• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Chat  (Prikazano: 116560 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline TIR

• Administrator
  • Forza Fiume
Odg: Chat
« Odgovori #1305 u: Studeni 05, 2019, 12:15:49 »
  • 0
  • 0
  • http://www.novilist.hr/Vijesti/Rijeka/Kraljevickom-Dalmontu-obnova-Galeba-Titov-brod-na-putu-da-postane-nova-rijecka-atrakcija

Neću ulaziti opet u moje viđenje Galeba odnosno moje viđenje potrebe Galeba, ali me interesira ova prenamjena u brod muzej koja će koštati 50 milijuna kuna bez PDV-a, znači oko 60ak milijuna kuna ili recimo jednog Kramarića.

Tko će biti ciljana publika gostiju na tom muzeju i koliki se to broj gostiju očekuje da u nekakvom razumnom roku otplati barem mali dio ovog ulaganja?

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #1306 u: Studeni 05, 2019, 12:40:41 »
  • 0
  • 0
  • http://www.novilist.hr/Vijesti/Rijeka/Kraljevickom-Dalmontu-obnova-Galeba-Titov-brod-na-putu-da-postane-nova-rijecka-atrakcija

Neću ulaziti opet u moje viđenje Galeba odnosno moje viđenje potrebe Galeba, ali me interesira ova prenamjena u brod muzej koja će koštati 50 milijuna kuna bez PDV-a, znači oko 60ak milijuna kuna ili recimo jednog Kramarića.

Tko će biti ciljana publika gostiju na tom muzeju i koliki se to broj gostiju očekuje da u nekakvom razumnom roku otplati barem mali dio ovog ulaganja?

Nemojte me doživjeti kao nekakvog branitelja ovog projekta/slučaja, čisto općenita opservacija.

Ekonomska računica kao i za većinu umjetničkih projekata ne postoji.
    Možda upali, jednom već je: This time next year we'll be champions!

21.05.2017. - Lovely jubbly!

Offline Fornax

• Forza Fiume
    • Jebo vse ki nismo mi
    « Odgovori #1307 u: Studeni 05, 2019, 13:10:29 »
  • 0
  • 0
  • HRT je neki dan imao odličan prilog o Galebu, koji jako lijepo prikazuje povijest i značaj tog broda. Što god tko privatno mislio o Titu, Jugi, biločemu, pustiti jedan takav spomenik kulture da propadne bio bi kulturocid.

To što su nesposobni diletanti grubo kiksali u procjeni investicije zbog čega je povučeno premalo EU love je ipak potpuno druga priča.

Offline Fornax

• Forza Fiume
    • Jebo vse ki nismo mi
    « Odgovori #1308 u: Studeni 05, 2019, 14:53:58 »
  • 0
  • 0

• Offline Šejn

• Inćun
    • *
    « Odgovori #1309 u: Studeni 05, 2019, 18:44:54 »
  • 1
  • 0
  • Jedem kapuz, ovaj drugi meso, a u prosjeku je sarma. I to je to, rekao bi kuhar Almo Čatlak, ali sad je popularno reći chef. Bolje zvuči. Nešto kao Beaver creek umjesto Dabrova draga. SvjeCkije je. :)

Offline Šejn

• Inćun
    • *
    « Odgovori #1310 u: Studeni 08, 2019, 07:50:29 »
  • 0
  • 0

• Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #1311 u: Studeni 08, 2019, 08:51:03 »
  • 1
  • 0
  • Možda upali, jednom već je: This time next year we'll be champions!

21.05.2017. - Lovely jubbly!

Offline Projekt Teanna

• Forza Fiume
    « Odgovori #1312 u: Studeni 08, 2019, 09:46:29 »
  • 0
  • 0
  • 3 penisa su ušla u najuži izbor, ali biram Bacon Ale:

Još da ubace C vitamin unutra i imam doručak, ručak i večeru.
    "Velika ljubav prema klubu naglo se smanjila kada je postalo jasno da ju, ako klub vodiš, treba potkrijepiti i novcem. Što Mišković čini od prvog dana i tako već sedam godina." - Danijel Vukušić, 24sata.hr

Offline Šejn

• Inćun
    • *
    « Odgovori #1313 u: Studeni 09, 2019, 05:48:09 »
  • 0
  • 0
  • Moj izbor je galebovo vino.

Zašto?

Pa, kaže...

Galebovo vino

Ne, ovo nije vino koje piju dalmatinski zavodnici. Ovo neopisivo bizarno piće dolazi od Inuita, koji ulove galeba, te ga mrtvog u jednom komadu naguraju u bocu i ostave na suncu da fermentira. Kažu da je pijenje ovoga pića, ali i mamurluk idućeg dana, spektakularan! Slike ovog pića ne postoje na internetu, a nismo sigurni niti da bismo ih željeli vidjeti.

Da, ovo je ipak vino koje blaguju dalmatinski zavodnici. Ispravit ću netočan navod u tekstu.

Jer, razmišljao sam da li je tamo doli na obalama južnog Jadrana, gdje je more bistrije od ljudi, uzrok poremećenog ponašanja, loša voda, pokvareni diler što miješa gips u žuto, smrad što dolazi od Karepovca, ili nešto deseto?

Ali, odgovor je došao...da ponovim.

Kažu da je pijenje ovoga pića, ali i mamurluk idućeg dana, spektakularan.

Toliko spektakularan da na toj masti što se cijedi niz musavu bradu, slobodno mogu ispeći brdo friških fritula.

Offline Fornax

• Forza Fiume
    • Jebo vse ki nismo mi
    « Odgovori #1314 u: Jučer u 14:14:06 »
  • 0
  • 0

• Offline goginho

• Forza Fiume
    Odg: HNL - sezona 2019/20
    « Odgovori #1315 u: Danas u 10:47:25 »
  • 0
  • 0
  • Ne gledam Stadion. Emisija koja jednog Marija Strahonju predstavlja kao stručnjaka je vjerodostojna koliko i "Na rubu znanosti", kad anti-znanost pokušava progurat pod znanost.

boldana emisija je valjda uz one putopise Milića i Knjazove 'fešte' vjerojatno najkvalitetniji proizovd HRT-a i nije fer dovoditi ga u istu rečenicu sa ovakvim stadionom (onaj s Jeličićem je bio nekih cca 50% bolji), druga je stvar šta ja nemam strpljenja slušati redovito taj 'rub znanosti' da bi se 'opametio'..

što se tiče Orijenta, pratim rezultate, drago mi je da ih ide, mogli bi u majstoricu sa predzadnjim ali nekako se bojim da i oni sami nisu očekivali niti željeli tako brzo u 1.hnl, veliki su to izdaci za naše klubove i lako je završiti u nekim financijskim disbalansima ako ne osiguraš osnovna sredstva..

u svakom slučaju, drago mi je zbog njih, svakako!  ;)

ono što me sad brine je kamo ćemo mi dalje s 'ovim trenerom', očekivao sam njegovu ostavku.. sezona je koju mi moramo biti drugi, nebitno je što nećemo biti dovoljno jaki za LP, stvar je prestiža i novaca koji te tekme kvala nose, a uvijek imaš rezervu u EL.. nadam se daje Armada sada hepi kada nema Bišćana i Pilipovića, ovakav 'talent' se rijetko pronalazi.. 

Offline Fornax

• Forza Fiume
    • Jebo vse ki nismo mi
    Odg: Odg: HNL - sezona 2019/20
    « Odgovori #1316 u: Danas u 11:38:09 »
  • 2
  • 1
  • Na rubu znanosti je zabavna emisija u kojoj redikuli šire redikulozne ideje, ali nažalost, voditelj, za kojeg sam mislio da je showman, je uljuđena verzija Ivana Pernara koja istinski puši sve te smiješne teorije zavjera o kojima laprdaju njegovi gosti (imao sam čast osobno ga upoznati).

Nažalost, mnogi slabije informirani ljudi gledaju tu emisiju bez nužne zadrške, pa se svojevremeno stvorila fama oko tzv. "solarne joge" u koju su i neki inače vrlo pametni ljudi povjerovali, a jogi oko kojeg je bila fokusirana emisija je odavno raskrinkan kao prevarant (što je strana medalje koju emisija nije smatrala svrsishodnom obznaniti) Također, ima i ljudi koji su si zbog tih opasnih dezinformacija oštetili rožnicu buljeći u sunce (jer se Mišak očito nije smatrao dužnim upozoriti gledatelje da viđeno ne pokušavaju kod kuće).

Tako da, pseudoznanost je zabavna, ako joj se pristupa kao obliku zabave. Kad se krene gurati pod znanost, postaje opasna.
    « Zadnja izmjena: Danas u 11:39:51 od Fornax »

Online Vado mangnar

• Forza Fiume
    Odg: Odg: HNL - sezona 2019/20
    « Odgovori #1317 u: Danas u 14:15:32 »
  • 0
  • 1
  • Baš tako. Prostor koji Mišak dobiva je jednostavno - neprimjeren sadržajima. Podsjeća me na Men in Black i National Enquirer. Samo što se tamo radi o humoru, a Mišak te teme mrtav hladan prodaje kao znanstveno utemeljene.
    A ono što je najgore je da se "Na rubu znanosti" financira iz sredstava za znanstveni program HRTa.

Offline TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #1318 u: Danas u 14:31:50 »
  • 1
  • 0
  • Mišak preseljen u chat.

Offline Fornax

• Forza Fiume
    • Jebo vse ki nismo mi