• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: HNK Rijeka 2011/2012  (Prikazano: 74898 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Vedran

• Forza Fiume
(Nema naslova)
« Odgovori #30 u: Ožujak 18, 2011, 21:02:40 »
  • 0
  • 0
  • Citat: "Hacker-ri"
    Citat: "Wedran"
    Kad æete vi nadrealisti shvatiti, da jedini naèin da dovedemo stvarno dobrog igraèa u svoj klub je da ga napravimo sami?
    kod nas je nedorecen zakon, tj kao da ne postoji..
    ti "napravis" igraca koji ce se pokazati sa 16,17 kao dobar junior ili prije kao kadet, a onda ce ga netko za burek kupit i potpisat s njim profesionalni ugovor...
    problem je sto ocito igraci nisu vezani nikakvim papirima koji ih sprijecava da odlaze kad im pukne

Onda æemo uložiti i u pravnike koji æe srediti stvari. Ako Mamiæ može varat državu, ne plaæat porez, izvlaèiti drugima igraèe iz omladinskog pogona, onda mora postojati naèin da se i mi zaštitimo. Morat æe i to pravosuðe kod nas jednom profunkcionirat, a morat æe se i uskladiti zakoni o sportu sa onima u EU gdje se zna red, tako da se Mamiæu vrijeme polako ali sigurno odbrojava, a odbrojat æe se još i ranije, ako doðe do promjena u nogometnoj vlasti.
    Najveæa zaštita, bolja i od bilo kakvih pravnih zaštita, je kvalitetna omladinska škola koja proizvodi imena koja se dobro plasiraju na tržište. Ne samo da zadržava, èak i privlaèi igraèe izvana.
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Wedran »

Offline DIONIZ

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #31 u: Ožujak 18, 2011, 21:04:52 »
  • 0
  • 0
  • Citat: "Wedran"
    Govore ovdje neki da treba dovoditi igraèe koji imaju slobodne papire u HNL. Pa šta æe nam takvi??? Pa doveli smo otpisanog Rodiæa, iz "moænoga Hajduka"... pa jel nam još takvih treba i iz Karlovaca i sliènih? Pa postoji razlog zašto ih drugi ne žele, pa jel takvi nama stvarno trebaju? Do kad æe Rijeka biti biro za nezaposlene polupropale nogometaše?? Pa jel se tko pita zašto mi konstantno nemamo ni rezultata a ni novca? Svaka èast izuzetcima, ali kod ovakvih pogodimo jednom u 10 godina.
    Trebamo kvalitetne domaæe igraèe, a ne Budicine da nam stoje po terenu. I zato, ne dovoditi "pojaèanja" kao Rodiæ, nego dovesti bolje trenere u omladinski pogon, stvoriti bolje uvijete tamo... Ulagati u proizvodnju... Najskuplji igraè je loš igraè, a loših "pojaèanja" koja smo skupo platili smo se i naplaæali i nagledali dovoljno. Od igraèa u omladinskom znaš što možeš dobiti i tu nema zabune kao kod ovih neprovjerenih "pojaèanja".
    Rijeka bi bila puno stabilnija i igraèki i rezultatski a pogotovo financijski da ne dovodi ove otpisane koji samo remete red, rad i mir i još žive na grbaæi kluba.
    Kad æete vi nadrealisti shvatiti, da jedini naèin da dovedemo stvarno dobrog igraèa u svoj klub je da ga napravimo sami?
    Otpisane igraèe koji remete mir,Rodiæ,pa jer ti èitaš koje sam ja igraèe nabrojio :?:
    Tebi su Kneževiæ,Budan,Bosnar,Kulušiæ,Dunkoviæ premašene investicije??
    Jedino šta je promašeno u našem klubu je gurati na silu loše juniore izlaznog godišta,samo zato jer nemamo para platit druge,mada nam je omladinska škola loša do bola....
    Sigurno si slavio kupove sa Renduliæem,Vugrincem,Ivanovim,Ercegom,Novakoviæem itd...
    Zapravo,jednostavno sam se nagledao previše ovakvih postova kao šta je tvoj,pa sam samim time shvatio da griješim.. Duboko u sebi i ja želim da se još jedna šansa pruži Ljuboviæu,Tadejeviæu,Bakoviæu,Gercu,,a posebno Križmanu... I neka ne zaborave vratit Turkalja..  :mrgreen:  Gotovo sam siguran da je to recept za uspjeh :D/
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od DIONIZ »

Offline Hacker-ri

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #32 u: Ožujak 18, 2011, 21:18:41 »
  • 0
  • 0
  • Citat: "DIONIZ"
    Jedino šta je promašeno u našem klubu je gurati na silu loše juniore izlaznog godišta,samo zato jer nemamo para platit druge,mada nam je omladinska škola loša do bola....
    Sigurno si slavio kupove sa Renduliæem,Vugrincem,Ivanovim,Ercegom,Novakoviæem itd...
    Zapravo,jednostavno sam se nagledao previše ovakvih postova kao šta je tvoj,pa sam samim time shvatio da griješim.. Duboko u sebi i ja želim da se još jedna šansa pruži Ljuboviæu,Tadejeviæu,Bakoviæu,Gercu,,a posebno Križmanu... I neka ne zaborave vratit Turkalja..  :mrgreen:  Gotovo sam siguran da je to recept za uspjeh :D/

MUCKO SI DUBRE, kad nisi Radmana spomenuo !!!!
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Hacker-ri »

[size=100]26 GODINA NAKON VELIKE POBJEDE PROTIV REALA IZ MADRIDA,
    ZBOG UPRAVE I 11 "DAMA" CIJELI KVARNER UMIRE OD SRAMA !![/size]!

Offline Vedran

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #33 u: Ožujak 18, 2011, 21:21:46 »
  • 0
  • 0
    Otpisane igraèe koji remete mir,Rodiæ,pa jer ti èitaš koje sam ja igraèe nabrojio :?:

Nisam te prozvao ni jednim slovom ali dobro... Super su Kneževiæi, Budani, Bosnari, samo neka doðu, ali mi objasni s kojim novcima æemo ih platiti? Koliko je to financijski realno sada? Možemo li dovesti takve igraèe? Kneževiæ i Budan su proizvodi naše škole, zašto ne proizvodimo nove?
    Renduliæ, Vugrinec, Erceg... najveæi igraèi koji su igrali u zadnjih 5-6 godina kod nas. Lijepo Ježiæevo vrijeme... imalo se para, nitko nije pitao za izvore... Koliko su se dugo osjeæale posljedice dugova? Kupovi su definitvno najveæi uspijeh iza '99 u zadnjih 20 godina, nitko tko imalo prati Rijeku ne može biti neponosan na to doba, ali je li stvarno dobro da klub jednu godinu napravi rezultat na dug, a sljedeæih 5 godina prodaje sve šta imalo vrijedi u pola cijene i ima rezultate blizu zone ispadanja?

Offline DIONIZ

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #34 u: Ožujak 18, 2011, 21:21:48 »
  • 0
  • 0
  • Citat: "Hacker-ri"
    Citat: "DIONIZ"
    MUCKO SI DUBRE, kad nisi Radmana spomenuo !!!!
    Moj grijeh,moj prevevelikui grijeh :lol: ..Naravno radman na golu,zamjena Mance,a potjerat Lisjaka jer je on stranac,nema veze šta je najbolji golman HNLa  :mrgreen:

Offline Vedran

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #35 u: Ožujak 18, 2011, 21:31:55 »
  • 0
  • 0

Od Ljuboviæa, Tadejeviæa, Bakoviæa, Gerca i Križmana i sliènih teško da æe biti ikada išta iznad prosjeka. Oni nažalost mogu dogurati do Rijekine klupe, a onda lutati po 2. ligi, možda Istri. Ali možda bi i bilo nešto, da su se ranije stavili u vatru i da im se reklo ili æeš igrat ili æeš odje... Tko æe sad znat, samo znam da su se dovodili igraèi koji su igrali na njihovoj razini i nisu bili bagatela. Ti su bili u prvoj postavi, rezultat nikakav, mladi èekaju priliku, vrijeme im nepovratno prolazi i šta je najgore, imaju najdebilniji izgovor u svojim glavama za svoj nauspijeh, svaki od njih æe prije ili kasnije reæi da nisu uspijeli  " jer nisu imali prilku, jer ih trener nije volio", naravno to nije istina. Da su valjali, išli bi prije tih veterana, ali èinjenica je, da su ti "dobri a jeftini" bili na njihovoj razini, a skuplji...  Volio bih da se varam u vezi i jednog od ovih navedenih igraèa... Misliš li da bi Križman odigrao slabije od Rodiæa? Pa isti nam igrao jedan ili drugi, samo šta ovaj manje košta...
    Ono šta sam želio reæi, da bismo trebali postepeno uvoditi ove mlaðe i davati im priliku da griješe i da nauèe, jer na ovakav naèin, od Miloša æe za 2 godine sigurno nastati Turkalj, a ako æe igrati, možda nastane Kneževiæ.

Offline DIONIZ

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #36 u: Ožujak 18, 2011, 21:47:39 »
  • 0
  • 0
    Nisam te prozvao ni jednim slovom ali dobro... Super su Kneževiæi, Budani, Bosnari, samo neka doðu, ali mi objasni s kojim novcima æemo ih platiti? Koliko je to financijski realno sada? Možemo li dovesti takve igraèe? Kneževiæ i Budan su proizvodi naše škole, zašto ne proizvodimo nove?
    Renduliæ, Vugrinec, Erceg... najveæi igraèi koji su igrali u zadnjih 5-6 godina kod nas. Lijepo Ježiæevo vrijeme... imalo se para, nitko nije pitao za izvore... Koliko su se dugo osjeæale posljedice dugova? Kupovi su definitvno najveæi uspijeh iza '99 u zadnjih 20 godina, nitko tko imalo prati Rijeku ne može biti neponosan na to doba, ali je li stvarno dobro da klub jednu godinu napravi rezultat na dug, a sljedeæih 5 godina prodaje sve šta imalo vrijedi u pola cijene i ima rezultate blizu zone ispadanja?
    O ovme se raspravljalo veæ 1993843854594 puta na forumu dok još ti nisi bio registriran i još 22386405998 puta odkad si ti registriran.
    U suštini svi se slažemo da trebaju igrati igraèi iz domaæeg pogona,ali ne bilo kakvi igraèi. Danas ti mladi igraèi imaju loše uvjete rada,nauèeni u da više vole Hajduk i Dinamo od Rijeke,imaju loše nesporstke navije(èast izuzecima) i jako mali broj njih postanu kvalitenni ljudi i nogometaši. Recimo iz svake druge generacije izaðe 1-2 koji valja/ju.
    Meðutim,mi nemamo novaca,pa je najlakše dat tadejeviæi,ljuboviæu,ili kriužmanu nekakvih 1 000E mjeseèno pa neka igraèine trèe,a to šta æemo mi bit 7 nikome ništa.
    Valjda nam je svima jasno da mi godišnje iz naše jadne omladinske škole ne možemo izbacit više od 1 igraèa,kadeti i juniori nam iz sezone u sezonu drže sredinu tablice,šta od takvih igraèa oèekivat kada doðu u seniroski staž??
    Klub prodaje i klub nam je u zoni propasta jer su ježiæa nasljedili sve redom nesposbnjakoviæi koji ne poznaju osnovno u sportu,marketingu i ekonomiji,a ne zbog Ježiæa,to je valjda jasno.
    Kako dati pare navedenim igraèima veæ sam napisao. Raskinuti sa svim igraèima koji imaju više od 40ak tisuæa eura,i neæemo puno izgubit.. Takvih ima sigurno 5-6,a valja jedino Štrok koji æe ionako sam otiæi na ljeto.
    UUmjesto tih igraèa ponudimo recimo jednom Kneževiæu 100 000E,ili jednom Bosnaru 80 000,napravimo recimo otrpilike ekipu kakvu sam napisao u prvom svom postu(proèitaj si)...Bolje platit malo jaèe 2-3 igraèa koji valjaju,nego 10ak njih koje plaæamo po 40 000-50 000E,a od toga valja samo Štrok.
    Ne znam toèno,ali pokušatæu ti obijasnit matematièki,ugovore æu napisat otprilike,ali neæu puno promašit.

Štrok-minium 80 000E,ako je Rodiæ imao 90,vjerujem da i Štrok ima barem 80
    Landeka-50 000E
    Budicin-40 000E
    Èaval-50 000E
    otišao je Ðaloviæ koji je imao barem isto ko rodiæ 90 000E.
    Vukman-50 000E

Èak mislim da su sam dosta umanjio njihove ugovre,ali zbroji to i dobiješ okvirno oko 360 000E..Knežæeviæu ili Bosnaru ponudiš 100 000(recimo prije ovom drugom),dovedeš jednog pravog veznjaka i ponudiš mu 100 000E,dovedeš jednog pravog napadaèa i daš mu 150 000E i još si na kraju 10 000E u plusu,a izgubio nisi ništa,osim možda Štroka koji æe ionako otiæi na ljeto.

Offline pešekan

• Veteran
    (Nema naslova)
    « Odgovori #37 u: Ožujak 18, 2011, 22:08:33 »
  • 0
  • 0
    Valjda nam je svima jasno da mi godišnje iz naše jadne omladinske škole ne možemo izbacit više od 1 igrača,kadeti i juniori nam iz sezone u sezonu drže sredinu tablice,šta od takvih igrača očekivat kada dođu u seniroski staž??

možda možemo, ako uložiš koju tisućicu u omldinski pogon (kako ga mi volimo nazivati). Je li bolje dati budali od Bosnara sto tisuća ojra ili platiti još jednog trenera mulaca itd...

Što rijeka baš nikad ne smije imati juniorske prvake hrvatske? A izgleda da ne, skupi su ti  bosnari i ekipa.

Četvrto mjesto u HNL-u je jako važno, treba se pojačat sa provjerenim imenima.

Granitna obrana Čagalj-Bosnar sigurno  jamči proljeće u europi  :roll:

8)  8)  8)
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od pešekan »

Offline bosanac266

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #38 u: Ožujak 18, 2011, 22:18:42 »
  • 0
  • 0
  • ljudi pa vi iz greški ništa niste naučili. Naš klub može slobodno ZATVORITI omladinski pogon. Zadnji dobar igrač koji je izašao od tamo je Knežević i još dva poludobra (nekompletna) igrača Anas i Čulina iako ovaj zadnji je  po meni još upitan, sve ostalo je prosjek ili ispod prosjeka HNL, a to nam ne treba. Kako netko može očekivati da trener stavi jednog križmana, kada tip više vremena na terenu potroši na popravljanje kose umjesto na trčanje, ili jednog stepčića koji je slovio za vrhunskog talenta, a sada je malo brži od budicina. Kada je gazda bio jež žalili smo se što nam koljo dovodi stare i islužene igrače, pa smo s njima osvojili dva kupa.
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od bosanac266 »

Offline Vedran

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #39 u: Ožujak 18, 2011, 22:20:53 »
  • 0
  • 0
    U suštini svi se slažemo da trebaju igrati igraèi iz domaæeg pogona,ali ne bilo kakvi igraèi. Danas ti mladi igraèi imaju loše uvjete rada,nauèeni u da više vole Hajduk i Dinamo od Rijeke,imaju loše nesporstke navije(èast izuzecima) i jako mali broj njih postanu kvalitenni ljudi i nogometaši. Recimo iz svake druge generacije izaðe 1-2 koji valja/ju.
    Znaèi to se ne nikako ne isplati mijenjati, je... njih, oni su nepopravljivi, mislim šta ti prièaš? Takvi su ovi danas, to su otpisani, nema ništa od njih, takvi æe nam biti sutra ako se nešto ne promijeni. Koji je smisao ovakve omladinske škole ako se dalje nastavi? Od prvog novca koji stigne u klub treba napraviti zaokret i radimo prave igraèe, koji su mentalno sposobni i zreli i znaju što žele i što im je interes u životu...
    Neka se ugledaju na Modriæa. Jbg, èovjek je iz Dinama, ali gdje je on dogurao? Neæe svaki biti kao on, ali æe sigurno biti bolji nego sad. Koliko je on radio? Koliko je trenirao samostalno? Koji su mu bili proriteti u životu? Koliko je izlazio?
    Ako se tim balavcima objasne neke stvari od ljudi koji su uspijeli, onda æe im doæi iz dupeta u glavu, ako im ne doðe, nek idu u Kostrenu...
    Zašto vole više Dinamo i Hajduk? Zato šta ne razmišljaju kao starije generacije, jer se ne identificiraju sa svojim gradom i regijom i sve šta vide i gledaju su pare, a pare su veæe u Hajduku i Dinamu, a preko njih æe prije i do veæih para. H i D su razina iznad Rijeke, dokaz tome su rezultati, ali i transferi. Hajduk za siæu kupije naša tada dva najjaèa igraèa, a mi dovodimo Hajdukov otpad.
    Meðutim,mi nemamo novaca,pa je najlakše dat tadejeviæi,ljuboviæu,ili kriužmanu nekakvih 1 000E mjeseèno pa neka igraèine trèe,a to šta æemo mi bit 7 nikome ništa.
    Valjda nam je svima jasno da mi godišnje iz naše jadne omladinske škole ne možemo izbacit više od 1 igraèa,kadeti i juniori nam iz sezone u sezonu drže sredinu tablice,šta od takvih igraèa oèekivat kada doðu u seniroski staž??
    Pa to je ono što se treba promjeniti, a neæe se samo od sebe i neæe se promjeniti da dovedemo ne znamo kojeg igraèa za ne znam koje novce. To æe se promjeniti novim idejama i planiranim dugoroènim radom. Ovi prodavaèi magle nisu nikakvo rješenje, ali ako ne promjenimo politiku u omladinskom klubu, bit æe ih samo još više...
    Klub prodaje i klub nam je u zoni propasta jer su ježiæa nasljedili sve redom nesposbnjakoviæi koji ne poznaju osnovno u sportu,marketingu i ekonomiji,a ne zbog Ježiæa,to je valjda jasno.
    Slažem se, ali su iza njega ostali i dugovi i sva sranja... To je kao da velikodušno napraviš pir za cijeli grad, a onda kad za to doðe raèun, postaviš nekog naivnog i elegantno se makneš.
    Kako dati pare navedenim igraèima veæ sam napisao. Raskinuti sa svim igraèima koji imaju više od 40ak tisuæa eura,i neæemo puno izgubit.. Takvih ima sigurno 5-6,a valja jedino Štrok koji æe ionako sam otiæi na ljeto.
    UUmjesto tih igraèa ponudimo recimo jednom Kneževiæu 100 000E,ili jednom Bosnaru 80 000,napravimo recimo otrpilike ekipu kakvu sam napisao u prvom svom postu(proèitaj si)...Bolje platit malo jaèe 2-3 igraèa koji valjaju,nego 10ak njih koje plaæamo po 40 000-50 000E,a od toga valja samo Štrok.
    Ne znam toèno,ali pokušatæu ti obijasnit matematièki,ugovore æu napisat otprilike,ali neæu puno promašit.

Štrok-minium 80 000E,ako je Rodiæ imao 90,vjerujem da i Štrok ima barem 80
    Landeka-50 000E
    Budicin-40 000E
    Èaval-50 000E
    otišao je Ðaloviæ koji je imao barem isto ko rodiæ 90 000E.
    Vukman-50 000E

Èak mislim da su sam dosta umanjio njihove ugovre,ali zbroji to i dobiješ okvirno oko 360 000E..Knežæeviæu ili Bosnaru ponudiš 100 000(recimo prije ovom drugom),dovedeš jednog pravog veznjaka i ponudiš mu 100 000E,dovedeš jednog pravog napadaèa i daš mu 150 000E i još si na kraju 10 000E u plusu,a izgubio nisi ništa,osim možda Štroka koji æe ionako otiæi na ljeto.

Lijepo si ti to sve izraèuno i isplanirao,  svakodnevno si u kontaktu sa navedenima i znaš da za te novce dolaze i znaš da æe ovi provjereno biti bolji i da æe se uigrati i sve æe biti savršeno...
    Neæe ni jedan taj igraè doæi k nama, ako ima ikakvu ponudu vani, koja æe uvijk ali baš uvijek biti veæa od naše. A ako nema ponudu vani, teško da je dobar i da vrijedi tog novca...
    « Zadnja izmjena: Ožujak 18, 2011, 22:23:10 od Wedran »

Offline DIONIZ

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #40 u: Ožujak 18, 2011, 22:22:47 »
  • 0
  • 0
  • Citat: "pešekan"

možda možemo, ako uložiš koju tisuæicu u omldinski pogon (kako ga mi volimo nazivati). Je li bolje dati budali od Bosnara sto tisuæa ojra ili platiti još jednog trenera mulaca itd...

Što rijeka baš nikad ne smije imati juniorske prvake hrvatske? A izgleda da ne, skupi su ti  bosnari i ekipa.

Èetvrto mjesto u HNL-u je jako važno, treba se pojaèat sa provjerenim imenima.

Granitna obrana Èagalj-Bosnar sigurno  jamèi proljeæe u europi  :roll:

8)  8)  8)
    Rasprava se rasplamsala èim ima toliko ironije.
    Prvo odgovor na ovo prvo,je slažem se ja s tobom,treba uložit u omlainsku školu i provesti potpuno restruktuiranje od morèiæa do pionira. Treba mulce uèit da vole klub,da se ponašaju kao sportaši,da se obrazuju,i najvažnije da im se omoguæuju treninzi kod struènjaka.. Ja sam uvijek zagovarao Radina,Buketu,Bjelanoviæa,posebno Brnèiæa,a ne da nam juniore ili kadete(nisam siguran) vodi Poklepoviæ(sin od starog tovara) koji je i sam tovarèina da ne može bit veæa. Na treningu djeci prièa južnjaèki da ga èak i oni malo inteligentniji teško razumiju,kada neko obuèe dres od hajduka ima zagarantirano mjesto u prvih 11.
    I tada kada se sve to skupa uloži,poklopi i juniori i kadeti poèinju osvajat prvenstva u svojim kategorijama plus sposbna uprava koja neæe prodavat te mladiæe èim navrše 20,onda æemo maæ raèunat da æemo moæ u prvoj ekipi imat veæi broj tih našihj omladinaca,i neæemo morat plaæat skupog bosnara koji je sada avion za našeg domaæeg Bakoviæa. Ima logike a?  :wink:
    Da,Bosnar i njemu slièni vode u izvrsno 4 mijesto i borbu za europu(pa makar i jedno pretkolo),a Ljuboviæi i Tadejkeviæi vode u izvrsno 9.
    Koliko god da je razlika mala,ja sam ipak sretniji kada smo mi 4.ti,kada u 7. mjesecu èekam koga æemo izvuæi i kada na kantridi doživim spektakl kao protiv Celte,Metalista ili Gencerebirligia..A naslov pravaka æemo osvojiti onda kada se sredi omladinska škola i još k tome dovedu igraèi kao Bosnar...
    I kad ode Mamiæ :idea:
    Wedrane,ovaj post vrijedi i kao odgovr na ono gore...
    A ovo zadnje,nnsiam u kontaktu s nikim,ali znam da jedan od navedenih stopera bi sigurno došao za 100 000E godišnje,svi su slobodni,svima im istièe ugovor i osim Kulušiæa svi su stariji,samo je stvar u tome šta se kreten Rubeša ni ne sijeti takvih igraèa,lakše je dat Karlovcu 100 000E za Vukmana.
    I naravno da znam da æe ti igraèi biti bolji,ili ti misliš da jedan Bosnar nebi igrao bolje od Bakoviæa? Uostalom ima li gorih od ovih sad? :roll:

Offline Vedran

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #41 u: Ožujak 18, 2011, 22:45:37 »
  • 0
  • 0
    I naravno da znam da æe ti igraèi biti bolji,ili ti misliš da jedan Bosnar nebi igrao bolje od Bakoviæa? Uostalom ima li gorih od ovih sad? :roll:

Igrao bi, ali zašto mi ne bismo napravili svog Bosnara? Šta smo mi krajnje nesposobni za to? Trenutno jesmo, ali ako promjenimo neke stvari radom i znanjem biti æemo sposobni. Pa do kad æemo proizvoditi Bakoviæe? Pa koji je smisao toga? Zašto mi radimo igraèe Pomorcu i sliènima? Jel to interes kluba? Šta klub ima od toga?
    Da imamo èiste raèune i da se ulaže u omladinski pogon, ali ne na naèin... "joj dragi balavci, jooooj, evo vama još 100 lopti i 20 dresova i ne znam šta, samo da se mi slikamo za novine jer eto uskoro æe izbori ili što veæ", pa nek se draga djeca loptaju... Treba im trener koji æe znati što s njima, koji æe od njih napraviti igraèe, koji ih odgojit da budu igraèi.
    Ja nisam Wenger pa da znam koje metode oni trebaju koristiti, ali ne trebaš biti trener da ti bude jasno da su ovi klinci poluproizvod kad izaðu na teren. Da se novac koji je baèen na "pojaèanja" uložilo u buduænost kluba, odnosno u kvalitetnog trenera klinaca, sigurno bi sad imali bolje igraèe iz pogona.
    Shvati da nemamo nikakvu financijsku pozadinu da gradimo momèad za Europe i neke velike planove, kupovinom igraèa i da takvo što još dugo neæemo imati, ali možemo graditi proizvodnju igraèa, koja æe nas tamo dovesti do Europe, to je duži, teži, ali jeftiniji i dugoroèno isplativiji put. Sve ostalo je umjetno, skupo i kratkoroèno, nakon èega slijedi rasprodaja igraèa po akcijskim cijenama bratskim klubovima i daljnje ponižavanje od istih.

Offline DIONIZ

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #42 u: Ožujak 18, 2011, 22:59:23 »
  • 0
  • 0
    Igrao bi, ali zašto mi ne bismo napravili svog Bosnara? Šta smo mi krajnje nesposobni za to? Trenutno jesmo, ali ako promjenimo neke stvari radom i znanjem biti æemo sposobni. Pa do kad æemo proizvoditi Bakoviæe? Pa koji je smisao toga? Zašto mi radimo igraèe Pomorcu i sliènima? Jel to interes kluba? Šta klub ima od toga?
    Da imamo èiste raèune i da se ulaže u omladinski pogon, ali ne na naèin... "joj dragi balavci, jooooj, evo vama još 100 lopti i 20 dresova i ne znam šta, samo da se mi slikamo za novine jer eto uskoro æe izbori ili što veæ", pa nek se draga djeca loptaju... Treba im trener koji æe znati što s njima, koji æe od njih napraviti igraèe, koji ih odgojit da budu igraèi.
    Ja nisam Wenger pa da znam koje metode trebaju oni trebaju koristiti, ali ne trebaš biti trener da ti bude jasno da su ovi klinci poluproizvod kad izaðu na teren. Da se novac koji je baèen na "pojaèanja" uložilo u buduænost kluba, odnosno u kvalitetnog trenera klinaca, sigurno bi sad imali bolje igraèe iz pogona.
    Shvati da nemamo nikakvu financijsku pozadinu da gradimo momèad za Europe i neke velike planove, kupovinom igraèa i da takvo što još dugo neæemo imati, ali možemo graditi proizvodnju igraèa, koja æe nas tamo dovesti do Europe, to je duži, teži, ali jeftiniji i dugoroèno isplativiji put. Sve ostalo je umjetno, skupo i kratkoroèno, nakon èega rasprodaja igraèa i po akcijskim cijenama bratskim klubovima i daljnje ponižavanje od istih.
    Napisao si sve šta sam ja gore napisao,samo sam ja još imenova trenere i domaæe ljude koji bi djecu odgajali na "rijeèki" naèin.
    Ali još uvijek nismo u toj situaciji,još uvijek nemamo kamp,niti uvjete u kojima bi djeca trenirala,još uvijek nemamo naše trenere koji su nekada svoju karijeru gradili u Rijeci,još uvijek nemamo sposbnu upravu koja bi sve to popratila,pa šta onda da guramo juniore za koje se zna da su polovnjaci,samo zato jer nemamo para??
    Pa neka èak i takve jade polovnjake guramo,ali da se onda dovede 2-3 prava igraèa uz koje æu uèit,a ne Rodiæe i njemu sliène... Osim toga osnovno šta nama fali je dobar skuating,ne postoji klub na svijetu koji u omladinskoj školi ima samo svoje igraèe. Spomenuo si gore Modriæa,pa ni tog modriæa nije stvorio dinamo,deèko je poèeo u Zadru,a iz dinama su samo prepoznali njegov talent.. Bez toga ništa,ne možemo samo èekat da nam se pojavi daroviti 16godišnjak koji želi trenirati u Rijeci.
    Previše toga fali ovom klubu,ali ja stojim kod svoje tvrdnje. Za reogranizaciju omladinske škole æe trebat sposbna uprava i utrošena koja godina na stvaranje zdravog kolektiva,dotad smo prisiljeni dovoditi sa strane..
    Pošto nemamo puno noavaca,važano je da naš sportski direktor prati situaciju na tržištu i èim prije reagira i dovede ono najbolje u skladu s našim moguænostima,a ne da se dovodi Rodiæa i da jmu se da 90 000,ili Vukmana plati 150 000E  :-&
    Upravo to je ono šta uništava naš klub,a ne Ježiæevi dugovi

Offline pešekan

• Veteran
    (Nema naslova)
    « Odgovori #43 u: Ožujak 19, 2011, 00:56:42 »
  • 0
  • 0
  • dionize, ježičevi dugovi nikoga ne upropaštavaju. istina, ali pogledaj šta je iza sebe ostavio pokojni herjavec, a šta jež sa x puta više para.
    varteks je tuko Vilu bez nekih pojačanja. ima više zelenih pomoćnih terena nego rijeka u cijelom gradu, a o omladinskoj školi u ono vrijeme da ne pričam.

da su oni uzimali razne bosnare danas bi vjerojatno bili u drugoj ligi.
    a ja ti garantiram da bi stiletov pomorac danas sa dobrom "logistikom" bio među 5 u HNL-u. tako da ne pušim te priče o nekoj kvaliteti koja je potrebna za europu.
    jbte šibenik sklepa ekipu 5 minuta prije početka prvenstva i na kraju odlučuje prvaka.
    neš ti lige.

vjeruj mi oni koji se prvi restrukturiraju i počnu funkcionirati kako wedran i ja tumačimo biti će u ogromnoj prednosti. zasad u hr jedino dinamo sliči na klub, ali živi malo iznad mogućnosti jer nemaju ligu za sebe i to bi ih moglo uništit.
    hajduka će uništiti pritisak da budu ispred dinama. to ne ide na brzinu. a svi drugi su nečiji taoci. ili nesposobne uprave, ili mamića ili besparice itd. rijeka je sada u dobroj situaciji da se pokrene u pravom smjeru.

možemo mi pisat pizd. do prekosutra, ali je činjenica da se nema love za kvalitetna pojačanja i omladinski pogon. vrlo je blizu vrijeme kad se neće imati ni za jedno ni za drugo pa će ispast mudriji oni koji su ulagali u budućnost

ja sam još radikalnijeg stava jer smatram da igrača sa strane treba pažljivo birati, a kad ga se uzme da ga se tretira kao svoga.
    kad netko spomene rijeku kojeg igrača se sjetiš kao legendu? ni jednog kad je kantrida kao kolodvor. zadnja legenda je haso. onaj ko je u to vrijeme išao na tekme će se sjetiti da je brkić zabijao ko na traci a haso je bio tamo neki bosanac. silom prilika ostao čovjek nekoliko godina i eto.
    znači dobar scouting nije naći zeca u bosni, nego igrača pratiti godinu dana i saznati šta doručkuje svaki dan.
    to sve košta, ali se u konačnici isplati.

8)  8)  8)
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od pešekan »

Offline Vedran

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #44 u: Ožujak 19, 2011, 10:28:05 »
  • 0
  • 0
    Ali još uvijek nismo u toj situaciji,još uvijek nemamo kamp,niti uvjete u kojima bi djeca trenirala,još uvijek nemamo naše trenere koji su nekada svoju karijeru gradili u Rijeci,još uvijek nemamo sposbnu upravu koja bi sve to popratila,pa šta onda da guramo juniore za koje se zna da su polovnjaci,samo zato jer nemamo para??
    Istina, nismo, ali nikad ni neæemo biti u situaciji osim ako se ne poènemo razvijati svojim radom i novcem. Mislim da bi se od prvog novca koji æe biti na raspolaganju, odnosno kad se saniraju dugovi, trebalo ulagati u buduænost kluba, a ne u trenutne uspijehe. Pogon se ne može napraviti u kratkom vremenu, to ne može biti gotovo ni sutra ni sljedeæe godine, ali ako se ne krene èim se stvore uvijeti, Rijeka samo gubi i zaostaje za drugima, umjesto da bude meðu liderima.
    Za pogon treba kapital u smislu znanja, novca i kvalitetnih ljudi, ali i prije svega vizije što sa kapitalom napraviti. Kad se sve zbroji, opet se doðe do novca.
    Mislim da bi plan nove uprave, a Komen otprilike tako i prièa, iako su od dosadašnjih prièa koje su prièali njegovi prethodnici ostajale samo prièe i dugovi... trebao biti da saniraju klub financijski i da ga pokušaju privatizirat, èime bi trebao doæi dotok kakvog takvog kapitala. To je plan uprave. A nakon toga, bi se trebalo ulagati u mlade, ali ne u smislu "mi smo njima dali hrpu novca, a oni opet ništa" nego u smislu da se dovedu pravi ljudi. Ja nisam struènjak da znam tko treba doæi, samo vidim da ovi nisu na razini kojoj bi trebali biti. Postoje ljudi koji su igrali u Rijeci i koji vani rade kao skauti ili treneri i koji su u toku stvari i vjerojatno bi nam pomogli barem savjetima.
    Ulaganjem u Bosnare... pa naravno da æeš ti stvoriti privremene rezultate, ali nikad, ali baš nikad neæeš doseæi Hajduk ili Dinamo, jer æe ti reciklirani igraèi uvijek, ali baš uvijek, ako su kvalitetniji otiæi njima. To ti je valjda jasno. Ja želim da Rijeka bude 4. a ne 9., ali ja želim da do tog mjesta doðemo usput dok se pripremamo za više ciljeve. Ako sa igraèima omladinske škole doðemo do 4. mjesta, onda æemo jednog dana biti i prvaci. To se ne može dogoditi za dvije tri godine, za takve stvari treba više godina, ali je to jedini put prema gore. Ostalo je sve bacanje novca. Dinamo i Hajduk æe uvijek, ali baš uvijek biti platežno moèniji od nas i jedini naèin da mi nešto dugoroèno ostvarimo je preko omladinske škole, kvalitetnih igraèa koje æemo zadržati jer nismo u financijskim problemima i ne moramo ga držati u izlogu.
    Pa neka èak i takve jade polovnjake guramo,ali da se onda dovede 2-3 prava igraèa uz koje æu uèit,a ne Rodiæe i njemu sliène... Osim toga osnovno šta nama fali je dobar skuating,ne postoji klub na svijetu koji u omladinskoj školi ima samo svoje igraèe. Spomenuo si gore Modriæa,pa ni tog modriæa nije stvorio dinamo,deèko je poèeo u Zadru,a iz dinama su samo prepoznali njegov talent.. Bez toga ništa,ne možemo samo èekat da nam se pojavi daroviti 16godišnjak koji želi trenirati u Rijeci.
    Od naših polovnjaka neæe nikad biti sreæe. Možemo imati samo ovakve igraèe kao sad ili još i gore. Možeš dovesti 2-3 bolja igraèa, ali mislim da je bolje ulagati u klince i njihov rad. Nemamo novca, za oboje.
    Modriæ je definitivno i više nego talentiran igraè, ali je za svoje godine bio jako jako zreo kao èovjek. Nije bio klinac kojem se izlazilo van, išlo pit, išlo curice navlaèiti... Bio je drugaèiji od ostatka generacije, znao je svoje prioritete i imao je karakter da do tih svojih prioriteta i drži i baš zato je uspio. Koliko samo ima vjeèitih talenata koji su super talentirani kao djeca, a onda se ne razviju? Zašto se najèešæe ne razviju? Nije sve u nogama, ima nešto i u glavi...
    Previše toga fali ovom klubu,ali ja stojim kod svoje tvrdnje. Za reogranizaciju omladinske škole æe trebat sposbna uprava i utrošena koja godina na stvaranje zdravog kolektiva,dotad smo prisiljeni dovoditi sa strane..
    Pošto nemamo puno noavaca,važano je da naš sportski direktor prati situaciju na tržištu i èim prije reagira i dovede ono najbolje u skladu s našim moguænostima,a ne da se dovodi Rodiæa i da jmu se da 90 000,ili Vukmana plati 150 000E  :-&
    Upravo to je ono šta uništava naš klub,a ne Ježiæevi dugovi

Rijeka æe se vrtiti ovako u krug sve dok se ne srede dugovi i ne sredi omladinski pogon. Za to treba novac. Ovo malo novca šta imamo, bacamo na loše igraèe. S tim treba prekinuti. Treba raditi svoje kvalitetne igraèe. I ponovno, dugoroèno gledajuæi, "Bosnari" koštaju više nego mladi kvalitetni igraèi. "Bosnari" naprave rezlutat na sezonu dvije i idu dalje u koš, a "Bosnari" èesto i ne budu tako dobri kako se prepostavlja i èesto budu promašaj. I Rodiæ je trebao biti "Bosnar", pa je bio .....
    Ako napraviš klinca koji igra na razini "Bosnara", on je sigurno jeftiniji, sigurno je motiviraniji, a kasnije na njemu i zaradiš za daljnju proizvodnju svojih "Bosnara".