• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Zdravko Mamić i kako mu stati na kraj?!  (Prikazano: 47561 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline morska krava

• Veteran
Re: Zdravko Mamić i kako mu stati na kraj?!
« Odgovori #60 u: Kolovoz 20, 2012, 08:44:01 »
  • Citat: "Mlakonja"
    DINAMO je nedvojbeno najbolja hrvatska momčad posljednjih godina, što govore i rezultati, međutim jedan je statistički podatak vrlo znakovit. Nevjerojatno zvuči, ali u posljednje tri i pol sezone, odnosno 95 utakmica, 144 sata nogometne igre ili 8640 minuta, protiv Dinama su svirana samo dva kaznena udarca.

Jedina dva penala u posljednje tri godine nisu imala apsolutno nikakvog utjecaja

Interesantno, u sezoni 2009./2010. Dinamu nije dosuđen nijedan jedanaesterac da bi se godinu kasnije samo jedan sudac odlučio kazniti Modre najstrožom kaznom. Igralo se 11. kolo hrvatske nogometne lige, Zagrepčani su gostovali u Osijeku, a sudac Svilokos već je u 6. minuti pokazao na bijelu točku. Vedran Nikšić bio je precizan da bi samo osam minuta kasnije glavni sudac ispravio stvari, sviravši kazneni udarac za Dinamo, kojeg je Sammir pretvorio u pogodak. Maksimirska momčad na kraju je slavila s 3:1, a Svilokosova nesvakidašnja drskost nasreću nije zahtijevala odgovor.

Do sljedećeg kaznenog udarca protiv Dinama trebalo se čekati gotovo godinu i pol dana, preciznije do 27. kola prošlog prvenstva, kada su Modri gostovali u Rijeci. Dinamo je već odavno bio osvojio naslov prvaka, a dvoboj na Kantridi bio je apsolutno marginalan. Utakmica je završila remijem, 1:1, a sudac Križarić drznuo se pokazati na bijelu točku koju je Kreilach pretvorio u gol. Da, ova dva izolirana slučaja jedina su dva penala koja su svirana protiv Dinama u posljednjih 38 mjeseci. Prvi je odmah kompenziran jedanaestercem u korist Modrih, dok se drugi dogodio u utakmici bez ikakvog rezultatskog značaja.

Za Dinamo u tri sezone sviran 21 jedanaesterac, pet samo ove sezone

Nadalje, u posljednje tri i pol sezone u korist Dinama sviran je čak 21 kazneni udarac, od toga čak pet u prvih pet ovosezonskih kola. Golemi je to nesrazmjer koji se ne može opravdati tek dominantnom igrom momčadi s Maksimira. Za usporedbu, u istom razdoblju u korist splitskog Hajduka svirano je 12 kaznenih udaraca, a protiv momčadi s Poljuda čak osam. Pogotovo je taj omjer upečatljiv ove sezone u kojoj je Dinamu svirano pet, a Hajduku nijedan jedanaesterac.

U drugom kolu Dinamo je svladao Cibaliju s 2:1, a vodeći gol postigao je Jerko Leko iz kaznenog udarca. U trećem kolu Modri su slavili u Puli s 1:0, uz čak dva dosuđena jedanaesterca. U četvrtom kolu Zagrepčani su preokrenuli vodstvo Splita od 2:0 golom Sammira iz kaznenog udarca, da bi u subotu Dinamo pobijedio Zadar u Stanovima s 3:1. Treći gol ponovno je bio Sammirov iz kaznenog udarca, taman u posljednjim minutama susreta kada su Zadrani svim silama napadali u pokušaju izjednačenja.

Baš imaju sreće ti Modri... Zar ne?

http://www.index.hr/sport/clanak/ovo-su ... 32301.aspx

a ja razbijam glavu odkud ti svi ti podaci, čak sam na tren pomislio da si i.v. a to je copy-paste.
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline Vedran

• Forza Fiume
    « Odgovori #61 u: Kolovoz 20, 2012, 14:04:57 »
  • Citat: "Mlakonja"
    ... Komen je Mamićev zaposlenik i vjerujem da zadovoljno trlja ruke jer se takvi uvijek dobro obezbjede.
    O da, ovo da Komen zadovoljno trlja ruke, to apsolutno stoji... On je inače poznat po tome što dolazi samo kad negdje nanjuši velike novce i kad je situacija idealna, nema nikakvog posla i može se kvalitetno uhljebiti i još uz to i malo sastrane zaradit.
    Pogotovo sad sa Mamićem, jer Komen, osim što je strastveni BBB i rođeni purger sa Knežije, voli Mamića jer ima puno više love od Volpija, kojeg osim što ima manje novca ne voli jer je ćelav.
    A sada ozbiljno.... Slažem se sa svim što si napisao, osim sa ovim gore citiranim...
    Komen nije nikakav Mamićev zaposlenik već predstavnik HNK Rijeka u toj udruzi i izabran je za predsjednika udruge. Nije da ima neke velike ovlasti, ali ako ništa drugo, barem ima nešto veći utjecaj i možda može predložiti i progurati neke stvari koje bi mogle barem malo ugroziti moć maksimirskog šerifa.
    Uostalom, danas je u interviju za NL rekao da će staviti na dnevni red i suđenje u HNL-u na sljedećem sastanku. Nisam previše optimističan u vezi toga, ali da on nije predsjednik, tko zna bi li se uopće raspravljalo o tome.
    Također, koja nam korist od Komena kao predsjednika udruge ako povuče neki nesmotren potez i odleti sa mjesta predsjednika?
    Protiv ove gamadi treba pametno i oprezno.

Mlakonja

• Gost
    « Odgovori #62 u: Kolovoz 20, 2012, 14:16:21 »
  • :|  :| Očito iz nekog razloga ne možeš prihvatiti da je jedini koji odlučuje Mamić. Ista je stvar kao u dinamu,ima krug ljudi oko sebe koji mu daju većinu a on odlučuje o svemu. Drugi članovi dinama,HNS-a i udruge provligaša ne odlučuju ništa,tek se njemu neki udvoravaju da bi ostali u ligi,npr. Ljajak,a drugi glasaju za njega da bi prehranilil familije.
    Može on svaki dan sazvat sastanak i raspravljat o suđenju,ali ishod sastanka je formalnost,pa neće Mamić sam protiv sebe reći "Da,moramo nešto promijenit,naše protivnike previše kradu,nas previše guraju".

Offline Vedran

• Forza Fiume
    « Odgovori #63 u: Kolovoz 20, 2012, 14:28:13 »
  • Odlučuje o prevelikoj većini toga, ali kako ćeš ga i srušiti ako ne probaš nešto svoje progurat...
    Pričaš o rušenju Mamića, čak štoviše, sam si pokrenuo temu, a kažeš da mu se ne može ništa i da mu se nitko ne može usprotiviti.
    Može se, samo treba znati kako i treba imati s kim. Napraviti to pametno i bez greške, tako da nam đubre ne može ništa.
    Ako mu se ne može ništa, onda svi mi samo gubimo vrijeme. Najbolje da idemo ugasit nogometni klub i bavit se nećim totalno drugim...

Offline Bastard

• Junior
    « Odgovori #64 u: Kolovoz 20, 2012, 19:36:00 »
  • Wedrane, moze on bit prva bojna, ali po dosadasnjim (ne)reakcijama ispada samo mamiceva lutkica...

Offline jani

• Veteran
    « Odgovori #65 u: Kolovoz 20, 2012, 20:51:04 »
  • Koliko ga znam (a znam ga stvarno povrsno), on je legalist.
    Da, moze sada povikati "drzte lopova" i vi bi bili sretni a ne bi se dogodilo nista. Dapace, postavili bi poslusnika i izgubio bi mogucnost djelovanja iznutra, po propisima. Rijeka bi izgubila uvid u rad HNSa,... To se radi pomalo. Primjer vaterpola je samo djelomicno slican, ali malo pomalo Rijeka u VSH ima predsjednika, ima mogucnost obrane svojih interesa. Da, ponavljam da je to puno teze napraviti u nogometu ali "vikanje i spektakl za publiku" je uvijek samo u sluzbi samopromocije a nikad ne poluci nikakav rezultat, dapace.

Ali opet, ja imam svoje misljenje, vi ocito drugacije. Ja vas necu uvjeravati u moje ali ostavite da i mi drugi (mozda sam i usamljen ali nema veze) imamo pravo na razlicito misljenje. Ja ne kazem da ste vi seronje, pa nemojte ni vi istim opisnim imenicama nazivati igrace, trenere, sportske direktore i funkcionere Rijeke. Jer brzo cete potrositi frustracije na nekim igracima, ES, SJ, RK pa ce doc red na DM i na kraju GV. Meni je jasan put neargumentiranog i nekritickog blacenja.

Naravno da vi imate argumente ali zasto uvijek krecete od postavke da su vasi argumenti jedina istina? Ne mislite da je to malo pretenciozno?

Offline Vedran

• Forza Fiume
    « Odgovori #66 u: Kolovoz 20, 2012, 21:38:53 »
  • Citat: "Bastard"
    Wedrane, moze on bit prva bojna, ali po dosadasnjim (ne)reakcijama ispada samo mamiceva lutkica...
    Ok. Recimo da idemo dići bunu i reagiramo najradikalnije moguće: Komen daje ostavku i Rijeka izlazi iz HNL-a. I šta sad? Tko je tu dobio? Mi ili Mamić? Šta njemu znači jedna Rijeka u HNL-u?
    Ajde objasni molim te, kad ti očito znaš bolje, kako bi to naša uprava trebala reagirati na ovakve krađe?
    « Zadnja izmjena: Kolovoz 20, 2012, 21:39:16 od Wedran »

Offline lavic

• Veteran
    « Odgovori #67 u: Kolovoz 20, 2012, 21:39:04 »
  • Prijedlog...
    Ajmo napraviti kao i na starom forumu Armade, svi su u potpisu morali imati napisani broj godina.
    Znam da godine i skola nisu mjerilo ozbiljnosti ali manje bih se nervirao oko izdrkotina nekog 14 godisnjaka koji jos uvijek misli da je posao trk s brda na jednu kravu. (mislim na stari vic)
    Anonimnost foruma je super ali barem toliko mozemo biti iskreni jedni prema drugima. Moze i u zasebni thread.

Evo ja, 40 godina, VSS

Offline morska krava

• Veteran
    « Odgovori #68 u: Kolovoz 20, 2012, 21:42:31 »
  • jani, nisi sam, ja se slažem sa tvojim mišljenjem... svaki se sustav najbolje ruši iznutra. samo je pitanje da li je RK sposoban za to. ja sam nekako sklon vjerovati da je, jer kad se sjetim kako je stoički podnosio vrijeđanja i pljuvanja, sa svih strana, u vrijeme dok je "udavao" klub, šutio i radio, a onda samo jedan dan izašao sa gotovim riješenjem i mnogima začepio gubicu, daje mu za pravo.

vrijeme će pokazati...

Offline vutra

• Veteran
    « Odgovori #69 u: Kolovoz 20, 2012, 22:04:38 »
  • Citat: "lavic"
    Prijedlog...
    Ajmo napraviti kao i na starom forumu Armade, svi su u potpisu morali imati napisani broj godina.
    Znam da godine i skola nisu mjerilo ozbiljnosti ali manje bih se nervirao oko izdrkotina nekog 14 godisnjaka koji jos uvijek misli da je posao trk s brda na jednu kravu. (mislim na stari vic)
    Anonimnost foruma je super ali barem toliko mozemo biti iskreni jedni prema drugima. Moze i u zasebni thread.

Evo ja, 40 godina, VSS

broj gostovanja je bio na starom armadinom forumu...

=P~
    Živjeti u Rijeci oduvijek je značilo voljeti Rijeku bez ikakve kalkulacije, neovisno o bilo čemu...

Offline lavic

• Veteran
    « Odgovori #70 u: Kolovoz 20, 2012, 23:26:34 »
  • Citat: "vutra"
    Citat: "lavic"
    Prijedlog...

Evo ja, 40 godina, VSS

=P~
    Jbg ga, pomijesao sam kruske i jabuke. Nije ni bitno, znas sto sam mislio.
    Poanta je da se puno ljudi ljuti i raspravlja o necemu sto je mozda izjavio ljuti deckic jer mu mama nije dala đeparac za sladoled na kupanju.

Offline jani

• Veteran
    « Odgovori #71 u: Kolovoz 21, 2012, 06:59:07 »
  • Citat: "lavic"
    Citat: "vutra"
    Citat: "lavic"
    Prijedlog...

Evo ja, 40 godina, VSS

=P~
    Jbg ga, pomijesao sam kruske i jabuke. Nije ni bitno, znas sto sam mislio.
    Poanta je da se puno ljudi ljuti i raspravlja o necemu sto je mozda izjavio ljuti deckic jer mu mama nije dala đeparac za sladoled na kupanju.

Imas pravo, iako smo malo stariji ipak se damo navuc (vidi se i iz mog primjera, koji put zagrizem kao skarpina).
    Jani, 46 god, VSS

Offline jani

• Veteran
    « Odgovori #72 u: Kolovoz 21, 2012, 08:01:06 »
  • Da jos dodam mislim da strucna sprema nije mjerilo (stavio sam je samo jer sam zavrsio isti fax kao Komen). :D
    Inace njega sam upoznao jos davno na faxu i prije nekog vremena sam imao kontakt s njih ali u poslovnom svijetu, ne u nogometnom, tako da moje misljenje o njemu je samo moja impresija na drugim poljima.

Mislim da i godine ne moraju biti neko super mjerilo jer ima puno pametnih mladih ljudi... I starih koji su ovce...

Offline vlinicx

• Veteran
    « Odgovori #73 u: Kolovoz 21, 2012, 08:54:29 »
  • 27 SSS, ma uvedite i facebook registraciju, šta god želite, lol.

http://www.youtube.com/watch?v=nYdqVyUhH7Q
    Močo mora igrati.

2016g Sjećam se kad nas je bilo 6 milja na Kantridi, prokleti derbi navijači opet su mi kupili kartu. Jedva čekam kišu.

Offline lavic

• Veteran
    « Odgovori #74 u: Kolovoz 21, 2012, 10:06:59 »
  • Citat: "jani"
    Da jos dodam mislim da strucna sprema nije mjerilo... ...
    Mislim da i godine ne moraju biti neko super mjerilo jer ima puno pametnih mladih ljudi... I starih koji su ovce...

Nisam ni rekao da je mjerilo, čisto da znam s kime pričam. Sa čovjekom izgrađenih stavova (ma kakvi da jesu) ili pišeš pod malim odmorom.

Priznat ćeš da ipak je razlika.

Citat: "vlinicx"
    27 SSS, ma uvedite i facebook registraciju, šta god želite, lol.

http://www.youtube.com/watch?v=nYdqVyUhH7Q

Nisam korisnik facebooka.