• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Sponzori - bog vas blagoslovio...  (Prikazano: 35343 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline igorino

• Morčić
  • **
(Nema naslova)
« Odgovori #150 u: Veljača 08, 2011, 16:22:21 »
  • Citat: "zlobin"
    http://www.net.hr/sport/page/2011/02/08/0056006.html

skoro nam æiro naje..

Mracne sile HNS-a u akciji, Auto je sigurno vozio neki kumpanjero Zdravka Mamica ili Vlatka Markovica ili sam Zorislav njemu i onako nitko nista nemoze  :D  :D
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od igorino »
    Boze hvala ti sto sam RIJECANIN

Offline Pflaum

• Pionir
    (Nema naslova)
    « Odgovori #151 u: Veljača 08, 2011, 16:29:25 »
  • Citat: "Hacker-ri"
    Kad ode predsjednik Primorja otici ce i Primorje zajedno s njim (na sredinu tablice), a kad bi imali ikakav sadrzaj i marketing, onda bi se ljudi zadrzali i nakon tog predsjednika pa bi Primorje i dalje moglo biti u vrhu sporta jer bi imao sadrzaje i od sebe stvorio brend...
    Kad iz Chelsea ode Roman Abramoviæ,Chelsea ce postati,ako ju opet ne kupi neki bogatun,, jedan (ispod)prosjeèan engleski klub,sto je prije dolaska Romana ona i bila
    Your point is?
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Pflaum »
    SIAMO SOLI CONTRO TUTTI

Offline Hacker-ri

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #152 u: Veljača 08, 2011, 16:33:28 »
  • Citat: "Pflaum"
    Citat: "Hacker-ri"
    Kad ode predsjednik Primorja otici ce i Primorje zajedno s njim (na sredinu tablice), a kad bi imali ikakav sadrzaj i marketing, onda bi se ljudi zadrzali i nakon tog predsjednika pa bi Primorje i dalje moglo biti u vrhu sporta jer bi imao sadrzaje i od sebe stvorio brend...
    Kad iz Chelsea ode Roman Abramoviæ,Chelsea ce postati,ako ju opet ne kupi neki bogatun,, jedan (ispod)prosjeèan engleski klub,sto je prije dolaska Romana ona i bila
    Your point is?
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Hacker-ri »

[size=100]26 GODINA NAKON VELIKE POBJEDE PROTIV REALA IZ MADRIDA,
    ZBOG UPRAVE I 11 "DAMA" CIJELI KVARNER UMIRE OD SRAMA !![/size]!

Offline Pflaum

• Pionir
    (Nema naslova)
    « Odgovori #153 u: Veljača 08, 2011, 20:08:41 »
    Citat: "Pflaum"
    Citat: "Hacker-ri"
    Your point is?
    A taj marketing bi se sveo na što?
    Da ne bi  mozda lovom od prodaje fish & chipsa i pive ispred stadiona nadoknadili odlazak bogatog mecene (sponzora)?

Malo ste (barem neki) previse fascinirani i brijte na taj "famozni projekt" Medvešèak
    Vidjeti cemo gdje ce oni biti kroz 3-5 god
    SIAMO SOLI CONTRO TUTTI

Offline Hacker-ri

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #154 u: Veljača 08, 2011, 21:20:19 »
  • Citat: "Pflaum"
    Malo ste (barem neki) previse fascinirani i brijte na taj "famozni projekt" Medvešèak

Pa naravno da ce pasti ta zaludenost, ali ce i dalje imati vise navijaca i vecu posjetu od cijelog hnla zajendo...

meni npr pada napamet Cinestar, koji uopce ne zaraduje na pustanju filmova, vec na reklamama prije i tokom filma, i svemu ostalom sto se kod njih moze kupiti...
    Barcelona se takoder ne financira prodajom karata, vec marketingom, dresovima, tv pravima i ostalim
    uzmi tako tisuce primjera svesti ces na jedno... Glavna stvar ponekad i nije toliko glavna :p
    tko zeli gledati pravi nogomet gledat ce utakmice LP...
    tko zeli pivu ici ce u pub,
    tko zeli gledati Rijeku (nas 500 ludaka) gledati ce Rijeku...
    pa zasto ne naci kompromis izmedu  3 stvari

gledas Rijeku, uz puno pive, izgleda kao LP

Offline DIONIZ

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #155 u: Veljača 08, 2011, 22:24:23 »
  • Tu ti ne može pomoæ nikakv marketing jer je piva zabranjena zbog zakona o navijaèima.. I meni bi bilo lijepo kad bi mogo lokat prije tekme ko nekad na pojilu,ali na utakmicu dolazim bilo pive ili ne..
    Nikakav mrketing ne može pomoæ rijeci da se pune stadioni,ljudi su predobro upuæeni u stanje hrvatskog nogometa i jednostavno ih to ne interesira...
    Pivu pit,èevape jest itd mogu bilo gdje,zašto plaæati dodatnih 20-30kn za nekakav nogomet koji se samo nogometom može nazvati,mada to ustvari nije..
    Tako razmišlja prosjeèan graðanin našeg grada,pa ti stavljaj maskote i èevape
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od DIONIZ »

Offline Pesekan

• Veteran
    (Nema naslova)
    « Odgovori #156 u: Veljača 09, 2011, 00:45:24 »
    Malo ste (barem neki) previse fascinirani i brijte na taj "famozni projekt" Medveščak
    Pa naravno da ce pasti ta zaludenost, ali ce i dalje imati vise navijaca i vecu posjetu od cijelog hnla zajendo...

meni npr pada napamet Cinestar, koji uopce ne zaraduje na pustanju filmova, vec na reklamama prije i tokom filma, i svemu ostalom sto se kod njih moze kupiti...
    Barcelona se takoder ne financira prodajom karata, vec marketingom, dresovima, tv pravima i ostalim
    uzmi tako tisuce primjera svesti ces na jedno... Glavna stvar ponekad i nije toliko glavna :p

gledas Rijeku, uz puno pive, izgleda kao LP

Cinestar mozda i zaraduje na svemu tome, ali ipak imaju i najkvalitetnija kina u hrvatskoj. Da se mene pita, ja bi radije isao u teatro fenice i gledao film bez svih tih nachosa, coca cola i slicnih pizdarija, ali nije bas da imam nekog izbora.

A barceloni i nije bas tesko zaradivat od svih tih pizdarija kada su institucija. A institucija su postali prije svega zahvaljujuci rezultatu a tek onda zbog kvalitetnog marketinga.
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Pesekan »
    Leon Benko: "Onaj ko veli da ne pije nije normalan!"

Orlando Rivetti: "Igor Tudor je nudist u sjemeništu."

Offline Lignja

• Senior
    (Nema naslova)
    « Odgovori #157 u: Veljača 09, 2011, 01:27:01 »
  • Ok za Barcu, ali evo ti par primjera koji itekako zarađuju marketingom i institucija su makar i bez rezultata:

St. Pauli - klub koji je grcao u dugovima mislim sredinom 70-tih i odlučio je promjeniti imidž i ponuditi nešto nezamislivo. Okrenuli su se punk pokretu, anarhizmu i ljevičarima i danas su institucija makar su uvijek u nekom limbu između 2. i 1. lige. No simpatizere koji kupuju njihove majice i bedževe imaš diljem svijeta. Vlakić sa pivama i kobasicama se vozi kroz drvenu ložu na stadionu. Pametan marketing. Nije marketing uvijek ono očito.

Green Bay Packers - Ok oni su nekad davno imali rezultata, no nije to što ih čini legendarnim. Jedini profi klub u americi bez većinskog vlasnika. Vlasnici su navijači, najmanji grad koji ima klub u NFL-u, a njihov Lambou Field je pun bez obzira na rezultate. Simpatizere koji kupuju njihove dresove i pizdarije imaš diljem svijeta.

Primjera ima još masu, Borrussia Dortmund, isto ima nekakve rezultate, ništa posebno, ali taj grad diše za klub, stvoren je kultni status. Teže je nabavit kartu za njihovu stajaću tribinu nego za ložu, baš sam neki dan gledao dokumentarac o njima. Athletic Bilbao isto ima simpatizere diljem svijeta radi njihove politike.

Kult kluba se može stvoriti bez rezultata, i to je ono što fali u ovom gradu, da grad diše za klub. Ali treba nešto ponuditi ljudima da bi disali za taj klub. Rezultati u tome pomažu, ali nisu presudan faktor.
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Lignja »

Offline Pesekan

• Veteran
    (Nema naslova)
    « Odgovori #158 u: Veljača 09, 2011, 01:45:04 »
  • Ja se slažem da rezultat nije presudan, ali da je jako bitan - je. Sve ovo šta si nabrojao za nas je znanstvena fantastika, iako imamo preduvjeta za stvoriti nešto specifično i atraktivno, počevši od lokacije stadiona. Samo opet ponavljam, suvišno je ako ne i glupo pričati o nekom marketingu kad naša uprava nije u stanju niti zadržati talente iz vlastite škole dulje od 2 godine u klubu. Najprije treba stvoriti preduvjete za takav marketing i status kluba o kakvom pričamo.
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Pesekan »
    Leon Benko: "Onaj ko veli da ne pije nije normalan!"

Orlando Rivetti: "Igor Tudor je nudist u sjemeništu."

Offline Pflaum

• Pionir
    (Nema naslova)
    « Odgovori #159 u: Veljača 09, 2011, 14:24:37 »

gledas Rijeku, uz puno pive,
    izgleda kao LP
    Ma slazem se ja sa tobom i nemam ja nista protiv toga.
    Naravno da je svaka dodatna kuna u proracunu dobrodosla
    Ono sto ja od pocetka pokusavam reci je da ako nema nekog velikog ulagaca tesko da ce neki klub (barem velika veæina njih) ostvariti neki rezultat koji ce se temeljiti samo na lovi dobivenoj od marketinga
    SIAMO SOLI CONTRO TUTTI

Offline pešekan

• Veteran
    (Nema naslova)
    « Odgovori #160 u: Veljača 09, 2011, 17:07:31 »
  • niko nije protiv marketinga, dapače rijekin praktički ni ne postoji, ali on sam po sebi ne može spasiti klub.
    po sadašnjoj situaciji pomažu samo dirigirana sponzorstva preko nekih lobija itd.
    a svi se nadamo da će zaživjeti liga u kojoj će klubovi imati poznatu vlasničku strukturu. tada će svoj interes pronaći navijači i televizija pa ćemo moći razgovarati o zaradi od marketinga. više novaca, jača liga, bolji igrači, bolje utakmice, poštenije itd...

8)  8)  8)
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od pešekan »

Offline Hacker-ri

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #161 u: Veljača 09, 2011, 17:46:51 »
  • ma jebes marketing, tko jos tako zaraduje..

Offline robigno

• Veteran
    (Nema naslova)
    « Odgovori #162 u: Veljača 10, 2011, 16:25:35 »
  • Nemora Znojko davat lovu iz gradske kase ali mora "prisiliti" doljereklamiranu "riječku" tvrtku da sponzorira klub.  

http://www.poslovni.hr/vijesti/curkovic ... 60717.aspx
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od robigno »

Offline Hacker-ri

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #163 u: Veljača 10, 2011, 17:15:06 »
  • Kod nas se to zove mito, a da se desi u Rijeci mi bi sljedece godine jos manji proracun dobili...

Offline Hacker-ri

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #164 u: Lipanj 07, 2011, 01:29:41 »
  • http://www.24sata.hr/nogomet/prva-inter ... yju-223511

Evo ga...
    Hajduk otvorio online prodaju ulaznica (mozda samo za ovu tekmu), ali su ga otvorili...
    sad cekamo Dinamo, Cibaliju, Zagreb, Split, Slaven, Varazdin pa cemo mozda i mi to napravit...
    samo da je prije Pule i Gorice