• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: M/V Galeb - HNK Rijeka 3:1  (Prikazano: 11144 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline FOF

• Veteran
(Nema naslova)
« Odgovori #30 u: Siječanj 14, 2010, 17:25:36 »
  • 0
  • 0
  • Citat: "plissken"
    Citat: "FOF"
    ne znam tko ti je prodao tu prièu o pretpristupnim fondovima, drugi put kad ga vidiš opali mu jedan kacot i u moje ime  :D

Kapetan broda, isti onaj koji me prošetao po Titovoj kabini...
    Osim toga, nitko nije spomenuo pretpristupne fondove

Dalje, u samom èlanku se kaže da nitko ne zna koliko bi obnova koštala. Kažu do 10 mil dolara. To je manje od 7 milijuna eura, a to je duplo manje od onog što si ti spomenuo. Galeb bi bio vezan na lukobranu, dakle ne treba ga se osposobljavati za plovidbu.

Nadalje, to je novinski èlanak, kojem i ne moramo uvijek vjerovati. Ta obnova ne mora doæ 7 nego 6 mil. €. Ono protiv èega sam je da tih 1 mil € netko spremi u privatni džep.

Galeb je trenutno u doku, procjenjuje se stanje.

ok. skuzio sam da misliš na pretpristupne fondove makar je i prièa o ovim drugim fondovima iz filma ''moje pjesme, moji snovi.'' volio bih vidjeti projekt iz kojeg se moze vidjeti povrat sredstava ulozenih u tu ruzinu za manje od 50 godina. poanta je u tome da oni još uvijek nemaju pojma što æe s galebom (barem tako kaze gradonaèelnik), a veæ je sprženo par mil. kuna. druge godine je u planu nešto manje od 3 milijuna, a to nije novac iz pristupnih ili pretpristupnih fondova nego iz rijeèkog proraèuna. pa valjda u takvu investiciju ideš nakon što imaš ideju kolko ce ti nesto donijeti/uzeti, a ne prije toga.

što se tièe cifri, to je jedini vjerodostojni podatak koji imamo. ja bih volio znati na osnovu kolike procjene restauracije broda se grad odluèio na kupnju. ili toga nije ni bilo nego se radi o neèijoj privatnoj opsesiji na raèun svih poreznih obveznika (?)
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od FOF »

Offline plissken

• Pionir
    (Nema naslova)
    « Odgovori #31 u: Siječanj 14, 2010, 18:48:30 »
  • 0
  • 0
  • Citat: "FOF"
    što se tièe cifri, to je jedini vjerodostojni podatak koji imamo. ja bih volio znati na osnovu kolike procjene restauracije broda se grad odluèio na kupnju. ili toga nije ni bilo nego se radi o neèijoj privatnoj opsesiji na raèun svih poreznih obveznika (?)

Ma sve je moguæe... i da je to promašaj, i da je to neèija opsesija, i da je to samo još jedna prilika da netko ušièari štogod sa strane. Ali valjda sam naivan kad se nadam idealnom raspletu, uspješnom obnovljenom Galebu u našoj luci, bez afera ili promašaja. Te milijune ionako ne bih vidio, oni bi našli neku drugu rupu za trošiti. I da nema Galeba, oni ne bi napravili još koji vrtiæ.
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od plissken »

Offline FOF

• Veteran
    (Nema naslova)
    « Odgovori #32 u: Siječanj 14, 2010, 19:22:26 »
  • 0
  • 0
  • Citat: "plissken"
    Citat: "FOF"

Ma sve je moguæe... i da je to promašaj, i da je to neèija opsesija, i da je to samo još jedna prilika da netko ušièari štogod sa strane. Ali valjda sam naivan kad se nadam idealnom raspletu, uspješnom obnovljenom Galebu u našoj luci, bez afera ili promašaja. Te milijune ionako ne bih vidio, oni bi našli neku drugu rupu za trošiti. I da nema Galeba, oni ne bi napravili još koji vrtiæ.

to su namjenska sredstva iz spomenièke rente koja se moraju trošiti u spomenièku baštinu (doduše gradsku, a kao u sluèaju galeba nacionalnu) ali u gradu ima x realnije ostvarivih projekata koji su sada na cekanju zbog galeba. s lovom od golog odrzavanja broda mogu se riješiti rijeèke derutne fasade, lansirna rampa torpeda, zgrada bencica, urediti stari grad...da ne govorimo o pustim milijunima za uredjenje broda koje grad NEMA, a bezglavo je uletio u cijelu pricu.

nemam ja nista protiv sredjivanja broda ali nek ga sredjuje drzava, a ne grad.

Offline sax

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #33 u: Siječanj 14, 2010, 20:25:52 »
  • 0
  • 0
  • Citat: FOF
    .................volio bih vidjeti projekt iz kojeg se moze vidjeti povrat sredstava ulozenih u tu ruzinu za manje od 50 godina..........
    Citat:

Nit sam za nit sam protiv ali ovo mi tvoje razmišljanje baš ne miriše!
    Po toj logici ni kazalište u gradu nam baš  netreba.  :roll:
      Nema povrata sredstava! :idea:
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od sax »

Offline FOF

• Veteran
    (Nema naslova)
    « Odgovori #34 u: Siječanj 15, 2010, 10:51:43 »
  • 0
  • 0
  • upravo u tome i je problem. prema neèijim kriterijima i prioritetima galeb i kazaliste jesu isto. godišnji iznos koji æe se ove godine u sklopu programa javnih potreba u kulturi odvojiti za sve programe HNK Ivan Zajc zajedno jednak je svoti koja ce se odvojiti za odrzavanje Galeba na površini (!). prema projekciji za sljedeæu godinu, za HNK Ivan Zajc æe se odvojiti duplo manje! a sve to prije nego je sanacija uopæe i krenula Je li to normalno?

Offline sax

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #35 u: Siječanj 15, 2010, 17:23:26 »
  • 0
  • 0
  • Citat: "FOF"
    upravo u tome i je problem. prema nečijim kriterijima i prioritetima galeb i kazaliste jesu isto. godišnji iznos koji će se ove godine u sklopu programa javnih potreba u kulturi odvojiti za sve programe HNK Ivan Zajc zajedno jednak je svoti koja ce se odvojiti za odrzavanje Galeba na površini (!). prema projekciji za sljedeću godinu, za HNK Ivan Zajc će se odvojiti duplo manje! a sve to prije nego je sanacija uopće i krenula Je li to normalno?

A što je to kod nas normalno? :roll:
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od sax »