• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Sponzori - bog vas blagoslovio...  (Prikazano: 32773 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sens1

• Veteran
(Nema naslova)
« Odgovori #75 u: Siječanj 22, 2011, 13:43:04 »
  • 0
  • 0
  • Naklon do poda za croatina, sve je pogodio u srž.
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od sens1 »
    Ima l\' vode, jarane?

Offline river

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #76 u: Siječanj 22, 2011, 13:54:55 »
  • 0
  • 0
  • Kao prvo, po mome skromnom mišljenju nogomet i hokej se ne mogu uspoređivati. Hokej je daleko atraktivniji! :lol: Tkogod je gledao neku dobru utakmicu NHL-a ili pak olimpijski turnir ne može reći da hokej nije vrhunski dinamičan i zanimljiv sport. U usporedbi s njim nogomet djeluje jako sporo, a da ne govorim kakvi su glumci (da ne kažem pravu riječ) postali današnji nogometaši, a kakve sve udarce daju i dobivaju hokejaši bez da i grimasu naprave. Dakle, protiv hokeja mogu biti samo oni koji su više naklonjeni baletu, umjetničkom klizanju i ritmičkoj gimnastici.

Što se tiče Medveščaka, svaka im čast na tom projektu, ali pričekat ću još neko vrijeme (2-3 godine) da vidim hoće li to postati konstanta ili se ispuhati. Nisam siguran da su korijeni hokeja u Zagrebu tako jaki da izdrže, primjerice, duži period loših rezultata ili smanjeni angažman propagandne mašinerije.
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od river »

Offline DIONIZ

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #77 u: Siječanj 22, 2011, 14:15:25 »
  • 0
  • 0
  • Citat: "croatino bazzani"
    Bravo majstore!

To je razmišljanje pravog hrvatine. Zašto priznati ljudima da su napravili projekt koji je uspješan i koji prije svega ima rezultata. Lakše je sve popljuvati…
    Nitko ne kaže da moraš voljeti hokej, ali ne vidim niti jedan razlog da ga nazivaš smeæem. Nemoj gledati ako te ne zanima, ali poštuj one koje zanima i kojih ima jako puno. I kojima se ne gadi HRT radi toga. Apsurdno mi je da klub koji tjedno privuèe publike na tribine publike koliko i Dinamo cijele polusezone nazivaš šugavim sranjem. To što ti ne voliš hokej (ili po tvom komentaru mogu prije zakljuèiti da ga mrziš) ti ne daje za pravo da pljuješ po jednom objektivno uspješnom i zdravom projektu.

A konstatacijom o amerièkom sranju i navijanju difence, difence…rekao si sve o sebi i o razlogu zašto na nogometnim utakmicama ima šaèica ljudi. Netolerancija, mržnja, nepoštivanje protivnika, pljuvanje po svemu i svaèemu… toga na hokeju nema i zato su tribine pune. I biti æe i dalje sve punije dok æe nogometne tribine biti sve praznije. Ljudi su u ovoj napaæenoj državi željni pozitivnih vibracija i zdrave atmosfere koje na hokeju ima u izobilju. Za razliku od nogometa (i tu najmanje mislima na baklje…). Nažalost…
    Ti slobodno uživaj u bakljama i uzdiži nogomet (i ja sam nogometni fanatik), nitko ti na tome iz one publike s hokeja neæe zamjeriti za razliku od tebe kojemu oèito smeta da ljudi uživaju u onome što im je zabavno. Iz kojega razloga valjda samo ti znaš…

I još ti za kraj samo fali da poèneš s onom narodnom o glupim amerikancima. Yeah, right! Zato su i najjaèa svjetska sila, a mi koji sve znamo i u sve u smo najpametniji i najuspješniji balansiramo na rubu bankrota na brdovitom Balkanu …kršno tijelo, o malena dušo…
    Namjera mog posta nije bila uvjherit lèjude da je hokej sranje,nego èinjenica da onaj ko tvrdi da ne dolazi na nogomet zbog nekakvog nasilja laže.
    I neda mi se više raspravljat o sto puta prožvakanoj temi,slobodno ti idi i gledaj "projekt medvešèak",tamo imaš hamburgere na utakmici,a i deèki iz sekotr B su prilièno miroljubivi. Uživaj :idea:
    A zašto pljujem po tom tvom, projektu æeš zakljuèit valjda i sam ako si malo pametan.
    U vremenu kad ljudi nemaju za kruh Zagreb grad i njihovi èelni ljudi su okupirali cijelu hrvatsku. Sav priljev novca slijeva se u Zg,sve je to napravljeno umjetno na uštrb državnog novca,a nije produkt nekakvog uspješnog stvaranja zdrave sportske sredine.
    Najlakše je dovest 20ak amerikanaca i izdrkavat se po medijima o "uspješnom projektu",ja se pitam odkud novac tom medvešèaku za tih 20 amerikanaca.
    I za kraj æu ti napisat da ti živiš u nekom drugoms vijetu u kojem su na "hokeju tribine pune,a na nogometu prazne"...
    Unatoè tom "strašnom nasilju" ngomet  je svijetski sport broj 1 šta se tièe posjeæenosti. U grèkoj,turskoj,engleskoj,italiji su stadioni puni,a puno je veæa doza nasilja nego na našim stadionima.
    To šta je kod nas nogomet loš i šta smo mentaliteta da je bolje otiæ u kladionicu bacat pare,nego platit 20kn za pogledat nogometnu utakmicu je drugi par rukava.
    « Zadnja izmjena: Siječanj 22, 2011, 14:47:59 od DIONIZ »

Offline standby

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #78 u: Siječanj 22, 2011, 14:23:03 »
  • 0
  • 0
  • Mene zanima kako se na "projektu Medvescak " unutar Arene prodaje piva odnosno alkoholna pica? A u krugu nogometnih stadiona se to nesmije.. Zakon o sportu nije jednak za sve sportove ili?
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od standby »

Offline Dylan Dog

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #79 u: Siječanj 22, 2011, 14:27:20 »
  • 0
  • 0
  • iskreno, meni je taj medvescak poput skupog stranog cirkusa, ni ne sumnjam da kad im grad zatvori pipu i kad ne mogu vise placati toliku legiju stranaca, da ce im posjet znacajno opasti. usporedba kostelica i ovog projekta je deplasirana, kostelici su uspjeli na svoju ruku i svjetske su klase, a medvescak je mozda znacio nesto u ex drzavi koja je bila B liga svjetskog hokeja. sto se tice televizije i novina, guraju se zato sto su iz zagreba, npr. na tv-u ces vidjeti vaterpolsku utakmicu lige prvaka mladosti, ali neces primorja. da rijeka ima budzet zagreba, mogli bi i mi okupit neku ekipu americkog fudbala, kupit par potrosenih amerikanaca, masu para utrosit na marketing i ugurat momcad u neku europsku kvazi ligu. da vidis koliko bi ljudi bilo. ljudi vole cirkus, zar ne?
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Dylan Dog »

Offline DIONIZ

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #80 u: Siječanj 22, 2011, 14:36:19 »
  • 0
  • 0
  • Citat: "Dylan Dog"
    iskreno, meni je taj medvescak poput skupog stranog cirkusa, ni ne sumnjam da kad im grad zatvori pipu i kad ne mogu vise placati toliku legiju stranaca, da ce im posjet znacajno opasti. usporedba kostelica i ovog projekta je deplasirana, kostelici su uspjeli na svoju ruku i svjetske su klase, a medvescak je mozda znacio nesto u ex drzavi koja je bila B liga svjetskog hokeja. sto se tice televizije i novina, guraju se zato sto su iz zagreba, npr. na tv-u ces vidjeti vaterpolsku utakmicu lige prvaka mladosti, ali neces primorja. da rijeka ima budzet zagreba, mogli bi i mi okupit neku ekipu americkog fudbala, kupit par potrosenih amerikanaca, masu para utrosit na marketing i ugurat momcad u neku europsku kvazi ligu. da vidis koliko bi ljudi bilo. ljudi vole cirkus, zar ne?
    ma šta kad ne budeu mogli plaæat. Bandiæ æe uvijek moæž sve to plaæat,pa vidiš ti u šta nam se država pretvorila,Zg je centraliziran na kvadrat.
    Ko Maðarska smo postali,samo 1 grad u državi postoji,sve se gura u taj grad i samo tamo je moguæe zaposlit se. Sve je podrðeneo Zagrebu,i nije ni èudo da nastaju takva umjetna sranja kao taj Medvešèak.
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od DIONIZ »

Offline sens1

• Veteran
    (Nema naslova)
    « Odgovori #81 u: Siječanj 22, 2011, 14:39:02 »
  • 0
  • 0
  • Nema to veze s guranjem hokeja, a 'ne guranjem' drugih sportova.
    Nisu oni odmah uskocili u medije cim su usli u Ebel Ligu pa se stvorio hype, oni su prvo zivotarili po svakakvim ekvivalentima development liga, pa upali u Ebel, pa su ljudi poceli dolaziti samo na snagu 'ulicne' i klupske promocije, a tek onda je sve to doslo do medija. Nema tu gotovo nista 'Bandicevog novca', barem ne nista vise nego za sve druge klubove. Stovise, Medvescak dobiva i manje od vecine zg sportskih klubova...

I ne shvacam da je moguce toliko biti jalan na sve sto uspije, a nije nogomet. Tu trubite o nekoj zdravoj sportskoj okolini...evo ti je zdrava sportska okolina, okolina gdje ima za izabrat i popularizirat vise sportova, a ne samo nogomet. Al pretpostavljam da bi vama najzdravija okolina bila u kojem bi se budzet rasporedjivao po principu "50% svog budzeta za sport nogometnom prvoligasu, 30% drugoligašu, 10% treceligasu..."
    Ima l\' vode, jarane?

Offline kabul23

• Veteran
    (Nema naslova)
    « Odgovori #82 u: Siječanj 22, 2011, 15:01:34 »
  • 0
  • 0
  • ti usporedujes nogomet i hokej po brzini?!?!
    dobro da nisi usporedio šah i badminton koji je jos brzi od hokeja ali njega ti sigurno smatras 'sportom za baletane'! a kada si kod baletana, preporucam ti da jednom probas izvest vjezbe koji oni rade pa ces imati drugacije misljenje o njima(nisam baletan i imao sam slicno misljenje o njima)!  :wink:
    ipak su fudbaleri i pratioci tog sporta muskarcine, a uz to ako prate hokej su supermeni!
    do prije 2 godine za hokej u hrvatskoj je znalo 1000 ljudi, a sada su svi veliki navijaci medvescaka i svrsavaju na njih!
    necu ulaziti u daljnju raspravu jer sam razgovarao o temi 'Medvescak' sa covjekom koji je dugo u hokeju i koji je na poklon dobio orginal stap od najboljeg igraca olimpijskih igara 1972 iz SSSR-a, nisam mu upamtio ime jer nisam 'zagrijan' za taj sport!
    kada vec ti imas stav 'sta vi znate', samo cu ti reci da ovih par utakmica sto si pogledao na telki ili u zg te ne cini covjekom koji drugima moze solit pamet!
    tek su godinu dana tu i svi ih vidite kao nekakve bogove ali pomalo, jer cete upravo VI biti najveci kriticari kada stvari krenu na lose!
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od kabul23 »

Offline aahzinho

• Junior
    (Nema naslova)
    « Odgovori #83 u: Siječanj 22, 2011, 15:17:09 »
  • 0
  • 0
  • Citat: "DIONIZ"
    S èime se vi zamarate :roll:  Taj šugavi purgerski klub u koji bandiæ gura milijone mi se gadi iz dna duše,ništa manje nego mamiæev dinamo. Osim togataj hokej je šugavo amerièko sranje i gadi mi se HRT šta nas re4dovito s tim truje i još utakmice traju po 3 sata :? ...

Ljudi se ne zamaraju nego pokazuju jedan jedini primjer uspješnog sportskog kolektiva u Hrvatskoj, koji je sva sredstva namaknuo sam. Medvešèak od Zagreba dobija èak 150K Kn godišnje, tako da teza o ulupanim milijunima je trkeljanje.
    Hokej možda je pomodan ove 2 godine i možda æe trajati još godinu dvije prije nego ljudi izgube interes za njim, ali ovakva netrpeljivost prema tom klubu i projektu mi je nerazumljiva. Umjesto da se svi ostali ugledaju u njih i pokušaju izvuæi nešto pametno, svi pljuju po njima kao najobiènije ljubomorne babe.
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od aahzinho »

Offline Bastard

• Junior
    (Nema naslova)
    « Odgovori #84 u: Siječanj 22, 2011, 15:26:17 »
  • 0
  • 0
  • U hokeju nema nasilja?  :shock:   :lol:

Ima ga èak i na tribinama. Evo nedavno u "miroljubivoj" Švedskoj

Medvešèak sa prodavanjem alkohola u dvorani direktno krši zakon. I tu nema prasprave.
    nisam jedini koji je proveo 4 sata  na "trježnjenju" radi jeden limenke karlovaèkog

Da, svaka èast, sprot je stvarno brz, posjeæenost je velika... na stranu to šta 80% ljudi u dvorani nezna niti pravila
      :)
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Bastard »

Offline robigno

• Veteran
    (Nema naslova)
    « Odgovori #85 u: Siječanj 22, 2011, 16:19:03 »
  • 0
  • 0
  • Mislim da se to oko hokeja malo prenapuhalo i da će trajat koju godinu. Po meni  je bitno što je klub iz Zagreba jer je to veliki plus za "hrvatsku televiziju." Drugi razlog ogromne prisutnosti na TV-u je Mićo Dušanović. A za posjet je jako bitno što je natjecanje pošteno pa nema razočaranih ljudi koji su iz raznih razloga prestali odlazit na tekme. I za kraj stoperski par  Kosor-Adlešić se ne mješa sa svojim glupim pravilima  i urotama o podivljalim navijačima. Nakon što se Janica oprostila pola sponzora je zbrisalo a sa Ivicom će za koju godinu i druga polovica. A nogomet će uvjek bit sport broj jedan. U cijelom svijetu pa i kod nas. Nikad neće Kvarner-Cibona ili Zamet-Zagreb dignut temperaturu u gradu kao Rijeka-Hajduk. Bio sam na Egerru i bilo je prazno 250-300 stolica. Liga prvaka??????
    Zamislite HNK Rijeku u CL. Teško a?
    Sumnjam da bi bilo praznih mjesta. Sjetite se Partizana i atmosfere unatoč 0:3
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od robigno »

Offline Pflaum

• Pionir
    (Nema naslova)
    « Odgovori #86 u: Siječanj 22, 2011, 16:35:52 »
  • 0
  • 0
  • Citat: "croatino bazzani"
    Citat: "kabul23"
    KAKAV PROJEKT?
    Toje jedan napuhani balon od strane Bandica i grada Zagreba koji ce za 2-3 sezone puknuti!
    Neka nama daju 10 milijona kuna godisnje, pa ces vidjeti kako ce klub procvjetati! Ljudi nemaju nikakav omladinski pogon, publiku imaju iskljucivo jer su im ostali sportovi u zagrebu u totalnom kurcu (cibona, tu racunam i dinamo) i to im je jedino sto mogu ici pogledati! pa sta ne bi bila sramota da grad od  1 000 000 ne moze napuniti dvoranu od 5000 ljudi?!?
    ocito si i ti ufuran u te 'Medvjede' koje sve novine guraju kao da su osvojili NHL, a ne da su na sredini ljestvice neke poluamaterske lige! Medvescak NIKADA nece biti ono sto su Jesenice i Olimpija jer  oni stvaraju igrace i iza njih ne stoje gradovi, novine,politicari + toga imaju tradiciju!
    neš ti sporta u Hrvata - hokej!
    jos malo pa cemo se pocet baviti Polom i americkim nogometom pa nas pozovu u NFL!

Eto, kao što rekoh tko æe na kraj s nama hrvatima, sve znamo i proroci smo èak.

Nema veze što blebeæemo samo da blebeæemo, a za argumente nikad èuli nismo.

Pa da poènemo. Imali smo i 30 miljuna godišnje (a ne „samo“ 10) u Ježiæevo doba pa klub nije procvjetao, dapaèe sad je pred propašæu.
    Ok, možda æe i Medvešèak za koju godinu, ali nisam prorok kao i ti pa to ne mogu predvidjeti…
    Argument da cvjetaju jer im se ubacuje 10 mijuna godišnje ne stoji  (iako ni to ne znam jer na žalost nisam u blizini onih koji to odluèuju, ali recimo da ti vjerujem) jer u Dinamo ubacuju po 40 miljuna godišnje pa opet na tribinama vlada pogrebna atmosfera.
    Nadalje kažeš da je ostali sport u Zagrebu u kurcu? A ne pitaš se zašto je to tako, da li su ljudi koji vode te klubove možda malo izgubljeni u vremenu i prostoru. Jer kod nas kad se nešto pozitivno napravi nikad nije tvoja zasluga veæ slabost drugih…

Istina je, Rijeka je 2005. I 2006. imala pun dres sponzora. Ali da li se je vidio kada na televiziji? Da li si vidio bilo koji nogometni klub na televiziji toliko prisutan koliko i „medvjede“? Što misliš da su sve te tvrtke sponzori, meðu rijetkima uspješnima u Hrvatskoj, glupe da bacaju novac u vjetar. Ili možda misliš da su prepoznali pravi projekt. Ili još bolje ta èinjenica govori da se radi o pravom projektu.
    Pa onda malo savjetuj Turèiæa kako da ga ne gledaju svi kao da ima kugu kad pita za sponzorstvo veæ kad se razumiješ u prave projekte. To je propali projekt, ali zato HNK Rijeka i cijeli HNL su pravi projekti. Gdje igraèi koji u prosjeku dobivaju (ili bi trebali dobivati) 100.000,00 € godišnje na tribine privuku 1.500 gledatelja. Neš ti projekta…

I kažeš novine guraju te medvjede? A ne pitaš se zašto guraju te medvjede? Da nije to možda odraðen pr  i marketing na pravi naèin? Svi su glupi što vjeruju, ulažu i pišu o tom projektu, samo si ti pametan i veæ znaš kako æe sve to završiti.

I za kraj veæ kad se usudiš prièat o tradiciji i sportovima u hrvata proguglaj malo i informiraj se o tradiciji Zagreb i hokeja 70-ih i 80-ih prošloga stoljeæa i utjecaja i znaèaja Medevešæaka u bivšoj nam državi. Po tvojoj velikoumnoj teoriji i Kosteliæi su smeæe i propali projekt. Neš ti sporta u hrvata – skijanje! Koje to vidio u Hrvatskoj. Kosteliæi okanite se toga, a mediji oslobodite nas te gadosti!

Kao prvo i osnovno Rijeku bi rijetko vidio u medijima (tu posebice mislim na one medije kojima su centrale u Zagrebu i one koje imaju prefiks hrvatska (HRT) i najveæim djelom se financiraju iz pretplate koju plaæaju ljudi iz svih djelova RH)  taman da igra finale lige prvaka
    Zar ti stvarno misliš da bi neki drugi hokej klub iz bilo kojeg drugog grada u Hrvatskoj imao isti medijski tretman kao sto ga sada ima Medvešèak?
    Ja mislim da ne bi,pa taman i da igra u NHL-u a kamo li EBEL-u

Gledaj,kad se netko konstantno vrti po televiziji,kada su ga pune novine,kada se oko njega radi pompa onda nije tesko zbrojiti 2 i 2 i zakljuciti da bi takvom klubu bilo dobro biti sponzor,a to ne proizlazi iz nikakvog prepoznavanja pravog projekta nego  iz zdravog razuma
    Svi ti njihovi sponzori za relativno male novce dobivaju pregršt medijskog prostora kojeg bi inaèe morali visestruko skuplje platiti i u tome je sva mudrost
    Dakle zakljucak je da je lako naæi sponzore kada doslovno iskaèeš i iz paštete

Btw,utjecaj Medvešèaka,ne raèunajuæi zadnja tri prvenstva ex Yu,je apsolutno nikakav,zna se odakle su Yu reprezentativci dolazili,barem ogromna veæina njih
    Medvešèak ne može prismrditi Olimpiji i Partizanu a kamo li neprikosnovenim Jesenicama.....toliko o njihovom uticaju i znaèaju u ex Yu hokeju
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Pflaum »
    SIAMO SOLI CONTRO TUTTI

Offline zdene

• Junior
      • http://feel4sport.com/hr
    (Nema naslova)
    « Odgovori #87 u: Siječanj 22, 2011, 16:46:51 »
  • 0
  • 0
  • Pflaum!
    Točka na i! =D>  =D>  =D>
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od zdene »
    Soudani? Dobar igrač, naravno, ali ja sam igrač Rijeke, neka on razmišlja o meni - kaže Bertoša

Offline kabul23

• Veteran
    (Nema naslova)
    « Odgovori #88 u: Siječanj 22, 2011, 17:00:43 »
  • 0
  • 0
  • ma kakav utjecaj Medvescaka?!?!
    zna se koji su klubovi bili veliki i koji su i dalje su veliki.marketing ne cini veliki klub vec trofeji,omladinska skola,tradicija igranja hokeja u tom gradu i tako dalje!
    hokej se u zagrebu do sredine 80-ih igrao poluprofesionalno, a Jesenice i Olimpija su  bili pravi hokejaski klubovi tj. profesionalni klubovi!
    ja ne nabadam gluposti ali ne da mi se sada istrazivati cijelu povijest medvescaka i zagreba jer ma za njih zaboli Qurac!
    uglavnom, ono sto je iz zagreba je SVETINJA,a ono sto nije od tamo je SRAN.JE!
    sta se toliko ne prati projekt naseg Primorja i stvaranja jedne lijepe suranje izmedu Rijeke i  Recca?!?
    sta se te nase bajne novine nisu o tom projektu raspisale, pa bi jos koji sponzor dosao sponzorirati primorje?!?
    zasto novine pisu o tom 'projektu'?!?!
    jer to prodaje proizvod tj. novine, a ne iz nekih moralnih načela!
    jos nesto, u ovoj drzavi ne postoji pravi projekt, a ako nam je ovo 'top projekt' onda se imamo cemu veselit; gledanju i velicanju zagreba na telki i odnos prema njima kao da je rijeci o reprezentaciji, a ne o nekakvom klubu!
    oces primjer pravog projekta: Lyon u francuskoj, Borussia Dortmund u njemackoj! to su ti 2 najbolj primjera kako se klub iz lose situacije dovede u jako dobru tj. odlicnu situaciju i to bez mijesanja politike i njihovih 'igraca'!
    p.s. ja odustajem sa pisanjem na ovu temu, pa ne nemojte vise citirati ili mi nesto pisati jer mi se ne da gubiti vrijeme na 'svetim stvarima iz Zagreba'!
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od kabul23 »

Offline sens1

• Veteran
    (Nema naslova)
    « Odgovori #89 u: Siječanj 22, 2011, 18:04:27 »
  • 0
  • 0
  • Mislim, nedvojbeno je Hrvatska svakim danom sve vise centralizirana, sto i nije cudno, posto je svaka manja i slabije razvijena zemlja centralizirana, nece strane firme otvarat podruznice u 'vukojebinama', vec zele da su blizu svih dogadjanja i institucija, ali ovdje se pocelo tako trest i hiperventilirat cim se nesta desi u Zg da smo postali smijesni. Firma je uspjela u Zg, a ista bi propala u Ri!!! Aaaaajmeeee, gamad purgerska, protekcionirana, smeæe bandiæevsko.

Zasto nije Primorje pokriveno kao Medvjedi? Jer Primorje ovdje ne zanima ni lokalne ljude. Pa ajde, velika vecina vas ne ide na utakmice ni sada kada Primorju ide, a kamo li da je netko skoknuo prije. Medvescak je imao 100+ ljudi na utakmicama i kad su igrali one ne-natjecateljske prije ulaska u Ebel Ligu, a Primorje se danas busa o prsa sa 200.

Svi govorite kako je lako Medvescaku napuniti dvoranu uz toliko sponzora, para i hypea, ali nije to islo bas tako, niti to u ekonomiji ide bas tako. Medvescak je prvo ulozio pare (koje nije dobio niti od grada niti od vecine danasnjih sponzora) i poceo 'sam za sebe' puniti dvoranu ljudima koji su htjeli gledati hokej, po mogucnosti dobar, a tek onda, kad su vidjeli da tu postoji kriticna masa koja stalno pohodi utakmice, su sponzori uvidjeli da se isplati utuci lovu, jer njihovo ime i reklamu ce vidjeti nekoliko tisuca ljudi. Takodjer, to nisu sponzori kao ovi nasi koji daju pare da im se prilijepi ime na ogradu iza gola, vec sponzori koji imaju iskustva u marketingu vise od svih nasih (Nk Rijekinih) sponzora zajedno i koji rade marketinske kampanje po gradu u suradnji s klubom. Nesta kao ovo za sta se svi vi zalazete - projekti prvih utakmica, nagradnih igara za ulaznice, atrakcija na poluvremenu, najave utakmica po gradu itd. Gamad bandiæevsko purgerska. Vjerojatno nam je Bandic sam kriv sto mi to ne radimo. Kad se krene skupljat interesantna masa oko icega, TV ce to pokriti, pa makar se skupljali oko 'mlikarice' u starom gradu da gledaju kako golubovi seru na kipove. Evo ti Primorje, evo ti zenska odbojka lani - tko je isao na utakmice? Kenjamo kako nas se ne podrzava, a sami sjedimo u foteljama. Niti idemo na utakmice, niti ih promoviramo. Jel i to do manjka para? Ako Vojko da odbojkasicama milijun eura, hoce li vas se onda skupiti vise od 100 u dvorani? Jel vama pojam marketinga da vam dodje ulaznica u koverti na vrata i taxi pred portun? Na kraju krajeva, cak ni TV vam nije kriv - utakmica odbojkasica nije bilo puno manje nego Medvescaka lani. Nisu ih prenosili osim par utakmica u Ledenoj protiv jacih timova. Na kraju krajeva, cak i na TV imaju vecu gledanost od vecine ostalih sportova.

Mi zivimo u Tanzaniji, istina, samo dno svijeta smo u kojem nista ne funkcionira i od kojeg mene licno boli zeludac, ali to nije zbog ljudi na vlasti, vanjskih neprijatelja itd. To je zbog nas samih. Cijeli Balkan je napravljen od realno najvecih zamislivih ljudskih seljaka i seronja. Svi funkcioniramo po principu 'e pa kad su oni mene krali, sad mogu i ja malo kad sam na vlasti'. Ispadamo sami sebi budale ako smo posteni. Netko je nedavno rekao 'pa nije ovo Švedska da sve profunkcionira, zato nek se Rijeka ukljuci u financiranje kluba i nek i ona igra prljavo'. To je nas mentalitet - tesko je biti posten, jebiga onda, ajmo dalje u govna. Svi su nam uvijek krivi, nikad mi nismo krivi, netko drugi je zasrao redovno, tudjem uspjehu je netko uvijek kumovao. Ne mogu vise, majke mi...cak nam je i jebeni hokej kriv sto smo nepsosobne bukve. Svi pljuju po Bandiæima, Sanaderima, Tuðmanima itd., ali je povijesno miliju puta dokazana cinjenica da mi zelimo takve ljude, patimo za njima. Uh, ono djubre od Bandiæa...da nam je bar takav jedan, a? Do sad smo se bar skrivali iza onog siamo soli contro tutti, nismo kao ostatak Hrvatske, svoji smo i posteni. Sad se konacno pokazalo da smo ista gamad. Bar smo postali iskreni prema smaima sebi.
    Ima l\' vode, jarane?