• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: HNL klubovi - sezona 2013/2014  (Prikazano: 114938 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline USF1926

• Veteran
Re: HNL klubovi - sezona 2013/2014
« Odgovori #45 u: Kolovoz 06, 2013, 09:06:04 »
  • 0
  • 0
  • Meni je zao sto Istra-Lokomotiva nije zavrsilo barem nerijeseno, jer bi onda bili samo 2 boda iza Lokomotive. Ali i ovako njima predstoji jako tezak raspored (iduca cetiri kola imaju Hajduk, Dinamo i nas), tako da ne vjerujem da ce se dugo zadrzat na celu kolone.

Zanimljivo je da su 4 kluba koja su igrala ili jos igraju Evropu odvojena od ostatka lige na tablici nakon prva cetiri kola. Mozda to znaci da Evropa ne utjece negativno na formu u prvenstvu, i da su zapravo bas zbog Evrope bolje pripremljeniji. Drugo objasnjenje je valjda da su ta 4 kluba kvalitetnija od ostatka lige, sto je vjerovatno i istina s izuzetkom Splita.
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline vlinicx

• Veteran
    « Odgovori #46 u: Kolovoz 06, 2013, 09:19:58 »
  • 0
  • 0
  • Vjerovatno se radi o tome da europa omogućava veću platežnu moć igračima.
    Močo mora igrati.

2016g Sjećam se kad nas je bilo 6 milja na Kantridi, prokleti derbi navijači opet su mi kupili kartu. Jedva čekam kišu.

Offline TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #47 u: Kolovoz 06, 2013, 09:21:53 »
  • 0
  • 0
  • Nije to do izbacivanja lopte, ne bune se oni toliko na to. Logično da ne bi ništa rekli da su ovi izbacili loptu i da je ostalo 1:0, ali uz sva ta guranja kompletnu utakmicu (DVA druga žuta kartona nije dao sudac, jedan nakon što igrač pet sekundi nakon sviranog zaleđa još vodi loptu i puca na gol, drugi Samatehu nakon opasnog starta, nekima je to i za crveni, za žuti svakako, a oba igrača imala su jedan žuti), oni iskoriste to ležanje igrača Istre ne da bi nastavili igru bez izbacivanja lopte nego još prebace loptu na tu stranu gdje Istri fali igrač i s te strane izrade akciju za gol. Degutantno.

Kaže Pamić na pressici nakon utakmice:
    http://www.youtube.com/watch?v=017jx79DA1M

Offline Vedran

• Forza Fiume
    « Odgovori #48 u: Kolovoz 06, 2013, 12:08:25 »
  • 0
  • 0
  • Prebacio sam na tu utakmicu minutu prije gola Lokomotive i nisam vidio ovo što se događalo prije.
    Žao mi je Istre, pošto su mi definitivno simpatičniji od ovih bahatih mamlaza iz Zagreba, no u HNL-u, pogotovo među momčadima donjeg doma je u zadnjih sezonu-dvije veliki hit nakon svakog kontakta pasti na pod... Dok sam živ neću zaboraviti ona govna iz Zaprešića i ono što su radili na Kantridi.
    Fair play je izbaciti loptu ako je protivnički igrač ozlijeđen, no bacanje i simuliranje ozlijede nikako nije fair play, naprotiv. Licemjerno je pozivati se na fair play ako se igrač baci i nakon 10 sekundi "teških bolova" se "digne iz mrtvih" i igra kao da se ništa nije dogodilo.
    Stoga mi je daleko zanimljivije ovo što Pamić priča o 2 crvena kartona za igrače Lokomotive...
    Sreća naša što maxtv prenosi svaku utakmicu naše lige, što nakon svake utakmice imamo priliku gledati sažetke online, ali što i u tim sažecima nema sumnjivih situacija, pogotovo ako se radi o sumnjivim situacijama kojima su oštećeni protivnici Dinama i Lokomotive...
    O prikazu zaleđa možda je bolje da i ne pričam...
    Kako god da bilo, ovakve situacije dugoročno gledano ne koriste nikome, naprotiv, rade štetu natjecanju time što smanjuju ugled i povjerenje običnog gledatelja u regularnost, a time i udaljavaju publiku.
    Mislim da je prvo i osnovno na čemu udruga prvoligaša treba raditi:
    - popravljanje stanja u sudačkoj organizaciji - ako suci na bilo koji način svoj posao rade loše, neka ih se primjereno sankcionira. Greške su uvijek moguće, no toliko puta je bilo takvih svinjarija za koje baš nitko ni na koji način nije odgovarao da su suci izgubili svaki kredibilitet...
    - povećanje transparentnosti (dostupnost široj publici putem naknadnih snimaka)

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
    • Riječki Gay, Srbin, Musliman, Urbani Jugosloven...
    « Odgovori #49 u: Kolovoz 06, 2013, 15:00:12 »
  • 0
  • 0
  • Citat: "Wedran"
    Kako god da bilo, ovakve situacije dugoročno gledano ne koriste nikome, naprotiv, rade štetu natjecanju time što smanjuju ugled i povjerenje običnog gledatelja u regularnost, a time i udaljavaju publiku.
    Mislim da je prvo i osnovno na čemu udruga prvoligaša treba raditi:
    - popravljanje stanja u sudačkoj organizaciji - ako suci na bilo koji način svoj posao rade loše, neka ih se primjereno sankcionira. Greške su uvijek moguće, no toliko puta je bilo takvih svinjarija za koje baš nitko ni na koji način nije odgovarao da su suci izgubili svaki kredibilitet...
    - povećanje transparentnosti (dostupnost široj publici putem naknadnih snimaka)
    +1

Upravo tako. Sudačkih previda će biti i to nije problem. Ali neka odgovaraju za svoje greške i neka bude svima omogućeno da vide o čemu se radi. Ljudi će se na početku ljutiti ali ako skrivaš će poćeti teorije zavjere, ako se sve jasno prikaže onda će i ljudi vidjeti da su suci samo - ljudi.

Btw.. nisam znao za ono pravilo u vezi ne-zaustavljanja igre. Mislio sam da sudac može dati žuti i za takvu vrstu simuliranja. Što se tiče Istre - nisu problematični golovi, tu si je Istra sama kriva, problematični su crveni kartoni i za te kartone Marić mora odgovarati.
    Baš me zanima hoće li i njega trknuti u drugu ligu.

Offline FoFi

• Senior
    « Odgovori #50 u: Kolovoz 06, 2013, 17:41:12 »
  • 0
  • 0
  • Istina postoji naputak da se igra ne prekida ako sudac procijeni da igrac simulira, ali ovdje se radi o ocitom prekrsaju kojeg debil od Marica nije sudi, a igrac Lokomotive koji je ocigledno udario igraca Istre (ne radi se o nikakvom simuliranju - to se jasno vidi) jos kasnije sudjeluje u akciji za gol.
    Fuj Lokomotiva, totalno su mi se zgadili

Offline standby

• Forza Fiume
    « Odgovori #51 u: Kolovoz 07, 2013, 10:57:41 »
  • 0
  • 0
  • Bome Mamic misli ozbiljno ove sezone.. izgleda da je vratio i Vukojevica i da ganjaju jos nekog napadaca kapitalca.. ovo kad se uigra ce biti strasno jaka ekipa..jos ako promjene trenera..

Offline Neno91

• Senior
    « Odgovori #52 u: Kolovoz 07, 2013, 11:42:27 »
  • 0
  • 0
  • Citat: "standby"
    Bome Mamic misli ozbiljno ove sezone.. izgleda da je vratio i Vukojevica i da ganjaju jos nekog napadaca kapitalca.. ovo kad se uigra ce biti strasno jaka ekipa..jos ako promjene trenera..
    jbg stislo ga je, nebi ih dovodio da mu Rijeka, Hajduk i Split nisu zulj u oku. A i on sam zna kakav je Kurčić trener jer ga je tamo i sam postavio, prvi put, potjerao, vratio, potjerao, nastavite niz. Ima 4 derbija s Rijekom, Hajdukom, Splitom i moguće Istrom ako im Brune Marići nebudu sudili.  Treba osigurat naslov cim brze, mada mi se cini da nece bit to tako lako kao što je on mislio sam.
    Ljubim te Varga!

Offline Senad Brkić

• Veteran
    « Odgovori #53 u: Kolovoz 07, 2013, 11:53:59 »
  • 0
  • 0
  • Citat: "standby"
    Bome Mamic misli ozbiljno ove sezone.. izgleda da je vratio i Vukojevica i da ganjaju jos nekog napadaca kapitalca.. ovo kad se uigra ce biti strasno jaka ekipa..jos ako promjene trenera..
    upravo to govori da ne misli ozbiljno. da misli ozbiljno doveo bi pravog trenera na 4-5 god i dao mu da radi. trebao je pustit vahu. al to je nemoguće, jer ti takav trener neće dat da mu ulaziš u svlačionu, uz to da Zokica gleda kad ideš pišat i dal si pišo žuto ili prozirno, jesi vuko vodu ili stiskao prišteve u vc-u. Da se momčad slaže ovisno o trenutnoj potražnji na tržištu.

on misli ozbiljno kao mešetar na placi. to je vrlo ozbiljan trgovački biznis. al ako govorimo o stvaranju jake momčadi, ne misli ozbiljno. uostalom, šta ne privatizira i kupi dinamo? neće, bez brige jer gubi miljon povlastica i preuzima odgovornost i za gubitke. samo na brdovitom balkanu.

On kupuje Vukojevića jer je skupio nešto love, a vidi da mu momčad ne briljira, jedva će proć Rendžera. A ako ne uđe u LP to mu je jeben udarac na novčanik.
    Kontra mraku, kontra sili... http://i.minus.com/iSASYvn3yJBVf.gif

Offline vlinicx

• Veteran
    « Odgovori #54 u: Kolovoz 07, 2013, 12:26:01 »
  • 0
  • 0
  • @Senade

Rijetki su treneri koji dožive kraj svoga ugovora. Nama je sad super sa Kekom ali da kola krenu nizbrdo zna se koga se prvog žrtvuje u nogometu.

A ovo da ozbiljan trener nebi dao da mu Mamić ulazi u svlačioni je totalna glupost. To je kao da kažeš da časnik nebi dao generalu da mu uđe na bojište ili da poslovođa nebi dao direktoru da mu uđe u pogon.
    Močo mora igrati.

2016g Sjećam se kad nas je bilo 6 milja na Kantridi, prokleti derbi navijači opet su mi kupili kartu. Jedva čekam kišu.

Offline 1962

• Senior
    « Odgovori #55 u: Kolovoz 07, 2013, 12:41:52 »
  • 0
  • 0
  • Eto, Dinamo će biti i nositelj ako prođe Sheriff...  Otvara im se i kad nisu zaslužni.  To znači da će vrlo vjerojatno u skupinu LP, a to znači opet puuuno novaca i opet puuuno novih igrača (htjeli mi ili ne, Vukojević je ime za HNL, jače od npr. Dujmovića).  Objektivno, teško je dostići Dinamo i u par prvenstava.  Realnije je biti prvi do njega i dahtati mu odmah za leđima dobar dio prvenstva.  U idealnom razvoju događaja (a to znači skupina EL svake godine i Volpi koji adekvatno tome ulaže u klub), mogli bi doći u situaciju da ga ozbiljno ugrozimo za nekih 3-4 godine.  I to me ne muči.  Raduje me i sama pomisao da deremo sve ostale i svaki put dolazimo na Kantridu radosni jer znamo da slijede 3 boda.

Offline smirena bubica

• Junior
    « Odgovori #56 u: Kolovoz 07, 2013, 14:07:39 »
  • 0
  • 0
  • Citat: "1962"
    Eto, Dinamo će biti i nositelj ako prođe Sheriff...  Otvara im se i kad nisu zaslužni.  To znači da će vrlo vjerojatno u skupinu LP, a to znači opet puuuno novaca i opet puuuno novih igrača (htjeli mi ili ne, Vukojević je ime za HNL, jače od npr. Dujmovića).  Objektivno, teško je dostići Dinamo i u par prvenstava.  Realnije je biti prvi do njega i dahtati mu odmah za leđima dobar dio prvenstva.  U idealnom razvoju događaja (a to znači skupina EL svake godine i Volpi koji adekvatno tome ulaže u klub), mogli bi doći u situaciju da ga ozbiljno ugrozimo za nekih 3-4 godine.  I to me ne muči.  Raduje me i sama pomisao da deremo sve ostale i svaki put dolazimo na Kantridu radosni jer znamo da slijede 3 boda.

Ma ne zamaram se toliko s time.
    Neka im LP i neka svima nama koeficijent i popularnija liga. Možda će dinamo bit teže dohvatljiv, ali će nam svima skupa europa biti bliža. A to znači viša razina lige, više para i nadam se bolji nogomet.
    pa makar to značilo da ćemo prije ponovno prezimit u europi nego osvojit prvenstvo. :mrgreen:
    "Ja nisam kontra modernog nogometa. Ja sam kontra kontra kontra kontra modernog nogometa" A.F.

\'U biti znam šta je naš identitet. To su kompleksi koji nam drugi nabiju u datom trenutku.\' Projekt

Offline Senad Brkić

• Veteran
    « Odgovori #57 u: Kolovoz 07, 2013, 15:27:11 »
  • 0
  • 0
  • Citat: "vlinicx"
    @Senade

Rijetki su treneri koji dožive kraj svoga ugovora. Nama je sad super sa Kekom ali da kola krenu nizbrdo zna se koga se prvog žrtvuje u nogometu.

A ovo da ozbiljan trener nebi dao da mu Mamić ulazi u svlačioni je totalna glupost. To je kao da kažeš da časnik nebi dao generalu da mu uđe na bojište ili da poslovođa nebi dao direktoru da mu uđe u pogon.

e pa nije tako. Baš je Vahin uvjet bio i Maminjo ga je prihvatio da nema mješanja u struku. Kad su drugi put prešli granicu čovjek se pokupio. Kad si takvo ime postavljaš uvjete.

O generalima i poslovođama... To je pitanje STRUKE. Sam Miško je puno puta reko da se u struku ne mješa. Njega se tiče samo jedno - ide ili ne ide (ne samo rezultat). KAKO, KO, KADA, KOLIKO,DI igra... nije njegov posao. Točka.
    Pa šta misliš da vlasnik poliklinike može reć doktoru nemoj taj skalpel koristit ili nemoj taj lijek dat jer sam ja vlasnik... Najsmješnije je to šta Mamara i nije vlasnik. Glavni razlog šta je Kurčić trener po n-ti put je jedna jedina stvar - to je jedini čovjek na svijetu koji može trpit braću daltone i kad ga pljunu on kaže hvala.

Odlika provincijskih prćija-klubova igračaka iskompleksiranih i primitivnih moćnika je mijenjanje trenera ko čarapa. Kod nas Žužuli, vani razni šeici i ruski nepismeni oligarsi. Oni su dobili bogatstvo preko noći, ne znaju koliki rad i strpljenje je potreban za ozbiljan rezultat.
    I da, uvjeren sam da Miško neće smjenit Keka ni nakon serije poraza. Jedino da izgubi autoritet u svlačioni ili sl., al tu nema straha.
    Kontra mraku, kontra sili... http://i.minus.com/iSASYvn3yJBVf.gif

Offline TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #58 u: Kolovoz 07, 2013, 15:56:38 »
  • 0
  • 0
  • Citat: "vlinicx"

Loše usporedbe jer general zna više od časnika u njegovom polju, kao i direktor od poslovođe. Predsjednik kluba često o taktici zna koliko i prosječni navijač i time nema što tražiti u svlačionici, davajući treneru savjete. Mišković to shvaća, i nije to ništa ponižavajuće, zašto bi bilo... Predsjednik kluba bavi se poslovnom politikom, a trener i SD sportskom politikom. I nema križanja između.

Offline vlinicx

• Veteran
    « Odgovori #59 u: Kolovoz 07, 2013, 17:43:27 »
  • 0
  • 0
  • @Senade
    Čekajmo mi malo da miško poludi kad se primadone počnu vuć po terenu pa ćemo onda mi pričat od Mišku.

@TIR
    Predsjednik kluba često zna, ali ne mora značit. Da si u kladionici i da imaš dvije iste momčadi koje igraju jedna protiv druge na koga bi se kladio na Mamića ili Jurčića?
    Močo mora igrati.