• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Zabrana financiranja sportskih klubova  (Prikazano: 1592 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
  • Riječki Gay, Srbin, Musliman, Urbani Jugosloven...
Zabrana financiranja sportskih klubova
« u: Travanj 12, 2013, 12:21:12 »
  • 0
  • 0
  • Dakle,
    Citat:
    Ulaskom Hrvatske u Europsku uniju nastupit će dramatične promjene za kompletan hrvatski sport: kako tportal doznaje, Agencija za zaštitu tržišnog natjecanja (AZTN) prije nekoliko dana pismeno je upozorila Ministarstvo znanosti obrazovanja i sporta da mnogim sportskim klubovima već nakon 1. srpnja prijete stečaj ili likvidacija jer primaju državne potpore, odnosno novac iz državnog, županijskog ili gradskog proračuna

Ono što mene zanima je:
    - što to znači za omladinske pogone profesionalnih klubova a što za one amaterskih? Ili u prijevodu što to znači za NK Rijeku a što za NK Halubjan?
    - da li će to pomoći u isušavanju kaljuže?
    - je li to uopće dobro za sport?
    - je li to uopće ikakva prijetnja?

Više:
    http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/ ... ubova.html
    http://h-alter.org/vijesti/hrvatska/od- ... ih-klubova
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline nnepall

• Forza Fiume
    Re: Zabrana financiranja sportskih klubova
    « Odgovori #1 u: Travanj 12, 2013, 13:57:00 »
  • 0
  • 0
  • Koliko sam shvatio najveca je razlika to sto ne postoji u Europi ovakav sustav kakav mi imamo. Dakle, problem je sto su kod nas klubovi (oni koji nisu dionicka drustva) obicne sportske udruge koje, kao i sve druge udruge, imaju pravo na drzavne poticaje, pogotovo kad je rijec od mladim kategorijama. To je u Europi drugacije definirano, te se takva sportska udruzenja obicno smatraju amaterskima.

Kod nas je sport de facto socijalna kategorija, te mi nikako nije jasno kako bi neki manje komercijalni sportski klub (rukomet, kosarka, odbojka..) ikako uspijevao bez pomoci grada/zupanije/drzave? Mi nemamo velike lige, nemamo uopce ekonomiju niti tvrtke koje bi ih mogle uciniti pravim profi klubovima. Tako da je cijela ova prica malo prenapuhana.

S druge strane, postoje tisuce klubova u RH koji sisu nas novac na slamcicu, a tek rijetki uspiju ostvariti ozbiljne rezultate. 99% njih bi trebalo amaterizirati, a ovi jaci neka se bore na trzistu kao i drugi klubovi u Europi.

[size=75]Kad Rijeka krene sa bijelog centra, tad sa tribina zaori pjesma..[/i][/size]

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #2 u: Travanj 12, 2013, 15:13:57 »
  • 0
  • 0
  • Tu nije riječ samo o sportskim klubovima i sve udruge građana, koliko je meni poznato mogu zaboraviti na takav vid financiranja. Dosta toga je nakaradno preuzeto i ispremješano.
    Amaterski sport i udruge od društvene koristi bi se mogle financirati kao u bivšoj državi kroz igre na sreću, lutriju, sportske kladionice itd., nešto na tragu onoga što je bio pokrenuo pokojni Komen.
    Prebacivanje jedino i samo na tržišne principe preko noći bi izazvalo opće rasulo. Da parafraziram popularnu reklamu; Neke stvari se ne mogu kupiti novcem....
    Možda upali, jednom već je: This time next year we'll be champions!

Ex:
    od. 23.01.2018. - Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi! ;)
    iza 21.05.2017. - Lovely jubbly!
    negdje u vrijeme Rubeše - This time next year we'll be champions!

Offline bottom

• Junior
      • http://www.otombottom.co.cc
    « Odgovori #3 u: Travanj 12, 2013, 22:15:22 »
  • 0
  • 0
  • postoji "kategorizacija" sportova. Nakon toga slijede "nacionalni sportovi". Kod nas su svi sportovi "nacionalni" a kategorizacija po toj osnovi ne postoji. koliko god netko to želio ili ne: odbojka, rukomet, košarka i nogomet se smatraju "profitabilnim" sportovima. Vraćamo se na onu staru "kol'ko para, tol'ko muzike".

baš me zanima što će se sada dogoditi sa raznim lokomotivama, zadrima i sličnim...
    Cilj u sezoni 2012/2013 je biti peti ili eventualno šesti na tablici. (D. Mišković)