• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Članci vezani uz NK Rijeku  (Prikazano: 1887767 puta)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline ispod stijena

• Senior
Odg: Članci vezani uz NK Rijeku
« Odgovori #16680 u: Listopad 16, 2019, 19:00:28 »
  • 0
  • 0
  • Grbavo su se izrazili, ali ne moramo se mi praviti grbavi , zna se sto je pisac htio reci.
    Ili možda mislite da je onaj Steinar&co imao opravdan ulazak na Poljud.

Meni je kretenski npr sto su išle kaznene prijave za Kantridu , negdje sam letimično pročitao , da su privedeni i kažnjeni zbog posjedovsnja pirotehnike i paljenja baklji !?

Mislim ono, šta nije to bio dogadjaj za navijače!?

Offline joy_division

• Forza Fiume
    « Odgovori #16681 u: Listopad 16, 2019, 19:17:53 »
  • 0
  • 0
  • Nigdje se u zakonu ne spominje da je zabranjeno nositi ni hudicu na sebi ni šal oko vrata ni kapu na glavi.

Stoji da je zabranjeno:
    „- maskiranje lica kapom, maramom ili na drugi način radi prikrivanja identiteta ili posjedovanje odjevnih predmeta čija je namjena, pored osnovne namjene, i za prikrivanje identiteta,“.

Mislim ok, dosta nespretno napisano ovo "posjedovanje odjevnih predmeta čija je namjena, pored osnovne namjene, i za prikrivanje identiteta".
    Ali ovo je samo prvi nacrt prijedloga izmjene zakona pa će valjda i to malo preciznije definirati.

Pa neće nitko platiti kaznu jer nosi kapu ili šal na -7 dok bura roka :)
    Jesmo u klincu al nismo još Sjeverna Koreja.

Da, ali ti je ključ tumačenje policajca. Ako on ocijeni da ti nosiš neki odjevni predmet s namjerom maskiranja (pa makar ti to ne bila namjera), na Tebi je da to onda dokazuješ na sudu. Jer on ima zakonske ovlasti da te udalji/prijavi.

Sadašnji (važeći) zakon ti definira da ako te policija uhvati u alkoholizranom stanju prilikom dolaska ili odlaska sa sportskog natjecanja, možeš dobit prijavu. S tim da je to široko definirano. Npr. ako ideš na gostovanje u Zagreb, stojiš pred kombijem na Zametu u dresu, oni ti daju da pušeš i adio. Također, netko popije par piva u bircu i pri odlasku doma prođe pored stadiona, zaustave te, pušeš i opet adio.

Zakon je namjerno tako napisan da imaju jako široke ovlasti. Uostalom, pročitajte ga, nije jako dugačak.

Ivan Mance: "Šanse su 50-50, to znači da bih ja htio da dođe, a on zasad neće."

Offline ispod stijena

• Senior
    « Odgovori #16682 u: Listopad 16, 2019, 19:42:25 »
  • 0
  • 0
  • Nigdje se u zakonu ne spominje da je zabranjeno nositi ni hudicu na sebi ni šal oko vrata ni kapu na glavi.

Stoji da je zabranjeno:
    „- maskiranje lica kapom, maramom ili na drugi način radi prikrivanja identiteta ili posjedovanje odjevnih predmeta čija je namjena, pored osnovne namjene, i za prikrivanje identiteta,“.

Mislim ok, dosta nespretno napisano ovo "posjedovanje odjevnih predmeta čija je namjena, pored osnovne namjene, i za prikrivanje identiteta".
    Ali ovo je samo prvi nacrt prijedloga izmjene zakona pa će valjda i to malo preciznije definirati.

Da, ali ti je ključ tumačenje policajca. Ako on ocijeni da ti nosiš neki odjevni predmet s namjerom maskiranja (pa makar ti to ne bila namjera), na Tebi je da to onda dokazuješ na sudu. Jer on ima zakonske ovlasti da te udalji/prijavi.

Sadašnji (važeći) zakon ti definira da ako te policija uhvati u alkoholizranom stanju prilikom dolaska ili odlaska sa sportskog natjecanja, možeš dobit prijavu. S tim da je to široko definirano. Npr. ako ideš na gostovanje u Zagreb, stojiš pred kombijem na Zametu u dresu, oni ti daju da pušeš i adio. Također, netko popije par piva u bircu i pri odlasku doma prođe pored stadiona, zaustave te, pušeš i opet adio.

Zakon je namjerno tako napisan da imaju jako široke ovlasti. Uostalom, pročitajte ga, nije jako dugačak.

Koliko je to puta primjenjeno u praksi?
    Vjerovatno ću dobiti odgovor , nebrojeno ...

Uostalom ako se ide na utakmicu ide se radi gledanja nogometa
    i navijanja, popiješ pivu, dve i u granicama si normale.
    To je meni kao da voziš preko ograničenja. Mene je nedavno zaustavio , vozio sam 43 km/h, a ograničenje je bilo 20 km/h. Kaže on meni vozili ste duplo od dozvoljenog.
    Glupost, ali je tip u pravu.

Offline joy_division

• Forza Fiume
    « Odgovori #16683 u: Listopad 16, 2019, 19:48:20 »
  • 0
  • 0

Stoji da je zabranjeno:

Koliko je to puta primjenjeno u praksi?
    Vjerovatno ću dobiti odgovor , nebrojeno ...

Uostalom ako se ide na utakmicu ide se radi gledanja nogometa
    i navijanja, popiješ pivu, dve i u granicama si normale.
    To je meni kao da voziš preko ograničenja. Mene je nedavno zaustavio , vozio sam 43 km/h, a ograničenje je bilo 20 km/h. Kaže on meni vozili ste duplo od dozvoljenog.
    Glupost, ali je tip u pravu.

Ne znam Ti odgovor, ali definitivno se primjenjuje selektivno.

Ne pomaže ako nosiš Adidas trenerku, tamniju robu, ako ti je zurka kratka i ako imaš koju tetovažu.

Onda nije ni bitno je li imaš namjeru otić na utakmicu.

Uostalom, ni prvi ni zadnji zakon koji je mutno napisan.

Ivan Mance: "Šanse su 50-50, to znači da bih ja htio da dođe, a on zasad neće."

Offline ispod stijena

• Senior
    « Odgovori #16684 u: Listopad 16, 2019, 19:54:12 »
  • 0
  • 0
  • Znaci fali mi tetovaža i nagrabusio sam  :D

Znam primjere da su prespavali utakmicu u stanici i izgledom su bili smiješno neopasni i mirno ulazili u stadion, napuhali su 1,5.
    Meni u Splitu nisu dali ući jer kod dva pretresa mi nisu ništa našli, a jedan se okomio da imam “bengalku” samo da ne znam gdje sam je stavio. Skinuli me doslovno skroz.
    « Zadnja izmjena: Listopad 16, 2019, 19:57:15 od ispod stijena »

Offline river

• Forza Fiume
    « Odgovori #16685 u: Listopad 16, 2019, 20:56:55 »
  • 1
  • 0
  • Ja i dalje namjeravam dolaziti u "hudici" jer mi je to najudobniji odjevni predmet u doba kad nije za kratke rukave a ni previše hladno. A po zimi naravno kapa. I popiti dvije pivice na utakmici. Kao što je napisao Joy, ako policija bude nabrijana vjerojatnije će biti prema mulcima obrijane glave u Armadinim hudicama nego prema "civilima", ne kažem da odobravam ali mi je za očekivati. Ako. Mislim da u globalu situacija na tribinama nije ni približno takva da bi zahtijevala novu represiju, nema tučnjava ni nasilja, a to što ponekad dolete dvije-tri baklje (a nije čak ni na svakoj utakmici) bih uračunao u redovni folklor. Doduše, bio je bojkot pa je situacija bila mirna silom prilika (zanimljiva formulacija ;D).

Offline Projekt Teanna

• Forza Fiume
    « Odgovori #16686 u: Listopad 17, 2019, 08:06:34 »
  • 0
  • 0
  • Od kraja 20. stoljeća do danas, xyz puta i pripit i u hudici i da mi se samo oči vide usred zime i u 100 drugih odjevnih kombinacija, stanja živčanosti, sreće itd., i zapad, i sjever i istok i jug. Nikad problema, nikad neugodnosti i nikad duže komunikacije sa policijom od "dobar dan", "izvolite", "hvala" i "doviđenja", tako da me ne opterećuje previše donošenje zakona pogotovo od kada je piva na stadionu zadovoljavajuća.
    "Velika ljubav prema klubu naglo se smanjila kada je postalo jasno da ju, ako klub vodiš, treba potkrijepiti i novcem. Što Mišković čini od prvog dana i tako već 7 godina." - D. Vukušić
    Dežurni katastrofičari... koji ne skrivaju guštanje... opet će, izgleda, morati 'pojesti govno'. - D.V

Offline Duella©

• Forza Fiume
    « Odgovori #16687 u: Listopad 17, 2019, 08:15:08 »
  • 0
  • 0
  • meni je nepojmljivo da ima ljudi koji ovakve i slicne zakone podržavaju.

zanima me samo koja je granica, ali ne zakona nego granica nakon koje mi više nećemo otić na sportski događaj jer će postat prevelik rizik za dobit globu/zatvor. budimo realni 90% nas je u prekršaju sa ili upaljačem ili alkoholom a evo sad i odjećom...

Ja bi ovaj zakon nazvao "zakon za stoku sitnog zuba"

Offline Projekt Teanna

• Forza Fiume
    « Odgovori #16688 u: Listopad 17, 2019, 08:40:17 »
  • 0
  • 0
  • Ne podržavam represiju nepotrebnu. Ovo sa zabranom hudica je apsurd (ali mislim da je to napuhano od strane medija i da u praksi nitko neće biti priveden na ulazu u službenoj trenerci HNK Rijeke). Sve bi se trebalo riješiti kroz odgoj i obrazovanje te utjecaj civiliziranog društva i primjerom ponašanja onih koji nas vode (stoka krupnog zuba), ali mi to nećemo doživjeti pa ako je rješenje 20 000kn za objesni prolaz kroz crveno svjetlo i 90 dana zatvora, neka je.
    "Velika ljubav prema klubu naglo se smanjila kada je postalo jasno da ju, ako klub vodiš, treba potkrijepiti i novcem. Što Mišković čini od prvog dana i tako već 7 godina." - D. Vukušić
    Dežurni katastrofičari... koji ne skrivaju guštanje... opet će, izgleda, morati 'pojesti govno'. - D.V

Offline d

• Forza Fiume
      • http://samorijeka.com
    « Odgovori #16689 u: Listopad 17, 2019, 09:51:53 »
  • 0
  • 0
  • Ovo sa zabranom hudica je apsurd (ali mislim da je to napuhano od strane medija i da u praksi nitko neće biti priveden na ulazu u službenoj trenerci HNK Rijeke).

Pa normalno da je napuhano, neće nitko imat problem sa trenerkom, hudicom ili šalom oko vrata:

Citat:
    Predlaže to Ministarstvo unutarnjih poslova u svojim izmjenama zakona o sprječavanju nereda na športskim natjecanjima kojim bi posjedovanje odjevnih predmeta, čija je osnovana namjena prikrivanje identiteta, postalo prekršaj za koji se može izreći i novčana kazna i kazna zatvora

Dakle fantomke, balaklave i slično. Ako nećeš i ne planiraš radit sranja ne vidim zašto bi itko to nosio, ili očekivao da će policija i zakon blagonaklono gledati na to.

Offline TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #16690 u: Listopad 17, 2019, 09:53:41 »
  • 0
  • 0
  • Pa nećeš biti priveden ti niti ja kad u hudicama odemo zamaskirani na zapad gdje u vip loži pijemo šampanjac na utakmici visokog rizika. 50 metara sjeverno ili pak prekoputa terena na istoku zbog jednake količine alkohola i zato što ne uđu dvojica nego pet mrga od kojih jedan ima tetovažu ure na listu desne noge svi idu na alkotest. Nisam ni ja imao nikakvih problema sa plavcima bez obzira šta imam 2 metra i 100 kila, a kad sam vesel izraz lica mi je negdje kao Kekov kada zabijemo pobjednički gol. Ali ovaj nadam se i dalje prijedlog zakona je još jedan šamar i korak prema dolje, odnosno teži slučaj diskriminacije.

Ja te uvjeravam da će netko nedužan završiti sa kaznom i zabranom jer je na sjever otišao sa šalom kapom i još kapuljačom preko, a krivo je pogledao redara.

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #16691 u: Listopad 17, 2019, 12:36:51 »
  • 2
  • 0
  • Čitam i ne mogu vjerovati.
    Piše, ali ne bojte se ljudi nitko zbog toga neće nastradati?!?! U kojoj vi basni živite?
    Ako piše znači da je to ZAKON i to automatski znači da ako se nekoj nedohebenoj i tada nadrkanoj službenoj osobi digne ona stvar da vas MOŽE po tom istom ZAKONU privesti i pustiti u daljnju obradu i na kraju će te BITI kažnjeni jer je to ZAKON.

ZAKON koji je represivan, ali eto OK je jer se zapravo NE PROVODI je loš zakon i treba ga ili ukinuti ili promjeniti. Mi smo država kakva jesmo jer ima ZAKONE koji se ne poštuju upravo iz razloga što bi prema ZAKONU svi živi bili u prekršajima i onda svako toliko ili se država sjeti da ima ZAKON pa se svako toliko pravi da se drži do reda ili svaka službena šuša ako mu se tada hoće provodi ZAKON i onda svako malo pročitamo neku vijest kojoj se svi u državi čude i snebivaju kako je to moguće. Ili što je isto loše snebivaju se što je neka službena osoba išla provoditi taj zakon, bakica prelazi cestu, bakica prodaje svežanj peršina ispred dućana, dečko sjedi s pivom u ruci izvan terase kafića,.....

Evo ja sam sigurno jedan od onih koje se vjerojatno neće dirati. Uredno sam ošišan ni dugo ni kratko, imam već i dosta sijedih vlasi zanči nisam mulac od 20ak godina, oblačim se casual (znači pokoji put i hudica ;) ) kada idem na utakmice, miran sam i nisam rabijatnog ponašanja, pretežno me i zaštitari baš detalno ne pretražuju ili čak uopće (ne dečki iz Armade ovo nije oglas u kojem nudim svoje usluge švercanja baklji na utakmice), nema nikakvih tetovaža no ........ jednom sam doživio i mislim da je i taj jedan put bio previše pokušaj Službene osobe da me isprovocira kako bi imala povoda i prema meni provela ZAKON i samo me je tada slučajna prisutnost familije spriječila u tome da planem i nahebem. Ne moram li reći kako mi žena i kćeri ne žele više ni čuti za bilo kakav odlazak na utakmicu, a to im je bio prvi.

Sada će nas hebati jer će smisliti u glavi opravdani razlog da se svojim odjevnim predmetom možemo maskirati, netko je napisao skinem po ljeti kratku majicu omotam je oko glave i stavim naočale. Apsurdistan! I da ljudi moje to je tako jer to tako piše.

I ne moramo se hvatat samo ovoga i hoće li se to desiti ili ne. Zaboravljate koliko je ljudi popilo kazne za nepropisna parkiranja na Rujevici, jednom da, drugi put ne pa ti sada znaj kada ćeš pogledati utakmicu sa ili bez kazne.
    Možda upali, jednom već je: This time next year we'll be champions!

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #16692 u: Listopad 17, 2019, 12:39:32 »
  • 0
  • 0
  • Ja te uvjeravam da će netko nedužan završiti sa kaznom i zabranom jer je na sjever otišao sa šalom kapom i još kapuljačom preko, a krivo je pogledao redara.

Je TIR istina.
    Desiti će se takve stvari i na Istoku, a nisam baš 100% siguran da su baš i svi na Zapadu sigurni. Uostalom ako je Zakon onda je Zakon isti za svih (OK morao sam vas malo i nasmijati). Dovoljno je da nekim činom se ne dopadneš službenoj osobi i već će ti nešto naći. Pa se onda češi di te nije svrbilo.
    Možda upali, jednom već je: This time next year we'll be champions!

Offline d

• Forza Fiume
      • http://samorijeka.com
    « Odgovori #16693 u: Listopad 17, 2019, 17:51:48 »
  • 0
  • 0
  • Ja te uvjeravam da će netko nedužan završiti sa kaznom i zabranom jer je na sjever otišao sa šalom kapom i još kapuljačom preko, a krivo je pogledao redara.

Je TIR istina.
    Desiti će se takve stvari i na Istoku, a nisam baš 100% siguran da su baš i svi na Zapadu sigurni. Uostalom ako je Zakon onda je Zakon isti za svih (OK morao sam vas malo i nasmijati). Dovoljno je da nekim činom se ne dopadneš službenoj osobi i već će ti nešto naći. Pa se onda češi di te nije svrbilo.

Daleko od toga da na ikoji način branim murju ili da ne mislim da živimo u banani državi di nadrkani organi reda mogu radit što hoće. Ali me isto tako smeta krivo interpretiranje stvari. Koliko sam vidio (neka me netko ispravi ako griješim) predmet zakona su odjevni objekti kojima je "osnovna namjena prikrivanje identiteta", dakle fantomke i balaklave, a nikakve hudice, šalovi, kape, kratke i duge majice. I zato mi se pola ove priče čini debelo preuveličano i neutemeljeno.

Offline Duella©

• Forza Fiume
    « Odgovori #16694 u: Listopad 17, 2019, 22:01:33 »
  • 0
  • 0
  • super. tumacite vi te akte i clanke kako vam volja.
    stvar je promasena.
    opet cu slusat da sve krece iz 3. klupe u petom razredu kad razrednik opali svih stapom po prstima, ili u novije vrijeme roditelji opale razrednika.

ne

ovo je vec sa đurđom adlesic bilo ruganje svim sudionicima sportskih aktivnosti.
    a nastavlja se maltretiranjem i progonjenjem istih.

dakle, poanta? maknimo ljude sa sportskih borilista...