• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: 16 kolo Rijeka - Split, Rujevica, nedjelja 08. 11. 19:00h  (Prikazano: 5069 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline koma

• Veteran
16 kolo Rijeka - Split, Rujevica, nedjelja 08. 11. 19:00h
« u: Studeni 03, 2015, 14:15:08 »
  • Da preduhitrim Divisiona, ipak je on specijalist za kako bi naš prezidente rekao "male utakmice".  ;D

Slijedi derbi protiv čvrstog, tvrdog i uvijek neugodnog "radničkog" iz Splita. Prvi protiv četvrtog (iako u vrijeme utakmice ako dica uspiju stati na noge budemo i drugi). Zadnja tekma kola - igramo opet u nedjelju. Podsjetnik da u nedjelju na Rujevici znamo samo za jedno - uzet tri boda. Isto tako zadnja utakmica u nizu od četiri s četiri najjače momčadi lige. Mnogi bi tamo negdje prije dva tjedna odmah potpisali remi ili čak poraz samo da dobijemo predhodne dvije (dinamo i dicu u splitu), međutim gledano sada s ove vremenske distance, bod i nije baš nešto. Apetiti su dosta porasli.

Gosti nam stižu dosta oslabljeni, neigra im nama uvijek neugodni kostolomac Blagojević, visoki Bagarić i Rahmani. Ne znam šta im je s tim Ercegom, navodno ozlijeđen - nedovoljno oporavljen. Tko zna možda krenu s Mile viskijem. A i nadam se da Zagorac neće opet imat svoj dan baš protiv nas. O gostima toliko.

Što se naših tiče sastav je dosta škakljiv. Kek će sigurno nešto mijenjati jer mu nema Bekima, a vraća se Maleš. Dakle predmijevam

Vargić - tu ne bi trebalo bit dileme
    Stoperski par mi se čini najizgledniji Lešković - Samarđić. Mitrović je tu zlatna rezerva
    Bekovi: možda Kek vrati Vešovića, pa opet odmori Ristovskog ili možda čak i Žutu. Tko će ga znat recimo Vešović - Žuta
    Veza: ajme meni lakše je pogodit kad će opet doć smak svijeta, nego koga će kek gurnut u vatru. Vraća se Maleš, Močinić je bio više nego solidan u Splitu, Radošević je sve bolji, Mojzesu se sigurno više ne grije klupa, a ni Bradarić nije za bacit iako po meni trenutno najlošiji od spomenute petorice. Pa ako ćemo igrat taj 4:3:3 recimo Maleš - Močinić - Mojzes. Iako po formi bi trebalo bit Maleš - Močinić - Radošević. Ova druga varijanta mi nekako više miriše na teška gostovanja.
    Napad: tu nema balaja, pa uz dosta sigurnih Tomasova i Bezjak, očekujem Anasa. Roshi je dobar, ali je ovaj bolji. Jugović je aut zbog ozljede, a i nije u nekoj zavidnoj formi.

Rujevica bi opet trebala bit puna (karte navodno idu ko alva). Nadam se da ćemo brzo zabit gol - dva, jer su ovi dolje majstori u valjanju i zadržavanju. Očekujem jedno 4:1, vatromet i ostanak na čelu ljestvice

Offline joy_division

• Forza Fiume
    Odg: 16 kolo Rijeka - Split, Rujevica, nedjelja 08. 11. 19:00h
    « Odgovori #1 u: Studeni 03, 2015, 15:10:08 »
  • Nisi ni ti loše ruke bio dosad. :D

Ja ću se onda specijalizirat za Dinamo i Hajduk. Btw. primam čestitke od dinamovaca za ono razvaljivanje u Splitu, nitko ih ne voli jadne i nevoljne.

Glede Splita, već sam pisao da će ovo bit jako teška utakmica ako ne zabijemo gol u prvih 15-20 minuta. Očekujem neviđenu bunkerčinu, hibrid Bračuna, Gračana i Lokice. Fali im dosta igrača, tri ključna imaju žute, ne znam kakav je Oremuš koji je u zadnje vrijeme nerijetko bio i strijelac.

Nama fali Bekim, dakle igra s dva napadača otpada u startu, Anas igra sigurno i to kao centralni, očekujem krila Vešović i Tomasov, a u sredini uz Anasa Maleša i Močinića uz eventualnu ogradu da tu negdje upadne Radošević odnosno Moises. Naprijed Bezjak, a otraga standardno, kao protiv Hajduka.

E sada, baloniranje ne dolazi u obzir jer su im stoperi visoki i moćni, brze lopte u prostor Bezjaku ili krilima su bolja opcija, ali za očekivati je da će Split duplirati bokove. Zagorac je golman parader i ne bi valjalo da ga razbranimo kao proljetos, uglavnom ne sumnjam da će trebati pojesti puno trave da ih odčepimo.

Ali vraćamo se na karakter ekipe, ja se nadam da smo probili tu psihološku barijeru i da ekipa sada ima dovoljno samopouzdanja da rješava utakmice koje mora rješavati, pa makar i na silu. Dinamo će sigurno razvalit Istru u hendikepu, a Hajduk bi se mogao poskliznut u Osijeku, ovima gori pod nogama, a tradicija nije na strani bilih tića. Dakle, u nekoj varijanti bi mogli imat situaciju da imamo oba prateća kluba na -4 boda što nije dostižno u jednom kolu i što će ih sigurno dodatno nanervirat.

Samo polako i staloženo, imamo sve karte u rukama i šteta bi bilo to sve prosut.

Ivan Mance: "Šanse su 50-50, to znači da bih ja htio da dođe, a on zasad neće."

Offline moreplovac

• Forza Fiume
    « Odgovori #2 u: Studeni 07, 2015, 07:54:56 »
  • mislim da bez obzira na njihove najave,splita, mislim da ce se oni momacki zatvoriti i da ce vrebat kontru,a mi,stezat obruc nemilosrdno,tjerat ih na gresku,rotacija brzanaca,trebat ce malo maste i imaginacije(anas) brzine (tomasov) i hladnokrvnosti u zavrsnici(bezjak),a svima zajedno samopouzdanja,trebat ce jedan britki males,pronicljiv da zaustavi na vrijeme njihove napade prije nego kontra krene,moco i njegova geometrija( :D),i sigurni vargic,jer ako i koji pobjegne trebat ce to zaustavit.
    zanimljivo mi je izgledalo protiv dinama,bezjak centralna spica, lijevo i desno tomasov i roshi,iza bezjaka sharba,males i moco sredina,a na klupi cekaju radosevic i bradaric,a obrana,neznam ,mitrovic i samardjic,zuta i vesovic,ili risto,neznam ni koje je stanje s njihovim zdravstvenim stanjem,ali recimo meni bi veso igrao stalno,no dobro.pokriveni smo svugdje osim u vrhu,balaj je kartoniran(ili ozlijedjen ?),ako bude gusto za stisnut nemam pojma ko ce pokrit tu poziciju.
    sta je tu je,posle dve mega pobjede,iako je protiv hajduka slatka jer je na poljudu i to kad su oni u euforicnom naletu bili,protiv dinama mi je draza,jer su mi mrski prije svega,ali i zato jer smo protiv mega vladara hnl-a pokazali drskost i karakter i preokrenuli utakmicu,to je pravi karakter i udar samopuzdanja,treba na krilima tog samopouzdanja ,a ne bahatosti,autoritativno uzet tu pobjedu i pokazat da su gazde u svom dvoristu,a i sire.
    "Želimo Dinamu uzeti sve" i jesmo

Offline Gnjusna Izdajica

• Forza Fiume
    « Odgovori #3 u: Studeni 07, 2015, 10:44:31 »
  • Za nas navijače završetak mini ciklusa od 4 'presudne' utakmice,a  za Keka još samo jedna u nizu.
    Iskreno se nadam da su sami igrači bliži Kekovoj, a ne našoj filozofiji.
    Da nam je bilo tko prije nudio devet bodova protiv Lokomotive, Dinama, Hajduka i Splita... ma tko ne bi rekao DAJ. Ni sedam bodova ne bi bilo za baciti. Sada, sve osim uvjerljive pobjede i 12 bodova u totalu biti će ravno neuspjehu.
    E,sada, mi navijači (i novinari) si možemo priuštiti ine kalkulacije dok igrači u nedelju moraju pokazati da li imaju ono nešto.
    Crtu ionako podvlačimo nakon 36. kola.
    since 01.05.1982. RIJEKA – TETEKS 2:2

Offline Duella©

• Forza Fiume
    « Odgovori #4 u: Studeni 07, 2015, 16:25:01 »
  • Evo ocekivano hajduk gubi 1:0. Raspali se ko sapunica, malo srece i sudackog poguranca dovoljno za euforiju tovara i naslove "To je ta godina". jeje 2. po redu.....
    Sutra da Pamic, pardon neznam tko je ni trener sad, uzme dinamu bod pa mozemo opet aktivirat parole "PUSTITE ME DA SANJAM"

sve osim pobjede sutra na rujevici je skoro pa debakl.

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
    « Odgovori #5 u: Studeni 07, 2015, 16:48:03 »
  • Ajmo ne ići u krajnost. Tri boda se očekuju i debakl bi bio jedino da naši igraju nezainteresirano, bahato i da zbog toga ispuste bodove.
    Što se mene tiče dok god se bore i trude ja im neću zamjerati, čak i da izgube.

Offline Ton(i)to

• Veteran
    • Vešo:"Ovo je 'istorija"
    « Odgovori #6 u: Studeni 07, 2015, 17:09:51 »
  • Hajduk nam nije konkurent. Bilo im je lijepo na prvom mjestu, ali već viđeno - tko visoko leti, nisko pada, a u njihovu slučaju i jako se lupi :D.

Mi moramo gledati sebe i držati Gospodarski Nogometni na razdaljini...

Samo jako i efikasno. Neće biti lako, svaka utakmica će biti zahtjevna, ali ova momčad ima pobjednički mentalitet.

Offline koma

• Veteran
    « Odgovori #7 u: Studeni 08, 2015, 14:53:30 »
  • Ovo danas moramo dobit. Kalkulacija kaže da ako večeras uzmemo 3 boda sigurno smo prvi do 27.11. bez obzira na slijedeće gostovanje u Osijeku.
    Isto tako se nadam da Dinamo neće od slijedećih 21 utakmice dobiti njih 19 kako je tata zapovijedio. Ustvari možda bi i prihvatio takav scenario kad bi dva puta izgubili od nas, a mi da imamo jedan poraz i jednu neriješenu.  :)

Offline Gnjusna Izdajica

• Forza Fiume
    « Odgovori #8 u: Studeni 08, 2015, 17:58:08 »

• Nije neka guzva :)
    since 01.05.1982. RIJEKA – TETEKS 2:2

Offline moreplovac

• Forza Fiume
    « Odgovori #9 u: Studeni 08, 2015, 20:00:31 »
  • jos malo pa ce suparnicke momcadi namjerno radit penale protiv nas da izbjegnu gol

rutinski,neznam kakva je igra ali ja sam zadovoljan s rezultatom,do sad mislim

u pm ,nisam ni enter pritisnuo,ovi vec zabili
    « Zadnja izmjena: Studeni 08, 2015, 20:13:34 od moreplovac »
    "Želimo Dinamu uzeti sve" i jesmo

Offline TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #10 u: Studeni 08, 2015, 21:05:56 »
  • Šteta penala. Šteta i straha u 2.p., kako na tribini, tako i na terenu. Svi su se bojali da će netko zajebat drugi gol i onda se ide na sigurno odnosno na nabijanja. A to ne vodi nikud. Pa zadnje 2 minute su bile opasnije nego ostalih 47 šta se igralo.

Pobjeda ipak tu, prvo mjesto također. Sve pet :) Osim prednosti, ona je +4 :D

Offline lavic

• Veteran
    « Odgovori #11 u: Studeni 08, 2015, 22:03:06 »
  • Prvo poluvrijeme ok, drugo mlako i bezvoljno.
    3 boda u kućici se broje.

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #12 u: Studeni 08, 2015, 22:32:19 »
  • Kad sam vidio Tomasova da ide pucat penal uhvatio sam se za glavu... Oni nakon Leškovićevog, Moisesovog i Bradarićevog promašaja daju da puca čovjek koji se dokazano usere i smrzne svaki put kad se nađe oči u oči s golmanom... Pa mislim, koji kurac? Bezumno! Apsolutno bezumno!

Umjesto golijade i gaženja na kraju smo dobili strepnju i nerviranje.

Nema veze, tri boda su u džepu, pobjeda je pobjeda, ali nervira me to.

Offline joy_division

• Forza Fiume
    « Odgovori #13 u: Studeni 08, 2015, 23:30:00 »
  • Obzirom da sam od sutra u inostranstvu par dana da na brzinu dam komentar večerašnje tekme.

Prvi komentar je da se na ovakvim utakmicama dobijaju prvenstva, visili smo cijelo drugo poluvrijeme jer smo se jednostavno zakočili, ne treba dobivati sve po 5-0 ili 3-0, treba i ovakvih pobjeda, kada ekipi ne ide ili kada uđu u blokadu. Split me, moram priznati (ne)ugodno iznenadio iako je tome sigurno kumovalo i naše rano vodstvo. Ipak, igrali su bez klasičnog napadača, nakrcali vezni red i podignuli agresivnost uz prešutno odobrenje glavnog suca. I na kraju cijelo drugo poluvrijeme nisu zapucali opasno po golu.

Drugi komentar je da je ovo s penalima već smiješno i tragikomično. Daj Kek, napravi nešto. Po meni, Bezjak ili Anas, može i Moises.

A za kraj, nekakav moj opći dojam je kao i do sada, ova momčad u ovom sastavu nije dovoljno kvalitetna da osvoji prvenstvo. Treba malo klase prema naprijed i mislim da treba ove godine raščistiti s nekim igračkim predrasudama. Prvenstveno tu mislim na Anasa i Moisesa, da se ne ponavljam, već sam pisao o tome. A dodao bih i Močinića na tu listu.

U svakom slučaju čestitke ekipi, najteže je dobivati ovakve utakmice kada moraš i kada ne smiješ kiksati. Da se razumijemo, bit će kikseva, ali s ove četiri utakmice su dokazali da se može, ponekad uz malo sreće, ali sreća prati hrabre. Sada samo tako dalje do jesenske stanke, ako sada dobijemo sve 4 do kraja napravit ćemo pritisak na GNK, a ne zaboravimo da oni još igraju s dicom doma, tu predviđam jako čupavu utakmicu.

Ivan Mance: "Šanse su 50-50, to znači da bih ja htio da dođe, a on zasad neće."

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #14 u: Studeni 08, 2015, 23:45:24 »
  • Drugi komentar je da je ovo s penalima već smiješno i tragikomično. Daj Kek, napravi nešto. Po meni, Bezjak ili Anas, može i Moises.
    Znam da sam već dosadan s ovim, ali stvarno, meni je Tomasov zadnji kojem bi dao da puca.

Definitivno Bezjak ili Anas. Ovo što je Tomasov danas napravio... Slabo, kukavno, očajno loše plasirano... Čemu? Već dobivena utakmica je dovedena u pitanje.

Jebote, kod 3-0 se kockaj, ne dok je rezultat još aktivan.  ::)

Ne usudim se ni pomislit šta bi se moglo dogodit ako u kupu protiv nekoga dođemo do jedanaesteraca.
    « Zadnja izmjena: Studeni 08, 2015, 23:47:12 od Fornax »