• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Zimski prijelazni rok 2016/2017  (Prikazano: 115272 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Gnjusna Izdajica

• Forza Fiume
Zimski prijelazni rok 2016/2017
« u: Prosinac 19, 2016, 18:47:59 »
Ma imamo već tema za ovo, ali jednostavno ne mogu izdržati.
Tir - 'ključaj ovu temu odmah jer ne želim da itko ode, niti da itko dođe. Da, vjerovali ili ne, ne želim proljetnu Rijeku bez Zhute! Čak ču i Handžića potrpiti pod uvjetom da nitko ne ode.

Sinergija je prava, zanemarite učinak pojedinaca!
since 01.05.1982. RIJEKA – TETEKS 2:2

Offline TIR

• Administrator
  • Forza Fiume
Odg: Zimski prijelazni rok 2016/2017
« Odgovori #1 u: Prosinac 19, 2016, 20:02:47 »
A sumnjam da će tako tiho proći, nažalost.

Mada potpisujem - radije bi Zutu na proljeće nego prodaju bilo kojeg prvotimca.

Offline koma

• Forza Fiume
« Odgovori #2 u: Prosinac 19, 2016, 20:15:31 »
Ja ne bih. Svlačionica se mora provjetriti, nezadovoljne (a sigurno ih ima) probat zadovoljit (je li to prodaja ili kako drugo), a nedovoljno dobre obavezno zamjenit. Pod nedovoljno dobrim imamo po meni samo dvojicu, taj naš makedonski šveđanin Žuta jednostavno nije dorastao ovoj ekipi. Naravno ne moramo ga prodat, ali moramo naći bolje rješenje. Pa nek Žuta bude rezerva.
Drugo mjesto koje nam je očaj je drugi napadač, Harris, usprkos svojih 40 utakmici u prvoj ruskoj lizi nije ni za klupu za rezerve. Rekao sam da ću pojest diploma ako dotični zabije više od 5 golova, za sada ni  ne žvačem. Ako već neće kupovat onda nek vrate Solomuna.

Vrlo vjerojatno će se desiti neka prodaja, recimo da nam netko ponudi milion za maleša ili 3 za bradarića, pa tko nebi uzeo. Taj srednji red bi lako nadomjestili (čak i iz unutarnjih rezervi), ali ako nam ode Gavranović, Andrijašević, Gorgon. Ristovski, Mitrović ili Prskalo (još bi prskala pregrizo, tko zna možda se sluga pokaže još boljim), onda treba odriješit kesu. I to ne u vidu nekog slobodnog povremenog reprezentativca makedonije ili kosova, nego stvarno uložit. Uglavnom, bit će vjetrovito u svlačioni kao i uvijek do sada, koliko će to utjecat na igru i rezultate - samo Kek zna

Offline Gnjusna Izdajica

• Forza Fiume
« Odgovori #3 u: Prosinac 19, 2016, 21:06:34 »
Ono što me veseli je to da smo (si, su) do nedavno Bradu prodavali za badave, a sada odokativno vrijedi 3M.

Mislim da je badžet popunjen (+ sponzor) tako da apsolutno nemamo potrebe prodati nikoga. Isto, iako vjerovatno ima onih manje zadovoljnih, ne vjerujem da se itkome baš navrat-nanos ide ča. U ljetnom roku će biti boljih ponuda, a naslov prvaka i kvalifikacije za LP su bliže tu nego bilo gdje drugdje.

Nemoralnom ponudom smatram 5M za bilo kojeg od 'stožernih' igrača: Rista, Mitar, Brada, Franko, Gavran, Gogi :)
Vešota i Maleša ne dam iz identičnog razloga - održavanje atmosfere u svlačionici - jedan je lud 'ko puška drugi hladan 'ko špricer i imam dojam da nam oba jako trebaju.
Za Mišića (onog prvog, ne onog drugog) i Eleza sam li-la raspoloženja.
Zhutu ne dam jer onda netko drugi mora biti 'najslabija karika' - na ovog sam navikao toliko da se više niti ne živciram
Prskala u kontekstu prodaje je grijeh i spominjati.

Offline Gnjusna Izdajica

• Forza Fiume
« Odgovori #4 u: Prosinac 19, 2016, 21:10:25 »
E da, mislim da je ovo pravi topic, što je sa Šarbom?

Offline black label

• Forza Fiume
« Odgovori #5 u: Prosinac 20, 2016, 08:41:51 »
Ristovski i Vešović, Maleš, Brada i Mitar MORAJU ostati. Odlazak bilo koga od njih bilo bi teško nadomjestiti. Vidjeli smo kako funkcioniraju Risto ili Vešo kada jednog od njih nema, veznjaci su brutalno napredovali i naša su snaga, a Mitar je jednostavno najbolji stoper lige i do ljeta mora ostat s nama. Ionako će mu cjena ići gore. Ne vjerujem da se njemu žuri.

Gorgon, Franko, Mišić, ELez iza sebe imaju tek prvu pravu polusezonu i ne vjerujem da će za njih biti nekih brutalnih ponuda, ali ni da bi ih klub pustio. Tu vidim i Gavranovića koji je pokazao kvalitetu, ali nije napravio ništa spektakularno zašto bi ga netko htio kupiti. Ozljeda je napravila svoje. Prskalo također...Iako je branio odlično pollusezonu, on ipak nije dokazana klasa. Tako da ne vjerujem da će otići.

Odlasci? Slučaj MAtei mi nekako počinje ličiti na Sharbinijev. A i da ode...Nije tolike štete. Naravno, šteta je za rotaciju, ali nije baš velika šteta. Nažalost. Žuta na klupu, dovesti pravog beka. Haris na klupu, dovesti solidnu špicu za rotaciju.

Uglavnom, po meni je najbitnije da ostane Risto (i Vešo). Em je igračina, em je očito okidač za atmosferu u svlačionici, okidač za nas na tribini...Vjerujem da će on htjeti ostati. Nekako mi se čini da su svi oni toliko nabrijani da razjebu ovu ligu i ispišu povjest da baš i ne misle o transferima prije ljeta. A tu klub mora napraviti svoje.
''Investicija koja me čini sretnim i zadovoljnim. Vratio sam dug svom gradu. Rezultati mogu biti bolji ili slabiji, ali kamp i stadion su moja najveća pobjeda. Svih nas na Kantridi''

Offline TIR

• Administrator
  • Forza Fiume
« Odgovori #6 u: Prosinac 20, 2016, 09:11:44 »
U NL par crtica:

Sampdoria je navodno jako zainteresirana za Ristovskog i može se očekivati ponuda - u klubu ispod 5 milijuna eura ne smatraju nemoralnom ponudom za njega. To je velika odšteta, ali ne bi me začudilo da ponude toliko. Ove sezone su po TM u plusu 35 milijuna samo na transferima, na ljeto su radili rekonstrukciju i dali 10 za Praeta (Anderlecht, 22), 5M za Salu (desni bek koji nije zadovoljio, Verona, 22), 4M za Čeha Schika (20) iz Sparte. Godinu ranije isto znaju platiti po 10 milijuna pa 4, pa 3 itd. Ono što me donekle veseli jest što realno gledajući Sampdoria nije nešto što se ne odbija. Europu neće vidjeti dogodine, bolja su udavača od neke Pescare, Empolija i sličnih klubova, ali ne bi me baš toliko začudilo da ponude 5 milijuna, a Ristovski ih odbije. Problem je uglavnom što će - ako su zainteresirani, a piše se da jesu jer su nezadovoljni trenutnim bekom - tražiti hitno rješenje na zimu jer im 13. mjesto nije bio cilj, a financijski su sposobni ponuditi koliko tražimo.

Piše još da se traže prva špica i lijevi bek, što također podržavam. Jedino me malo muči ovo "prva"; da li je to priprema za Gavranovićev odlazak ili kriv odabir riječi jer je novinar mislio na prvu špicu tj. napadača.

Nadalje, da će ponuditi nekim mlađima igračima posudbe (vidjet ćemo misle li na izlazne juniore tipa Vizinger ili pak na Geralda, Ajayia), te kako određenim igračima oko prve momčadi, npr. Malešu i Handžiću, neće praviti probleme u slučaju inozemne ponude. Sjetite se na ljeto kako smo reagirali na njegov odlazak u Bari, da nam je krucijalan igrač, a sada se prometnuo u treću opciju pored Bradarića i Mišića. Ipak, za jače utakmice i posebno Europu, netko takvog kalibra nam itekako treba. Nije nemoguć odlazak Maleša za njemu velike novce, a povratak Radoševića koji se nije naigrao u Salzburgu - samo 800 minuta ove sezone, iako je zanimljivo što ne igra u prvenstvu, a standardno su ga koristili u EL.

Offline koma

• Forza Fiume
« Odgovori #7 u: Prosinac 20, 2016, 10:29:39 »
Nadam se da su se u klubu opametili što se tiče tog Radoševića. On je po "igri prema naprijed" gori od Maleša, pa usprkos njegovih godina - jednostavno nam ne treba taj tip igrača. Da ne govorimo da nas je odjebo ko zadnju štracu kad smo mu ponudili otkup ugovora. Neka ode u Hajduka, tamo može igrat i picigina sad oko Nove godine.

Offline joy_division

• Forza Fiume
« Odgovori #8 u: Prosinac 20, 2016, 10:35:47 »
A gledao sam ga malo u Red Bullu. Isto kao i Močo, ni milimetra se nije naprijed pomakao. Treba to prekrižit i težit veznjacima tipa Bradarić i Mišić.

Ako ode Maleš to nije nenadoknadivo jer imamo i Čanađiju koji nije dobio pravu priliku. Uostalom, igrali smo preko godinu dana bez Maleša pa se moglo. A čovjek ima koju godinu već i mora malo mislit na sebe. Neka ga je Čačić pozvao u repku, možda mu pomogne oko transfera.

Mislim da bi nenadoknadivi u smislu kvalitete i uigravanja ekipe bili odlasci Riste, Franka i Vešota. Gorgona i Gavrana tu ne računam jer ne računam da će uopće otić. Sve ostale možemo nadomjestit pa i Mitrovića.

Ivan Mance: "Šanse su 50-50, to znači da bih ja htio da dođe, a on zasad neće."

Offline black label

• Forza Fiume
« Odgovori #9 u: Prosinac 20, 2016, 10:47:39 »
Najgore je obranu 'nadomještat'. Sve drugo nije kritično uigravat, ali obranu je. Zato mi nije jasno kako se Elez tako brzo uklopio, dok Šofranac nije uopće. Ne znam baš da bi se Mitra lako nadomjestilo. Bar ne s ovima koje imamo. Kad je Leško išao ća, znali smo da imamo Mitra koji je stalno bio u rotaciji. Sad sam nekako skeptičan.
''Investicija koja me čini sretnim i zadovoljnim. Vratio sam dug svom gradu. Rezultati mogu biti bolji ili slabiji, ali kamp i stadion su moja najveća pobjeda. Svih nas na Kantridi''

Offline D2

• Forza Fiume
« Odgovori #10 u: Prosinac 20, 2016, 10:55:28 »
Gnjusni mi je u prvom postu oduzeo moju mantru o najvećem pojačanju kad se ostane na okupu pa neću o tome na dugo i široko.

Ako želimo sportski rezultat treba čim manje prodat, zamijeniti s boljim i to je to.
Ako su financije bitnije onda će biti kako bude, ovisno o potražnji.
"+1, nije problem izgubit ali očekujem ove sezone da u porazu nekome jaja odgrizemo " - by River92 20.6.2022.
"Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.
"... Jebi ga,..." - Simon Rožman, Finale Kupa, 1.8.2020. g.

Offline d

• Forza Fiume
    • http://samorijeka.com
« Odgovori #11 u: Prosinac 20, 2016, 10:59:14 »
Franko na pitanje o odlascima ove zime: "Svi želimo ostati u klubu! Razgovarali smo o tome. Nikome se ne žuri. Spremni smo žrtvovati par mjeseci kako bismo pokušali osvojiti naslov."

Offline moreplovac

• Forza Fiume
« Odgovori #12 u: Prosinac 20, 2016, 11:46:48 »
......
Nemoralnom ponudom smatram 5M za bilo kojeg od 'stožernih' igrača: Rista, Mitar, Brada, Franko, Gavran, Gogi :)
Vešota i Maleša ne dam iz identičnog razloga - održavanje atmosfere u svlačionici - jedan je lud 'ko puška drugi hladan 'ko špricer i imam dojam da nam oba jako trebaju.
Za Mišića (onog prvog, ne onog drugog) i Eleza sam li-la raspoloženja.
Zhutu ne dam jer onda netko drugi mora biti 'najslabija karika' - na ovog sam navikao toliko da se više niti ne živciram
Prskala u kontekstu prodaje je grijeh i spominjati.
.....

.....

Uglavnom, po meni je najbitnije da ostane Risto (i Vešo). Em je igračina, em je očito okidač za atmosferu u svlačionici, okidač za nas na tribini...Vjerujem da će on htjeti ostati. Nekako mi se čini da su svi oni toliko nabrijani da razjebu ovu ligu i ispišu povjest da baš i ne misle o transferima prije ljeta. A tu klub mora napraviti svoje.

mislim da nam trebaju takvi igraci,koji igraju sa strascu i velikom zeljom,a males bi nam dobro dosao u europi kad bi bili podredjeni sudionik,kad je potrebna cvrstina,e tu je on odlican.
ovo sto haris odigra mislim da bi za 1/3 novaca koje on dobiva mogli i jedan od klinaca iz podmladka.
meni bi bila steta mateija dat ca iskreno,izravno njegovim akcijama smo bar 2 utakmice dobili,ili penali na njemu ili je iz slobodnog zabio,mozda mu treba jos malo vremena za aklimatizaciju,covjek je rumunj,mentalitet i jezik potpuno drugaciji,bit ce bolje to ,nadam se,oslobodit ce se.
moglo bi se razmisljati cak i o ticima na posudbi,a jos se ni matič črnic nije afirmirao i rasirio svoja krila.
a kad vec pricamo o mogucim prinovama,sta kazete recimo na stefana savica iz slavena,zapamtio sam ga iz utakmice s nama a i ovaj gol protiv cibalije je nelos.
posto se sjecam i jugo lige,nas klub je uvijek dovodio otpadke iz drugih klubova i od njih napravio odlicne igrace koji bi redovno nastavili zivjeti u nasem gradu,uz par domacih i radili dobar posao,stoga sam jos uvijek pobornik dovodjenja igraca iz HNL od kojih bi se moglo napraviti prave igrace.
« Zadnja izmjena: Prosinac 20, 2016, 11:48:50 od moreplovac »
"Želimo Dinamu uzeti sve" i jesmo

Offline Ton(i)to

• Veteran
  • Vešo:"Ovo je 'istorija"
« Odgovori #13 u: Prosinac 20, 2016, 11:48:43 »
Moje želje uoči predstojećeg prijelaznog roka su ostanak svih bitnih igrača i dovođenje kvalitetnijeg lijevog beka. Čak bih rekao da bi on mogao biti onaj odlučujući faktor za osvajanje natjecanja. Zapravo, ovaj prijelazni rok je temelj za dobar rezultat u Europi sljedeće sezone.

Što se Maleša tiče - neće u Kinu zbog nekog zdravstvenog razloga.

Offline TIR

• Administrator
  • Forza Fiume
« Odgovori #14 u: Prosinac 20, 2016, 13:29:20 »
Iz 1.HNL bih izdvojio sljedeća imena:

Stefan Savić - sjajan veznjak kao što je bio i Ozobić prošle godine. Iako možda nemamo puno mjesta za njega u ovom trenutku (naprijed su Andrijašević, Gorgon, Gavranović), mogu ga zamisliti u našoj ekipi na više pozicija. Jako okomit i prodoran, brz igrač koji ima tek 22 godine. Prošao juniorsku školu u Salzburgu, ima 100ak nastupa kombinirano HNL+Austrija (2. liga) i još toliko po raznim juniorskim i B ekipama bivših klubova. Ima i dosta nastupa za Austrijske mlade reprezentacije, ugovor mu ističe u prosincu 2017. godine - sa Ozobićom smo bili u borbi pa je odabrao Gabalu, mislim da smo u kontaktu i sa Savićem.
Jakov Puljić - polušpica iz Cibalijine škole, u Interu trenutno. Ima izvrsnu polusezonu iza sebe, kvalitetan tehničar, menadžer mu je Cvjetković koji je s nama radio već dosta poslova. Nedavno navršio 23 godine.

Heber - špica iz Slaven Belupa, može i na krilnim pozicijama igrati, a osim što je brz igra odlično obranu i trudi se na terenu više nego klasični brazilski playmakeri/napadači. 25 godina, prošle godine u prvaku Armenije 34 nastupa, 20 golova i 8 asistencija.
Theophilus Solomon - naš igrač, dobro krenuo u sezonu, ali ostao na tek 5 golova u 18 nastupa. U siječnju ima 21 godinu, vjerojatno na proljeće ima za dokazati da li će na ljeto sa nama ili će se tražiti transfer ili neka nova posudba.

Sad slijede tri škakljiva imena jer su svi u Lokomotivi pa vjerojatno u ovom trenu nedostupni nama.
Petar Bočkaj - igra oba beka, jako jako brz, ofenzivan i reklo bi se uporan, borben igrač, tek 20 i pol godina.
Lovro Majer - igrač sa okom za lopte u prostor, strašna proigravanja u nekoliko utakmica, 18-godišnjak
Luka Ivanušec - mrvicu defanzivnije naravi, nešto između Maleša i Bradarića/Mišića, odličan s loptom, jedan od mnogih koji su prve korake napravili u Varaždinu

Ovo ostalo iz HNL-a je uglavnom ili nepoznanica ili preskupo ili igra u Dinamu/Hajduku, ali mislim da je dosta ovih nabrojenih negdje na papiru u Srećkovoj bilježnici i očekujem kontakte sa nekim nabrojanim imenima, pitanje kako će proći.