• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Svjetsko prvenstvo - Brazil 2014.  (Prikazano: 3439 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Pesekan

• Veteran
Svjetsko prvenstvo - Brazil 2014.
« u: Lipanj 12, 2014, 16:40:07 »
  • 0
  • 0
  • Danas počinje a teme nema, pa reko da ispravim nepravdu. 8)

Ako gledate doma na TV-u imate mogućnost gledanja na HRT-u u HD kvaliteti. Ja sam to tek danas skužio, pa eto ako netko nije znao nek se pripremi...  :D
    Leon Benko: "Onaj ko veli da ne pije nije normalan!"

Orlando Rivetti: "Igor Tudor je nudist u sjemeništu."

Offline miami

• Veteran
    Odg: Svjetsko prvenstvo - Brazil 2014.
    « Odgovori #1 u: Lipanj 13, 2014, 00:33:13 »
  • 0
  • 0
  • Hrvatska klasika,70 minuta kontroliranog sranja pa onda na sve i ništa i naravno,ponosno popušimo ,,
    Do jaja ..... Možda bi trebali promjeniti ime iz vatrenih u pusionicare , ovu naši treneri su majstori u pušenju i kontroliranom nogometu ,  da bar daju šansu kruni on se bar nije sramio reci kako se igra ostali kenjaju o nekoj agresiji a uvijek isto sranje , i koa sto sam rekao , Rakitića Modrić , Kovacic Ocijeni 11 ,

Offline Duella©

• Forza Fiume
    « Odgovori #2 u: Lipanj 13, 2014, 01:02:24 »
  • 0
  • 1
  • onaj jelavić, mafijaški drogeraš
    šta on radi u reprezentaciji još uvijek? zašto nama takvi igraju a ne kramarići čopovi benkovi i krtanovićivi

olić legenda, srce veliko kao šest hrvatska

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
    « Odgovori #3 u: Lipanj 13, 2014, 11:31:33 »
  • 0
  • 0
  • Na stranu sudac ali po meni se jasno vidi da Hrvatskoj nedostaje zadnji vezni. Dva tri puta se nakon oduzete lopte Brazil prošetao s vrha njihovog šesnaesterca do vrha našeg. Prvi gol Neymara me podsjeća na onaj koji je Rijeka dobila u Splitu od Splita kada se Belle(ako se dobro sjećam) prošetao kroz centar i nitko ga nije srušio.
    Druga greška je loš centarfor. Jelavić je non stop bio nervozan, nije uspio primiti, zadržati i proslijediti niti jednu loptu na krilo i/ili igračima koji jure u napad. Imam feeling da bi Krstanović bio bolji (ok pretjerujem ali you get the idea).
    Treća stvar su krila, pogotovo Perišić koji nisu dovoljno brzo išli naprijed da bi im se nakon oduzete lopte ona udijelila za kontru.
    Pletikosa je bio ok ali je i mogao bolje odigrati. Vrsaljko - solidan, pogotovo iz razloga što je sve išlo na njega.

Uglavnom... ne loša igra Hrvatske ali, do nekih stvari nije trebalo doći.

Offline morska krava

• Veteran
    « Odgovori #4 u: Lipanj 13, 2014, 14:45:04 »
  • 0
  • 0
  • Na stranu sudac ali po meni se jasno vidi da Hrvatskoj nedostaje zadnji vezni. Dva tri puta se nakon oduzete lopte Brazil prošetao s vrha njihovog šesnaesterca do vrha našeg. Prvi gol Neymara me podsjeća na onaj koji je Rijeka dobila u Splitu od Splita kada se Belle(ako se dobro sjećam) prošetao kroz centar i nitko ga nije srušio.
    Druga greška je loš centarfor. Jelavić je non stop bio nervozan, nije uspio primiti, zadržati i proslijediti niti jednu loptu na krilo i/ili igračima koji jure u napad. Imam feeling da bi Krstanović bio bolji (ok pretjerujem ali you get the idea).
    Treća stvar su krila, pogotovo Perišić koji nisu dovoljno brzo išli naprijed da bi im se nakon oduzete lopte ona udijelila za kontru.
    Pletikosa je bio ok ali je i mogao bolje odigrati. Vrsaljko - solidan, pogotovo iz razloga što je sve išlo na njega.

Uglavnom... ne loša igra Hrvatske ali, do nekih stvari nije trebalo doći.

Uf, stari, poprilično si kritičan prema pletikosi. Mislim da je odigrao odlično, a golove koje je dobio ne bi branio nitko na svijetu. Prvi je morao biti od stative da bi ušao, dakle savršen udarac. Da je bi malo unutra skinuo bi ga. Treći gol, čari "špica", nema "dojave" udarca, dakle golman sigurno kasni s reakcijom i još je savršeno "zavučen". Penal skoro ne bi komentirao, samo ću reći da ako još itko u hnl nešto prigovori Krstanoviću za izvođenje penala, neka pogleda ovaj. Krivo mi je da mu ga nije skinuo da se malo "ispuše" to malo bahato, razmaženo govance. Je majstor, istina, ali je i govno samo takvo. Njihovom izbornik, koji je jedini vidio penal, isto. (Jbt, kao da je dalmatinac.)

Slažem se s tobom vezano za Jelavića. Po kojem kriteriju je taj bio potreban u ovakvoj utakmici, zauvijek će mi ostati enigma. On je nekad, kad je bio u formi bio idealan u situacijama kada juriš rezultat i sabio si protivnika u 16 i sad ti treba još jedan napadač od kojeg će se protivnici odbijati. A to jučer nije bio slučaj. O uigranosti njega i Ole ne treba trošiti riječi, svi smo vidjeli njihove rasprave. Ovaj daje na prvu, onaj čeka na drugoj i obrnuto i sl.

Usudim se reći, da je Mandžo bio unutra, da bi ih do 25 min. vodili 2 ili 3-0. Ne zbog toga što isti čudo od igrača, već zato jer su se ovi usrali kao grlice. Njih trojica, a kao najvrjednija linija Brazila, se trese od Olića i Jelavića. Šta ti je psiha.
    Sitni, okretni i rastrčani Dudu, bi čudo napravio.

U akcijama koje su prethodile golovima se vidjela naivnost, koja mi je malo čudna za našu repku. Pa nisu baš od jučer ti igrači. Zašto ovo pišem, zato jer vrlo slično igra i Kamerun, isto brutalno brzo i okomito. Oni, ukoliko se ne raspadnu i raziđu kućama do onda, neće imati tremu kao naši domaćini jučer. Doduše, nećemo je imati ni mi.

Obzirom da ga ja ne bi ni vodio na SP, Perišić je odigrao dobro, a i Vrsaljko se sasvim solidno snašao. Svi ostali standardno, osim Srne malo ispod standarda.

A Japanac, uf. Nabijem ga (i Beusana, također).

Do prije dvije godine su u Japanu pljeskali kad bi lopta izašla u aut ili korner, misleći da je to smisao tog nogometa, a jučer takav sudi ovakvu utakmicu. Strašno.
    I onda mu naše gore list, nema što, osim penala, koji je penal jedino za Scolarija i Brbića (ali Brbić nije vidio, a ovaj ne želi vidjeti), prigovoriti. A po meni nije to problem. Jer, osim što nije dorastao ovakvoj utakmici, nije mu baš lako, kao ni svakom sucu, procijeniti baš svaku situaciju korektno. Naravno, ovisi gdje se nalazi u tom trenutku, da li je možda "prikriven" pogled drugim igračem i sl.
    Ali kada ti, sustavno, cijelu utakmicu za istu vrstu prekršaja, domaćinu sudi i tako im omogućava posjed i nastavak pritiska, a tebi to isto ne sudi i na takav način opet domaćinu omogućava isto, e onda to nije "nesretna okolnost" ili nedoraslost. Za takvo sviranje čovjek mora biti itekako sposoban, a ono o obrazu i džonu da ne spominjem. Ugl, neka srede da im ovaj svira do kraja SP i biti će prvaci. Jer to je jedini način da ga i osvoje. Igra im je za Q i ona im ovakva, neće biti dosta.

E, jbg, samo sam ti htio reći da si strog prema Pleti.

Offline Pesekan

• Veteran
    « Odgovori #5 u: Lipanj 13, 2014, 15:20:57 »
  • 0
  • 0
  • Po meni je razlog poraza bio vrlo jednostavan. Nedovoljna agresija na sredini terena od našeg trokuta Kovačić-Rakitić-Modrić. Oni su trebali biti više radilice nego kreativci i mislim da su se malo pogubili u ulogama. Ključ je bio u 'odbijenoj lopti' koji bi Brazilci uvijek osvajali i tako gradili posjed. Najbolji primjer kako smo trebali igrat je utakmica nas i dinama u finalu kupa (naravno treba uzeti u obzir kvalitativnu razliku, ali smisao je isti). Tada je naš trokut Močo-Breza-Moises primarno razgrađivao igru, uvijek su se pametno postavljali i trpili su duele i na taj način dinamu krali posjed. To se jučer kod nas nije dogodilo nažalost, i možemo mi sad kenjat po sucu koliko želimo (opravdano) ali da smo uspjeli u tom segmentu igre mislim da bi smo izludili Brazilce. Nama je jučer najviše štekala duel igra gdje jedan Neymar prolazi kroz našu sredinu ko kroz putar i zabija za 1-1. Stoji da se radi o igraču svjetske klase, ali on nije izbacio našu sredinu driblingom nego naguravanjem u duel igri, a dobro je netko rekao, da je tamo bio Vukojević ne bi Neymar ni primirisao golu, i to vjerujem da bi Oggy zaustavio i bez faula. Ovako je to ispalo dosta naivno, i ta se situacija ponavljala dosta često kroz utakmicu. Šteta, ali i dalje imamo dobru šansu za prolaz ako nas ne uhvati onaj stari sindrom 'samozadovoljavanja' dobrom partijom kad smo underdog, a sada bi moglo bit 'lako ćemo'. Čak i da ne bude tako, opet treba vidjet kako ćemo se postavit u situaciji kada mi trebamo igrat a protivnik stoji u bloku, i to još u nehumanim uvjetima Amazone. Nisam baš optimist ali nadam se...

Offline ddestroyer

• Inćun
    • *
    « Odgovori #6 u: Lipanj 14, 2014, 10:47:01 »
  • 0
  • 0

• Projekt

• Gost
    « Odgovori #7 u: Lipanj 14, 2014, 16:31:18 »
  • 0
  • 0
  • Meni je recimo Brozovic ok. Ako imas 1:1 protiv Brazila ne pojacavas napad. Da se nije ozlijedio Males on bi usao i ovaj clanak nebi imao smisla u tom dijelu. Za Jelavica su mozda u pravu, ali uspijevali smo par puta ubaciti preko boka kad je on opasan. Spominju Stimca i Samira, ali ne i npr. Radosevica.

Pravi razlog poraza je sto smo jednostavno takvi kakvi jesmo i treba biti realan. Brazil da nije zabio penal zabio bi nesto drugo. Kovac nije imao vremena izmisljati toplu vodu nakon sto je kolosalna neznalica od Stimca, za kojega je Kovac Van Gaal , dvije godine potrosio silujuci Bilicevu ostavstinu te nije stvorio nikakvu dodatnu vrijednost.

Ako zadnju izgubimo od Meksika zato sto su predivno igrali protiv jadnoga Kameruna, to ce biti jednostavno zato sto su bolji. Nasa pobjeda ce biti iznenadjenje za mene, ne obrnuto.

Sad kad bude napokon smjena generacija cemo vidjeti Kovacevu sposobnost.
    « Zadnja izmjena: Lipanj 14, 2014, 16:33:07 od Projekt »

Offline miami

• Veteran
    « Odgovori #8 u: Lipanj 18, 2014, 02:49:32 »
  • 0
  • 0
  • sta stvarno netko misli da smo mi u stanju dobiti sutra ili jos gore Mexico, sutra ce biti sado mazo, prvo poluvrijeme oprezno , cuvamo se, sparina udara, vlaga nije lako treba to razumjeti, nisu Englezi bez razloga dosli u Miami i ostali tu skoro do pocetka prvenstva, negdje oko 55 minute napadamo , u boj u boj sto bi rekli , bit ce nekih 15 minuta max , jebiga sparina udara , ne mozes vise od toga ocekivati. Ajde mozda i zabimo jedan ali nakon sta zabimo svih 16 igraca ne 10 ce stati iza lopte tako da se nadam da zabimo sto kasnije
    Sta ovaj HNS napravi od mene , ne mogu vjerovati, gdje je taj osjecaj ponosa i slave nesta, samo stara navika i sazaljenje
    Gledam danas Mexico i jos sam se ise uvjerio da taj Brazil ne vrijedi kurca i da nece dalje od 1/4 , u toj smo tekmi odigrali jadno i kukavicki i izgubili bod, svaka cast Mexicu , za dobit njih trebat ce nam stvarno srece jer znanja u strucnom stozeru iskreno nemamo pa ocekivati neku otvorenu i strava tekmu sa minimum 3 gola ne mozemo niti ocekivati
    Zivi bili pa vidjeli

Offline miami

• Veteran
    « Odgovori #9 u: Lipanj 18, 2014, 03:30:04 »
  • 0
  • 0
  • evo zdnje izjave
    Protiv Kameruna nam je dovoljan i bod ali idemo na tri !!!! E legendo moja , gdje mi nalazimo ove trenere sa pobjednickim mentalitetom i jajima u guzici !!!

Offline FoFi

• Senior
    « Odgovori #10 u: Lipanj 18, 2014, 11:24:23 »
  • 0
  • 0
  • evo zdnje izjave
    Protiv Kameruna nam je dovoljan i bod ali idemo na tri !!!! E legendo moja , gdje mi nalazimo ove trenere sa pobjednickim mentalitetom i jajima u guzici !!!

Pa nije ništa krivo rekao. Nama danas nebitno pobjeda ili remi, ali nam igra samo pobjeda protiv Mexica.
    U svakom slučaju svi malo precjenjuju kvalitetu naše repke, imamo 3 i pol igrača, ostalo je sve prosjek i ispod prosjeka. Prolazak grupe bi bio veliki uspjeh.

Offline Pesekan

• Veteran
    « Odgovori #11 u: Lipanj 18, 2014, 11:36:02 »
  • 0
  • 0
  • evo zdnje izjave

Pa nije ništa krivo rekao. Nama danas nebitno pobjeda ili remi, ali nam igra samo pobjeda protiv Mexica.
    U svakom slučaju svi malo precjenjuju kvalitetu naše repke, imamo 3 i pol igrača, ostalo je sve prosjek i ispod prosjeka. Prolazak grupe bi bio veliki uspjeh.

Da ali u slučaju remija s Kamerunom moramo trpat Meksikance, a ako bi danas dobili onda nam je protiv Meksika dosta i 1:0.

Offline miami

• Veteran
    « Odgovori #12 u: Lipanj 24, 2014, 02:19:53 »
  • 0
  • 0
  • Nisam. htio ništa reci protiv Cameruna ali ovo danas je bila slika i prilika onoga sto govorim , tako kvalitetni igrači u vezi i napadu a vodeni zadnjih 16 godina od trenera luzera koji nemaju pojma kako iskoristiti kvalitetu nego mjenjaju njihovu igru i mi po običaju pusimo i pusti ćemo i dalje
    Da je jednom, Keku dati tu repki u ruke , bili bi prvaci EUROPE ,iskreno se nadam tome druge godine
    Gospodine Kovač , kurca niste napravili , niti ste uveli mladog igraca niti inapravili smjenu generacije a rezultat isti
    Vi ni sami ne znate šta ste htjeli danas