" i more pristalica "još bratskijih". Svašta taj podatak može značit.
    Ovo i ja vjerujem da je tako,koliko sam pri tome objektivan i realan je drugi par rukava,a njihovo sadasnje stanje treba pripisati njihovim očajnim rezultatima.

Ne vjerujem da bi netko isao kupovati pretplatu zbog dvije,tri utakmice u sezoni.
    SIAMO SOLI CONTRO TUTTI

Offline Primorac

• Junior
    « Odgovori #11062 u: Ožujak 14, 2014, 18:51:33 »
  • Slažem se sa Senadom u tome da za njih praktički ne navijaju izvan samog grada, a i u gradu ima dosta navijača drugih klubova, iako mislim da danas ipak prevladavaju navijači Osijeka.

Offline Primorac

• Junior

Offline zlobin

• Veteran
    « Odgovori #11064 u: Ožujak 14, 2014, 19:02:11 »
  • Jel se zna što je s Orlandom?
    SAMO RIJEKA!!!
    KREPAT MA NE MOLAT!!!
    PLJUVAČE MOGA KLUBA NABIJEM NA ONU STVAR!!!

Offline Primorac

• Junior
    « Odgovori #11065 u: Ožujak 14, 2014, 19:08:41 »
  • Citat: "zlobin"
    Jel se zna što je s Orlandom?

Navodno je bio u induciranoj komi, imao je gripu koja se zakomplicirala, sad se već probudio, stanje mu je stabilno ali mora odmarat. Tako sam ja čuo, ne zamjeri ako nije sve točno. Uglavnom drži se Orlando.

Offline USF1926

• Veteran
    « Odgovori #11066 u: Ožujak 15, 2014, 04:24:14 »
  • VELIK ULOG NOGOMETAŠI »RIJEKE« VEČERAS (19 SATI) NA KANTRIDI U SKLOPU 26. KOLA U DERBIJU PRVE HNL DOČEKUJU »LOKOSE«
    POZIVNICA NAVIJAČIMA
    KEK: Želim pune tribine, dekor koji će nositi ekipu
    Bilo bi dobro da dođemo do tri boda. No, ovo je samo još jedno potvrđivanje u nizu. Tako razmišljamo, svaka sljedeća utakmica nam je najvažnija. Želim pune tribine, bijeli dekor koji će nositi ekipu – kaže Kek

Denis FRANČIŠKOVIĆ
    RIJEKA » S jakim zrakama ožujskog sunca kao da se vratila dobra vibra pod stijene Kantride. Riječka mladost pod palicom Renza Goba, Renata Pilipovića i Danka Matrljana razmilila se jučer umjetnim travnjakom pomoćnog igrališta, a u dobrom raspoloženju na redovitu klupsku pressicu u sportskom izdanju sjurio se i dvojac iskusnika, kormilar »bijelih« Matjaž Kek i po mnogo čemu prva violina momčadi Andrej Kramarić. Na svakom koraku gužva, priprema za važan sudar s »Lokomotivom« čiji je neizostavni dio jučer bilo i druženje dijela igrača s navijačima na Kantridi.
        Riječani bježe »lokosima« devet koraka i danas imaju veliku prigodu eventualnom pobjedom riješiti se pratnje u borbi za vrh. Riječ je o momčadi koja ima samo pobjedu manje od »bijelih« i znakovito samo tri, najmanje remija u ligi. Očito Zagrepčani ovog prvenstva nisu skloni puno kalkulacijama, a bez njih dolaze ili pobjede ili porazi. Još jedno upozornje za momčad Matjaža Keka.
        – Čeka nas nova, velika utakmica – potvrđuje Kek. – U mogućnosti smo poboljšati bodovni saldo, doći do bodova vrijednih za Europu.
        No, u tom naumu strateg »bijelih« morat će itekako dobro »iskemijati« momčad. Ozljede i kartoni prorijedili su ekipu, brojni upitnici vise nad slaganjem sastava koji se unatoč prolazu u polufinale Kupa nije proslavio u Osijeku. Koliko god bili zadovoljni prolazom, u grlu brojnih navijača osjetila se gorčina...

Kartoni i ozljede

– Bertoša ima tri žuta kartona, Leovac je ozljeđen, Marić upitan... Kvržić je trenirao malo individualno, Maleš jako malo, Pokrivač odradio tri, četiri treninga. Zlomislić i Tomečak već su bili na klupi u Osijeku – izreferirao je prvi čovjek struke koji je nakon loše igre u Gradskom vrtu najavio razgovore s dijelom igrača. Kek je bio vidno nezadovoljan odnosom nekih igrača prema igri, no odlučio je taj problem riješiti na drugačiji način – kroz priču.
        – Nismo još obavili nikakve razgovore, dobro znam igrače i oni su sve to već primili kao jednu jasnu, dobru poruku. Nemamo problema u komunikaciji, a ja s njima želim takve stvari podijeliti kroz trening. Priprema za utakmicu s »Lokomotivom« bit će ista kao i za svaku drugu, neke stvari riješit ćemo kroz priču na treningu – dodao je Kek.
        Večerašnja utakmica ima posebnu težinu, u goste dolazi kvalitetan, ali ranjen protivnik, prepoznatljiva »Dinamova« škola nogometa. Uz to »bijeli« ne znaju za pobjedu na Kantridi od 2010. godine. Putokaz svakako može biti posljednja zagrebačka utakmica u kojoj je »Rijeka« slavila u gostima (0:2).
       Uz to, nakon svih peripetija s kišom i nemogućnošću treninga, gode najave dobrog vremena, a samim tim i dolaska većeg broja navijača. Kek će priznati da priželjkuje Armadin huk sa zapada kao bitan zamašnjak prema novoj, četrnaestoj pobjedi.

»Lokosi« poljuljani

– Bilo bi jako dobro da dođemo do triju novih bodova. Ipak, ovo je samo još jedno potvrđivanje u nizu. Tako razmišljamo, svaka sljedeća utakmica nama je najvažnija. Želim pune tribine, bijeli dekor koji će nositi ekipu. U zadnjim utakmicama imali smo taj prepoznatljiv dekor, bilo je to jako dobro – znakovito je zaključio Kek i mikrofon prepusti Andreju Kramariću.
        Najbolji »Rijekin« strijelac u Gradskom vrtu kao da je tek hvatao zrak za sudar sa svojom bivšom ekipom. Zajedno sa Sharbinijem i Jugovićem nije to bio prepoznatljiv »bijeli« napadački trozubac. Večeras se od njih očekuje puno više.
        – Pokušat ćemo što bolje otvoriti utakmicu, zabiti u prvim minutama. »Lokomotiva« je dugo, još dok sam igrao u njoj, bila »crna mačka« za »Rijeku«. Nadam se da smo se posljednjom utakmicom u Zagrebu riješili toga, vrijeme je da i na Kantridi pokažemo što možemo. Gosti imaju individualne znalce, neospornu kvalitetu. Vjerujem da neće doći igrati zatvorenije, nije to njihov stil – kaže Kramarić.
        »Lokosi« su večeras također pod imperativom. Tri poraza u nizu poljuljala su momčad, posebice onaj potpuno neočekivani domaći od »Zadra« (1:3).
        – Nisam gledao utakmicu, a niti očekivao taj poraz »lokosa«. Mogu samo pretpostaviti što im se dogodilo. Sigurno će zbog toga biti dodatno motivirani, ali sve je na nama. Vjerujem u pobjedu, a da smo spremni za to, naravno moramo pokazati na travnjaku – zaključuje Kramarić.

Navijačka podrška s Korza

Jučer se šušur nadolazećeg večerašnjeg sudara s Lokomotivom mogao osjetiti i na riječkoj kuci žilavici. Točno u podne pljeskom su od poveće skupine navijača ispred Robne kuće Ri i prodajnog mjesta iNovina dočekani Mateo Bertoša, Zoran Kvržić, Nikola Pokrivač i Ayayi Goodness.
        Dio je to već uobičajene popularuzacije nogometa, ali i promocije navijanja i fer ponašanja na sportskim borilištima. Igrači su i podijelili određeni broj ulaznica, družili se uglavnom s najmlađima i dijelili autograme. Nisu izostale prepoznatljive boje, dresovi, fan rekciziti, albumi i sličice... što je dodatno uljepšalo ionako k'o šipak puno i suncem okupano Korzo.

Offline USF1926

• Veteran
    « Odgovori #11067 u: Ožujak 16, 2014, 08:06:17 »
  • PREKID NEUGODNE TRADICIJE NOGOMETAŠI »RIJEKE« SINOĆ U PRAVOM AMBIJENTU POSLIJE ČETIRI GODINE SVLADALI ZAGREBAČKU »LOKOMOTIVU« NA KANTRIDI
    SPEKTAKL VRIJEDAN DRUGOG MJESTA
    Brezovec okrunio riječki preokret u nastavku
    Na odmoru nokautirani Riječani u nastavku utakmice pogocima Kramarića (52') i Brezovca (80') preokrenuli rezultat i ostvarili pobjedu vrijednu drugoga mjesta. Odlična najava polufinala Kupa s »Istrom 1961«

Ivan VOLARIĆSnimio Damir ŠKOMRLJ
    RIJEKA » U 80. minuti utakmice najbolji pojedinac jučerašnje utakmice Anas Sharbini u jednom od svojih brojnih prodora lijevom stranom stigao je gotovo do korner linije. Uslijedio je ubačaj desnim vanjski dijelom kopačke, tipična Anasova lopta za Josipa Brezovca koji je natrčao iz drugoga plana i glavom okrunio veliki riječki preokret u nastavku susreta. »Šlag na tortu« za HNL okvire spektakularne utakmice, za što su zaslužne obje momčadi, odigrane u sjajĐnom ozračju. »Bijeli« su krajem prvoga poluvremena bili u nokautu. Razigrana »Lokomotivina« mladost objeručke je prihvatila riječke darove i stigla do vodstva 2:1. Nastavak je, međutim, u potpunosti bio oslikan bijelom bojom. Riječani su uz podršku s tribina nizali prilike. Dvije su iskoristili Kramarić i Brezovec za veliko slavlje podno zapadne tribine istekom utakmice i prvi »Lokomotivin« poraz na Kantridi nakon 2010. godine. Nije moglo bolje uoči prve utakmice polufinala Kupa s »Istrom 1961« ove srijede!
        Matjaž Kek napravio je četiri promjene u odnosu na susret u Osijeku prošle srijede. Bertoša je ispao i kombinacija za ogled s »Lokomotivom« zbog kartona, Marić se ozljedio, a Moisesa i Brezovca je Kek posjeo na klupu očito u namjeri da ih malo sačuva za predstojeće susrete. U momčad se nakon dugo vremena vratio Tomečak i to na lijevi bok, umjesto Marića ušao je Lešković, dok su dva mjesta u veznom redu popunili oporavljenik Mate Maleš i Mehmed Alispahić. Trener »bijelih« ujedno je i malo modificirao sustav. Umjesto uobičajenih 4-3-3, momčad je istrčala u rasporedu 4-2-3-1. Ispred dva povučena vezna igrača Močinića i Maleša djelovali su Jugović (desno), Alispahić (u sredini) i Sharbini (lijevo).

Vargićevi darovi

Zbivanja u prvome poluvremenu nisu toliko odredile personalne promjene u »Rijekinoj« momčadi koliko činjenica da »bijeli« niti u jednom trenutku nisu uspjeli dobiti bitku na sredini terena. Nedostajalo je u prvom redu agresije, bržega izlaska na nositelja lopte, a bez duel igre tehnički dobro potkovana i brza momčad »Lokomotive« osjećala se na Kantridi bolje nego u Maksimiru gdje ionako njihov nogomet ne zanima nikoga osim bližnjih, roditelja i prijatelja. Ambijentom inspirirana gostujuća momčad razdoblje svoje dopadljive igre naplatila je u 35. i 36. minuti, ali zahvaljujući dvjema velikim greškama »Rijekinog« vratara i obrane. U 35. minuti Lešković je dozvolio da mu Budimir pobjegne nakon dobijene lopte iz auta, a onda iskosa gotovo s 20 metara dobro odmjerenim lob udarcem prebaci Vargića – 1:1. Minutu kasnije Bartolec je uputio s desnoga boka jedan ne pretjerano opasan ubačaj na vrh peterca, Vargić krenuo po loptu, a onda jednostavno stao na pola puta. Budimir je objeručke prihvatio dar riječkoga vratara i udarcem glavom doveo svoju momčad u vodstvo.
        Prije i poslije Budimirovih pogodaka »lokosi« su ostavili bolji dojam, no »Rijeka« je ipak bila nešto konkretnija i opasnija. Nakon serije riječkih poluprilika, u 19. minuti bljesnula je kontra nakon gostujućeg udarca iz kuta. Brzonogi Tomečak se nakon ispucane lopte Sharbinija sjurio prema šesnaestercu, a onda uputio prizeman udarac sa 17 metara. Lopta se odbila od vratnice na noge Anasu Sharbiniju koji je rutinski obavio ostatak posla i doveo »Rijeku« u vodstvo – 1:0. Sharbini, jedan od rijetkih raspoloženih igrača u domaćoj momčadi, je i u 29. minuti udarcem s gotovo 30 metara umalo uhvatio Zeleniku na spavanju, a onda je u završnici poluvremena inicirao dvije akcije koje su završile kornerom. Knežević (38') i Kramarić (40') nisu uspjeli s nekoliko metara ugurati nogom loptu u mrežu za poravnanje.

Ulje na vatru

Tridesetak sekundi nakon što se krenulo s centra lopta se zakoprcala u gostujućoj mreži, ali je gol poništen jer se nes(p)retnom Kramariću lopta gotovo na gol liniji odbila od pete u ruku. Prethodno su sve napravili Alispahić i Mujanović. Sudac Zebec svojom ispravnom odlukom samo je odgodio ono izvjesno. »Rijeka« je krenula puno odlučnije u nastavak, a u 52. minuti stigla je i do poravnjanja. Sharbini i Moises složili su priliku za Jugovića čiji pokušaj udaraca je na drugoj stativi »poklopio« Kramarić pogurnuvši loptu u mrežu 2:2. Prethodno je Kek zamjenio Alispahića Brazilcem Moisesom i momčad vratio u uhodani proljetni raspored 4-3-3 koji očito najviše odgovara ovim igračima.
        Poravnanje je imalo efekt dolijevanja ulja na vatru. Utakmica se rasplamsala, a »bijeli« predvođeni razigranim Sharbinijem i uz huk s s tribina počeli tražiti novo vodstvo. U 63. minuti Riječani su uzalud tražili i najstrožu kaznu ukazujući na Musino igranje rukom poslije Jugovićeva ubačaja. Period riječke dominacije prekinula je nova Vargićeva loša intervencija u 71. minuti. Umalo je jednu svijeću koja je padala uz gredu smjestio u vlastitu mrežu. Iskupio se barem djelomično obranivši nogom u nastavku akcije Begonjin udarac. »Rijeka« je brzo uzvratila, udarci Sharbinija gotovo s istoga mjesta (75', 79'), prošli su kraj lijeve Zelenikine vratnice. I onda se u 80. minuti isplatio silan trud riječke momčadi u nastavku. Jedna Anasova lopta pronašla je cilj, ne suparničku mrežu, već Brezovčevu glavu za barem privremeni povratak na drugo mjesto. U 90. minuti gosti su možda mogli do boda da je sudac Zebec pokazao na bijelu točku nakon duela Moisesa i Pajača. Gostujući napadač na kraju je dobio žuti kartoni za simulaciju. Zebec očito nije imao hrabrosti dosuditi najstrožu kaznu nakon što je, dojam je u 63. minuti, za istu oštetio domaću momčad.

RIJEKA 3
    Vargić 5
    Mujanović 6
    Knežević 7
    Lešković 6
    Tomečak 6,5
    Močinić 6
    (74' Brezovec) 7
    Maleš 6,5
    Jugović 6
    Alispahić 5,5
    (50' Moises) 6,5
    Sharbini 7,5
    Kramarić 7
    (90' Krstanović) –

LOKOMOTIVA 2
    Zelenika 5,5
    Prenga 5,5
    Barbarić 6
    (27' Bartolec) 6
    Čalušić 5,5
    Musa 6
    Begonja 6
    (82' Pajač) –
    Chago 6,5
    Trebotić 6
    (67' Bručić) –
    Pjaca 6,5
    Budimir 7,5
    Šitum 6,5

Strijelci: 1:0 Sharbini (19'), 1:1 Budimir (35'), 1:2 Budimir (36'), 2:2 Kramarić (52'), 3:2 Brezovec (80').
    Stadion: Kantrida. Sudac: Mario Zebec (Zagreb) 5,5.
    Gledatelja: 6000.

Tomečakov povratak poslije 87 dana

Ivan Tomečak vratio se na travnjak nakon točno 87 dana izbivanja i ozljede gležnja koja ga je izbacila iz stroja prvih dana zimskih priprema. Posljednju utakmicu Tomečak je odigrao upravo protiv »Lokomotive« u Zagrebu krajem prosinca prošle godine.

Brezovec: Navijači su nas digli u nastavku

Neuobičajeno puno vremena proteklo je prije nego što su prvi igrači »Rijeke« počeli pristizati iz svlačionice. Vjerojatno su malo kasnili i zbog predsjednika Damira Miškovića koji je nakon dugo vremena doletio iz Nigerije i čestitao igračima na pobjedi.
        – Sigurno da mi je ovaj gol posebno drag, tim više što sam ga postigao glavom. Sretan sam što sam zabio ovaj gol, razveselio naše navijače i suigrače. Svi smo nakon utakmice bili jako sretni – govori Josip Brezovec, strijelac pobjedničkog, ujednog svojeg prvog prvenstvenog pogotka ove sezone. Ovaj pogodak samo je logičan slijed njegovih dobrih partija ovoga proljeća.
        – Vratio mi se uložen trud. Dobro sam se pripremio i čekam strpljivo svoju priliku, nastojeći je najbolji mogući način iskoristiti – nastavio je Brezovec.
        Igrači »Rijeke« nisu mogli ispisati bolju pozivnicu navijačima za prvi susret polufinala Kupa Hrvatske ove srijede protiv Puljana.
        – Utakmica je stvarno bila lijepa za gledatelje. Igramo ovoga proljeća zanimljiv nogomet i uvijek za to da utakmice izgledaju ovako. Naravno, ponekad se i protivnika nešto pita i ne možeš uvijek pobijediti. Što se srijede tiče, to je drugačija utakmica. Treba više strpljenja. Kvalitetniji smo, ali moramo strpljivom igrom tražiti pogodak – rekao je Brezovec. (I. VO.)

Offline USF1926

• Veteran
    « Odgovori #11068 u: Ožujak 16, 2014, 08:07:19 »
  • Kek: Utakmica je bila bolja od onih u Premiershipu!

RIJEKA » Zanimljiva presica nakon utakmice. Treneri su uglavnom nizali komplimente za ono što su pružile njihove momčadi. Ivkovićeva momčad još jednom je pokazala da igra dopadljivo, ali u nogometu se ne živi od dojma nego od bodova. A ovo je četvrti uzastopni poraz za redom »lokosa«. Svaka asocijacija s onom Kranjčarovom »Rijekom« s početakom dvijetisućitih nije slučajna. »Bijeli« su tada također igrali za oko dopadljivo, ali nanizali rekordan broj poraza i upali u borbu za ostanak u ligi! Ivković, za razliku od svog nekadašnjeg »šefa« Zlatka Kranjčara, ne mora brinuti od onoga najgorega.
        – Ne odustajem od svoje filozofije, dolaska do rezultata kroz napadački nogomet. Žao mi je što sam izgubio, ali drago mi je što sam zajedno sa svima vama bio dio ovoga spektakla. Kao igrač sam volio doći na Kantridu, a jednako je sada kada sam trener. Ova utakmica je dokaz zašto je tako jer ovo je bio nogometni spektakl u kojem smo u većem dijelu bili za nijansu bolji od »Rijeke«. No, i poraz u ovakvoj utakmici je nogomet. Izgubili smo, ali smo dobili kao momčad jer kada imaš igru onda će i rezultati doći – govorio je Ivković u Cicinom stilu.
        Kek se, naravno, nije baš u svemu složio s kolegom Ivkovićem, posebno ne u onom dijelu gdje je trener gostiju rekao da je njegova momčad bila bolja tijekom cijele utakmice. Da u prvom poluvremenu, ali ne i u nastavku.
        – Zasluženo smo dobili! Kada se sučele dvije ekipe koje žele igrati onda se dobije ovako sjajan nogomet. Dobro smo se oporavili od šoka i dva primljena gola u dvije minute – govorio je Kek. – Svaka čast Tomečaku koji se nakon tri mjeseca vratio u jednoj ovakvo zahtjevnoj utakmici. Cijela momčad je pokazala kakav karakter ima. Kod 3:2 su išli po četvrti pogodak jer ih je prema tome vukao fenomenalni ambijent.
        Možda je malo pretjerano, ali utakmica je sadržajem podsjetila na neke susrete velikana iz Premiershipa.
        – Na nekom ušminkanom engleskom stadionu izgledalo bi više umjetno, a manje spektakularno nego na ovoj predivnoj Kantridi s ovim jedinstvenim stijenama i navijanjem. Uživao sam vodeći utakmicu. Bilo je bolje nego u Premiershipu! – poručio je trener »bijelih«. (I. VO.)

Projekt

• Gost
    « Odgovori #11069 u: Ožujak 16, 2014, 08:47:00 »
  • Uvijek sam govorio da si Ivkovic svaki put nastoji otvoriti jos malo vrata nekoga buduceg angazmana u Rijeci, ali dzabe mu sve dok se davimo u predivnim bombonima koji Keku ispadaju iz usta i super igri ovoga proljeca protiv najjacih (Dinamo, Split, Lokomotiva...). Nikako slucajnost. A tek je godinu dana tu.

KKZ!