• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Anketa

Novi sportski centar / stadion / kamp bi se trebao zvati (ispred dolazi prefiks Stadion ili SC; šta god vam bolje zvuči):

Rujevica
13 (15.5%)
Lovorka
0 (0%)
Romodrom
9 (10.7%)
Petar Radaković
21 (25%)
Pehlin
1 (1.2%)
Milan Minta Ružić
7 (8.3%)
Vetta del Quarnero / Vrh Kvarnera
3 (3.6%)
Social Sport
5 (6%)
Kvarner
4 (4.8%)
Ezio Loik
0 (0%)
Njivine
0 (0%)
Robert Komen
7 (8.3%)
Damir Desnica
6 (7.1%)
Mladen Romić
8 (9.5%)

Ukupno Glasova: 82

Glasanje završeno: Veljača 28, 2015, 09:03:56

Autor Tema: Rujevica - novi stadion i trening kamp  (Prikazano: 236650 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline at72

• Pionir
Odg: Rujevica - novi stadion i trening kamp
« Odgovori #1245 u: Travanj 13, 2018, 17:15:28 »
  • Erste Bank Stadion zvuči sasvim primjereno današnjim trendovima.
    EB Arena

Offline TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #1246 u: Travanj 13, 2018, 18:52:59 »
  • Nisam u toku, kad smo to potpisali Erste kao sponzora? ;D

Offline Gnjusna Izdajica

• Forza Fiume
    « Odgovori #1247 u: Travanj 13, 2018, 21:10:06 »
  • Nisam u toku, kad smo to potpisali Erste kao sponzora? ;D

https://www.youtube.com/watch?v=-gvLMmIUy2Y
    since 01.05.1982. RIJEKA – TETEKS 2:2

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume

Offline d

• Forza Fiume
      • http://samorijeka.com
    « Odgovori #1249 u: Travanj 15, 2018, 20:19:06 »
  • https://telesport.telegram.hr/kolumne/na-suncu-i-sjeni/pod-stijenama-kantride/

Što mislite o članku?

Meh..

Na stranu ovaj prvi zanimljiv povijesni dio, uvijek iste nelogične i nedokazane (i zato nebulozne) konstrukcije oko nekih imaginarnih volpijevih poslovnih interesa po rijeci i čistih teorija zavjera po kojima je cijela ova priča od početka ciljana da stadion propadne kako bi netko nekad uletio na kantridu s nekim komercijalnim interesima.

I što autor želi reći s floskulama tipa “Borba za Kantridu je stoga borba za identitet Rijeke kao kluba”? Kakva borba? Možeš se jedino borit za naći investitore (rekao bih da autor sigurno ne misli na to) ili se možeš borit za potpuno odjebavanje ruje i povratak na kantridu (što može biti legitiman stav, iako po meni glupo i loše za klub, ali čak ni autor ne zagovara to otvoreno). Nego samo neka priča o borbi, sukobima i zavjerama tamo gdje ih nema.
    « Zadnja izmjena: Travanj 16, 2018, 00:11:37 od d »

Offline Projekt Teanna

• Forza Fiume
    « Odgovori #1250 u: Svibanj 19, 2018, 22:36:54 »
  • "Velika ljubav prema klubu naglo se smanjila kada je postalo jasno da ju, ako klub vodiš, treba potkrijepiti i novcem. Što Mišković čini od prvog dana i tako već 7 godina." - D. Vukušić
    Dežurni katastrofičari... koji ne skrivaju guštanje... opet će, izgleda, morati 'pojesti govno'. - D.V

Offline TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #1251 u: Svibanj 20, 2018, 10:02:01 »
  • https://www.24sata.hr/sport/miskovic-naravno-da-ce-biti-prodaje-ali-rijeka-ce-biti-jaka-574282

Citat:
    - Što se Kantride tiče, svi projekti u koje smo investirali i koji su gotovi, bit će naš poklon investitoru koji bude spreman financirati obnovu Kantride. To, pak, ne znači da ćemo čekati sa uređenjem Rujevice. U tijeku su dogovori s Erste bankom o financijskoj suradnji vrijednoj 6-7 milijuna eura, a koji će biti uloženi u natkrivanje sjeverne i istočne tribine. U pet godina natkrit ćemo sve te napraviti jedan po svemu sjajan i za Rijeku idealni stadion.

...

Šta nema više smisla da 6-7 milijuna eura odnosno trećinu-četvrtinu novog stadiona uložiš u neki fond za novi stadion pa da jednog dana neki ludi Arap - kojeg budi rečeno treba tek naći - neće morati uložiti 30 nego 23-24 milijuna eura u stadion, klub i grad s kojim nema niti će ikada imati ikakvu poveznicu u svom životu? Neće li to biti olakotna okolnost u traženju investitora? Zar nije bolje da u burzi napišeš "tražim 24 milijuna za Projekt" nego "tražim 30 milijuna za Projekt"? :)

Ovaj odlomak je kombinacija svega. Prvo kaže da je projekt poklon onome tko će financirati OBNOVU Kantride. Kakva sad obnova kad se gradi kompletno novi stadion? Pa onda pet godina za izgradnju dva krova? I onda opet na kraju Rujevica u kontekstu idealnog stadiona za Rijeku...

Offline Fornax

• Forza Fiume
    • Jebo vse ki nismo mi
    « Odgovori #1252 u: Svibanj 20, 2018, 11:13:19 »
  • Citat:
    Šta nema više smisla da 6-7 milijuna eura odnosno trećinu-četvrtinu novog stadiona uložiš u neki fond za novi stadion
    Stvarno misliš da bi Erste banka pljunula 7 mil. Eura koji će zatim narednih pitaj boga koliko godina ležat u nekom fondu, čekajući drugog investora koji će uletit s 3-4 puta većom cifrom i Erste banku gurnut u poziciju minornog partnera?

S aspekta investitora zvuči kao jako loša investicija. Za pojam našeg domaćeg sporta 7 mil. € je OGROMNO sponzorstvo i logično je da za te pare sponzor očekuje pompu, primat, lizanje čmara.

U svakom slučaju, i Miskoviću i klubu vrabac u ruci ima više smisla nego golub na grani.

Offline Projekt Teanna

• Forza Fiume
    « Odgovori #1253 u: Svibanj 20, 2018, 11:35:41 »
  • Očekujem promjenu naziva stadiona jer je to bio jedini razlog zašto Vizionar Miško je nazvao stadion tako generički.

Za sedam milijuna €, Erste banka će dobiti naslov u The Sun: Arsenal sucks like Hađuk Split on Erste Arena in Rijeka".

Ja se osjećam prljavo i poligamno jer volim oba stadiona, ali eto veselim se usprkos nostalgiji.
    « Zadnja izmjena: Svibanj 20, 2018, 11:39:38 od Projekt Teanna »
    "Velika ljubav prema klubu naglo se smanjila kada je postalo jasno da ju, ako klub vodiš, treba potkrijepiti i novcem. Što Mišković čini od prvog dana i tako već 7 godina." - D. Vukušić
    Dežurni katastrofičari... koji ne skrivaju guštanje... opet će, izgleda, morati 'pojesti govno'. - D.V

Offline Projekt Teanna

• Forza Fiume
    « Odgovori #1254 u: Svibanj 20, 2018, 11:42:28 »
  • I neznam da li bi išta značilo Armadi, ali npr. kad bi postavio stari semafor sa Kantride na sjever (da radi naravno) i npr. onaj tunel gdje su igrači dali onom dečku šta radi grafite da ga oslika i sl...
    "Velika ljubav prema klubu naglo se smanjila kada je postalo jasno da ju, ako klub vodiš, treba potkrijepiti i novcem. Što Mišković čini od prvog dana i tako već 7 godina." - D. Vukušić

Offline Fornax

• Forza Fiume
    • Jebo vse ki nismo mi
    « Odgovori #1255 u: Svibanj 20, 2018, 11:58:23 »
  • Očekujem promjenu naziva stadiona jer je to bio jedini razlog zašto Vizionar Miško je nazvao stadionntaki generički.
    Da, to je od prvog dana i moj dojam. Da je nazvao stadion po Peri Radakoviću ili Minti Ružiću, promjena imena u sponzorsko bi bila skandal i to se nije smjelo riskirat.

Ja se osjećam prljavo i poligamno jer volim oba stadiona, ali eto veselim se usprkos nostalgiji.
    Također. Zavolio sam Rujevicu, ne mogu to poreć. Nedostaje mi Kantrida bolno, ali sam svjestan da ozbiljna ambiciozna Rijeka nije mogla nastaviti na onakvom stadionu, koji je dvaput od UEFA-e dobivao privremene licence na "majke mi" i treću ne bi dobio. Nije to samo širina travnjaka i komfor tribina, postoji milijun problema koje bi na Kantridi trebalo riješiti da to postane europski-prihvaljiv stadion; od vrlo loše prometne komunikacije, nepostojećeg parkinga (jebote, na derbijima se parkiralo do crkve na Zametu), problematičnog terena ispod kojeg teku podzemne vode...

Kantrida nije realnost u ovom trenutku. I možete bit sigurni da tu nekakvih 30-ak mil. € ne bi bilo dovoljno; usporebe radi, Interspar na Rujevici je koštao 23. To je projekt od 50+ mil. €, ljudi moji.

Ne znam, nadam se da ona Armadina bakljada jučer nije bila uvod u nekakav BBB-ovski rat protiv kluba, jer mislim da klub to nije zaslužio. Možemo mi urlat "KANTRIDA! KANTRIDA!" koliko god hoćemo, ali povratak na Kantridu nije stvar ničije dobre volje. To u ovom trenutku jednostavno nije praktički izvedivo.

Offline D10S

• Forza Fiume
    • Slobodna Država Rijeka
    « Odgovori #1256 u: Svibanj 20, 2018, 12:47:43 »
  • Meni je samo krivo sto otpocetka Rujevica nije koncepirana kao stadion nego kao zamjenski stadion tako da tu  nema ni puno prostora za prosirenje kapaciteta ako danas sutra bude bilo potrebe. Da se otpocetka Ruja gradila kao pravi stadion mogla je biti ljepsa mada meni je i ovo ok. Zalosno je da je stadion od 8k idealan (a ni takvog ne mozemo napuniti) za grad koji sa okolicom ima skoro 200k stanovnika. Jbg takva nam je liga pa nista cudno.
    "A ver nenés, con lo que me gusta a mi comprar fincas, caballos finos, mujeres buenas y conciencias papi".

Offline Duella©

• Forza Fiume
    « Odgovori #1257 u: Svibanj 20, 2018, 13:19:26 »
  • nije to do lige.
    meni je toliko ogavno postalo gledat onu miliciju kako u punoj ratnoj spremi sa suzavcima zapeto stoje i cekaju i najmanji incident....

toliko silnih zabrana i kazni zbog puhanja...

zato mislim da ce i dalje bit sve manje ljudi na manjim utakmicama. europu i ovako neki derbi ce jos i doc, ali dok se ona nakarada od ZSNNSN ne ukine, ili neki djelovi ne promjene nema spasa...

Offline Fornax

• Forza Fiume
    • Jebo vse ki nismo mi
    « Odgovori #1258 u: Svibanj 20, 2018, 13:23:28 »
  • Da se malo vratim na ovo:
    Citat:
    U pet godina natkrit ćemo sve te napraviti jedan po svemu sjajan i za Rijeku idealni stadion.
    Ne vjerujem da je Mišković mislio da će trebat pet godina za natkrivanje istoka i sjevera, pa čitav kamp je izgrađen u manje od pol godine. Vjerojatno je mislio na ukupno vrijeme, od prvog iskopa do završnog izgleda stadiona. Iako čak i tom slučaju pet godina zvuči previše.

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
    « Odgovori #1259 u: Svibanj 20, 2018, 15:05:58 »
  • Jasno je da za sada od Kantride nema ni K. Previše problema, a glavni problem je naravno - novac. Možda se stvar promijeni u budućnosti, ali meni se čini da o Kantridi nemamo što pričati u idućih 5 godina. Ako u idućih 5 godina ostvarimo neke velike međunarodne rezultatske uspjehe, i ako Hrvatska postane sređenija zemlja, onda se možda i nekom stranom investitoru svidi ideja investiranja u takav projekt. Do onda... zaboravimo na to.

Imajući to na umu natkrivanje Rujevice nije loša ideja, osim što - naravno. To će dodatno produbiti jaz između Armade i uprave. Iskreno se nadam da će se neki zajednički jezik naći. Da će se misliti, fokusirati i energija usmjeriti za dobrobit kluba.

I da. Mislim da nam je uprava dužna jednu VELIKU ispriku što su nas onako "zapalili" prije par godina, a onda nas je dočekao pun šut hladne realnosti (i upravu i nas navijače). Bila bi to jedna lijepa gesta kojom bi se navijaču moglo reći nešto u stilu: "sorry što smo te napalili, znam da su ti emocije duboke i da ti je stalo do Kantride, ali evo mi smo se preračunali i sami sebe preveslali. Nije nam namjera obmanjivati nego doborbit kluba i svih onih kojima je stalo do ovog kluba."

Mislim, mogu nastaviti i s mantrom "čekamo investitora" ali to je floskula ispražnjena svakog sadržaja da nam ništa ne znači i u rangu je obećanja političara s ovih prostora.