• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Sponzori - bog vas blagoslovio...  (Prikazano: 35306 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Pflaum

• Pionir
(Nema naslova)
« Odgovori #90 u: Siječanj 22, 2011, 18:49:26 »
  • Citat: "sens1"
    Mislim, nedvojbeno je Hrvatska svakim danom sve vise centralizirana, sto i nije cudno, posto je svaka manja i slabije razvijena zemlja centralizirana, nece strane firme otvarat podruznice u 'vukojebinama', vec zele da su blizu svih dogadjanja i institucija, ali ovdje se pocelo tako trest i hiperventilirat cim se nesta desi u Zg da smo postali smijesni. Firma je uspjela u Zg, a ista bi propala u Ri!!! Aaaaajmeeee, gamad purgerska, protekcionirana, smeæe bandiæevsko.

Mene apsolutno nije briga da li firma ima podruznicu ili sjedište u Zagrebu,Kurèiloviæima,Pripizdovcu ili Rijeci sve dok ta firma plaæa porez na dobit tamo gdje  je tu dobit i ostvarila
    Naš porezni sustav je takav da namjerno favorizira Zagreb u odnosu na sve ostale gradove jer se porez plaæa tamo gdje je sjedište tvrtke a veæina podružnica i sjedišta je upravo u Zagrebu
    Tko to ne želi vidjeti i priznati je slijep jer su to notorne èinjenice
    Ako se to uskoro ne promjeni posljedica te genijalne politike ce biti da ce kroz 30-40 god Zagreb imati 3-4 milijuna stanovnika a sve oko njega ce biti pustinja
    Ovo sto se danas radi se nije radilo ni u bivšoj Jugi,koja je sinonim za visokocentraliziranu zemlju
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Pflaum »
    SIAMO SOLI CONTRO TUTTI

Offline fiumez

• Inćun
    • *
    (Nema naslova)
    « Odgovori #91 u: Siječanj 22, 2011, 19:04:29 »
  • Očito je Medveščak trenutno dobar projekt. Do kad će izdržat i dal' će za par godina isplivat priča o tome koliko se pralo love kroz taj klub, vidjet ćemo.  A u ovom trenutku, umjesto da se plače i nariče nad vlastitom sudbinom, moglo se poslati nekog gore, da pogleda kako oni  rade. Ako se nešto može preslikat kod nas nek se bar pokuša. Nisam baš ljubitelj medvjeda (Olimpija rulz) ali mi oni zasad izgledaju kao projekt na zdravim temeljima . Za razliku od Snježne kraljice i sličnih bedastoća tipa Mediteranske igre u Ri, univerzijada u Gorskom Kotaru ili stadion u Dugopolju...
    Gledao sam neki dan nekog njihovog člana uprave,  koji je u nekoj emisiji rekao da bi novi zakon o navijačima  mogao,  zbog netočenja alkohola, uništiti njihovu egzistenciju te da su zbog istog protestirali.  Dakle očito ljudi uprihoduju novac od prodaje cuge i hrane te su odmah proučili i zakon i urgirali. Jel' netko zna tko se od HNL klubova pobunio protiv zakona i dao neke svoje prijedloge. Mislim da nitko jer su svi naučeni cuclat pare iz nekih državnih i paradržavnih poduzeća (neki imaju uz to i svoje robovlasničke agencije) pa su prelijeni organizirat smislenu prodaju ičega na stadionu.
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od fiumez »
    ex Fiumezakon

Offline standby

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #92 u: Siječanj 22, 2011, 19:25:52 »
  • @sens kratki komentar na ovo o otvaranju predstavnistva u "vukojebinama"...

Da su Nijemci i Austrijanci tako razmisljali, nikad ne bi bili ovdje gdje su sada.. Poanta je da svaka Vukojebina ima svoju frimu, tvornicu industriju, a ne da glavni gradovi se bave svime (nama je sjediste Luckih kapetanija u ZG!?!?!??!?). Nesposobnost drzave je da nije u stanju natjerat investitore i firme u ostale krajeve (cak toliko ne nesposobnost koliko inat prema ne HDZ-ovski orijentiranim krajevima) i tako promaknut dio kapitala iz JEBENOG zgprstena.
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od standby »

Offline Dylan Dog

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #93 u: Siječanj 22, 2011, 19:32:30 »
    Kad se krene skupljat interesantna masa oko icega, TV ce to pokriti, pa makar se skupljali oko 'mlikarice' u starom gradu da gledaju kako golubovi seru na kipove.

da, bas. kao sto zgtv uvijek poprati maskaranu povorku... :roll:

stavi snjeznu kraljicu i popratit ce sve, od izvlacenja brojeva do koncerta na trgu. i onda bih ja trebao svrsavat na medvescak i zagreb? jadni purgeri, zalim ih...  :roll:
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Dylan Dog »

Offline sens1

• Veteran
    (Nema naslova)
    « Odgovori #94 u: Siječanj 22, 2011, 20:00:47 »
  • Citat: "standby"
    @sens kratki komentar na ovo o otvaranju predstavnistva u "vukojebinama"...

Da su Nijemci i Austrijanci tako razmisljali, nikad ne bi bili ovdje gdje su sada.. Poanta je da svaka Vukojebina ima svoju frimu, tvornicu industriju, a ne da glavni gradovi se bave svime (nama je sjediste Luckih kapetanija u ZG!?!?!??!?). Nesposobnost drzave je da nije u stanju natjerat investitore i firme u ostale krajeve (cak toliko ne nesposobnost koliko inat prema ne HDZ-ovski orijentiranim krajevima) i tako promaknut dio kapitala iz *** zgprstena.

Govorimo o stranim firmama. Njima je Hrvatska vukojebina i ako je vec nuzno ili korisno imati predstavnistvo ovdje, imati ce ga di im je najprakticnije i najkorisnije, a to je uvijek glavni grad, eventualno politicko-fiskalno srediste, ako je ono razlicito od glavnog grada. Nitko nece otvoriti svoju podruznicu u Splitu, Rijeci ili Osijeku ako otvaraju samo jednu podruznicu u Hrvatskoj i ako ne rade posao striktno vezan za nesta sto taj grad nudi (luka, neki energetski izvor i sl.).

Sad, ako je strana firma dovoljno razvijena unutar jedne zemlje ili ako joj je Hrvatska i regija ciljano podrucje - onda ce otvarati i u vukojebinama podruznice. Evo ti primjeri raznih osiguranja i banaka - ima ih u svakom seocetu.

Kad si vec spomenuo razgranatost po vukojebinama i kako je to funkcioniralo za Njemacku - istina, ali nije da toga nema kod nas. Ako ima potrebe i opseg posla to financijski dozvoljava - svaka firma ce se prosiriti u druge gradove. Kolika god je recesija, ja sam u posljednjih 6-12 mjeseci iz prve ruke vidio otvaranja podruznica rijeèkih odvjetnickih firmi u Zg i obrnuto.
    Takoðer, Hrvatska nema potrebne resurse ni iskoristivost da se napravi u svakom selu po tvornica itd. Mi jednostavno imamo svega u malim kolicinama. Mozemo otvoriti Delnicama tvornicu drva i pokrenut malo Gorski Kotar, mozemo pokrenut neku prehrambenu industriju u Slavoniji itd., no toga svega je u toliko malim kolicinama da mi ne mozemo odrzati te pogone u plusu na nacin na koji zamisljamo. Nitko ne moze zaposliti tri kvarti Gorskog Kotara u tvornici drva, kada ta tvornica ne bi izvozila dovoljno da moze zaraditi dovoljno da isplati toliko ljudi da se pokrene cijeli kraj.

Hocu reci da jesmo centralizirani i to ponekad sumnjivim poreznim zakonima i iz sumnjivih ciljeva, ali to je vrlo cesto opravdano i ekonomski ne bi bilo pametno raditi drugacije. Za ovakve planove, a la Njemaèke, ciji plan je preuzela i Slovenija, treba imati i mentalitet i glavu na mjestu. Bio je nedavno objavljen niz podataka koji je pokazao sto su primatelji subvencija fondova EU za rad u poljoprivredi ucinili s tim parama. U Sloveniji je preko 90% primatelja nabavilo najnovije strojeve i high-tech pogone za stvari kao sto su muženje krava ili brzi otkos sijena. Nasim seljacima je smijesno. Hehehe, tko je vidio haj tek aparat za must kravu isssati. Statistika je pokazala da je kod nas preko 75% primatelja pare od subvencija potrosilo na privatne troskove (auti, stanovi), vracanje privatnih dugova i otplatu dugova onome tko je nominalno vlasnik zemljista ili kome placaju 'namet' bez da ih je prepisao u zemljisne knjige kao najmoprimce, a kamo li vlasnike.

Inace, ista ta Njemaèka je dugo godina slusala cviljenje istoènih Njemaca o tome kako ih se zapostavlja. I zapostavlja ih se. Takodjer, cinjenica, koliko god ruzno zvucala, je da ima djelova Hrvatske koji gotovo nista ne pridonose i to ne bi promijenila nikakva industrija koja bi se jednostavno preselila tamo. Smijesno mi je bilo cuti nekidan komentar jednog relativno ozbiljnog Dalmatinca koji je rekao da bi se on rado odvojio od ostatka Hrvatske, posto bi se ionako sami mogli hraniti od turizma i bez industrije da te pare ne idu u Zg. Taj isti covjek nije ocito imao u vidu da jedna Istra, visestruko manja i bez ijedne jet-set lokacije tipa Braca, Hvara, Zrca ili Dubrovnika, od turizma u sezoni zaradi gotovo duplo vise od cijelog ostatka Hrvatske zajedno. U sezoni. Da ne spominjem kako van sezone Dalmacija umire, a Istra i dalje radi, makar smanjenim intenzitetom. Isto tako, kad smo kod centralizacije, Istra se vrlo brzo prometnula u gospodarski najjacu regiju iza Zagreba i ima vlastitu industriju te pogone u svakom selu, kao sto bi mi zeljeli, ali sto mi radimo onda? Zovemo ih separatistima i talijancinima.

Ni ne zasluzujemo bolje od ovog sto nam se desava. Svi kukamo kako nas gaze i kako nikog nije briga za malog i obicnog covjeka, ali taj mali i obicni covjek je takodjer smrad koji bi u poziciji onih na vlasti cinio apsolutno isto. Ne opravdavam ove s vlasti, da se razumijemo...
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od sens1 »
    Ima l\' vode, jarane?

Offline Bastard

• Junior
    (Nema naslova)
    « Odgovori #95 u: Siječanj 22, 2011, 20:06:02 »
  • Citat: "standby"
    @sens kratki komentar na ovo o otvaranju predstavnistva u "vukojebinama"...

Da su Nijemci i Austrijanci tako razmisljali, nikad ne bi bili ovdje gdje su sada.. Poanta je da svaka Vukojebina ima svoju frimu, tvornicu industriju, a ne da glavni gradovi se bave svime (nama je sjediste Luckih kapetanija u ZG!?!?!??!?). Nesposobnost drzave je da nije u stanju natjerat investitore i firme u ostale krajeve (cak toliko ne nesposobnost koliko inat prema ne HDZ-ovski orijentiranim krajevima) i tako promaknut dio kapitala iz *** zgprstena.
    pa nije li u Zagrebu SDP na vlasti?
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Bastard »

Offline Pflaum

• Pionir
    (Nema naslova)
    « Odgovori #96 u: Siječanj 22, 2011, 20:28:49 »
    Takoðer, Hrvatska nema potrebne resurse ni iskoristivost da se napravi u svakom selu po tvornica itd. Mi jednostavno imamo svega u malim kolicinama. Mozemo otvoriti Delnicama tvornicu drva i pokrenut malo Gorski Kotar, mozemo pokrenut neku prehrambenu industriju u Slavoniji itd., no toga svega je u toliko malim kolicinama da mi ne mozemo odrzati te pogone u plusu na nacin na koji zamisljamo. Nitko ne moze zaposliti tri kvarti Gorskog Kotara u tvornici drva, kada ta tvornica ne bi izvozila dovoljno da moze zaraditi dovoljno da isplati toliko ljudi da se pokrene cijeli kraj.

Hocu reci da jesmo centralizirani i to ponekad sumnjivim poreznim zakonima i iz sumnjivih ciljeva, ali to je vrlo cesto opravdano
    i ekonomski ne bi bilo pametno raditi drugacije.

Isto tako, kad smo kod centralizacije, Istra se vrlo brzo prometnula u gospodarski najjacu regiju iza Zagreba i ima vlastitu industriju te pogone u svakom selu, kao sto bi mi zeljeli, ali sto mi radimo onda? Zovemo ih separatistima i talijancinima.

1 i 3 bold :lol:
    Hrvatska ne moze imati tvornicu u svakom selu a Istra može.....ma zamisli :lol:
    Istra kao regija,za razliku od hrvatske kao države,ima resurse i svega u ogromnim kolièinama pa zato i ima industriju i pogone u svakom selu....ono,helooouuu
    Zeru si kontradiktoran

2 bold,no comment 8)

Hebes ti sve kad i nasi ljudi podrzavaju ovakvo stanje
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Pflaum »
    SIAMO SOLI CONTRO TUTTI

Offline sens1

• Veteran
    (Nema naslova)
    « Odgovori #97 u: Siječanj 22, 2011, 21:21:26 »
  • Gorski Kotar - ocekuje tvornice od kojih ce se zaposliti svatko u zupaniji koji ne vidi more s balkona, a nema resursa za to.

Istra - nema resursa, ali je primila strane tvornice zbog cega ju proziva pola Hrvatske, dok pol Istre kuka o zagadjenju od tih istih tvornica.

Nisam ocekivao da cu morat ici crtat razliku, nije to nikakva kontradikcija.

edit:
    Ovo za podrzavanje centralizacije i to sto sam rekao da je opravdana u puno slucajeva. Ajmo ovako, masa mojih prijatelja kuka zasto nema postenog ducana audio opreme u Rijeci (Yamaha i Gitarski centri i nisu nesta...), a ima u Zg i cak i u Os. E sada, AudioPro u Zagrebu, u kojeg dolazi cijela Hrvatska, vise manje, i iz kojeg narucuje cijela Hrvatska, jedva prezivljava. Svako toliko se nadaju da ce ozvuciti neki live event, pa da prezive jos koji mjesec. I sada, zasto bi se taj isti AudioPro otvorio i u Rijeci? Da 5ero ljudi moze kupiti zamjenski tom ili preamp bez da plati benzin do Zga? O takvoj opravdanoj centralizaciji ja pricam. Takvu logiku ima i svatko tko otvara biznis koji ovisi o broju kupaca - radje ce ga otvoriti na 5-6 puta vecem trzistu (Zg) nego manjem (Ri, St, Pu...), jer onda ce lakse naci xy broj budala da kupuju/koriste njega i da vrati kapital i krene zaradjivat. Posebno biznisi kao navedeni audio biznis, kod kojeg nemas jos 20 slicnih ducana da ti budu konkurencija. Svi ce kad tad skociti u Zg po to sto im treba, al nijedan Osijecan ili Splican nece samo skociti do Rijeke ili Pule.
    Ima l\' vode, jarane?

Offline zdene

• Junior
      • http://feel4sport.com/hr
    (Nema naslova)
    « Odgovori #98 u: Siječanj 22, 2011, 22:10:57 »
  • sens1
    Pazi, prodaja(trgovina) i tvornica nije jedno te isto! Naravno da ćeš otvoriti dućan tamo gdje ima ljudi pogotovo robe koja se ne prodaje svakodnevno zato postoje distributeri u drugim županijama, gradovima ili selima koji će možda dignuti malo cijenu ali će te poštedjeti vremena i novaca na put do zg!
    Tvornica ima po istri zbog povezanosti jer luka kopar je jako blizu i kud i kamo prometnija od nase luke ali tvornica i velikih firmi ima po svuda, ali to nije toliko ni upitno niti bitno!

Ovdje se radi raznim priredbama i manifestacijama, natjecanjima....medvešćak, cibona, dinamo, kraljica....
    Za neke utakmice primorja ja nisam ni znao di i kad se igraju, odbojkašica lani bila je snimka finala jer je bilo nesto drugo na tv! Ljudi bi možda i dosli kad bi znali?! ali na hrt-u nije bilo najave....e sad zasto drugo je pitanje!
    Opet druga stvar je jer imamo tribine na bazenu za kurac!

1.Reci mi koliko je puta bio prijenos riječkog karnevala(3 po velicini u svijetu), a koliko samoborskog fašnika?
    2. Zašto guraju tu jebenu formulu 1 u zg(kao u planu je nova pista), a već posotoji ta mogućnost kod nas?
    3.Tko odlučuje da se zapostavi ostatak hrvatske i da se uskrati uzivanje u raznim priredbama, manifestacijama, natjecanjima.......i zašto?
    Ako je zagreb hrvatska i obratno........stari moj, drži si je
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od zdene »
    Soudani? Dobar igrač, naravno, ali ja sam igrač Rijeke, neka on razmišlja o meni - kaže Bertoša

Offline sens1

• Veteran
    (Nema naslova)
    « Odgovori #99 u: Siječanj 22, 2011, 22:18:20 »
  • Citat: "zdene"
    Za neke utakmice primorja ja nisam ni znao di i kad se igraju, odbojkašica lani bila je snimka finala jer je bilo nesto drugo na tv! Ljudi bi možda i dosli kad bi znali?! ali na hrt-u nije bilo najave....e sad zasto drugo je pitanje!

Pa o tome pricam, nije nam nikakva centralizacija kriva. Tocno to sam napisao u prvom postu - placemo kako ne prenose Primorje ili odbojkasice Kvarnera, a na njihovim utakmicama ljude mozes po imenu i prezimenu unaprijed nabrojat. Niti su nam krive pare za to, niti centralizacija, niti Vlada, niti Zagreb. Imamo potencijalni brend (ako cemo uzet da je Medvescak brend) i neznamo ga iskoristit. Nije ni Medvescaku nitko dosao s vrecom para i 5 sponzorskih ugovora i rekao "stvorite brend". Pare i sponzori dolaze kad brend vec sam sebe stvori.

Citat:
    Opet druga stvar je jer imamo tribine na bazenu za ***!

Isti odgovor kao i za prosli kvout.
    Ima l\' vode, jarane?

Offline FOF

• Veteran
    (Nema naslova)
    « Odgovori #100 u: Siječanj 22, 2011, 22:40:59 »

1.Reci mi koliko je puta bio prijenos rijeèkog karnevala(3 po velicini u svijetu), a koliko samoborskog fašnika?

znam da nije tema ali treæi po velièini u svijetu?! Možda je meðu prvih 100 ali treæi nije sigurno.
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od FOF »

Offline pešekan

• Veteran
    (Nema naslova)
    « Odgovori #101 u: Siječanj 23, 2011, 00:40:50 »
  • je li možda u nacionalnom interesu i da na otocima više zimi nema ni pasa?

po toj logici sensa je, jer kome bi trgovci prodavali svoje proizvode.
    međutim, pitanje nije namijenjeno trgovcima.  

8)  8)  8)
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od pešekan »

Offline zdene

• Junior
      • http://feel4sport.com/hr
    (Nema naslova)
    « Odgovori #102 u: Siječanj 23, 2011, 12:01:21 »
  • Citat: "FOF"
    Citat: "zdene"

1.Reci mi koliko je puta bio prijenos riječkog karnevala(3 po velicini u svijetu), a koliko samoborskog fašnika?

znam da nije tema ali treći po veličini u svijetu?! Možda je među prvih 100 ali treći nije sigurno.

Tako kažu, ali mi se čini da nigdje nema takvog kao kod nas.....a možda se i tu varam!
    Jbga, ja znam za brazil i veneziu, a dalje....bo!
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od zdene »
    Soudani? Dobar igrač, naravno, ali ja sam igrač Rijeke, neka on razmišlja o meni - kaže Bertoša

Offline FOF

• Veteran
    (Nema naslova)
    « Odgovori #103 u: Siječanj 23, 2011, 13:05:19 »
    Citat: "FOF"
    Citat: "zdene"

1.Reci mi koliko je puta bio prijenos rijeèkog karnevala(3 po velicini u svijetu), a koliko samoborskog fašnika?

znam da nije tema ali treæi po velièini u svijetu?! Možda je meðu prvih 100 ali treæi nije sigurno.

Tako kažu, ali mi se èini da nigdje nema takvog kao kod nas.....a možda se i tu varam!
    Jbga, ja znam za brazil i veneziu, a dalje....bo!

svaki je karneval specifièan na svoj naèin ali po svijetu ima puno veæih i poznatijih od našeg (tenereife, nothing hill, koeln, new orleans, mainz, duseldorf itd). naš je imao potencijal za nešto više ali je sveden na lokalnu manifestaciju za koju zna malo tko izvan HR i par susjednih zemalja.
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od FOF »

Offline zlobin

• Veteran
    (Nema naslova)
    « Odgovori #104 u: Siječanj 25, 2011, 22:41:34 »
  • Molitva moja svagdašnja:

sponzoru naš, koji jesi negdje meðu drvima, sveti se ime tvoje.

doði lovo tvoja.

dovedi pojaèanja svoja, kako na beku tako i u obrani.

plaæe i premije daj nam danas, otplati nam duge naše, kad mi veæ nismo dužnicima našim.

i ne uvedi nas u steèaj, nego izbavi nas od markoviæa.

acab
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od zlobin »
    SAMO RIJEKA!!!
    KREPAT MA NE MOLAT!!!
    PLJUVAČE MOGA KLUBA NABIJEM NA ONU STVAR!!!