• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Anketa

Novi sportski centar / stadion / kamp bi se trebao zvati (ispred dolazi prefiks Stadion ili SC; šta god vam bolje zvuči):

Rujevica
13 (15.5%)
Lovorka
0 (0%)
Romodrom
9 (10.7%)
Petar Radaković
21 (25%)
Pehlin
1 (1.2%)
Milan Minta Ružić
7 (8.3%)
Vetta del Quarnero / Vrh Kvarnera
3 (3.6%)
Social Sport
5 (6%)
Kvarner
4 (4.8%)
Ezio Loik
0 (0%)
Njivine
0 (0%)
Robert Komen
7 (8.3%)
Damir Desnica
6 (7.1%)
Mladen Romić
8 (9.5%)

Ukupno Glasova: 83

Glasanje završeno: Veljača 28, 2015, 09:03:56

Autor Tema: Rujevica - novi stadion i trening kamp  (Prikazano: 254786 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Gnjusna Izdajica

• Forza Fiume
Odg: Rujevica - novi stadion i trening kamp
« Odgovori #285 u: Svibanj 10, 2015, 15:39:52 »
  • Ali Duella ga loži u zadnje vrijeme. Te Srećko, te stadion, te Rujevica....
    since 01.05.1982. RIJEKA – TETEKS 2:2

Offline waf

• Pionir
    « Odgovori #286 u: Svibanj 10, 2015, 15:53:47 »
  • Ali Duella ga loži u zadnje vrijeme. Te Srećko, te stadion, te Rujevica....

...sezona kiselih krastavaca... ;D

Offline Zamet RI

• Junior
    « Odgovori #287 u: Svibanj 10, 2015, 15:57:50 »
  • Ma za to prekrajanje sam i ja čuo, ali nisam čuo da su smanjili kapacitet stadiona, već da se prikazani projekt pokazao kao malo prevelik zalogaj, a nije toliko potreban za samu funkcionalnost stadiona, te je upitna njegova financijska isplativost s obzirom na prosjek gledatelja i cijena ulaznica.

U biti, pokušati će se za što manje novaca napraviti što funkcionalniji stadion s mogućnošću unapređivanja u budućnosti.

Tako da nadajmo se najboljem.
    « Zadnja izmjena: Svibanj 10, 2015, 15:59:37 od Zamet RI »

Offline october

• Forza Fiume
    « Odgovori #288 u: Svibanj 10, 2015, 16:07:13 »
  • jebiga, neka onda ne kemijaju i neka preurede sadašnju kantridu sa više ulaza, većom komocijom i krovom nad glavom.

čemu onda on prezentacije za strašnom mjuzom u tehnikoloru?

pa naravno da nema isplativosti ako se računa samo na nas 4000.

gdje je uopće isplativost u nk rijeci?

da je miško htio isplativost uputio bi se sada u nepal.
    Nije bogat onaj koji puno ima, nego onaj koji malo treba

Offline aahzinho

• Junior
    « Odgovori #289 u: Svibanj 11, 2015, 07:23:00 »
  • Znam da ću zvučati kao pesimist,  ali otkad su najavili novu Kantridu i Rujevicu, imam latentni strah da od Kantride neće biti ništa i da ćemo ostati gore na Rujevici. A da će dole napraviti neki komercijalni k.u.r.a.c palac. Jer nikako nisam vidio isplativost cijelog projekta, a Miško mi se čini kao beskrupulozan biznismen. Može to biti pretjerani pesimizam, ali dok ih ne vidim da će uliti prvu litru betoba u temelje nove Kantride, neću biti siguran.

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
    « Odgovori #290 u: Svibanj 11, 2015, 08:48:55 »
  • Ma oni stadion moraju napraviti. Jednostavno se toliko priča o tome, toliko se već pokrenulo da se jednostavno ne mogu povući iz tog projekta i da žele (a ne žele). Stvar je toliko uznapredovala da bi odustajanje bilo ravno veleizdaiji. Uglavnom, ja o tome ne bih brinuo. Točnije više me brine onaj "kako" nego "hoće li".

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #291 u: Svibanj 11, 2015, 09:11:32 »
  • Polu insajderska (ne znam čime Duella barata) je da su stadion prekrojili već nekoliko puta, smanjili ga i pojednostavili.
    To je bilo za očekivat. Jednostavnost je dobra stvar, jedino se nadam da će arhitektura i dalje biti atraktivna, jer kurčili smo se svemirskim dizajnom, pa da na kraju izgradimo neku generičku bezvezariju, postali bismo predmet sprdačine, i na jugu, ali i na sjeveru.

Ako budu morali spuštat kapacitet, nadam se da neće bit previše drastično. Ispod 13K bi bilo suludo, IMO.

Online TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #292 u: Svibanj 11, 2015, 09:23:42 »
  • Mene iskreno zaboli da li će se neki tovarčić smijati jer Rijekin novi stadion od 20 milijuna eura ipak nema bubam, automatski krov kao što se planiralo, nego je "običan". Generički neće biti sigurno jer je u stijenama i ne mogu nikako izgraditi mali zatvoreni stadion (tipa novi stadion Spartak Trnave), protiv kojeg isto ne bi imao ništa protiv.

Vjerujem da su u nekim stvarima jednostavno pretjerali pa bi bez razloga platili 20% više nego što treba. Koje su to stvari ne znam, nadam se da nije kapacitet ili vanjski dizajn, ali vidjet ćemo. 14 tisuća ostaje, bio bih razočaran sa manje.

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #293 u: Svibanj 11, 2015, 09:33:52 »
  • Ma jebeš fensi izdrkavanja tipa automatski krov, nisam na to mislio (makar ne bi bilo loše, s obzirom na našu klimu). Atraktivna arhitektura ne mora biti skupa. Ne mora to bit nešto za past na guzicu (tipa Allianz Arena), samo da ne bude potpuno lišeno ikakvog dizajnerskog potpisa (poput onog smeća od Žiline). Dokle god Siniša Zdjelar radi na projektu, nisam previše zabrinut, čovjek je veoma talentiran i esteta.

EDIT: Ima jedna stvar koju ne smijemo zanemariti. Stadion je de facto na moru. Svima nam je u interesu da se kantridski "waterfront" oplemeni nečim lijepim, a ne nagrdi nekom bezličnom kutijom. Jeste li vidjeli kako ZTC izgleda s mora? Jebeno ruglo. Kantrida zaslužuje bolje.
    « Zadnja izmjena: Svibanj 11, 2015, 09:42:47 od Fornax »

Projekt

• Gost
    « Odgovori #294 u: Svibanj 11, 2015, 12:09:34 »
  • A i ne zaboravimo da kada imamo pravu alternativu i pravi stadion da možda nekad u našem gradu vidimo i kakve koncerte vrijedne spomena (netko tko nikad nije svirao za maškare npr. (protiv kojih nemam ništa protiv)) ili recimo monster truck destruction derby :)

Jer, ako se igrači i stožer osjećaju jednako dobro na Kantridi i Rujevici zašto ne gaziti Lokomotivu pred punom Rujevicom nego polupraznom Novom Kantridom gdje se taj vikend održava koncert One directiona :) uz ubojitu akustiku od stijena.

Pola zarade bendu pola za plaću MisterX-u.

Offline aahzinho

• Junior
    « Odgovori #295 u: Svibanj 11, 2015, 13:32:16 »
  • Ma oni stadion moraju napraviti. Jednostavno se toliko priča o tome, toliko se već pokrenulo da se jednostavno ne mogu povući iz tog projekta i da žele (a ne žele). Stvar je toliko uznapredovala da bi odustajanje bilo ravno veleizdaiji. Uglavnom, ja o tome ne bih brinuo. Točnije više me brine onaj "kako" nego "hoće li".

Mora se samo umrijeti.
    Nek se Miško malo zakrvi i zamjeri navijačima, tek toliko da ni Rujevicu nema punu i da vidiš kako se može promijeniti priča. Te nam ne treba novi stadion kad ionako ni zamjenski nije pun, te ovo, te ono.
    Ne kažem da će tako biti, u prošlom postu sam rekao da je to samo moj mali paranoični crv sumnje (izrastao na zagnojenom hrvatskom tlu) i da vjerujem da neće tako ispasti na kraju. Ali neću biti 100% miran dok god ne krenu raditi temelje.  :o

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
    « Odgovori #296 u: Svibanj 11, 2015, 14:06:23 »
  • Mislim da si nepotrebno paranoičan - ali, eto... kad si već ne možeš pomoći, uživaj u tome! :)

Offline aahzinho

• Junior
    « Odgovori #297 u: Svibanj 11, 2015, 14:57:59 »
  • Mislim da si nepotrebno paranoičan - ali, eto... kad si već ne možeš pomoći, uživaj u tome! :)
    Heh...bolje da.sam tu paranoičan, nego za ozbiljnije stvari. :-)
    Kupit ću si novu aluminijsku kapicu za glavu, da mi ne mogu čitati misli. :-D

Projekt

• Gost
    « Odgovori #298 u: Svibanj 18, 2015, 13:31:58 »
  • Nego di je link za webcam što Miško spominje da je postavljena na gradilištu?

Bacio sam brzi pogled na Stadioni Kantrida, HNK Rijeku i Grad Rijeku, ali duboko tražio jer postoji jedan forum gdje se svaka info. može dobiti :)

Online TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #299 u: Svibanj 18, 2015, 14:19:43 »
  • Ma vjerojatno su to njihove interne, sumnjam da su javno dostupne te kamere.