• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: 19. kolo Split vs Rijeka, nedjelja 11.12. 17:00h  (Prikazano: 10505 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline koma

• Veteran
19. kolo Split vs Rijeka, nedjelja 11.12. 17:00h
« u: Prosinac 06, 2016, 19:47:46 »
  • Dakle vidim da vam se stislo, nitko neće otvorit temu sad kad River vrlo vjerojatno neće put najlipšeg grada na svitu, s najlipšom rivom, ženama i najboljim nogometom. Ovaj put ne idemo u goste redovnoj mušteriji Hajduku, nego na megdan uvijek nezgodnim "radnicima" iz istoimenog im grada. Bez obzira što su nam svojedobno uvijek i oni bili mušterije, jedno vrijeme su nam dobrano zagorčavali život. Utakmica je na rasporedu u nedjelju i s obzirom da Dinamo dan ranije ima gradski derbi s dobrim momcima iz lokomotive, moralo bi se dogodit pravo čudo, ali čudo u rangu recimo da krave počne pričat estonski, da na vrbi rodi grožđe ili da se Vulkanci počnu smijat kad u nedjelju utakmica ne bi počela s 3 boda prednosti nad Dinamom.

Kako je i red prvo ćemoi malo o domaćinima. Dakle o njima znamo da su u žeščoj banani, da plaću nisu vidjeli od tko zna kada, da im svaki igrač koji može bježi glavom bez obzira, ali i takvi su prošlo kolo oteli bod Osijeku. Kad govorimo o njima napomenimo i to će imat i podršku svih 7 navijač s tribina, a i da bi na terenu mogli imati lagan sudački vjetar u leđa. Naime osim dolazi nam i Bruno najbolji sudac Marić. Oporavio se i spreman je ako treba i svirat pošteno. Naravno s obzirom da su vrlo dobro obavili posao prošlo kolo u Zagrebu, eto nam opet istih pomoćnika, Križarić i Loparac.

Od naših se očekuje standardan sastav u sustavu 4-2-3-1 samo što neće bit Gorgona (koliko je dobio za onaj strašan start, ja bi mu dao odmah 9, tako da ne može igrat za 9 kola na Rujevici protiv Dinama). Prirodno bi bilo da se na tom mjestu pojavi Harris, ali vjerojatnije je da će priliku dobiti povratnik Andrijašević Dakle nekako
                          Prskalo
    Ristovski-Elez-Mitrović-Žuta
              Bradarić-Mišić
    Vešović - Mišić - Martić
                 Andrijašević

Možda priliku dobije Matei (šta mu je sad, jel ozlijeđen il "ozlijeđen"), a s klupe bi trebali priliku vrebati Čanađija, Harris, Gavranović (ako se napokon oporavi), možda Ayayi i Ikić

Ne bih duljio, ali bi svakako zaključio da ovo moramo dobiti pa makar bio težak teren, mokar sklizak, blatan, s neošišanom travom, po buri, snjegu, ledu i s pritiskom 12000 raspjevanih domaćih navijača. U ponedjeljak mora biti opet +6

Offline joy_division

• Forza Fiume
    Odg: 19. kolo Split vs Rijeka, nedjelja 11.12. 17:00h
    « Odgovori #1 u: Prosinac 06, 2016, 19:54:10 »
  • Pa ja bih za početak komentirao Split, jest da su uzeli bod Osijeku, ali na pravdi Boga, korneri 15-0 za Osijek, a ne znam je li Split imao uopće udarac u okvir osim onog slučajnog penala. I to Osijek koji se nije baš proslavio dole, imao je posjed, ali jalov. Korneri su došli uglavnom preko bočnih pozicija što je naš forte pa očekujem da će dečki poslije ovog masakra dati 120% i riješiti Split već u prvom poluvremenu.

Ja od sudačke trojke ne očekujem lakrdiju, dapače, mislim da ćemo imat više-manje korektno suđenje. Ako budu mogli, dosudit će penal kontra nas, ali ne očekujem da će Split uopće biti toliko opasan, igrat će bunkerčinu kao protiv Dinama i Osijeka.

Volio bih da si Kek da malo oduška i postavi lepršaviju ekipu, ali znajući našeg Slovenca najvjerojatnije ćemo igrat gore navedenu formaciju.
    Ivan Mance: "Šanse su 50-50, to znači da bih ja htio da dođe, a on zasad neće."

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
    « Odgovori #2 u: Prosinac 06, 2016, 20:26:17 »
  • Mislim da će Marić biti manji od zrna soli (točnije nadam se). Bilo bi ludo da sada idu radit gluposti. Mada... nikad ne znaš što je tim dinaridima u glavi.

Gorgona nema, postava bih rekao - Komina. Čak i da se Gavranović oporavi vjerujem da će ga Kek čuvati na klupi.

Nek nam Ugrina pomogne i da autogol. A ostalo nek rješi Franko. Onako osvetnički. Bar protiv Anarha može slaviti. Valjda?  ???

Offline PIVA

• Pionir
    « Odgovori #3 u: Prosinac 06, 2016, 21:17:55 »
  • Stvarno ne znam sta se sprema, nakon svega vidjenog sude isti pomocni, a za glavnoga ne treba trositi rijeci. Ako nastavljaju posao bit ce svega, a vise me strah da su na zadatku da nas poguraju te nam izbiju argumente o lopovluku protiv nas. Realno gledajuci igraju zadnji protiv prvog i razlika u kvaliteti bi trebala isplivati jos u prvom poluvremenu. Ocekujem 3 boda,  ali s obzirom kako su nam gostovanja zacinjena sudackim egzibicijama potpisao bi bilo koji rezultat samo da je bez repova.

Online TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #4 u: Prosinac 06, 2016, 21:57:43 »
  • Ne znam šta će to biti dole, ali na papiru, unatoč izostanku/cima Gorgona, Gavranovića/Mateija i oranici od terena, Split je zrelo drugoligaška momčad. Ističu se donekle Pešić, Ugrina koliko-toliko ajde, eventualno Obšivač jer ima dosta HNL-a u nogama. Ovo ostalo je zbrda-zdola nakupina igrača drugoligaške kvalitete, bez pretjerivanja to kažem.

E sad, teren će biti takav kakav je, ali mislim da i na oranici i protiv svih sudaca razlika u kvaliteti je prevelika da se ne ušetamo u gol dva ili tri puta bez problema.

Offline joy_division

• Forza Fiume
    « Odgovori #5 u: Prosinac 06, 2016, 22:02:11 »
  • Obšivač je dobio papire na arbitraži, a Ugrina se ozlijedio protiv Osijeka.

Online TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #6 u: Prosinac 06, 2016, 22:21:14 »
  • Onda samo Pešić. :D

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
    « Odgovori #7 u: Prosinac 06, 2016, 23:58:00 »
  • Ako pokradu Split i na to treba reagirati i otvoreno reći: tako ne valja. Jer je, u biti, to ono što uprava želi provesti. Red sa suđenjem.
    Ako nas pokradu. Niš novo - opet isto i treba vidjeti ima li još smisla sukobljavati se s njima ili ne. To valjda uprava zna procjeniti.
    Ako bude normalno suđenje - i dalje ostaje ultimatum na tapetu.
    Tako da mi se čini, štogod se zbilo, na neke promjene se ide. Koje? Vidjet ćemo.

A ono što je posebno tužno je da mi pred nogometnu utkamicu govorimo najviše o suđenju. Do toga su nas doveli. Jad i bijeda.

Offline Orpat

• Pionir
    « Odgovori #8 u: Prosinac 07, 2016, 00:03:37 »

• Ne treba se previše bojati suđenja, razlika u kvaliteti je ogromna u našu korist, tako da ni sudac tu neće moći ništa učinit kontra nas, a i ne očekujem takvo nešto nakon reakcija Miška. Naš sastav vjerojatan koji je Koma napisao u prvom postu osim ako se oporavio Matei kojeg bi se moglo očekivati lijevo, no vidjet ćemo. Uglavnom očekujem rutinski 3 boda.

Offline joy_division

• Forza Fiume
    « Odgovori #9 u: Prosinac 07, 2016, 08:43:40 »
  • Na susjednom forumu kažu da se Gavran vraća, da Mateia nema ove dvije sljedeće, a da je Mišić upitan, dobro ga je Jonas složio kod one lopte za Bradarića u 89-toj.

Ako je tome tako, onda Gavran i Franko idu na svoja mjesta, dva vezna Brada i Maleš, krila Vešo i Martić. Eventualno krilo Ajayi umjesto Martića, ali sumnjam u tu kombinaciju.
    « Zadnja izmjena: Prosinac 07, 2016, 09:21:32 od joy_division »

Offline Gnjusna Izdajica

• Forza Fiume
    « Odgovori #10 u: Prosinac 07, 2016, 10:28:22 »
  • Taj Martić mi nije toliko mrzak na poziciji koju 'po novome' igra. Čovjek ulazi u prilike, ali i sam Kek je rekao da mu fali mirnoće u 16m. To bi pripisao nedostatku utakmica.
    Nas i Split dijeli 38 bodova - plitak potok!? Nije da treba biti prepotentan, niti da treba nekog podcijenjivati, ali ajmo malo zauzeti gard. Ako ćemo strahovati od kombinacije Split+Bruno+pomočniciizpakla onda stvarno ne trebamo igrati ovu ligu. Što nam to mogu napraviti, a već nisu? Isključiti igrača? Navlačiti za protivnika? Moguće jedino da nam još nisu svirali penal zbog sumljivog igranja rukom. Dakle taktika je jednostavna - svi van iz 16!
    since 01.05.1982. RIJEKA – TETEKS 2:2

Offline joy_division

• Forza Fiume
    « Odgovori #11 u: Prosinac 07, 2016, 11:35:54 »

•                       Prskalo
    Ristovski-Elez-Mitrović-Žuta
              Bradarić-Mišić
    Vešović - Mišić - Martić
                 Andrijašević

Ako Mišić stvarno ne može, ne vidim kako ćemo ga nadoknaditi.  ;D

Koma, imaš prijedlog?

Offline joy_division

• Forza Fiume
    « Odgovori #12 u: Prosinac 07, 2016, 11:40:09 »
  • Taj Martić mi nije toliko mrzak na poziciji koju 'po novome' igra. Čovjek ulazi u prilike, ali i sam Kek je rekao da mu fali mirnoće u 16m. To bi pripisao nedostatku utakmica.

Ja bih to pripisao tome što čovjek nije napadač i što ne zna to igrat. Vidjeli smo i protiv Cibalie i protiv Lokomotive i protiv Dinama da će on uć u šansu jer je brz i zna se postavit, ali da nije u stanju zabit tu istu šansu. Hint: krava i mlijeko.

Nije prvi put da se kemija s igračima na neprirodnim pozicijama, ali Martić definitivno istrčava sve što mu trener zada i zato igra. Ali dobro, navikli smo već na Keka i njegove ideje, a da mu nešto možeš zamjerit i ne možeš.

Offline black label

• Forza Fiume
    « Odgovori #13 u: Prosinac 07, 2016, 12:20:48 »
  • Ako je uspio beka Vešovića napraviti najboljim desnim krilom lige, onda treba vjerovati. Samo je stvar što mi baš nemamo vremena za uigravanje još jednog beka na krilu i to kontra. Nema veze, neka zabije netko drugi. Mi smo momčad, a ne hrpa pojedinaca. 
    ''Investicija koja me čini sretnim i zadovoljnim. Vratio sam dug svom gradu. Rezultati mogu biti bolji ili slabiji, ali kamp i stadion su moja najveća pobjeda. Svih nas na Kantridi''

Offline joy_division

• Forza Fiume
    « Odgovori #14 u: Prosinac 07, 2016, 12:32:49 »
  • Koliko ja znam, Vešo je oduvijek igrao krilo, Kek ga je prvi u beka pretvorio.