• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: 5. kolo HNL HNK Rijeka - HNK Lokomotiva Stadion Subota 13.8 Rujevica 21 sat  (Prikazano: 12034 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Online Fornax

• Forza Fiume
Evo, ja mislim da karte nisu skupe jer se u biti nitko ni ne buni protiv cijena karata.
Ne znam u kakvim se krugovima krećeš, ali znam masu ljudi koji su "casual" fanovi Rijeke, koji povremeno odu na tekmu (ne prate sve pomno i fanatično kao mi ovdje) i koji su pali na guzicu kad su čuli koliko je karta.

Bez ikakvog statističkog uporišta odgovorno tvrdim da je atmosfera i navijanje 3327 ljudi protiv Istre ove godine bilo 10x bolje od velike većine utakmica prošle godine (osim recimo Inter drugi put) i bolje ili bar jednako kao na prošlogodišnjim derbijima. I šta sad?
Omašio si ceo fudbal ko Krle protiv Betisa.  ;D

Oni su zbrojili troškove organizacije utakmice, pretpostavljam da su dodali vrijednost održavanja objekata  (travnjak ) i možda još koju stavku i podijelili sa brojem stolica.
I mislio sam da je tako nešto. Glupa metodologija, jer je pokrivanje troška organizacije utrškom od karata nažalost čista iluzija.

Uostalom, konačni račun će na kraju sezone jasno pokazat je li novo poskupljenje karata smanjilo gubitke, ili ih povećalo.

Jel govorimo o Rijeci? Kada je u zadnjih 25 godina u ovom gradu uspjelo se skupiti nekoliko tisuća ljudi da bi demonstriralo protiv bilo čega?
Bogami, na skupu podrške kurikularnoj reformi smo nakrcali čitav trg ispred Conta, i još je bilo masa ljudi okolo, možda ukupno i 5.000 ljudi. Ja nisam mogao vjerovat vlastitim očima.
« Zadnja izmjena: Kolovoz 15, 2016, 16:30:51 od Fornax »

Online Gnjusna Izdajica

• Forza Fiume
Ovi kojima je dovoljna Ruja - uzmite si doživotnu pretplatu na nju.
A tko su ti? Nije baš da sam pročitao da itko ne želi da se vrati na Kantridu. Da, imaš par zagovornika teorije zavjere u kojoj je uvijek ovo bio plan i par zagovornika 'realnosti' da nam novi stadion ne treba. Da je baš netko rekao da se ne bi vratio... to pročitao nisam.
Što se tiće preplate - ja recimo nikada nisam kupovao preplatu za Kantridu i Rujevicu nego isključivo za Rijeku.
since 01.05.1982. RIJEKA – TETEKS 2:2

Online Gnjusna Izdajica

• Forza Fiume
Ne znam u kakvim se krugovima krećeš, ali znam masu ljudi koji su "casual" fanovi Rijeke, koji povremeno odu na tekmu (ne prate sve pomno i fanatično kao mi ovdje) i koji su pali na guzicu kad su čuli koliko je karta.
Pa dosta često prođem kružnim tokom na Škurinjama i Marinićima. U ostale krugove baš ne zalazim...
since 01.05.1982. RIJEKA – TETEKS 2:2

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
Ne znam za ostale, ali većina se želi vratiti na Kantridu (myself included). Morska Kravo, kad sam rekao da gradnja Kantride od 14-18.000 mjesta i nema baš smisla nikako nisam mislio da se ona ne gradi. Dapače. Ali da ne duljimo glupostima jer smo zašli u debeli off topic. Mislim da svi želimo Kantridu, svi želimo bar malo više ljudi na stadionu i svi želimo da onima kojima je teško izdvojiti x kuna jer nemaju ipak nađu neko mjesto na stadionu. Ja više o ovome neću jer će se pretvoriti u neku glupu, nepotrebnu svađu, k tome na topicu koji tome nije namjenjen.

Online Fornax

• Forza Fiume
Da, imaš par zagovornika teorije zavjere u kojoj je uvijek ovo bio plan
Što je u rangu s "chem trailsima" i reptilima...  ::)

i par zagovornika 'realnosti' da nam novi stadion ne treba. Da je baš netko rekao da se ne bi vratio... to pročitao nisam.
Ni ja. Ja sam pak od početka zagovornik skromne renovacije Kantride, jer megalomanski projekti često ispadnu mnogo skuplji od početnih procjena i postoje milijuni stvari na kojima mogu zapet. Kao na primjer izmjene GUP-a, koncesija nad pomorskim dobrom, činjenica da je Volpiju firma upala u financijske probleme itd...

Meni je Ruja okej, ali svaki put kad prođem pored stadiona na Kantridi, krenu flashbackovi (Osijek, Partizan, Stuttgart, finala kupa, EL), pa me zaboli želudac od muke.

Offline Futpeg

• Morčić
  • **
I ajmo po 100 put o tome kako su karte skupe.
Evo, ja mislim da karte nisu skupe jer se u biti nitko ni ne buni protiv cijena karata. Ne sjećam se da sam vidio nekakvo organizirano okupljanje navijača i protest, nikakav bojkot ili prosvjedno pismo. Čak i kada su na Rujevici bila otvorena pitanja nit jedna osoba se nija javila da su karte skupe. Moj zaključak je onda da ti navijači kojima je cijena previsoka niti nemaju volju da dođu na utakmicu. A slušao sam ja uživo i izjave tipa 'Rujevica mi je predaleko...'.
Pustimo na stranu socijalnu osjetljivost, financijske pokazatelje i sve ostale floskule koje se tu stalno vrte. Da li je itko ikad stvarno protestirao protiv cijena karata? Koliko ja znam - nije.
Upise na ovom forumu, FB-u i drugdje ne računam. Najlakše je online srati. Sada smo dobili tekmu (uz očajnu igru) pa se traže dodatni izvori frustracija.
Ma dajte molim vas. Ako su vam karte toliko skupe organizirajte nešto - biti ću prvi koji će to podržati. Ovako stalno se vrtiti i seruckati stvarno nema smisla.

Bez ikakvog statističkog uporišta odgovorno tvrdim da je atmosfera i navijanje 3327 ljudi protiv Istre ove godine bilo 10x bolje od velike većine utakmica prošle godine (osim recimo Inter drugi put) i bolje ili bar jednako kao na prošlogodišnjim derbijima. I šta sad?

1. I ja mislim da vanzemaljci ne postoje jer ih nikad nisam vidio.

2. To je netočno jer znam čovjeka imenom i prezimenom koji je postavio pitanje o cijenama ulaznica. Imaš ga na onom videu na youtubeu ali su kraj njegove slike pustili muziku da se ne čuje, dok su onog glumca sa B tribine jasno i glasno pustili kad je Miškoviću izjavio ljubav.

3. Kako bez ikakvog statističkog uporišta ako barataš egzaktnom brojkom od 3327 ljudi ? Šta ti opravdavaš smiješnu posjetu i broj ljudi nekakvim decibelima i navijanjem ? Ok ako ti je tako lakše.

I možete vi svi skupa pričat što hoćete, ja ne vjerujem u novu Kantridu dok ne vidim na svoje oči bagere i krampove dole. Dve godine je navodno Miško imao pare na računu za novu Kantridu i nije krenuo u izgradnju zbog tog nekakvog riječkog sela i popratnih sadržaja za koje su se čekali papiri i još se čekaju. Da mu je bilo do novog stadiona krenuo bi rušit i gradit dok je imao pare a onda naknadno čekat papire za popratne sadržaje a ne ovako sad para na računu više nema jer ih je SS povukao nazad, a možda ih neće ni bit ni u budućnosti.
« Zadnja izmjena: Kolovoz 15, 2016, 17:27:30 od Futpeg »

Offline ispod stijena

• Veteran
Cijene karata su HR prilike skupe, većini ljudi.

Ono što po meni dodatno smanjuje posjetu je ta cijena ulaznice na dan utakmice. Puno ljudi koji nisu pretplatnici u zadnji tren po mentalitetu odlučuju hoće ili neće na utakmicu. Student zbog ispita, neki drugi zbog obiteljskih obveza, treći zbog vremena itd.

Drugo, cijene ulaznice za članove i pretplatnike bi trebale biti još niže da još više privuku članova odnosno pretplatnika.

Treće, nisam ulazio previše u dubinu, ali u onoj knjižici tzv. bilanci vidi se da taj gubitak ljudi sa Kantride nije uzročno posljedično djelovao na prihode od ulaznica.

I kao što je netko napisao, veseli da je nekako u ovom prvenstvu pozitivnija atmosfera na tribinama slična onoj što je nekad bila na Kantridi jer ono što je bilo prošle sezone je bio kriminal.

« Zadnja izmjena: Kolovoz 15, 2016, 18:32:35 od ispod stijena »

Offline river

• Forza Fiume
Jedini prigovor koji imam na cijene ulaznica, iako me se ne dira jer sam pretplatnik, su cijene na dan utakmice. 100 kuna za tribinu istok koja je nenatkrivena i bez ikakvog luksuza je pretjerano. Ma i redovna cijena od 85 kuna je previše. Spusti to na 40-50 i neka raja gleda nogomet.

Kažu neki da je bolja atmosfera kad nema derbi navijača. To nema veze, tko će navijati će navijati, a novi naraštaji su uvijek dobrodošli.

Što se Kantride tiče, meni se sviđao i onaj prvi projekt Miškovićeve ere, sviđa mi se i ovaj sadašnji. Volio bih da što prije krene prvi bager i okončaju se sve špekulacije.

Offline morska krava

• Veteran
@ gnjusni, neki dan sam na ovom forumu pročitao "što se mene tiče ne mora se graditi novi stadion". Mislio sam reagirati, ali sam pustio. Ne znam tko, nebitno. Ali sam komentirao ono što čujem okolo.
@ Vado, isto. Nisam mislio na tebe. Znam da ovdje svi mislimo slično po tom pitanju.
A poruka je na pravom mjestu(osim off topica) jer ih dobar dio čita ovaj forum ali ne sudjeluju u njemu.

Offline c00lme

• Morčić
  • **
Jedini prigovor koji imam na cijene ulaznica, iako me se ne dira jer sam pretplatnik, su cijene na dan utakmice. 100 kuna za tribinu istok koja je nenatkrivena i bez ikakvog luksuza je pretjerano. Ma i redovna cijena od 85 kuna je previše. Spusti to na 40-50 i neka raja gleda nogomet.

Kažu neki da je bolja atmosfera kad nema derbi navijača. To nema veze, tko će navijati će navijati, a novi naraštaji su uvijek dobrodošli.

Što se Kantride tiče, meni se sviđao i onaj prvi projekt Miškovićeve ere, sviđa mi se i ovaj sadašnji. Volio bih da što prije krene prvi bager i okončaju se sve špekulacije.
Eto cijena ulaznice od 40 kuna (50 kuna derbi)  za i tribinu bi bila normalna cijena... I ne mora bit cijela tribina po 40 kuna... Stavi rubne dijelove 40,a središnje 50-60.... Zašto je cijela i tribina jedna cijena a zapad podijeljen u sto sektora...
I OBAVEZNO ukinuti glupost i debilanu zvanu na dan utakmice... Ne može karta bit 100 kuna za utakmicu hnl, to je previše..  Koliko ljudi  bi došlo koji se odluče taj dan doć? Koji jednostavno ne mogu ili ne žele planirati tjedan dana unaprijed... A s tom cijenom ih se tjera
I ne želim ni pomišljati da ima ljudi koji ne žele Kantridu... Naš dom je Kantrida, i to je JEDINI dom našeg kluba... Nikakve rujevica ni ostala sranja, Kantrida pa makar igrali na livadi sa drvenim tribinama 
SAMO RIJEKA, SAMO KANTRIDA

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Offline vlinicx

• Veteran

I možete vi svi skupa pričat što hoćete, ja ne vjerujem u novu Kantridu dok ne vidim na svoje oči bagere i krampove dole. Dve godine je navodno Miško imao pare na računu za novu Kantridu i nije krenuo u izgradnju zbog tog nekakvog riječkog sela i popratnih sadržaja za koje su se čekali papiri i još se čekaju. Da mu je bilo do novog stadiona krenuo bi rušit i gradit dok je imao pare a onda naknadno čekat papire za popratne sadržaje a ne ovako sad para na računu više nema jer ih je SS povukao nazad, a možda ih neće ni bit ni u budućnosti.

Samo ovo boldano, ne želim te uvrijediti ali znaš ti koliko bi u ovoj državi bilo glupo graditi stadion bez svih dozvola? Veće šanse su da bi isplivao na kopno da zavežeš uteg od 40 kila za noge i skočiš negdje usred kvarnera. To bi bilo potrebno mito za svaki potreban papir sljedećih 20 godina.

Što se tiče stadiona isti će kao i popratni sadržaji biti financirani pushingom predsjednika nadzornog odbora Rijeke, gdje će od najma tih prostora biti plaćena rata stadiona. 
Močo mora igrati.

2016g Sjećam se kad nas je bilo 6 milja na Kantridi, prokleti derbi navijači opet su mi kupili kartu. Jedva čekam kišu.

Offline vlinicx

• Veteran

Eto cijena ulaznice od 40 kuna (50 kuna derbi)  za i tribinu bi bila normalna cijena... I ne mora bit cijela tribina po 40 kuna... Stavi rubne dijelove 40,a središnje 50-60.... Zašto je cijela i tribina jedna cijena a zapad podijeljen u sto sektora...
I OBAVEZNO ukinuti glupost i debilanu zvanu na dan utakmice... Ne može karta bit 100 kuna za utakmicu hnl, to je previše..  Koliko ljudi  bi došlo koji se odluče taj dan doć? Koji jednostavno ne mogu ili ne žele planirati tjedan dana unaprijed... A s tom cijenom ih se tjera
I ne želim ni pomišljati da ima ljudi koji ne žele Kantridu... Naš dom je Kantrida, i to je JEDINI dom našeg kluba... Nikakve rujevica ni ostala sranja, Kantrida pa makar igrali na livadi sa drvenim tribinama 
SAMO RIJEKA, SAMO KANTRIDA

Neznam jesi gledao u subotu utakmicu ali karte su se kupovale šakom i kapom za utakmicu. Od domaćih do turista. Inače je karta 80 Kn za članove na dan utakmice. Pitanje je koliko je ljudi iskoristilo pogodnosti koje imaju da uzmu kartu u pola cijene, i koliko je ljudi iskoristilo mogućnost od Armade da kupe ulaznicu od 25 kn. Na kraju krajeva Dockers je bio pun a nije piva po 5 kn. Dođe vas 5 komada na utakmicu i zavrtiš turu i više manje si na istoj cijeni ulaznice.
Močo mora igrati.

2016g Sjećam se kad nas je bilo 6 milja na Kantridi, prokleti derbi navijači opet su mi kupili kartu. Jedva čekam kišu.

Online Fornax

• Forza Fiume
I1 i I5 bi definitivno trebali biti jeftiniji od I2-I4, razlika u pogledu na teren je prevelika. Ako se ne varam, cijeli sektor I3 i barem pola od I2 otpada na pretplatnike, ali svejedno.

Po meni, realne cijene za Istok (ignorirajući Armadu i pretplatnike) - I1, I5 = 45 Kn, I2,I4 - 60 Kn, a I3 bih mirne duše ipak nabio na 100 Kn, jer je na samoj sredini i vrijedi koju kunu više.

Apsolutno, meni je totalna enigma ta cijena na dan utakmice. Mnogi se ljudi nećkaju do zadnjeg časa, puno je faktora, nepredvidljivo vrijeme, privatne obaveze...

Ajme, pa sad sam se sjetio... Na jednoj od tekmi (mislim zadnja protiv Dinama), stojim ja u redu za Istok, s isprintanom kartom s neta, a čovjek pored mene pogleda i pita me: "oprostite, kakva vam je to karta?" Ja mu pokazujem, i objašnjavam da se može i preko neta, ono kao Cinestarov "print at home"... On pogleda, vidi 70 Kn... "Čekaj, šta je preko neta jeftinije?" Ja malo zbunjen odgovorim "ne, svuda je ista cijena". "Ma kako?" i pokazuje mi svoju kartu koju je upravo kupio. Lik očito ne ide često na tekme (može bit da nije iz Rijeke), i bio je prilično zatečen da je morao platit skuplju kartu jer ju je kupio na dan utakmice.

Meni se čini da su sve to neke fore da se pritisne ljude da uzmu pretplate, a ako je stvarno tako, iz brojki je očito da ne funkcioniraju.

Neznam jesi gledao u subotu utakmicu ali karte su se kupovale šakom i kapom za utakmicu.
Šakom i kapom? Koliko, 100 ljudi? Pa na cijelom Istoku nije moglo bit više od 1500 ljudi, zajedno s Armadom i pretplatnicima.
« Zadnja izmjena: Kolovoz 16, 2016, 09:19:13 od Fornax »

Offline c00lme

• Morčić
  • **
Vjerojatno je pokušaj da se na silu poveca broj pretplatnika i članova.... Samo to se tako ne radi.
Da bi se dobio pretplatnik prvo se mora stvorit navika dolaženja na utakmicu...nece nitko uzet pretplatu zato jer se isplati ako nema naviku odlaska na utakmice... A tu naviku(i nove navijače i pretplatnike) teško, u biti nikako, stvorit trenutnim cijenama ulaznica.... Ostat ćemo na brojci na kojoj jesmo, ili ćemo i nazadovat.... Evo već ove sezone su brojke manje nego prošle....

Offline vlinicx

• Veteran
Nekad su se karte dijelile šakom i kapom u prascu, Hadu, i ostalim birtijama oko Kantride pa nas je bilo 4000 na tribinama. Onda otiđeš do kina, kupiš ulaznicu koja je između 40 i 50 kuna pa još kokice i kolu i dođeš lagano do 80 do 100 kn.

Da se cijena ulaznica spusti i na 60 kn mnogi bi rekli da im je taj sport preskup, kao što mnogi neće uzeti člansku jer košta 100 kn a uštede u par utakmica isti iznos, da ne kažem za ostale benefite.
Močo mora igrati.