• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Istra 1961-Rijeka Ned, 3 Ožujak 2013 u 18:00  (Prikazano: 19114 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline joy_division

• Forza Fiume
Re: Istra 1961-Rijeka Ned, 3 Ožujak 2013 u 18:00
« Odgovori #105 u: Ožujak 04, 2013, 09:25:48 »
  • Jučer se najbolje vidio mentalitet svih koji su u našem nogometu, ziher je ziher. Mislim, 4. mjesto nam ne bi ništa dramatično donijelo u rasporedu, ali 2 boda sigurno bi.

Začudo, utakmica se malo otvorila tamo negdje oko 70. minute, pa da je Srećko probao s izmjenama doći do drugog gola, ja bih rekao OK. Ali ubacivanje Čuline i Weitzera u 90. odnosno 92. minuti je stvarno izdrkavanje, samo ne znam zašto i po kome.

A da smo u qurtzu, u qurtzu smo, nadam se da Kek ima čvrstu ruku.
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Guest »
    Ivan Mance: "Šanse su 50-50, to znači da bih ja htio da dođe, a on zasad neće."

Offline gr00ve

• Junior
    « Odgovori #106 u: Ožujak 04, 2013, 09:41:31 »
  • Bilo kako bilo, mi si ne možemo dozvoliti da nam jedna od gorih ekipa u prvenstvu nametne svoju igru, da je brža od nas, opasnija prema golu, sigurnija u obrani. To je ravno katastrofi.
    Nije bed igrat 1-1, ali mi jučer nismo napravili baš ništa, a u nekim trenucima (posebno u 2. poluvremenu) izgledalo je kao da Istra igra protiv trećeligaša koji se grčevito bori sačuvat rezultat.

Benko i Cesarec su potpuno u kaosu, Jogan mora unutra u roku SAD. Ostatak ekipe treba dignut psihološki i mora se stvorit pobjednički mentalitet.
    Nikad kao Bane...

Offline BUDALA

• Senior
    « Odgovori #107 u: Ožujak 04, 2013, 09:54:46 »
  • Reci cu samo Projekt smrdi, razvaljuju nas momcadi bez love bilo kakvih projekata,sve mi se cini da je to samo pranje novaca i isisavanje para senilnom starcicu.
    UPRAVA NAPOLJE!(Mamićeve kuje ližete mu skute)

Offline FoFi

• Senior
    « Odgovori #108 u: Ožujak 04, 2013, 10:17:53 »
  • Citat: "D2"
    Pošto je postava igre bila kao protiv Dinama i Juričić nije ništa mijenjao u odnosu na zadnje kako je igrao Scoria nismo ni mogli ništa extra očekivati. Ja mislim da mi nemamo tako loše igrače ali da to treba malo drugačije presložiti i to će već izgledati bolje. Prvo se Brezovca mora maknuti s kreatora igre jer on to nije i treba ga vratiti nazad. Močo je po meni najbolju tekmu odigrao protiv Hajduka kod Skočića ali tada je igrao naprijed. Ne vidim zašto se pljuje po Datkoviću i Mariću, nazad su odigrali sasvim OK, to što nama igra ide 80% od njihovog nabijanja iz zadnjeg reda nije njihova krivnja nego vrlih taktičara koji nas već 2 sezone ubijaju takvim umotvorinama.
    Kek mora stvarati novi sustav igre, neka nađe prave pozicije igračima koje ima jer stalno vrćenje u krug novi trener - novi igrači neće ništa napraviti. Ovo danas nije bila ta nova Rijeka tako da se ne uzbuđujem previše, jedino je šteta da nismo došli na 4 poziciju jer bi imali ipak bolje ekipe ne Kantridi.

Točno to.
    Iako znam da je teško nešto napraviti u 3 trenigna, ali malo me razočarao Srećko, ja sam ipak očekivao barem 1-2 personalne promjene u ekipi, a kad ono ništa, nula. A i izveo je momčad u 3-5-2 sustavu što je totalna katastrofa. Pa nije valjda za ovakvu igru selekcionirao igrače?? Jasno je da ovo nije dobar ni sustav ni sastav, pa protiv nas u takvom izdanju i Istra i Cibalija izgledaju kao Barcelona??? Čemu igramo sa 3 stopera kad njihovu jedinu špicu Križmana na kraju mora čuvati Mujanović? Užas. Blagi užas. Mi konstantno ne možemo spojiti 3 dodavanja, a cijelo vrijeme igramo sa 5 obrambenih i 2 napadača. Šta su jučer trebali raditi Datković, Marić i Kreilach? Koga su oni čuvali? Jedan drugoga. Šta su radili Benko i Cesarec? Pa koja je logika imati 2 spora napadača, od kojih ni jedan ne može utrčati u prazan prostor iza leđa obrane? Umjesto da maknemo jednog napadača i jednog braniča i pojačamo vezu. Jedan Milić vrijedi više od pola naše ekipe, treba ga dovesti na ljeto kako god se zna i umije.
    U svakom slučaju puno posla je pred Kekom, nadam se drastičnim promjenama u izgledu ekipe...

Offline Vedran

• Forza Fiume
    « Odgovori #109 u: Ožujak 04, 2013, 10:36:35 »
  • U odnosu na ono prije zime mi smo stagnirali pa i pali a Istra se osjetno podigla, baš kao što smo se trebali mi. Tko to ne vidi taj je čorav. Rezultat je realan, ali za naše ambicije nije prihvatljiv. Koliko je Maranza napravio dobar posao tijekom priprema, toliko je Scoria napravio loš. Fizički nam je momčad spremna igrati i 120 minuta a ne 64 kao prije i na tom području je ove sezone po meni napravljen daleko najveći napredak. Mislim da uprava ima dobar razlog za nastavak suradnje sa Maranzom.
    Od lošijih bih istaknuo Mujanovića i Benka. Da ne pratim Rijeku redovito, da sam sada prvi put ove sezone gledao utakmicu Rijeke i da mi netko kaže da je Benko prvi strijelac Rijeke i da je skupio 9 golova mislio bih da me zajebava. Mujanović je bio nedorečen tijekom prvog dijela prvenstva, a sada je samo nastavio. Nadao sam se da će se podići ali nije i nekako sve manje vjerujem da će se nešto kod njega promijeniti. Močinić gotovo nevidljiv, Brezovec nešto bolji nego zadnje dvije ali nije na razini prije nastavka. Cesarec se trudi ali mu ne ide. Škarabot solidan. Alispahić nije bio na očekivanoj razini. Najjača karika danas nam je bila obrana.
    Juričić me negativno iznenadio sa izostavljanjem Jogana sa klupe i kasnim izmjenama, ali uvođenje Mutomba??  :roll:  Šta je taj napravio na terenu? Mogli su i mene uvesti u igru umjesto njega. Znam trčat kao muha bez glave i mogu to radit 10 minuta bez problema a i sigurno sam jeftiniji... Ali dobro, barem nije uspio kao Weitzer u jednoj minuti asistirati za polupriliku Istre...
    Juričić me pozitivno iznenadio sa tečnijom igrom prema naprijed. Nisu igrali tika-taka ali imao sam osjećaj da smo igrali brže nego protiv Cibalie a pogotovo Dinama. Točnost dodavanja i kretnje bez lopte su područje gdje imamo velikog prostora za pomak.
    Mislim da imamo dosta prostora za napredak i što smo doveli provjerenog znalca koji dokazano zna posao a ne nekog Horvata ili Gajzlera. Nemam ništa protiv manje iskusnih trenera ali mi želimo biti klub koji će stvarati rezultate i igrače, a ne biti vrtić za trenere.
    Dobro je što nam u goste dolazi baš Inker. U lošoj su formi i idealna su prilika da naša momčad uđe u pozitivnu seriju i da nam ta pobjeda podgine samopouzdanje i radni elan, a nama prilika da ih, ako se ponovno razbahate bacanjem po terenu, ponovno ispratimo sa puno ljubavi  :twisted:

Online Vado mangnar

• Forza Fiume
    « Odgovori #110 u: Ožujak 04, 2013, 10:51:11 »
  • Moje mišljenje je da se sustav 3-5-2 kojeg mi kao želimo igrati kod nas pretvara u 5-3-2. Krila postaju bokovi i onda jednostavno imamo igrača manje u sredini nego li bi to imali u 4-4-2. K tome od tri vezna dva imaju obrambene obaveze i onda imamo 5-2-1-2 sustav. U tom sustavu su oni 1-2 (Alsipahić, Benko i Cesarec) odsjećeni od ostatka momčadi pa je onda i logično napucavanje lopte od strane centralnih branića po paroli "tko stigne - njegova".
    Scoria je dugo pokušavao forsirati 4-4-2 s krilima koji ubacuju u sredinu. Ako se sjetimo 2005 tada je to super funkcioniralo, dobri bokovi/krila + visoki napadači koji znaju uloviti loptu i jedan dobar srednji razigravač garantirali su usjpeh.
    Sada takvih igrača nema pa je pokušao nešto drugo - a to drugo je loše.
    Osobno meni se čini da smo mi nazadovali u odnosu na proljeće. Prije je bar momčad bila povezana, lopta bi od obrane nekako došla u fazu napada. Sporo, s puno alibi dodavanja i forsiranjem krila ali došla bi par puta po utakmici. Jučer je postojao samo jedan organizirani napad krajem tekme. Protiv Cibalije su najbolji napadi bili - kontranapadi. Protiv Dinama nije bilo gotovo ničeg.

Meni se čini da nam ne trebaju toliko promjene igrača (iako će i to biti potrebno) koliko nam treba promjena sustava.
    Ali definitivno imamo nekoliko igrača koji su proljetos podbacili, možda zbog osobne forme a možda zbog sustava:
    - Cesarec: je preživčan i van forme ovo proljeće. Što s njime ne znam. Da li je Jogan rješenje ili igra s jednom špicom? Iskreno nemam pojma.
    - Mujanović: izgubljen na bekovskoj poziciji. On to jednostavno ne može igrati. Najbolje partije u Rijeci je davao kao krilo. Iako bi zvanično trebao igrati krilo u pravoj 3-5-2 formaciji on jednostavno igra - beka. Ili staviti nekog drugog unutra, opet Čulinu pa ga opet trpit i pizdit ali bar on obranu malo bolje igra (a nadajmo se da ga je grijanje klupe osvijestilo).
    - Močo: nikako ne stoji ovo proljeće. Možda u nekoj pravoj 3-5-2 formaciji bi još valjao ali u onome što smo vidjeli proljetos... nema ga, a kad ga ima je slab u duelima. Slažem se da ga treba otrpiti jer je velika nada. Ali možda malo klupe mu ne bi loše došlo.
    - Datković - također velika nada, također igrač kojeg treba otrpiti, ali i igrač koji je sklon greškama. Nadam se da će ih uskoro minimizirati. Mislim da ga treba rotirati s Marićem u sustavu s dva branića (drugi je naravno Knežević).
    - Alispahić: mi je nepoznanica. Čini se da je izgubljen u sustavu. Kad se sutav promijeni mislim da će se moći dati neka procjena njegove kvalitete.

Još bih volio vidjeti:
    - Weitzer: mislim da može i mora bolje. Samo mora prestat s tom nonšalancijom (jučer je bezveze izgubio loptu na 30 m od gola u onih 40 sekundi koliko je igrao).
    - Mutombo: jbg... sviđa mi se njegova borbenost. Ako ga se uspije nekako uklopiti mogao bi biti super. Ako ne - nek pronađe sredinu gdje će uspjeti kad kod nas ne ide.
    - Čulina: već sam rekao: sjedenje na klupi mu je, nadam se, nešto reklo. Pa se nadam njegovim boljim partijama.

I da... za kraj. Škarabot se po meni pokazao kao dobar igrač. Mislim da smo na lijevom boku sad dobro pokriveni.

Offline kabul23

• Veteran
    « Odgovori #111 u: Ožujak 04, 2013, 12:13:09 »
  • Jucer je najbitnije bilo ne izgubit, a Srecko je probao 'Scorijin' 3-5-2 jer su to najvise uigravali i mislio je da ce igraci otpustit kocnice i odigrati bolje nego prijasnje 2 utakmice ali se zajebao. Kod igraca je vidljivo da nema ideje, nema automatizma koji trener kroz trening poboljsava i dize na visi nivo. Scoria je zasrao i to cemo jos dugo osjecati jer su igraci pali u neku 'monotoniju' i bojim se da je jedini lijek za to - ponovno provjetravanje svlacionice.
    Neka se kupi jos koji mladi igrac koji se zeli prodati van jer takvi ce grist travu, za razliku od Benka i slicnih primadona kojima je najbitnije da imaju nove sminkerske naocale i da se foliraju kao da su osvojili Zlatnu loptu.
    Nama prvenstveno trebaju karakterni igraci koji ce svoj posao obavljati profesionalno u svakom trenutku, što na terenu,što van terena, a ne plačipicke koje se samo foliraju.
    Nadam se da je Kek spremio bič i da ce u svlacionici svako toliko Benku i ovoj starijoj gardi lupiti jednu šljagu, cisto za primjer mladima koji se moraju razviti kao ljudi i kao igraci.

Offline nnepall

• Forza Fiume
    « Odgovori #112 u: Ožujak 04, 2013, 12:19:27 »
  • Citat: "Projekt"
    *** mi im se majka za mnogo stvari, ali zadrzati cu se na zamjeni u 92. minuti.
    U tom malom detalju je odraz svega losega.
    Valjda je Kek Gandalf.
    ..ili Saruman  :lol:

[size=75]Kad Rijeka krene sa bijelog centra, tad sa tribina zaori pjesma..[/i][/size]