• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Mišković kod Orlanda 18.2.  (Prikazano: 5602 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline FoFi

• Senior
Re: Mišković kod Orlanda 18.2.
« Odgovori #15 u: Veljača 20, 2013, 13:28:28 »
  • Citat: "Wedran"
    @ FoFi Možeš li mi objasniti kako misliš sa Močinićem i Weitzerom u sredini? 4-Močinić, Weitzer-3-1?

Kako to misliš da ti objasnim kako mislim sa Močinićem i Weitzerom u sredini? Tako kako sam napisao.
    Ajmo redom; ako smo kupili Vargića (koji je i u planovima repke) i platili ga puno jer nismo bili zadovoljni našim golmanima, onda on mora na gol; dakle to je jasno.
    Obrana sa 3 ne fnkcionira,  a ja sam ionako alergičan na 3 u obrani, stoga, naravno i logično posložio bi močad sa 4 u liniji.
    Knežević je siguran naravno u svim kombinacijama, a partner na stoperu mu po prirodi stvari treba biti jedan od trojica Neretljak, Marić, Datković. U nedostatku rješenja, logično se nameće i Kreilach kao prinudna opcija. Volio bih vidjeti Marića da ga mogu realnije ocjeniti, po onom što sam vidio možda bi on bio i najbolje rješenje; iako, kakav god da je, Neretljak je vjerojatno još uvijek najlogičniji izbor. Lijevi bek, tu također nema velikih dilema - kupljen je Škarabot i budimo realni, alternativa ide u penziju za 2 mjeseca. Desno je isto situacija čista, Poljak je bek, Mujanović to nije, Miloš također nema tu kvalitetu, zato i je u Cibaliji. Nikako mi se ne sviđa ideja sa Datkovićem kao nekad sa Budicinom na beku.
    Slažem se da je potreban korektor ispred vezne linije i slažem se da Kreilach ima najviše predispozicija i kvaliteta za tu ulogu. Pored njega treba nam netko tko će pokretati napade, biti spona između obrane i napada i ima smisla za suradnju, a može trkački odgovoriti zahtjevima defanzive.
    Citat: "Novi list"
    Brezovec vs. Sammir
    Odlaskom Kovačića u »Inter« puno toga u igri »Dinama« ovisi o raspoloženju i učinku Brazilca s hrvatskom putovnicom. Sammir u posljednje vrijeme ne djeluje previše inspirirano, ali protiv »Rijeke« je nerijetko znao (za)blistati. Za petama ćemu vjerojatno biti bivši suigrač Josip Brezovec. »Rijekina« radilica, nerijetko i više od toga (asistent i strijelac), u Maksimiru će imati odgovoran posao ukočiti čovjeka od kojega puno toga polazi u modrim redovima.
    Vidjeli smo kako je to završilo, ni on ni Močinić nisu uspjeli zaustaviti Sammira, a što se igre prema napred tiče, neću se ponavljati, dakle, Močinić je tu u velikoj prednosti.
    Alispahić je pojačanje, znalac, koji može primiriti loptu i njega bi ja koristio tamo gdje je najbolji - na poziciji centralnog veznog. Weitzer ima potez, ima fintu i može napraviti višak i podvaliti pravu loptu. Tu poziciju može igrati i Gabrić/Mutombo/Jugović. S druge strane treba netko tko će nam dati dubinu i brzinu. Hoće li to biti Čulina, Mutobmo ili Mujanović ovisi o trenutnoj formi i protivniku. I u napadu jedan od trojica Cesarec/Benko/Jogan. Ja doista ne vidim doslovno ni jednu jedinu prednost igranja sa "nominalno" 2 napadača, (pogotovo sa 2 "brzanca" kao Benko i Cesarec) sa ovim našim veznjacima koje imamo. U većini utakmica ti naši napadači su odsječeni, nemamo dovoljno igrača u sredini i onda ni ne dobivaju prave lopte, pa onda Cesarec dolazi skroz nazad što vidjeli smo nije učinkovito. Benko bljesne na momente, ali ga uglavnom nema na terenu. Meni je još uvijek Cesarec u laganoj prednosti iako je u lošijoj formi, ali u svakom slučaju napadači se ionako uvijek mijenjaju tokom utakmice, tako da bi svi dobili šanse. Dakle, opet ponavljam nešto ovako kao početna formacija gdje Weitzer više ulazi u sredinu i vodi igru, a Čulina je nešto ofanzivniji i gdje oni mijenjaju pozicije:

-------------------Vargić

Poljak------Knežević------Neretljak----Škarabot
    -----------------------Kreilach
    --------------Močinić
    Čulina---------------Alispahić-------Weitzer

-------------------Cesarec
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline Murinjo

• Inćun
    • *
    « Odgovori #16 u: Veljača 20, 2013, 13:51:44 »
  • Citat: "FoFi"
    Citat: "Wedran"
    @ FoFi Možeš li mi objasniti kako misliš sa Močinićem i Weitzerom u sredini? 4-Močinić, Weitzer-3-1?

Kako to misliš da ti objasnim kako mislim sa Močinićem i Weitzerom u sredini? Tako kako sam napisao.
    Ajmo redom; ako smo kupili Vargića (koji je i u planovima repke) i platili ga puno jer nismo bili zadovoljni našim golmanima, onda on mora na gol; dakle to je jasno.
    Obrana sa 3 ne fnkcionira,  a ja sam ionako alergičan na 3 u obrani, stoga, naravno i logično posložio bi močad sa 4 u liniji.
    Knežević je siguran naravno u svim kombinacijama, a partner na stoperu mu po prirodi stvari treba biti jedan od trojica Neretljak, Marić, Datković. U nedostatku rješenja, logično se nameće i Kreilach kao prinudna opcija. Volio bih vidjeti Marića da ga mogu realnije ocjeniti, po onom što sam vidio možda bi on bio i najbolje rješenje; iako, kakav god da je, Neretljak je vjerojatno još uvijek najlogičniji izbor. Lijevi bek, tu također nema velikih dilema - kupljen je Škarabot i budimo realni, alternativa ide u penziju za 2 mjeseca. Desno je isto situacija čista, Poljak je bek, Mujanović to nije, Miloš također nema tu kvalitetu, zato i je u Cibaliji. Nikako mi se ne sviđa ideja sa Datkovićem kao nekad sa Budicinom na beku.
    Slažem se da je potreban korektor ispred vezne linije i slažem se da Kreilach ima najviše predispozicija i kvaliteta za tu ulogu. Pored njega treba nam netko tko će pokretati napade, biti spona između obrane i napada i ima smisla za suradnju, a može trkački odgovoriti zahtjevima defanzive.
    Citat: "Novi list"
    Brezovec vs. Sammir
    Odlaskom Kovačića u »Inter« puno toga u igri »Dinama« ovisi o raspoloženju i učinku Brazilca s hrvatskom putovnicom. Sammir u posljednje vrijeme ne djeluje previše inspirirano, ali protiv »Rijeke« je nerijetko znao (za)blistati. Za petama ćemu vjerojatno biti bivši suigrač Josip Brezovec. »Rijekina« radilica, nerijetko i više od toga (asistent i strijelac), u Maksimiru će imati odgovoran posao ukočiti čovjeka od kojega puno toga polazi u modrim redovima.
    Vidjeli smo kako je to završilo, ni on ni Močinić nisu uspjeli zaustaviti Sammira, a što se igre prema napred tiče, neću se ponavljati, dakle, Močinić je tu u velikoj prednosti.
    Alispahić je pojačanje, znalac, koji može primiriti loptu i njega bi ja koristio tamo gdje je najbolji - na poziciji centralnog veznog. Weitzer ima potez, ima fintu i može napraviti višak i podvaliti pravu loptu. Tu poziciju može igrati i Gabrić/Mutombo/Jugović. S druge strane treba netko tko će nam dati dubinu i brzinu. Hoće li to biti Čulina, Mutobmo ili Mujanović ovisi o trenutnoj formi i protivniku. I u napadu jedan od trojica Cesarec/Benko/Jogan. Ja doista ne vidim doslovno ni jednu jedinu prednost igranja sa "nominalno" 2 napadača, (pogotovo sa 2 "brzanca" kao Benko i Cesarec) sa ovim našim veznjacima koje imamo. U većini utakmica ti naši napadači su odsječeni, nemamo dovoljno igrača u sredini i onda ni ne dobivaju prave lopte, pa onda Cesarec dolazi skroz nazad što vidjeli smo nije učinkovito. Benko bljesne na momente, ali ga uglavnom nema na terenu. Meni je još uvijek Cesarec u laganoj prednosti iako je u lošijoj formi, ali u svakom slučaju napadači se ionako uvijek mijenjaju tokom utakmice, tako da bi svi dobili šanse. Dakle, opet ponavljam nešto ovako kao početna formacija gdje Weitzer više ulazi u sredinu i vodi igru, a Čulina je nešto ofanzivniji i gdje oni mijenjaju pozicije:

-------------------Vargić

Poljak------Knežević------Neretljak----Škarabot
    -----------------------Kreilach
    --------------Močinić
    Čulina---------------Alispahić-------Weitzer

-------------------Cesarec
    Fofi potpisujem Puno si bolji od Scorie

Offline vutra

• Veteran
    « Odgovori #17 u: Veljača 20, 2013, 14:54:08 »
  • slazem se sa fofijem u svemu, jedino mi Weitzer nije za cijelu utakmicu jer isto kao i benko igra na bljeskove ali definitivno alispahic mora imati suigraca koji zna sa loptom.
    I pogotovo se slazem sa time da ne mozemo igrati sa 2 napadaca,veza nam je kakva je u nekoj mjeri i zbog toga.
    Živjeti u Rijeci oduvijek je značilo voljeti Rijeku bez ikakve kalkulacije, neovisno o bilo čemu...

Offline Vedran

• Forza Fiume
    « Odgovori #18 u: Veljača 20, 2013, 14:58:38 »
  • @ FoFi, slažem se dobrim dijelom toga što si napisao, ali ne razumijem izbacivanje Benka i stavljanje Weitzera? Neki dan sam i sam napisao zašto osobno nisam neki veliki fan Benka, kako me često iritira njegov pristup i način igre, ali mislim da je ludost vaditi ga van dokle god zabija. Ne znam zašto ga ne bismo mogli koristiti kao lijevog napadača u 4-2-3-1, kao što je Čop igrao u nedjelju za Dinamo? Od te pozicije se ne očekuje centaršut već dupli pasovi, utrčavanje u prostor i probijanje 1 na 1... Mislim da je Benku ta pozicija poznata i da je to već igrao u Varteksu i Slavenu... Centaršut je posao za Škarabota.
    Weitzer, Čulina i Mujanović konkuriraju za desno krilo...
    Što se tiče Močinića i Brezovca... Po meni su jednako odgovorni za Sammirovu slobodu u Maksimiru. Brezovec je iskusniji i ostavio je veći trag u našoj momčadi tijekom prvog dijela. Kao i Datkoviću, ovo mu je bila najslabija utakmica sezone, ali bitna razlika je što nije bio direktan krivac za dva gola. Močinić je po meni veći potencijal, ali još uvijek slabiji od Brezovca. Mislim da protiv Dinama nije odigrao bitno bolje od Brezovca, ali neki imaju takav dojam jer se od Brezovca sa pravom očekuje puno više nego od Močinića, pogotovo nakon prošle polusezone.

Offline FoFi

• Senior
    « Odgovori #19 u: Veljača 20, 2013, 16:07:12 »
    @ FoFi, slažem se dobrim dijelom toga što si napisao, ali ne razumijem izbacivanje Benka i stavljanje Weitzera? Neki dan sam i sam napisao zašto osobno nisam neki veliki fan Benka, kako me često iritira njegov pristup i način igre, ali mislim da je ludost vaditi ga van dokle god zabija. Ne znam zašto ga ne bismo mogli koristiti kao lijevog napadača u 4-2-3-1, kao što je Čop igrao u nedjelju za Dinamo? Od te pozicije se ne očekuje centaršut već dupli pasovi, utrčavanje u prostor i probijanje 1 na 1... Mislim da je Benku ta pozicija poznata i da je to već igrao u Varteksu i Slavenu... Centaršut je posao za Škarabota.
    Weitzer, Čulina i Mujanović konkuriraju za desno krilo...
    Što se tiče Močinića i Brezovca... Po meni su jednako odgovorni za Sammirovu slobodu u Maksimiru. Brezovec je iskusniji i ostavio je veći trag u našoj momčadi tijekom prvog dijela. Kao i Datkoviću, ovo mu je bila najslabija utakmica sezone, ali bitna razlika je što nije bio direktan krivac za dva gola. Močinić je po meni veći potencijal, ali još uvijek slabiji od Brezovca. Mislim da protiv Dinama nije odigrao bitno bolje od Brezovca, ali neki imaju takav dojam jer se od Brezovca sa pravom očekuje puno više nego od Močinića, pogotovo nakon prošle polusezone.

Weitzer je čudna biljka, može odigrati super, imati extra poteze, a može biti i indolentan i indisponiran. Naravno da takav nije od nikakve koristi. Kao što rekoh, u tom slučaju tu su i Gabrić i Mutombo i Jugović. Slažem se djelomično za Benka - i u Zagrebu je zabio. Ali ono što nama treba sada je imati sigurnost igre, sigurnost dodavanja, a to nećemo dobiti u Benku. Kada dobijemo sigurnost igre, onda nam treba jedan takav igrač kao što je Benko, koji ne može puno pridonijeti samoj igri, ali je efikasan pred golom. Meni je glupo staviti Benka na krilo (iako sam ga i ja prije tako percipirao) jer od njega ne bi dobio ono u čemu je najjači - završnica, a izgubio bi sve ono dobro što bi dobio s jednim kreativcem ili brzancem. A naravno, tu se očekuje i faza obrane. Lako je Dinamu imati Čopa na krilu kad cijelo vrijeme kampira pred našim šesnaestercem...

Offline Vedran

• Forza Fiume
    « Odgovori #20 u: Veljača 21, 2013, 13:25:33 »
  • Upravo zato što je Weitzer čudna biljka i što nema nikakvu konzistentnost u svojoj igri, što nije igrač koji će efektivno raditi svoj posao na svojoj poziciji 90 minuta već će napraviti jedan ili dva spomena vrijedna poteza od kojih možda bude šansa i koji će više izgledati kao plod sreće nego njegove vještine, upravo zato ja ne vidim smisao stavljanja istog u prvu postavu, odnosno početnih 11. Apsolutno sam za to da mu se da šansa da se pokaže što zna i ne treba ga otpisati jer je ipak nešto pokazao, za razliku od Mutomba, ali ono što nama treba je igrač koji će raditi svoj posao, a ne biti opjevani ali nedokazani genije koji nažalost nije imao inspiracije dok je igrao kod nas. To su gluposti. Ovdje ga dio ljudi skoro pa uspoređuje sa Anasom (igrač koji potezom rješava utakmicu, zabija gol ili izbacuje dio obrane iz stroja) koji je bio igrač sa osobinama koji neki žele pripisati Weitzeru, ali mu je frekvencija pokazivanja tih osobina bila neusporedivo veća. Nama trebaju igrači koji će raditi svoj posao, a ne koje će dio forumske ekipe opravdavati da su genijalni ali malo lijeni igrači koji jednim potezom mogu riješiti utakmicu, ali eto, Scoria je luđak koji ga ne voli, a nekim čudom ga nisu voljeli ni Pamić(Istra) ni Ištuk(Široki) i ne znam tko sve ne...
    Ja želim da je Weitzer igrač kakvim ga neki ovdje opisuju jer takvih igrača nikada dosta, ali onda neka to više i pokaže i neka u tome bude konstantan.
    Benko ne treba, ne može i nema smisla da igra klasično krilo već napadača koji neće biti parkiran u 16-ercu već će ulaziti u njega...

Offline Murinjo

• Inćun
    • *
    « Odgovori #21 u: Veljača 21, 2013, 16:36:10 »
    Upravo zato što je Weitzer čudna biljka i što nema nikakvu konzistentnost u svojoj igri, što nije igrač koji će efektivno raditi svoj posao na svojoj poziciji 90 minuta već će napraviti jedan ili dva spomena vrijedna poteza od kojih možda bude šansa i koji će više izgledati kao plod sreće nego njegove vještine, upravo zato ja ne vidim smisao stavljanja istog u prvu postavu, odnosno početnih 11. Apsolutno sam za to da mu se da šansa da se pokaže što zna i ne treba ga otpisati jer je ipak nešto pokazao, za razliku od Mutomba, ali ono što nama treba je igrač koji će raditi svoj posao, a ne biti opjevani ali nedokazani genije koji nažalost nije imao inspiracije dok je igrao kod nas. To su gluposti. Ovdje ga dio ljudi skoro pa uspoređuje sa Anasom (igrač koji potezom rješava utakmicu, zabija gol ili izbacuje dio obrane iz stroja) koji je bio igrač sa osobinama koji neki žele pripisati Weitzeru, ali mu je frekvencija pokazivanja tih osobina bila neusporedivo veća. Nama trebaju igrači koji će raditi svoj posao, a ne koje će dio forumske ekipe opravdavati da su genijalni ali malo lijeni igrači koji jednim potezom mogu riješiti utakmicu, ali eto, Scoria je luđak koji ga ne voli, a nekim čudom ga nisu voljeli ni Pamić(Istra) ni Ištuk(Široki) i ne znam tko sve ne...
    Ja želim da je Weitzer igrač kakvim ga neki ovdje opisuju jer takvih igrača nikada dosta, ali onda neka to više i pokaže i neka u tome bude konstantan.
    Benko ne treba, ne može i nema smisla da igra klasično krilo već napadača koji neće biti parkiran u 16-ercu već će ulaziti u njega...
    Wedran u pravu si i dobro si ovo napisao ! ali ja se dosta krećem u nogometnim krugovima i bivši igrači i treneri i novinari i kafići gdje se može čuti svega vezano za nogomet ! Weitzera pratim od pomorca prije toga sam ga gledao samo na malom nogometu i tu je dosta odskakao igrom i potezom ! znao sam reć e kad bi ovo napravio na velikom gdje bi mu bio kraj  djelovao mi ja na momente kao Messi a nekad je bio neozbiljan tako da sam ga svrstao u one talente koji nisu nikad napravili karijeru kao što su bili braća Tabar i tako slični ! Igrom slučaja jednom prilikom u kafiću poslije utakmice Pomorca krene priča o Weitzeru jer je tu utakmicu igrao odlično mislim dva gola i asti. uglavnom da se interesira Rijeka i još puno klubova i jedan bivši igrač Rijeke krene priču o tome kako ima sportskog psihologa i dodatne trenere i da trenira i ulaže u sebe jako puno ! od tog trenutka ga pažljivije pratim kao sve mladje igrače Rijeke ! Saznao sam još puno stvari o našim mladjim igračima sada u Rijeci i mogu vam reći da im je vrlo teško i da svi igraju pod velikim presingom ! Samo malo treba da Weitzer, Močinić,Datković,Čulina odskoče ! Mislim da Scoria nemože pomoć ovim dečkima !
    a Weitzer je zaslužio barem pet utakmica za redom kao napadač jer on je golgeter i ako ne odigra u tih pet nazad u Pomorac ! To je igrač koji nosi bodove (pogledaj statistiku)
    Sretno Ivore !