• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Šibenik - Rijeka , petak 9.03. 18:00  (Prikazano: 9035 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline joy_division

• Forza Fiume
Re: Šibenik - Rijeka , petak 9.03. 18:00
« Odgovori #30 u: Ožujak 09, 2012, 22:17:00 »
  • 0
  • 0
  • Kreilachu svaka čast na slobodnjacima, mislim da smo za ovu sezonu ispucali kvotu. Istini za volju treba reći da su njegovi udarci bili i jedini naši u okvir gola, Šibenik je imao više zrelijih prilika.

A šta uopće reći? Prvo poluvrijeme obje ekipe katastrofa, drugo smo mi nešto i odigrali, svidio mi se vezni red Tomić, Kreilach, Močinić. Ištuk konstatno radi iste greške svaku utakmicu, Salčinović mu počne u sredini pa taktički završi na krilu jer se Ivo panično boji zaigrati s dvije špice. Ne znam šta je opet igrao Stepčić jer svi znamo da on napadač nije. Ne znam zašto nije bilo Mancea, ali on bi danas u ovim nabijanjima i balonima sigurno bio bolji izbor. Valjda ne smije igrati dvije utakmice zaredom. Također ne znam zašto se forsira Miloša, dečko kod Ive igra konstatno, a odigrao je jednu poštenu utakmicu. S druge strane Matovina je zabetoniran na klupi, a ono malo što je dosad igrao nije bilo loše.

Ovo primanje golova odmah nakon zabijenog je već teška psihologija, Švrljuga je počeo žešće plivati u obrani, osim golova je njegov i drugi žuti Datkovića jer je ono bio njegov igrač. Zašto se ne proba s Grujevićem malo? Ulaskom Čavala je lijeva strana malo živnula, odmah su on i Tadejević odigrali dvije dobre akcije, dok je tamo vladalo mrtvilo dok je na toj poziciji igrao Salčinović koji NIJE KRILO.

Dakle, ponavljamo se, ovo već postaje i zamorno jer nekog velikog napretka nema, a čini mi se da je Ivo definitivno ispucao sve svoje ideje, kod nas u ligi nema trenera koji će igrati s dvije klasične špice, akademija HNS-a i NSBiH to jednostavno nema u knjigama.
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Guest »
    Ivan Mance: "Šanse su 50-50, to znači da bih ja htio da dođe, a on zasad neće."

Offline Hell Sin key

• Veteran
    « Odgovori #31 u: Ožujak 09, 2012, 23:09:30 »
  • 0
  • 0
  • Ajde neka mi netko objasni Ištukove zamjene?
    Ne kužim se baš dobro u nogomet,ali nije mi baš kjaro

Offline Lignja

• Senior
    « Odgovori #32 u: Ožujak 10, 2012, 01:00:21 »
  • 0
  • 0
  • Solidan vezni red u drugom poluvremenu, Močinić, Tomić i Kreilach. Salčinović izgleda dobar u prvom poluvremenu, ali guši tu loptu i nema tečnosti i konkretnosti, a na krilu pogubljen, ne postoji...Vidjelo se kako fino Tomić i Močinić kombiniraju, iznenadila me njihova suradnja.

Jedna velika promjena je bio i Sivonjić, vidi se kako se samo kretanjima nekog boljeg napadača može otvoriti prostora na krilima i rasteretit vezni red. Stepčić nije igrač za Rijeku i gotovo, prespor, neinventivan igrač, koji guši loptu i guzi se, a kretanja mu skroz nelogična... Švrljo katastrofalan, ostali ok. KReilach vođa ekipe. Datković je dobar stoper, jebiga on je tip stopera koji teži jednostavnim rješenjima i to mi se sviđa, danas jebiga, bura pa je par skoro promašenih lopti imao, ali inače je jak i konkretan, a za svoju veličinu je dosta pokretljiv i agilan. Tadejević isto neloš, samo nema jaja.

Miloš beskoristan, niš dobro nije napravio, a mislim da se Palibrk gubi u ovim situacijama di nema s kim igrat, Stepčić, Miloš i Salčinović ga ne kuže ni mrvicu. Po meni ova ekipa mi se u dve utakmice isprofilirala:

Obrana (možda probat sa Grujevićem jednu utakmicu)
    Tomić, Kreilach, Močinić
    Palibrk, Sivonjić, Čulina

Samo mi se čini da će teško Salčinović ispast kod brke, sve u svemu u drugom poluvremenu sam vidio naznake nogometa, što me raduje  #-o

Offline robigno

• Veteran
    « Odgovori #33 u: Ožujak 10, 2012, 05:20:30 »
  • 0
  • 0
  • Tomić iznenađenje ugodno.

Malo nesreće u obrani. Neznam zašto čuvamo bod kad brko pizdi da idemo na tri. Počnemo nešto igrat tek kaad dobijemo gol. Stepčić doviđenja. Pa teži je od mene a i sporiji......

Salčinović u 42-43. minuti ima loptu za kontru...Palibrk kreće i rukama mu daje mot da gurne u for a
    bicikleta drži,gleda i onda zapne za pridošlog narančastog......
    Jel gledaju ti dečki ikad europske lige. Nek ide Fenan radit na carinu kad voli davit pa nek davi putnike umjesto lopte.

Offline morska krava

• Veteran
    « Odgovori #34 u: Ožujak 10, 2012, 08:21:21 »
  • 0
  • 0
  • Što bi rekla naša nesuđena gradonačelnica "u potpunosti se djelomično slažem sa vama".
    Evo kako sam ja vidio neke od prozvanih igrača.

Step - nije mi jasan i gotovo. 100 godina je kod nas, ja pojma nemam koju on poziciju igra i di ga još nismo probali (osim na stoperu i golu). I meni se čini da se malo podebelio u odnosu na period prije ozljede i to treba brinuti jer je prava lova tek stigla... :D , ma šalim se. Nije predan, ne živi nogomet, trči kao da trči po jajima, kao da se boji zasprintat jer ako padne može boljeti, kad pada pada kao trupac, jako kruto grubo i tromo. Pomorac ili Orijent su njegov put, po meni, i možda je šteta što nije ranije krenuo tim putem, možda bi sad bio igračina, jer ima nešto u njemu.

Fenan Bicikla - osim odličnog šuta, kuži kretanja bez lopte i u odnosu na većinu ekipe ima nekakvo iskustvo. I to je to. Njegov problem je "carinjenje lopte" a ja to zovem kao sporo razmišljanje. Za veznog igrača to nikako nije dobro.

Datković - bio mi je puno sigurniji prije pauze. Kao da mu se uvukla nekakva nesigurnost u glavu (možda strah od konkurenta Sušca). U svakoj tekmi napravi barem jedan veliki kiks, ali to je cijena odrastanja.

Švrljo - e on mi je velika enigma. Kod njega se vidi iz aviona da ga boli k.... Odradim svoje, uzmem lovu i idem. po govoru tjela i izrazu face mu se vidi da nešto ne štima. Ili je opet u svađi  sa trenerom, ili zna nešto o sebi i svojoj karijeri za par mjeseci što mi neznamo. Mislim da je on veliki govornik, mislioc i filozof svalčionice, možda i s pravom, ali je doveden da igra...

Tadejević -  dobri, pristojni dečko naše obrane, kakvog bi svaka majka poželjela. Nježno i obazrivo sa protivnikom da se ne uvredi, oprezno sa sucem jer taj ima nekakve šarene papiriće i zviždalicu, a reći nešto suigraču, nedaj bog, pa to mi je kompica... Tade, ma daj malo krvi, poludi, zavrni rukave, namrgodi se, vikni, pljuni, mahni rukom, opsuj, daj nešto, vidi čagija, otkine čovjeku nogu i onda izrazom anđelića istom kaže "ajme nisam te vidio".
    Ima panični strah od kritike sa tribine (kantrida pogotovo). Uvijek u početku utakmice teži čim prije izbiti loptu da je što dalje od njega, da ne bi doša na tapet. Kad poveže 2-3 greške kola krenu nizbrdo - gotovo. Ali ono što me najviše iritira kod tog dečka je njegov stav. Obrtite pažnju na njegov gornji dio tijela. Uvijek je u istom položaju. Kad napada, kad se brani, kad je prekid, poluvrijeme, kao da je metlu progutao. (slično kao Step). Imam dojam da me zajebava takvim stavom, da uvijek dozira onoliko koliko mu je potrebno kad iskontrolira situaciju. Pomorac....

Palibrk - neznam što bi mislio o tom čovjeku, a opet, zašto se mi i zamaramo oko njega. Nije naš igrač, doveden je da pomogne, da slučano ne kliznemo u 2. ligu, što bi sa ovom Volpijevom pričom bilo ravno katastrofi. Na ljeto ide dalje, i to je to. Ima nešto u njemu, ali nogomet nije individualni sport. Ali bi rado uskočio u Messijeve kopačke (tko ne bi?), čak i kad se prstićem počeše po nosu, napravi to načinom kao i Messi, ali s loptom je druga priča. Sretno, Uroš.

Mislim da ćemo za malo njih saznati kakvi bi ustvri igrači bili da imaju pored sebe 10 vrhunskih igrača (za naše prilike vrhunskih, naravno).

Za kraj mudrost jednog frenda: Nije Messi u Barci, Messi zato što je Messi, nego zato što ima uz sebe Xavija, Iniestu i ostale genijalce. Gdje je taj Messi u argentinskoj reprezentaciji?

FOF

Offline Marin_ri

• Forza Fiume
    « Odgovori #35 u: Ožujak 10, 2012, 10:47:05 »
  • 0
  • 0
  • Švrljuga - apsolutno beskoristan igrač...kad je došao još je nešto i igrao..al ovo sad je čista 0....stvarno kao da ga boli kita i za klub i za rezultat....žalosno...iskreno se nadam da će bit među prvima koji će na ljeto pojačat redove grobničana, pomorca, orijenta ili sličnog kluba...

a i kolega sa lijevog boka bi mu se mogao pridružit....

Svaka čast Kerilachu na slobodnjacima..prave majstorije...nadam se da je sačuvao malo dinamita i za nadolazeće utakmice...a ne da sljedeći gol iz slobodjaka damo opet za 2 godine.....
    NAČIN ŽIVOTA JE DA RIJEKU VOLIM JA!!

Mlakonja

• Gost
    « Odgovori #36 u: Ožujak 10, 2012, 12:18:20 »
  • 0
  • 0
  • Pogledajte izjave po novinama. "Bili smo dobri,odigrali smo dobru utakmicu,bili bliže pobjedi,možemo biti zadovoljni s bodom na gostovanju". I to su dečki koji bi se kroz godinu dvije trebali borit za vrh i pokušat izborit skupine EL?
    Igrali su kako piše u novinama protiv vikendaša,dečki koji rade uz to šta igraju nogomet ili neki još nisu srednu školu završili. Sve klinac do klinca,18 godina,vjerojatno im neisplaćene plaće ne motaju po glavi,s obzirom da su to sve redom djeca.
    Stvarno ne pokazuju ništa da bi ostali u Rijeci.Kao navijač pokušavam svakome dat nekakve kredite zbog mladosti,prve prvoligaške sezone,ali svojim stavom i izjavama igrači pokazuju svoje limite. Čim su oni zadovoljni kako su odigrali protiv drugligaškog Šibenika sastavljenog od trećeligaških igrača jasno nam je koliko je sati.Umjesto da se priča o sramotnoj predstavi,priča se o solidnom rezultatu i solidnoj igri. :|  A statisktika kaže da nismo pucali u okvir gola osim Kreilachovih bombi

brziri

• Gost
    « Odgovori #37 u: Ožujak 10, 2012, 12:55:07 »
  • 0
  • 0
  • sve potjerati na ljeto, osim..hm.. Gashi-ja

Offline october

• Forza Fiume
    « Odgovori #38 u: Ožujak 10, 2012, 13:00:20 »
  • 0
  • 0
  • Sve u svemu nemaju blage veze o nogometu. dobar dio njih nije cak ni za sport. ah, cekajmo bolja vremena.
    Nije bogat onaj koji puno ima, nego onaj koji malo treba

Offline bottom

• Junior
      • http://www.otombottom.co.cc
    « Odgovori #39 u: Ožujak 10, 2012, 13:04:03 »
  • 0
  • 0
  • kronološki poredani razlozi loše igre Rijekinih igrača u  sezoni 2011/2012:

1. zakasnjele plaće;
    2. odlazak Horvata;
    3. novi trener;
    4. kasne plaće;
    5. "nesretne pripreme";
    6. NEigranje protiv Varaždina ("fali nam pravih utakmica");
    7. mladi, "golobradi" igrači;
    8. negodovanje s tribina;

Da li ima još nešto što će izmisliti kao razlog "truda i zalaganja" na terenu?

p.s. br. 7 mi je postao posebno iritantan nakon što sam pogledao man.utd - athl.bilbao
    Cilj u sezoni 2012/2013 je biti peti ili eventualno šesti na tablici. (D. Mišković)

Offline october

• Forza Fiume
    « Odgovori #40 u: Ožujak 10, 2012, 13:29:56 »
  • 0
  • 0
  • teške su noge.

dalo bi se još tošta nabrojati ali spast ce mo pljuvaci.
    bolje je reci da nemaju pojma. tesko se to moze osporit.
    Nije bogat onaj koji puno ima, nego onaj koji malo treba

Offline ArmadaCalifornia

• Pionir
    « Odgovori #41 u: Ožujak 10, 2012, 17:46:38 »
  • 0
  • 0
  • Ne bih ja sad toliko pljucao po Svrljugi. On svoje obicno korektno odradi. Dogodila mu se slaba utakmica koja se moze svakome dogoditi. Steta sto ne igra malo vise naprijed kao sto je to sad moderno. Ima napadackog potencijala - na pocetku prvenstva je i postigao dva gola.
    Sto se igre u Sibeniku tice, jako lose, ali mozda ipak neki slabasni pomak na bolje u usporedbi sa Lokomotivom. Ako jos malo bolje odigraju (i pobijede) protiv Zadra, pa zatim odigraju "the best" protiv Hajduka, to bi bilo odlicno.
    To sto je Sibenik poluamaterski klub i igra sa juniorima i igracima iz trece lige, nije puno razlicito od onoga sto mi trenutno imamo. Koje smo to "pravo" pojacanje doveli ove zime?
    Limitirana je ta privremena momcad, to svi moraju shvatiti. Igracki jos slabija od one na jesen. Postoji veliki raskorak izmedju zelja i stvarnosti.
    Sto se tice ovih devet preostalih kola, cilj bi bio - idealno - umijesati se u borbu za trece mijesto (sto mi se cini malo vjerojatnim...). Realno, iskristalizirati 2-3 igraca iz juniora za prvu momcad i po mogucnosti ne pasti ispod nekog 6tog mijesta. To bi za mene bilo zadovoljavajuce.
    Slijedece godine okrece se nova stranica i tada bi se realno od kluba moglo ocekivati vise, mnogo vise.
    « Zadnja izmjena: Ožujak 10, 2012, 18:17:37 od ArmadaCalifornia »

Offline DIONIZ

• Forza Fiume
    « Odgovori #42 u: Ožujak 10, 2012, 18:08:49 »
  • 0
  • 0
  • Citat: "ArmadaCalifornia"
    realno, iskristalizirati 2-3 igraca iz juniora za prvu momcad. S.
    Kako ih se to kristalizira i kako je to realno? Imaš ti neki recept da ih iskristaliziramo,s obzirom da neke kristaliziramo godinama pa nikako da budu za 1. momčad. Možda da ih pospemo sa soli :roll: Pljujte koliko hoćete,ali nema tu materijala za  rijeku kakvu želimo  osim Krailacha i Lisjaka.
    Već sam napisao,izvrijeđana "djeca" moraju negdje na kaljenje da se nauče igrat nogometa,starosjedioci uvijek mogu u boće po uzoru na jednu našu bivšu devetku =P~

Offline ArmadaCalifornia

• Pionir
    « Odgovori #43 u: Ožujak 10, 2012, 18:38:38 »
  • 0
  • 0
  • Citat: "DIONIZ"
    Citat: "ArmadaCalifornia"
    realno, iskristalizirati 2-3 igraca iz juniora za prvu momcad. S.
    Kako ih se to kristalizira i kako je to realno? Imaš ti neki recept da ih iskristaliziramo,s obzirom da neke kristaliziramo godinama pa nikako da budu za 1. momčad. Možda da ih pospemo sa soli :roll: Pljujte koliko hoćete,ali nema tu materijala za  rijeku kakvu želimo  osim Krailacha i Lisjaka.
    Već sam napisao,izvrijeđana "djeca" moraju negdje na kaljenje da se nauče igrat nogometa,starosjedioci uvijek mogu u boće po uzoru na jednu našu bivšu devetku =P~

Pa imas Datkovica, koji oscilira ali bi mogao biti blizu. Mocinic ocito ima potencijala, ovih 9 utakmica bi mu moglo pomoci da se to barem djelomicno realizira. Gdje je nestao onaj ljevonogi Polic? Milos mozda... itd. Ako od tih juniora na kraju sezone imamo 2 ustaljena u prvoj momcadi - puna saka brade! Ono sto kazem je da treba od jedne jako lose situacije (prerano forsiranje juniora u "vatru") izvuci ono malo dobroga sto je realno moguce. Klinci imaju jedinstvenu priliku da dobiju znacajnu minutazu u 1.hnl (koja je u komi ali ipak...). Ne znam kada ce se to opet ponoviti (i mozda bolje da se ne ponovi). Uostalom, nasi juniori ne moraju biti bas za bacit ako su drugi na tablici (iza Hajduka, ali ispred Dinama).
    Ova momcad je poslozena u pre-Volpi eri i po pre-Volpi kriterijima (siromastvo ala` crkveni mis), sto mnogi izgleda ne shvacaju.

Offline Hell Sin key

• Veteran
    « Odgovori #44 u: Ožujak 10, 2012, 21:37:29 »
  • 0
  • 0
  • Još ćemo i skočiti na tablici poslije ovog kola!
    Incredibile ma vero...