• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Rijeka - Slaven Belupo, 29.03.2013., 19h  (Prikazano: 17579 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline standby

• Forza Fiume
Rijeka - Slaven Belupo, 29.03.2013., 19h
« u: Ožujak 26, 2013, 15:10:15 »
  • Eto u petak nam stiže Slaven. Promjenili su trenera, a prošlo kolo protiv Osijeka su bili bolji, ali Osijek je diplomirao X . Vuga je izgleda van forme, znači moramo pazit samo na slobodnjake.. Ne može im igrat zbog kartona ni Kokalović za kojeg kažu da im je dosta bitan?

Zadnje 3 tekme:
    Slaven Belupo - Osijek      0 - 0
    Slaven Belupo - Cibalia      0 - 2
    Dinamo - Slaven Belupo     3 - 0

Slaven od nove godine jos nikoga nije dobio. Ocito se nesto zbiva gore i bilo bi jako dobro da im ovo bude 7 tekma bez pobjede. Inače ne volim te "negativne nizove" jer se mora okrenut kad tad..
    Od naših očekujem opet mali pomak prema bolje i da vidimo slično izdanje kao u prvom poluvremenu protiv Intera (bez gola u 20 sekundi ako moze)..Mi moramo pobijedit ako mislimo držat priključak za 2-3 mjesto, jer iskreno sumnjam da će Hajduk kiksat u Zagrebu, a Lokomotiva igra doma sa Interom pa je malo vjerojatno da će izgubit koji bod (jedino ako gazda kaze da se mora Intera spasit)..
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline robigno

• Veteran
    Re: Rijeka - Slaven Belupo, 29.03.2013., 19h
    « Odgovori #1 u: Ožujak 26, 2013, 16:28:55 »
  • Ako bude teren u redu trebali bi dobit. I zadnje jesensko kolo smo nesretno ostali na "nuli." Morao je Damir i fulat koji penal.

Offline smirena bubica

• Junior
    « Odgovori #2 u: Ožujak 26, 2013, 16:53:41 »
  • Citat: "robigno"
    Ako bude teren u redu trebali bi dobit. I zadnje jesensko kolo smo nesretno ostali na "nuli." Morao je Damir i fulat koji penal.

Morao ga je fulat, kad svaki put puca isto samo sto to drugi golmani do sada nisu primijetili. Mislim da mu je cijele sezone osim tog, jedino skinuo onaj iz Opatije.
    Vezano za to, nisam mogao ne primijetit kako je Benko bio malko kivan u NL oko toga sto on ne izvodi penale jer bi tako bio najbolji strijelac.

On topic:
    Mislim da se ovdje trebamo postavit kao favoriti i tako igrat od prve minute. Ni ja ne volim negativne nizove kod protivnika, ali njihova sezona uvijek rano krece i dosta se ispusu pred kraj. S druge strane onaj pozitivni sok smo ispuhali, ali mislim da sa skoro mjesec dana od kad je tu prve ozbiljnije naznake Kekove nogometne filozofije bi trebale bit vidljive. Prava utakmica da se vidi do kud je dosao u stvaranju igre.
    Bit cu optimista pa rec da cemo zabit dva gola vise od protivnika. 3:1 jer sumnjam da necemo popit koji.
    "Ja nisam kontra modernog nogometa. Ja sam kontra kontra kontra kontra modernog nogometa" A.F.

\'U biti znam šta je naš identitet. To su kompleksi koji nam drugi nabiju u datom trenutku.\' Projekt

Offline Vedran

• Forza Fiume
    « Odgovori #3 u: Ožujak 26, 2013, 16:55:04 »
  • http://www.sportcom.hr/regionalni-sport ... bjedu.html
    Nema im Kokalovića i Purića zbog kartona, ali se vraćaju Maras i Bubnjić. Gregurina se vraća nakon ozlijede...
    Zna li tko išta o ovom Romanu Soviću? Bio im je SD ali o njemu kao treneru ništa nisam uspio naći...
    Očekujem zatvorenu igru Slavena i igru na bod, eventualno nešto preko kontri pokušaju...
    Njima bi bod protiv nas na gostovanju bio super. Nemaju imperativ rezultata jer teško da će ispasti, a i od Europe kao da su malo odustali. Maknuli su Ferenčinu i doveli trenera bez nekih ozbiljnijih referenci. Da idu za nekim većim rezultatom u ostatku sezone mislim da bi doveli nekog sa većim trenerskim iskustvom...
    Nadam se da će Kek i društvo odraditi dobar posao u Sloveniji jer ovo je dobra prilika za 3 boda koja nam itekako trebaju...

brziri

• Gost
    « Odgovori #4 u: Ožujak 26, 2013, 17:31:56 »
  • Prognoza od četvrtaka do subote je katastrofalna (opet kiša i to u ogromnim količinama)
    Nebjerovatno kako nas vrijeme ne služi u domnaćim utakmicama, stoga očekujem mali broj ljudi i opet borbu za svaku loptu
    Slaven je očito u krizi, ali takve su ekipe najgore, tako da o tome ne treba voditi računa, a našu neku nazovimo igru možemo zaboraviti
    sve u svemu, šteta loše prognoze vremena

Offline ArmadaVojak

• Junior
      • http://rkpecine.blog.hr
    « Odgovori #5 u: Ožujak 26, 2013, 20:06:28 »
  • Baš sad gledam norvešku prognozu yr.no i ne sluti na dobro. Mogli bi opet gledat vaterpolo, čak bi se usudio reći da se utakmica možda i ne odigra.

Ako do toga ne dode, ocekujem pomake u igri ali ne i neku uvjerljivu pobjedu. 1-0 dosta, neka pogodi Benko.
    K R E P A T    M A   N E   M O L A T ! ! !

Offline jani

• Veteran
    « Odgovori #6 u: Ožujak 27, 2013, 10:11:58 »
  • Šta očekujem? Hm, naravno nadam se pobjedi, neovisno o vremenskoj prognozi.
    Ali iskreno se nadam i pomaku u igri. Naravno da par tjedana nije dovoljno da bi se igra promijenila 100% (nije to tako lako kako neki zamišljaju). Lijepe akcije, dobro stajanje na terenu, lopte s očima u prostor, dolazak s više igrača u završnicu,... sve to zahtjeva nemali broj ponavljanja na treningu, automatizirano kretanje,... (po tom pitanju poštujem zakonitosti za mene najboljeg hrvatskog trenera T. Ivića). Ipak bilo je dovoljno vremena da se bar vidi 5-6 uigranih akcija što bi bio znak da idemo u pravom smjeru.

Isto tako, bit će mi zanimljivo vidjeti da li se neki igrač iz drugog plana uspio svojim radom, zalaganjem ili kvalitetom kroz ovu stanku nametnuti Keku (tu mislim na Weitzera, Čulinu, Gabrića, Mutomba, Jogana pa i Neretljaka). U slijedeće 2-4 utakmice tko se ne izbori za bar 20-30 minuta po utakmici mislim da će biti označen kao prekobrojan za dugoročni rad (pogotovo od ovih starijih i nekad etabliranih igrača).

Offline standby

• Forza Fiume
    « Odgovori #7 u: Ožujak 27, 2013, 10:25:53 »
  • Pa po norvežima ima šanse da budu solidni uvijeti.. puno kiše je čet na petak noć, ali koliko sad vidim od 13 - 00 relativno malo kiše..

Offline smirena bubica

• Junior
    « Odgovori #8 u: Ožujak 27, 2013, 10:50:24 »
  • Citat: "standby"
    Pa po norvežima ima šanse da budu solidni uvijeti.. puno kiše je čet na petak noć, ali koliko sad vidim od 13 - 00 relativno malo kiše..

Još da to puno kiše od noć prije čudom ishlapi:))).

Ma samo da ne pada tokom utakmice, pa da se skupi koja tisuća ljudi.
    "Ja nisam kontra modernog nogometa. Ja sam kontra kontra kontra kontra modernog nogometa" A.F.

\'U biti znam šta je naš identitet. To su kompleksi koji nam drugi nabiju u datom trenutku.\' Projekt

Offline standby

• Forza Fiume
    « Odgovori #9 u: Ožujak 27, 2013, 11:34:56 »
  • Cuj prije Intera je bilo kiše ko u priči, parking je bio poplavljen al je teren bio u jako dobrom stanju.. izgleda da sad kad su presjekli te podzemne vode, da i drenaza funkcionira kako bi trebala..

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
    « Odgovori #10 u: Ožujak 27, 2013, 14:13:23 »
  • 2:0

Očekujem visoko postavljenu obranu, pritisak na protivnika kada ima loptu, više igrača u fazi napada i obrane. Općenito više trke i agresije. Ako toga bude onda možemo i nerješeno odigrati i ja zadovoljan igrom (ali ne rezultatom).

Žao mi je što neću moći ne tekmu ali ću radio iz prikrajka slušati s guštom! ;)

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #11 u: Ožujak 27, 2013, 20:58:52 »
  • Citat: "standby"
    Cuj prije Intera je bilo kiše ko u priči, parking je bio poplavljen al je teren bio u jako dobrom stanju.. izgleda da sad kad su presjekli te podzemne vode, da i drenaza funkcionira kako bi trebala..

Ali su i dan prije ispumpavali vodu sa stadiona, da nisu gledao biš vaterpolo kod F tribine.
    "Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.
    "... Jebi ga,..." - Simon Rožman, Finale Kupa, 1.8.2020. g.

Offline standby

• Forza Fiume
    « Odgovori #12 u: Ožujak 27, 2013, 22:25:45 »
  • Citat: "D2"
    Ali su i dan prije ispumpavali vodu sa stadiona, da nisu gledao biš vaterpolo kod F tribine.

Pa na to sam i mislio.. nacuo sam da su nadjene dvije lokacije ispod F- tribine i negdje prema bazenu ispred dvorane na kojima su se probili "novi" (nije mi struka pa neznam kako to ide) podzemni tokovi.. Cak se nesto suskalo da ce se svaki put sad kad je jaca kisa prije tekme ispumpavat na tim mjestima da travnjak bude u normalnom stanju, i da postoje ideje da se nesto iskombinira i da se stvori "zaobilaznica" za vode koje dolaze pod teren?...

Offline zlobin

• Veteran
    « Odgovori #13 u: Ožujak 27, 2013, 22:50:52 »
  • Citat: "D2"
    Citat: "standby"
    Cuj prije Intera je bilo kiše ko u priči, parking je bio poplavljen al je teren bio u jako dobrom stanju.. izgleda da sad kad su presjekli te podzemne vode, da i drenaza funkcionira kako bi trebala..

I na utakmici je bila parkirana pumpa na atletskoj ispod f tribine, nisu je ni maknuli, samo su otkopčali crijeva.
    SAMO RIJEKA!!!
    KREPAT MA NE MOLAT!!!
    PLJUVAČE MOGA KLUBA NABIJEM NA ONU STVAR!!!

Offline USF1926

• Veteran
    « Odgovori #14 u: Ožujak 28, 2013, 03:14:47 »
  • BROJKE NE LAŽU NOGOMETAŠI RIJEKE IMAJU NAJUBOJITIJI NAPADAČKI DUO MAXTV PRVE HNL
    BENKO&CESAREC
    Slaven Belupo napada najefikasniji tandem lige
    Leon Benko i Danijel Cesarec kao napadački tandem odigrali su 16 utakmica i postigli 15 golova. Ako nastave zabijati ovim ritmom ne treba sumnjati da će Rijeka imati jake adute u proljetnom lovu na Europu

Mateo SUČIĆ
    RIJEKA » Nakon nekoliko turbulentnih sezona na Kantridi se ponovo sanja Europa. Ne samo iz razloga što je Rijeka pod vodstvom Matjaža Keka ostvarila dvije uzastopne pobjede i ostala u utrci za drugim mjestom ili ambicijama koje su porasle dolaskom Damira Miškovića na čelo kluba, već ponajviše zato što je momčad unatoč i nekim slabijim izdanjima pokazala da ima potencijal za visoke domete u HNL-u. Iako je nepravedno bilo koga isticati budući da je svaka ovosezonska pobjeda Rijeke imala pojedinca kojeg je izbacio kolektiv, veliki dio zasluga leži u napadačkom dvojcu kojeg čine Leon Benko i Danijel Cesarec. Napadači iz Varaždina i Slavonskog Broda u dosadašnja 24. kola Rijeci su donijeli više od polovice postignutih golova (18 od 33) čime su trenutno najefikasniji tandem MaxTv Prve lige!
        Prevedeno u brojke, Leon Benko je najbolji strijelac Rijeke s 11 postignutih pogodaka i tri asistencije, dok je Danijel Cesarec dodao još sedam golova i pet asistencija. Ukupno 18 golova i osam asistencija u 40 zajedničkih nastupa ove sezone kažu da Benko i Cesarec zabijaju u prosjeku svaka 2,2 nastupa. Usporedbe radi, Dinamov napad Krstanović – Čop postigao je 13 golova, odnosno jedan svaka 2,4 nastupa. I dok je Dinamo bodovno odmaknuo bijelima, u kontekstu završnice sezone i lova na pozicije koje jamče izlazak u Europu ohrabrujući podatak za Rijeku je da napadači konkurenata imaju nešto slabiju efikasnost. Konkretnije, Vuković i Maglica su za Hajduk zajedno postigli 11 pogodaka u ukupno 35 nastupa ove sezone, napad Splita (Belle-Rebić) u 47 nastupa 13 golova, dok su najbliže bijelima napadači Lokomotive (Kramarić-Šitum), koji su u 40 nastupa postigli 14 golova. Pritom treba uzeti u obzir da je Belle postigao jedan pogodak iz jedanaesterca, Vuković tri, a Karamrić čak pet za razliku od Benka i Cesarca koji nisu ni izvodili kaznene udarce.
        I dok ove brojke netko može i uzeti sa dozom skepse budući da su, primjerice, Krstanović i Čop imali nešto manju minutažu od riječkog dvojca ili da Kramarić u Šitumu nije imao efikasnog suigrača, podatak da su Leon Benko i Danijel Cesarec kao napadački tandem odigrali 16 utakmica, postigli 15 golova i imali još sedam asistencija bez dvojbe će potvrditi da se radi o najubojitijem napadu lige.
        Razlog tome svakako je i činjenica da su Leon Benko i Danijel Cesarec profili napadača koji se odlično nadopunjuju. Benko je napadač koji je najopasniji licem okrenut prema golu i kada dobije loptu u prostor, dok je Cesarec već u prvim nastupima za Rijeku pokazao da uz realizatorske sposobnosti ima i istančan osjećaj za podvaliti loptu suigraču. Koliko su važna dva suigrača koja se igračkim karakteristikama dobro upotpunjuju u vrhu napada ilustrira i podatak da je do Cesarčevog dolaska Benko postigao tek jedan pogodak, a golgeterski učinak značajnije počeo povećavati tek nakon 11. kola, kada je imao niz od sedam golova u šest uzastopnih nastupa.
        Budući da Rijeka ima »tek« šestu najbolju obranu lige, upravo u efikasnosti napadačkog dvojca treba tražiti razloge zbog kojih su bijeli nakon nekoliko turbulentnih sezona ponovo u borbi za Europu. Uostalom, u posljednje dvije sezone Rijeka je najbolje strijelce imala u veznjacima Damiru Kreilachu i Hrvoju Štroku te završila na diobi osmog, odnosno 11. mjesta. U sličnoj je poziciji bila i nakon osmog ovosezonskog kola, kada je prvi strijelac bio još jedan veznjak – Ivor Weitzer. Srećom po bijele, Benka i Cesarca golovi su krenuli upravo nakon Koprivnice u osmom kolu, a važnost raspoloženih napadača još se jednom pokazala ključnom za visoke domete.
        Ako nastave zabijati ovim ritmom ne treba sumnjati da će Rijeka imati jake adute u proljetnom lovu na Europu, koji novu važnu stanicu ima već sutra (19 sati) kada pod stijenama gostuje Slaven Belupo.

Jugović trenira s momčadi

Nakon nekoliko dana rada po posebnom programu od utorka se radu s momčadi u potpunosti priključio veznjak Vedran Jugović. Svakako dobra vijest za trenera Matjaža Keka ako se zna da je u obje dosadašnje utakmice koristio usluge bivšeg veznjaka Osijeka.

Zebec donosi sreću bijelima

Mario Zebec iz Cestice, s pomoćnicima Igorom Krmarom (Zagreb) i Tomislavom Hudikom (Varaždin), dijelit će pravdu na sutrašnjem ogledu Rijeke i Slaven Belupa. Iz kuta Rijeke radi se o odličnoj vijesti budući da je Zebec tri puta ove sezone sudio Riječanima i da su bijeli svaki put pobijedili. Zanimljivo, Zebec je sudio i utakmicu između Slaven Belupa i Rijeke u Koprivnici u prvom dijelu sezone kada su bijeli slavili s 3:1.

Belupo bez Purića i Kokalovića

Nogometaši Slaven Belupa na Kantridi će se najefikasnijem napadu lige suprotstaviti bez dvije važne karike u zadnjem redu. Braniči Vedran Purić i Elvis Kokalović pauzirat će zbog tri žuta kartona, no dobra vijest za trenera Romana Sovića je povratak treninzima iskusnog Davora Vugrinca i darovitog Darija Čanadžije, kao i činjenica da su se Igor Bubnjić i Alen Maras »očistili« od kartona. Uz igrački kadar koji je u posljednjim utakmicama doživio brojne prisilne promjene, trenera »farmaceuta« zasigurno brinu i problemi s realizacijom. Naime, igrači Slaven Belupa nisu postigli pogodak čak 346 minuta, što je i jedan od glavnih razloga negativne serije koja im je bitno smanjila izglede da kroz prvenstvo osiguraju plasman u Europu.

Vugrinec i Ah. Sharbini najefikasniji tandem

U 22 sezone u Prvoj HNL u vrhu napada Rijeke izmijenili su se razni napadački tandemi, a najefikasniji je bio onaj u sezoni 2005/06. kada su Davor Vugrinec i Ahmad Sharbini zabili ukupno 29 golova. Slijede Ahmad Sharbini i Nino Bule s 25 golova iduće sezone, te Admir Hasančić i Barnabas Sztipanovics s 23 gola u čuvenoj sezoni 1998/99. godine. Više od 20 golova u jednoj sezoni zabijali su još i Tomislav Erceg i Igor Novaković (22, 2004./05.), Senad Brkić i Davor Dželalija (22, 1995./96.) te Sandro Klić i Natko Rački (20, 2002./03). Naravno, ima i suprotnih primjera, jedan od njih je i prošla sezona kada su tri igrača po vokaciji napadača (Alferez, Križman, Mance) postigla tek tri pogotka.