• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Odg: 32. kolo hnl, Rijeka vs Dinamo, Rujevica 19.04.2016. 20:00 h  (Prikazano: 15879 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline lavic

• Veteran
Odg: 32. kolo hnl, Rijeka vs Dinamo, Rujevica 19.04.2016. 20:00 h
« Odgovori #75 u: Travanj 20, 2016, 10:20:31 »
  • 0
  • 0
  • Uskoro cete cuti jednu novost u vezi stadiona.

Konačno odustajanje od Kantride?

Offline joy_division

• Forza Fiume
    « Odgovori #76 u: Travanj 20, 2016, 10:42:08 »
  • 0
  • 0
  • Nakon što sam istresao frustracije, da malo i proanaliziram.

Prvo, činjenica je da se ova Rijeka primakla Dinamu i to jako blizu. U četiri susreta ove godine najviše smo visili u prvom (0-0), u ostalima smo bili po meni ok. Naletili smo ono u Maksimiru 0-3, ali prvo poluvrijeme te utakmice je bilo jako dobro.

Drugo, nije u redu od Keka da sada svaljuje krivicu na igrače "koji su svojom individualnom kvalitetom trebali riješiti utakmicu". Koji su ti? Gavranović i Matei? Ako su njih dvojica, onda ih je trebalo ostaviti u igri, a ne vaditi van. Tomasov i Bezjak? Tomasov cijelu sezonu igra toplo-hladno, jučer ga nije bilo od 45-75. minute, da ne govorim o umjetnosti promašivanja zicera. Bezjak je jučer dušu ostavio na terenu i jedino što mu se može zamjeriti je ona promašena prilika u prvom poluvremenu.

Činjenica je da je Gavranović u krizi, ali čovjek je već pokazao da je igrač bljeska i poteza, ako on ne može odigrati 90 minuta protiv Dinama u utakmici koja nosi sve, onda ga nisi trebao niti dovoditi. Matei je jučer imao par lijepih prodora i 2-3 nesuđena faula od strane Marića, ali čovjek je također kobra, i kod prekida i i iz daljine. Ako se već trebalo nešto mijenjati, onda bih ja mijenjao Tomasova Vešovićem i stavio ga na desno krilo. Ali dobro...

Treće, ono što su mnogi primijetili, ekipa nema žara. Ne svi, ali većina. Zašto, ne znam, ne podržavam teoriju o "domaćim" igračima jer su po meni najviše želje pokazali Bezjak, Ristovski i Maleš, ali definitivno nije prvi put.

Četvrto, zadnjih 20 minuta utakmice Marić nam je pokazao što bi se dogodilo da smo poveli 1-0. Čovjek je profesionalno "zatvorio" utakmicu ne dajući da se igra razmaše i sjeckajući po sitno svaki naš pokušaj. Ali to nas ne opravdava, znali smo da nas to čeka.

I zadnje, pustimo priče o prvenstvu koje još nije gotovo. Bićemo drugi, sezona bez trofeja, čekaju nas kvalifikacije za EL. Zamolio bih stručni stožer da sada da šansu igračima koji cijelu sezonu sjede na klupi umjesto onih koji sigurno odlaze na ljeto pa da vidimo ima li tu materijala za Rijeku ili nema. Osobno bih više volio vidjeti Vešovića unutra jer dečko i zna i ima muda za razliku od velike većine ove ekipe.
    Ivan Mance: "Šanse su 50-50, to znači da bih ja htio da dođe, a on zasad neće."

Offline Orpat

• Pionir
    « Odgovori #77 u: Travanj 20, 2016, 10:58:31 »
  • 0
  • 0
  • Danas je novi dan, idemo dalje nisam baš ni očekivao nešto posebno jučer, jer imamo trenera koji čuva 1 bod umjesto da juri pobjedu.
    Nelogične zamjene vezni ulazi umjesto napadača???? a juri se rezultat, nije mi jasno. Zadnjih 10 minuta je trebalo ići na sve ili ništa ili dat gol
    ili primiti gol 2 nije bitno ovako smo izgubili 2 boda bez ispaljenog metka. Bilo je truda i borbe, ali je činjenica da je dinamo barem za klasu i uigraniji i tehnički potkovaniji, Mamić je postavio i dosta dobru taktiku, nije napadao jer brani bod koji mu je dovoljan. Valjda će druge godine biti bolje :).
     Što prije se pripremiti za slijedeću sezonu, jer srpanj je blizu kada poćinju kvalifikacije za EL i prvenstvo, i ako se misli skinuti dinama s trona pojačati budžet i dovest 2 vezna skuplja igrača koji će doista napraviti prevagu.

Offline lavic

• Veteran
    « Odgovori #78 u: Travanj 20, 2016, 11:51:36 »
  • 0
  • 0
  • Dok je Kek kućni majstor bit će ovako.
    Ne pomaže tu ni Messi ni Ronaldo. Filozofija i poimanje nogometne igre je kod Keka takvo kakvo je. I takvo će ostati dok Miško ne odluči da mu je dosta drugog mjesta i povremenih bljeskova.
    Sada ćemo u istom sastavu i sustavu odigrati do kraja prvenstva umjesto da se proba nešto spremiti za novu sezonu.
    Po uhodanom obrascu ide prodaja (samoodrživost) i gomilanje novih defenzivnih veznih (ulaganje u budućnost). Slijede luksuzne pripreme daleko od ljetnih vrućina, najave o #napadnaprvenstvo. 6 remija u uvodnih 8 kola će se pravdati kako je rano jer je prvenstvo maraton nakon kojeg se podvlači crta (kao da uvodno propušteni bodovi manje vrijede od onih u kasnoj fazi prvenstva)...
    I onda opet u krug. Možda je blasfemija ali osobno mišljenje je da Kek nije Mr. Right.

Offline Fornax

• Forza Fiume
    • Jebo vse ki nismo mi
    Odg: Odg: 32. kolo hnl, Rijeka vs Dinamo, Rujevica 19.04.2016. 20:00 h
    « Odgovori #79 u: Travanj 20, 2016, 13:29:23 »
  • 0
  • 0
  • Boli me iskreno ku** za ovo jučer. Golaboalno gledano, s Dinamom smo međusobno na nuli (po 5 bodova svakome), što je, uzevši u obzir njihovu objektivnu superiornost u kvaliteti, sasvim dobro. Dapače, 99% nas bi to potpisalo na početku sezone, i ja bih to odmah sad potpisao i za 2016/17.

Ova sezona je UPROPAŠTENA protiv Slavena i Intera. Spektakularno i kardinalno upropaštena.

I sad kad malo razmišljam unazad, ja bih na Kekovom mjestu nakon debakla u Koprivnici odmah na presici objavio ostavku.

Ono što me najviše ljuti je što u ekipi imamo nekoliko vanserijskih ofenzivaca, koji su u Kekovoj koncepciji nogometa potpuno neiskorišteni i izgubljeni.

Koji će ti krasni kurac Bekim Balaj, ako nemaš ofenzivnog veznjaka da ga gura u šanse?

Offline ispod stijena

• Senior
    « Odgovori #80 u: Travanj 20, 2016, 14:12:42 »
  • 1
  • 1
  • Kao prvo, glupo je pričat da igrači jučer nisu htjeli ili da nisu imali muda. Glupo. Svatko tko je bio na utakmici i pozorno pratio vidio je da hoće, ali ne mogu i ne znaju. I tu se slažem sa Tonitom. Baš se dobro vidi koliko su oni tehnički bolji, agresivniji, kako mjenjaju smjer i kako Antolić izbaci cijelu obranu samo jednim trzajem. Oni u sredini imaju 3 kreativca, mi 2 destruktivca.

Ja sam osobno jako zadovoljan obranom. Nisu nam mogli ništa osim onog šuta Ćorića. Risto je malo plivao u prvom poluvremenu, al generalno je igrao dobro prema natrag. Žuta je odigrao možda i najbolju partiju odkad je došao. Obrambeno vrhunski, Soudani nije mogao prdnut, prema naprijed ipak nula. Maleš, Brada isto tako. Ali..Kada treba nešto napraviti prema naprijed, tu nema jednog Antolića koji zna promjenit stranu, poslat dijagonalu tamo gdje treba, koji zna dodat loptu kad treba i gdje treba u onim ključnim momentima, a ujedno pokrivat igrača.

Matei me razočarao i vidi se da njemu kronično treba napredak. U ovim utakmicama kada treba reagirati iz prve, on previše prčka po lopti. Baš previše. Usrao je par dobrih prilika u prvom pol. S druge strane Vešo je opet pokazao srce i šteta da ga nitko nije pratio u onim probojima.

A zamjene? Da se razumijemo, i ja bi htio da se išlo va bank. Ali budimo realni, da smo išli svi u napad i dobili gol iz kontre, koga bi krivili? Po svim pravilima prvenstvo još nije gotovo. Naravno da realno je, ali trener si to na -4 i 4 kola prije kraja ne smije dopustiti. Šta da Dinamo odigra nulu s Belupom i izgubi od Splita, a mi popušili na Ruji zbog 'svi u napad šeme' (priča o sviscu i to, ali recimo)? Btw Močo sredina je jako pala i Močo je svakako bio potreban, problem je samo što nitko od njih 3 u vezi ne zna nešto iskreirat i okrenut igrača. To je taj problem. Nisu problem tri veznjaka nego to što ne znaju.

Jebeš ovu tekmu. Odigrali su koliko su mogli. Izgubili smo prvenstvo na Belupu. I to je suština ove sezone.

Slažem se.

Samo da napomenem. Maminjo stavlja Roga, Pjacu i Šovšića( on je bio dio mokrih snova forumaša). Da ne kažem da ova prva dvojica vrijede u paketu 20 mil. eura i još na klupi čući onaj Brekalo. Da Rijeka ima Brekala objesili bi na maškarama Antu Čaćića zašto nije u prvih 11.

Drugo.
    Što je napravio Matei, a da VEšović nije?
    Što je napravio Gavranović, a da Močinić nije?

U drugom poluvremenu je Rijeka počela evidentno padati i onda je bar Močinić sa nekom agresijom i Vešović sa željom došli u priliku da se nekim slučajem da gol.
    Boli mene ona stvar dal u kartonu igrača piše da je napadač/vezni/bek ako on može na toj poziciji pružiti isto.
    Protiv prve dvije zamjene nemam apsolutno ništa osim ovog zadnjeg. I da je Balaja trebalo gurnuti u 70 -oj/75-oj i vaditi Zhutu pa Vešovića gurnuti da pokriva tu poziciju i jebiga što Bog da...

Neznam koga se trebalo mjenjati za Mateia/Gavranovića, a na klupi Bertoša,Prskalo i Roshi ako sam dobro pohvato uz trojku koja je ušla.

Treće
    Prvo poluvrijeme.
    Ne Rijeka, nego utakmica općenito, a i Rijeka. To je bila razina euro nogometa od igre do svega oko terena. U tom pozicioniranju, u izlascima i zatvaranjima, potezima, sitnim odigravanjima, tehnički i taktički. To bi protiv bilo kojeg kluba HNLa bilo 3:0, a egal sa onim ekipama koje smo imali u dve sezone eurolige.

ČEtvrto
    Drugo poluvrijeme.
    Koje je usralo utakmicu, a da je Tomasov u onoj 70- i nekoj pogodio barem okvir gola onda bi bila to nabujala Rijeka...Ali jebiga bod je više nego pravedan,a mi smo sa Skočićem i Scoriom,a da ne govorim o onoj Rijeci sa Kramarićem imali ekipe koje su po imenima prije trebale uzeti naslov,a i konkurencija je bila slabija...

Offline moreplovac

• Forza Fiume
    « Odgovori #81 u: Travanj 20, 2016, 23:20:33 »
  • 1
  • 0
  • kek nas je doveo do nekog nivoa,organizacijski,raspored i to,ali to je sada to,ja vec neko vrijeme osjecam lupanje glavom u strop,igra sad mora jos evoluirati,dosta je bolesnog drzanja rasporeda,ako su toliko neinteligentni ili bez zara da krenu naprijed ako bas nikog nema iza onda nek im trener drekne,ili bilo ko.
    i dosta mi je tih skrivanja,sta to znaci igraci koje smo doveli da zabijaju golove nisu zabili,pa jel samo meni to smeta,ne kuzim,alo matjaz,a ko bi trebao to korigirati i na vrijeme primjetiti,ili je najbolje isforsirati te individue i tako dati jednu opravdavajucu izjavu.
    uvijek se sjetim branka ivankovica kad je bio trener naseg kluba,ja bih htio da rijeka igra ko milan samo nemam igrace za to.alo promjeni onda taktiku u neku pristupacniju nasim igracima.
    zasto nasi igraci nisu nabrijani,ono krv u ocima da se protivnik dva puta zapita hoce li na tu loptu ili ne(ima njih par ali su oni takvi po prirodi),a ne nasi kod 0-0 a u pitanju je prvenstvo lagano po loptu u aut,pa daj malo iza da lesko u 88 minuti osjeti loptu,umjesto da od zelje da zabijemo izbije loptu iz ruke mulcu koji dodaje loptu,izvede aut i bjesomucno trci za onim koji ima loptu ako je izgubimo,oni laganica,i na kraju izjava dali smo sve od sebe.
    to nije krepat ma ne molat.
    simeone nema kvalitetniji sastav od barce i reala,ali su njegovi igraci hezbolah kad igraju,e sad ako mu je simeone-ov stil kakav zeli,onda negdje grijesi.
    "Želimo Dinamu uzeti sve" i jesmo

Offline Upsops

• Pionir
    « Odgovori #82 u: Travanj 21, 2016, 07:47:40 »
  • 0
  • 0

• Offline black label

• Forza Fiume
    « Odgovori #83 u: Travanj 21, 2016, 08:29:28 »
  • 0
  • 0
  • Bzvz. Izgradit će tribinu za stadion koji jednom neće služit ničemu samo kako bi mogli ispast od Abeerdena u prvom kolu?

Pa nije Miško tako glup. Bolje je odigrat te dvije utakmice u Puli.

Vranić opet ima neke mokre snove.
    ''Investicija koja me čini sretnim i zadovoljnim. Vratio sam dug svom gradu. Rezultati mogu biti bolji ili slabiji, ali kamp i stadion su moja najveća pobjeda. Svih nas na Kantridi''

Offline Gnjusna Izdajica

• Forza Fiume
    « Odgovori #84 u: Travanj 21, 2016, 09:22:37 »
  • 0
  • 0
  • 28. veljače. Prijelomna vijest...
    since 01.05.1982. RIJEKA – TETEKS 2:2

Offline black label

• Forza Fiume
    « Odgovori #85 u: Travanj 21, 2016, 10:25:10 »
  • 0
  • 0
  • Nego...jedna anegdota.

I tako sam ja imao tu kartu viška jel..Nije mi se dalo stavljat na fejs jer mi onda mob zvoni sto puta prije utakmice, a na kraju je kupi tek onaj stoti koji nazove. Rekoh ići ću tamo Istok di se prodaju karte pa je možda uzmu. I tako ja kažem onoj curi da imam kartu viška, a ona meni da je na zapadnoj blagajni netko pitao za kartu.

Naravno ona nema telefon niti mobitel od te kolegice niti je sposobna da se snađe pa da provjeri da li je ta karta još potrebna, pa ajde idem napravit cijeli krug na zapadnu. Za 70 kn se isplati.

Ja na zapad i stvarno čovjek od nekih 40 čeka tamo. Dobar dan dobar dan tako i tako. I sad slijedi razgovor.

- Imamo kartu viška, dati ćemo vam za 70 kn.

- A di je ta tribina?

- Na drugoj strani. Od centra malo lijevo.

- Tamo di je Armada? A neću onda, da ne bi bilo nekih problema.

Tad sam skužio.

- Nije tamo Armada, oni su skroz desno - ubacila se prodavačica.

- Dobro, može - kaže on.

I sad šetnja prema istoku. Kaže tip da je iz ZG-a i da je oduvijek dinamovac, ali zadnjih 5 godina navija za Rijeku. Rekoh ma daaa. Da si rekao 3 još ajde nekako, al 5...I kao volio bi on da dinamo izgubi. Koliko ono stadion ima mjesta? 20 000? Odvalio sam.

Uglavnom tokom zagrijavanja je mahao Cvitanoviću i Ibrahimoviću, pozdravljao se, vikao im da će spušit danas, oni su mu se smješkali. Uglavnom bio je dobar. 3 min prije kraja se pobrao uz komentar 'Slabo je to'. I imao pravo.

''Investicija koja me čini sretnim i zadovoljnim. Vratio sam dug svom gradu. Rezultati mogu biti bolji ili slabiji, ali kamp i stadion su moja najveća pobjeda. Svih nas na Kantridi''

Offline Trevor Reznik

• Morčić
    • **
    « Odgovori #86 u: Travanj 21, 2016, 16:06:27 »
  • 1
  • 0
  • Nisam htio 2 dana ništa komentirati, ne zato šta sam bio "vruće glave" ili pretjerano tužan (sve mi je bilo jasno već u 48. minuti utakmice), više su tu bili neki "pro et contra" dvoboji u mislima - što bi bilo da je bilo. Ali kristalno čisto sam iznjedrio dvije-tri rečenice iz cijelog tog nereda:

1. Ne želim da Rijeka igra utakmicu s Dinamom i ne dobije niti jedan žuti karton(!). Želim da Rijeka bude ono što je oduvijek bila - težak teren za svakoga. Neka nas kritikaju zbog grube, tvrde i agresivne igre. To smo mi, oduvijek smo bili. Kustudić style. (iako je ovdje bilo svakom s manje od 1,5 promila jasno da kvazi nepokazivanjem kartona, Marić čeka neki naš žešći start za izravni crveni...)

2. Da, netko je napisao da je Kek malo "u plafonu". Pitanje je da li zbog svojih ideja ili limita igračkog potencijala na terenu. Nogometne inteligencije. Tehnike. Na kraju krajeva Bezjak se samo malo manje trebao nagnuti da lopta ode gdje je i trebala. Sa tih 1:0, sve bi tjednima bila bajka. Jbga, nije Kek pucao, Bezjak je. Milimetri sudbine. Ne branim Keka, mora spustiti još malo gard, ali vidljivo je da u tehničkom smislu nemamo igrače za parirat Dinamu (u tih 4 utakmice HNL-a s nama za koje se oni realno jedino i moraju spremati i nabrijavati, a nama je to tek lov na startni egal (hint: Lokosi)). Zato se opet vraćam na točku 1.

Offline moreplovac

• Forza Fiume
    « Odgovori #87 u: Travanj 24, 2016, 10:34:29 »
  • 0
  • 0
  • http://www.nogometplus.net/nogometplusnet/tekst/TabId/98/ArtMID/508/ArticleID/12372/Sudacka-nadoknada-Rijeka-Dinamo-00-Maric-stitio-Dinamo.aspx

o tome ti ja govorim,uz sve silne nase krize,nebi dinamo ovoliko ovoliko odskakao od svih,cim je problem uskacu ovi pederi u crnom,i to tako perfidno rade da je to cudo.
    a jos bolje to rade u neizravnim susretima,i onda je Rijeka izgubila prvenstvo na malim utakmicama.dinamu protiv zagreba sude penal,rijeci se za isti takav penal odmahuje rukom.
    « Zadnja izmjena: Travanj 24, 2016, 10:55:12 od moreplovac »
    "Želimo Dinamu uzeti sve" i jesmo

Offline Fornax

• Forza Fiume
    • Jebo vse ki nismo mi
    « Odgovori #88 u: Travanj 26, 2016, 07:09:47 »
  • 0
  • 0
  • http://www.nogometplus.net/nogometplusnet/tekst/TabId/98/ArtMID/508/ArticleID/12372/Sudacka-nadoknada-Rijeka-Dinamo-00-Maric-stitio-Dinamo.aspx

o tome ti ja govorim,uz sve silne nase krize,nebi dinamo ovoliko ovoliko odskakao od svih,cim je problem uskacu ovi pederi u crnom,i to tako perfidno rade da je to cudo.
    a jos bolje to rade u neizravnim susretima,i onda je Rijeka izgubila prvenstvo na malim utakmicama.dinamu protiv zagreba sude penal,rijeci se za isti takav penal odmahuje rukom.
    Citat:
    Nedugo zatim, jedan sporan trenutak za sve osim za režisera Arene Sport: naime, u 11. minuti Gavranović pada u šesnaestercu Dinama i, po nekim nogometnim uzusima dojma smo da je sve čisto i da prekršaja za kazneni udarac nema, ali bismo se isto u to voljeli uvjeriti u usporenoj snimci, ili snimci iz drugog kuta kamere. Režiser prijenosa očito je mislio drukčije.
    Diletanti s AreneSport su pustili usporenu snimku, ali krive situacije, i još je komentator rekao "ne, ovo nije ta situacija", ali u režiji očito sjedi prdonja kojemu se nije dalo ponovno zajebavat sa snimkom.

Inače dobra analiza suđenja, sve navedeno sam primijetio i tijekom tekme komentirao, ali me zbog naše loše igre nije previše pogodilo. Da smo igrali barem 75 minuta agresivno, kao da stvarno želimo tu pobjedu, kao što smo prije godinu dana željeli finale kupa, još bi danima svi pričali o Bruni Mariću, ali ovako...