• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: 5. kolo HNL HNK Rijeka - HNK Lokomotiva Stadion Subota 13.8 Rujevica 21 sat  (Prikazano: 12035 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ton(i)to

• Veteran
  • Vešo:"Ovo je 'istorija"
Jako, jako loše 2. poluvrijeme. Mislim da smo dobro igrali DO GOLA (ponovo!), a onda - ništa. Imali smo uz gol 2 dobre šanse (Bezjak, golman brani i ona Gavranovićeva šansa), kasnije ništa.
Na kraju imali i sreće. Zanima me je li Prskalo okrznuo loptu kod one njihove prečke  ???.

Dajem im kredit jer smo uzeli 3 boda. U Zaprešiću smo igrali puno bolje, ali izgubili 2.

Niš', dobro se spremiti za sljedeći vikend.

Offline morska krava

• Veteran
Svi skupa supiti lovu (igrači i ostali) i fino Prskala počastiti. Nečim što će pamtiti, jer sve ostalo je za zaborav.

Online Fornax

• Forza Fiume
Zanima me je li Prskalo okrznuo loptu kod one njihove prečke  ???.
Da ju nije dirao, bio bi gol.

EDIT: Upravo mi je palo na pamet da je Mitar zabio glavom iz (sjeverozapadnog) kornera i u premijernoj utakmici na Ruji, baš protiv Lokomotive.
« Zadnja izmjena: Kolovoz 13, 2016, 23:57:45 od Fornax »

Offline river

• Forza Fiume
Pobjeda da, ali po svemu ostalom korak unazad. Shvaćam da je bilo dolazaka/odlazaka, da nije lako tako treneru, ali u prvih 11 su večeras bili sve igrači iz prošle sezone osim Eleza. A on je stoper i ne utječe na protočnost igre. Ja ne razumijem da se tako mučimo i, što je još gore, mi doma protiv jedne Lokomotive u 63. minuti zatvaramo utakmicu. To je najbolja Rijeka dosad? Ona koja bi trebala napadati prvenstvo? Od 20. do 90. minute nismo imali pošten šut. Ponekad mi se čini da Kek ima nevjerojatnu sposobnost da učini da igrači izgledaju i igraju lošije nego što oni stvarno mogu. Sve mi to izgleda tako sputano, zakočeno...

Ostajem pri lanjskom zaključku da je Kek pravi trener za "underdog" ekipe. Brani se čvrsto i ugrizi iz kontre. Mi smo tu fazu već trebali prerasti, barem u HNL-u.

Offline Marin_ri

• Forza Fiume
loše je ovo bilo danas...prvih 20 minuta još kako tako..kasnije nikako...
sve nešto nepovezano, na silu... čudna neka igra.

opet vađenje Mateia u 60. i postavljanje vešota na lijevo krilo...to nikako ne shvaćam....al ajde, valjda kekec zna šta radi...

fali ovoj ekipi jedan pravi vezni igrač koji će moć povezat to s napadom.

sve u svemu utakmica za zaborav, bitno da su 3 boda u kućici...

ekipica s foruma je imala svojih 10 sekundi slave na velikom semaforu u poluvremenu....  :) :)
NAČIN ŽIVOTA JE DA RIJEKU VOLIM JA!!

Online Fornax

• Forza Fiume
Ostajem pri lanjskom zaključku da je Kek pravi trener za "underdog" ekipe. Brani se čvrsto i ugrizi iz kontre. Mi smo tu fazu već trebali prerasti, barem u HNL-u.
Ja sam mislio da je ona rapsodija protiv Intera (4-0, ožujak) predstavljala prekretnicu po tom pitanju... Kad ono, odmah nakon nje sve ode u krasni klinac.

Offline Futpeg

• Morčić
  • **
Vi ko da ste pali s Marsa. Valjda previše gledate Barcelonu i Bayern. Umiranje u nogometnoj ljepoti i ofenziva 90 minuta ne stanu u istu rečenicu s našom Rijekom. Pobijedili smo, 3 boda su tu i to je jedino bitno.

A sad nastavite palamudit o igri. Laku noć.

Offline morska krava

• Veteran
Nakon noći...

Lokomotiva nije bezvezna ekipa, a TI nije bezvezan trener. Postavio je igru na jedini mogući način na Ruji. Plitka i gusta dva reda s najisturenijim igračem na 40 metara. Bunkerčina samo takva. Čak i nakon gola, što govori koliko su svjesni da bi se otvaranjem utakmice loše proveli.
Teško je igrati na ovakve postavke, to smo i lani dokazali, bez nekog "kreativca" tipa, Krama, Anas i sl. koji su u stanju individualnom kvalitetom otvorit i riješit ovakve utakmice. Tu, Fornax, ni Tomica ne bi pomogao jer je on igrač prostora, hitar je, kontra i polukontra i to je Tomasov. Zato se protiv ovakvih postavki moraju iskorištavati stopostotne šanse, poput one Gavranovićeve, kad je pucao glavom u blok pa dobio još bolju loptu. Da je to ušlo sad bi pričali kako smo pregazili "europsku" Lokomotivu. Ako je netko kriv za lošu utakmicu koju smo gledali, onda je to TI, odnosno njegov odabir taktike. Ali, treba znati da će svaka domaća utakmica (osim d) biti ovakva, a i dobar dio gostujućih. Nadam se, a gotovo sam i uvjeren, da su Andrijašević i Gorgon (a i Črnic) igrači koji će te situacije malo "pročepiti".

I dalje stojim kod ideje da trebaju lijepo počastiti Prskala, a njegove obrane, istrčavanje na Fiolića u prvom i refleksne intervencije na kraju utakmice, pokazuju da imamo pouzdanog golmana. Čak možda i boljeg od prošle godine.

@ispod stijena, ne kužim ovo sa mamama. Nitko nije vrijeđao, znalo je biti i težih riječi. Svi su samo konstatirali, čak i ti, da je bila loša utakmica. Pretpostavljam da je to do vruće glave i pokoje pive više. Valjda će jutro biti bolje...

Offline koma

• Veteran
Klasična Kekova tvrda rekao bi prava prvenstvena utakmica, gdje smo samo odličnom obranom Prskala, ali ono  baš odličnom sačuvali 3 boda. I prskalo je osim te lopte, kod svakog kornera izlazio i kupio loptu, nikad boksao i zato hvala Laziu što smo se riješili Vargića. Da ga nismo prodali, Kek Andreju ne bi sigurno dao šansu. Isto tako ću pohvalit i Čanađiju jer je usprkos što je igrao za njega na potpuno krivoj poziciji u onih par minuta pokazao želje, volje, ali i nešto znanja. Možda bi od njega i bilo nešto međutim Kek će ga vjerojatno uništit.

Jučer je daleko naša najslabija karika bio opet naš nedodirljivi slovenac. Do 60. minute je još to nekako i klapalo, a onda čovjek umjesto našeg najlošijeg jučer igrača Vešovića, vadi čisto solidnog Mateia uvodi prvo Mišića, pa potom Martića i sve odlazi kurac. Vešo onako loš izgleda još gore na lijevom krilu (čovjek je desni bek), a još jedan desni bek Martić se gubi na krilu, a i očigledno nema baš snage za više od 15 minuta. Do kraja nismo stvorili ni polupriliku osim one gavranović - bezjak pred kraj. Opet u ekipi jedno vrijeme imamo 4 beka i dva stopera, i dva zadnja vezna i igramo na momente ko muha bez glave. Rezultat je šansa lokomotive i slavljenje Prskala. Po kojem je kriteriju Martić bolji od ćanađije ili Ayayija koji je jučer trebao ući na to lijevo krilo na njemu prirodnu poziciju? Zašto dečko ne može dobiti ni 25 minuta protiv lokomotive, a Martić je valjda turbo zvijezda jer je nekad davno igro u Veroni? S čime je on to očarao Keka? Pa čovjek je došao u ekipu pred 2 tjedna, a već je ušao na dvije utakmice, a ovi što su prošli cijele pripreme ne mogu ući ni u 92. minuti u Zaprešiću. Izgleda da je solomun napravio odličan posao kad se maknuo od keka, ovdje bi šansu dobio nikad.

Sve u svemu dosta je to bilo loše i taman kad sam na kraju pomislio evo, bar su ukinuli taj nikom više simpatičan vatromet - krenulo bum-bum  ::) ::) ::)

Online TIR

• Administrator
  • Forza Fiume
Inače na Poljudu nema Maleša, koji je do ovog kola bio najbolji defanzivac ove sezone, bez premca. Žuti karton za igranje rukom nakon što je Mitar ili Elez (čini mi se Mitar iako su dosta slični čak i po stilu pogreški) odlučio dodati loptu preslabo i ne u noge igraču. Tako da na Poljudu, osim ako je Franko odjednom 100% spreman i to za istrčati na Poljud u debiju, igramo sa Bradarićem i Mišićem u sredini.

Offline Gnjusna Izdajica

• Forza Fiume
Generalno jedna od najlošijih i najnegledivijih utakmica u zadnje vrijeme, ali da bar svaka bude takva i da završi istim ishodom.
Nitko od igraća se nije istaknuo niti u jednom smjeru. Svi su imali momente nevjerovatne lucidnosti da bi sve uprskali pacerskim potezima.

Ipak greška. Prskalo! Na kraju ispada da je on čovjek utakmice jer je pred kraj ponovno skinuo mrtvaca. I ono istrčavanje izvan 16m.
since 01.05.1982. RIJEKA – TETEKS 2:2

Offline Gnjusna Izdajica

• Forza Fiume
ekipica s foruma je imala svojih 10 sekundi slave na velikom semaforu u poluvremenu....  :) :)
Da stvarno. Koji papci. Rijeka igra loše, a oni se zabavljaju na tribinama.
since 01.05.1982. RIJEKA – TETEKS 2:2

Offline Marin_ri

• Forza Fiume
Da stvarno. Koji papci. Rijeka igra loše, a oni se zabavljaju na tribinama.

užaš...  ;D ;D ;D
NAČIN ŽIVOTA JE DA RIJEKU VOLIM JA!!

Offline River92

• Morčić
  • **
Stvarno smo loše stajali na terenu jučer, ali bodove smo uzeli. U Zaprešiću se puno više kretalo u trokutu pa je lopta išla puno brže. Kek na onakvoj igri umjesto da diže ritam koji je gadno pao, tek u 60. radi prvu zamjenu (i to kakvu). Matei bi eksplodirao kada bi imao nekog iole korisnog igrača iza sebe na beku, to je igrač koji mora primat loptu licem okrenut protivničkom golu i kada krene unutra, paklen je. To ne možeš kada stalno moraš kombinirat sa Žutom, koji s nogometom nema veze. U obrani on nešto odigra, ali to je na trud i zalaganje, daj mu loptu i zajebo si ga. Kada bi umjesto njega bio neko ko bi mogao stvarat višak i bio opasniji prema naprijed, vjerujem da bi Matei igrao strašne partije. Jedva čekam vidit Gorgona i Andrijaševića. Mišić mi je nekako prespor za jači ritam, a Vešo je jači kada krene s klupe, puno trke i agresije ali tehnički poprilično loš igrač. Martić nije puno igrao a ovo što je igrao jedino što je napravio je ''penal'' u Zaprešiću. E sad, mnogi se možda neće složit samnom ali ja moram reći, ne sviđa mi se Gavranović, ne zato što on ne zna igrat, nego zato jer pored Bezjaka izgleda kao da mu se ne igra. Bezi leti, bori se a ovaj laganini. Stalno je na travi, ok idu u njega malo čvršće ali jbg, to je nogomet. Lako je igrat kad te svi poluaktivno napadaju. Nonšalantno mi djeluje na terenu a to ne volim vidit u dresu Rijeke. Trenutno nemamo boljega pa neću puno s**t. U Splitu bi moglo bit jebeno bez Maleša, a trebali bi uzet tri boda zbog puno razloga. Bit će teško.

Online TIR

• Administrator
  • Forza Fiume
Matei mi se u glavi čini izgubljen do daske. Vidi se svakih par minuta sa nekim potezom da je sa loptom na ti, ali ono samopouzdanja što ima Bradarić izgleda mi ogromna količina u usporedbi sa Mateijem. Sjetim se onog strašnog prolaza kad je nanizao dvojicu na početku uz lijevu aut liniju, i onda prvi korner dobijemo i on nekako traljavo opali loptu, ne dođe ni do prve stative. I onda drugi korner milimetarski ubačaj Mitroviću na glavu, opasna lopta bi bila i da je istrčao golman. I stalno tako. Slična priča je bila sa Sharbinijem, malo malo nekog provoza, ali generalno to bude bez statističkog učinka. A opći problem je što Kek takve igrače koji nisu 100% psihološki spremni tretira kao i Vešovića koji zna zašto izlazi ili ulazi, i isto je radio sa Anasom, nakon 60 minuta leti van taman kada treba staviti u brzinu više protiv spore umorne obrane protivnika. I onda kad imamo kontru kad se ovi otvore nemamo Mateija koji bar ima kontrolu lopte kad si daje for, iako ga izgura svaki povjetarac, imamo lijevo Vešovića (inače desnog beka) koji tehnički nije baš dobar.

I naravno stoji ovo da nema s kim igrati. Žuta je teški očaj, ono u Istambulu mislim da neće više nikada ponoviti (nažalost), badave njemu što u novije vrijeme i pokušava otići naprijed, badave mu to kad ne zna osnove, dupli pas ne zna napraviti tj ne zna biti mantinela, nije dovoljno brz da sam nekog prođe, jednostavno je beskorisan prema naprijed, a loš je i u obrani. Nije mi jasno što čekaju, zar postoji rok nakon kojeg će podvući crtu i reći da nije dobar? Ili ga guraju dok ne dođe bilo kakva ponuda? To je igrač sa dvije (2) asistencije u 86 utakmica naše i švedske 1. lige.

Slično vrijedi za Gavranovića, koji trči puno više nego kad je stigao, bori se jače, griješi isto, dosta je spor i ponekad djeluje jako nezainteresirano, ali dojma sam da nema ni s kim igrati. Rumunj lijevo se izgubi jer više gleda desnog beka protivnika nego slobodan prostor (trebaju svi igrati obranu, ali neki više, neki manje...), desno Vešović prosjek prosjeka osim kada je derbi, ispred njega Bezjak s kojim se razumije ok, a iza još izgubljeniji Bradarić.

Dugoročno me veseli što će kad-tad zaigrati istovremeno i Andrijašević koji je puno ofanzivniji igrač, a nimalo loš u defanzivi, te prema naprijed na papiru jako opasni četverac Matei-Gavranović-Gorgon-Bezjak, a računam i na Crniča tu negdje oko njih. Samo badave i svi oni ako će i tada strategija biti dodaj prvom do sebe ili unazad na sigurno.

Ali bodovi su tu, za razliku od prošlog kola kad smo bili puno bolji i promašili puno više pa osvojili jedan bod. Tu se slažem sa onim da je bar svaka utakmica takva.

Ispričavam se svima na neprofesionalizmu, previše hmelja...

Isto vrijedi i od mene za ono sinoć.