• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Zimski prijelazni rok 2016/2017  (Prikazano: 114716 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Gnjusna Izdajica

• Forza Fiume
Odg: Zimski prijelazni rok 2016/2017
« Odgovori #15 u: Prosinac 20, 2016, 13:37:07 »
Franko na pitanje o odlascima ove zime: "Svi želimo ostati u klubu! Razgovarali smo o tome. Nikome se ne žuri. Spremni smo žrtvovati par mjeseci kako bismo pokušali osvojiti naslov."
Žrtvovati!? Pa kao da su na kruhu i vodi ovdje, a Kek ih bičuje prije, poslije, a ponekad i za vrijeme treninga... težak je život ovih nogometaša.

Ali o tome sam i govorio - ne vjerujem da se ikome ide, a pogotovo ako je istina sve što nam se servira o atmosferi u svlačionici.
since 01.05.1982. RIJEKA – TETEKS 2:2

Offline TIR

• Administrator
  • Forza Fiume
« Odgovori #16 u: Prosinac 20, 2016, 13:48:38 »
Franko na pitanje o odlascima ove zime: "Svi želimo ostati u klubu! Razgovarali smo o tome. Nikome se ne žuri. Spremni smo žrtvovati par mjeseci kako bismo pokušali osvojiti naslov."
Žrtvovati!? Pa kao da su na kruhu i vodi ovdje, a Kek ih bičuje prije, poslije, a ponekad i za vrijeme treninga... težak je život ovih nogometaša.

Novinar je stavio tu riječ pod navodnike.

http://sportske.jutarnji.hr/nogomet/hnl/najbolji-nogometas-hnl-a-franko-andrijasevic-iskocio-sam-jer-je-rijeka-idealan-miks-hajduka-i-dinama/5411007/

Offline PIVA

• Pionir
« Odgovori #17 u: Prosinac 20, 2016, 15:04:54 »
Svi se slažemo da su Ristovski i Vesovic dvojica čiji bi se odlasci najviše osjetili, ali koliko se u konačnici to nas uopće pita? Ne nas kao navijače, nego klub. Nisu li oni službeno na posudbi iz Spezie?

Offline Orpat

• Senior
« Odgovori #18 u: Prosinac 20, 2016, 16:51:25 »

Malo sam gledao eventualna pojačanja gdje nab treba ili će nam trebati, recimo lijevi bek iz Slaven belupa
Dino Štiglec 26 god ugovor do 15.06.17.
Mateas Delić isto Slaven belupo napadač koliko vidim slobodan igrač i eventualno desni bek iz Maribora Matej Palčić 23 god 35 nastupa u mladim
selekcijama Slovenije,on je pod ugovorom, jer na ljeto ako ne i prijek ostajemo sigurno bez Ristovskog.

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
« Odgovori #19 u: Prosinac 20, 2016, 18:41:33 »
Svi se slažemo da su Ristovski i Vesovic dvojica čiji bi se odlasci najviše osjetili, ali koliko se u konačnici to nas uopće pita? Ne nas kao navijače, nego klub. Nisu li oni službeno na posudbi iz Spezie?

Službeno jesu. Kako su oni extracomunitari tj. osobe koje ne pripadaju EU oni bi službenim prelaskom u Rijeku izgubili ekvivalent talijanske radne dozvole. Svaki talijanski klub može imati jedan ograničen broj ljudi bez teposebne dozvole, s tom posebnom dozvolom se oni tretiraju kao da su dio EU. I zato, da bi se zadržala ta dozvola i time omogučila jednostavnija prodaja u Italiji oni su ostali pod kapom specijalaca. Iako su zapravo naši.
Drugim riječima zbog eventualnih para su specijalci.  ;)

Offline delgadillo

• Forza Fiume
« Odgovori #20 u: Prosinac 20, 2016, 18:54:41 »

Malo sam gledao eventualna pojačanja gdje nab treba ili će nam trebati, recimo lijevi bek iz Slaven belupa
Dino Štiglec 26 god ugovor do 15.06.17.
Mateas Delić isto Slaven belupo napadač koliko vidim slobodan igrač i eventualno desni bek iz Maribora Matej Palčić 23 god 35 nastupa u mladim
selekcijama Slovenije,on je pod ugovorom, jer na ljeto ako ne i prijek ostajemo sigurno bez Ristovskog.

Jel ovo neka zajebancija?

U SB se može jedino uzet Brazilca da bude back up Gavranu. Da Mateas Delić. ;D
Reset

Offline PIVA

• Pionir
« Odgovori #21 u: Prosinac 20, 2016, 22:14:18 »

Službeno jesu. Kako su oni extracomunitari tj. osobe koje ne pripadaju EU oni bi službenim prelaskom u Rijeku izgubili ekvivalent talijanske radne dozvole. Svaki talijanski klub može imati jedan ograničen broj ljudi bez teposebne dozvole, s tom posebnom dozvolom se oni tretiraju kao da su dio EU. I zato, da bi se zadržala ta dozvola i time omogučila jednostavnija prodaja u Italiji oni su ostali pod kapom specijalaca. Iako su zapravo naši.
Drugim riječima zbog eventualnih para su specijalci.  ;)
Što znači da se nas niti pita niti su euri na vidiku :)

Offline black label

• Forza Fiume
« Odgovori #22 u: Prosinac 21, 2016, 10:15:25 »
Baš tako. Dobit će Spezia 5 mil eura ni kriva ni dužna  ;D

I onda će kupiti Handžića za 5 mil eura  ;D ;D
''Investicija koja me čini sretnim i zadovoljnim. Vratio sam dug svom gradu. Rezultati mogu biti bolji ili slabiji, ali kamp i stadion su moja najveća pobjeda. Svih nas na Kantridi''

Offline moreplovac

• Forza Fiume
"Želimo Dinamu uzeti sve" i jesmo

Offline Ton(i)to

• Veteran
  • Vešo:"Ovo je 'istorija"
« Odgovori #24 u: Prosinac 24, 2016, 08:21:51 »
Tomasov je službeno na posudbi do kraja sezone.

Offline TIR

• Administrator
  • Forza Fiume
« Odgovori #25 u: Prosinac 24, 2016, 09:47:46 »
Srećko jučer kaže da je izgledno i da očekuje ponudu za dogovorenu cijenu već sad na zimu.

Offline goginho

• Forza Fiume
« Odgovori #26 u: Prosinac 27, 2016, 12:22:24 »
Sta mislite o B. Barisicu kao opciji za LB?

http://www.transfermarkt.com/borna-barisic/profil/spieler/39125

Osobno mislim da se radi o najboljem lijevom beku hnl-a, ako se ne moze dovesti valjalo bi razmisliti o Stiglecu iz Slavena

http://www.transfermarkt.com/dino-stiglec/profil/spieler/100591

Trecu opciju moramo pak traziti vani, neznam vise LB u hr koji bi bio napredak u onosu na Zutu..

Neki da u JL pise zidak da dinamo pokusava posuditi Leovca, to bi pak bila ponajbolja opcija i treba pokusati svakako ako tu ima icega...

Sto se tice napafadaca, prodati Handzica i vratiti Solomona, a ako se pruzi prilika ze nekim killerom trebalo bi reagirati..

Offline joy_division

• Forza Fiume
« Odgovori #27 u: Prosinac 27, 2016, 13:01:45 »
Barišić ti je igrač Dinama na posudbi u Osijeku pa zaboravi.

Štiglec se meni na početku sezone svidio, ali igra toplo-hladno pa sumnjam da se o njemu ozbiljno razmišlja.

Pretpostavljam da će se lijevi bek dovuć izvana.
Ivan Mance: "Šanse su 50-50, to znači da bih ja htio da dođe, a on zasad neće."

Offline TIR

• Administrator
  • Forza Fiume
« Odgovori #28 u: Prosinac 27, 2016, 13:26:35 »
Ma otkupili su oni Barišića - jedino ako si mislio da je neformalno Dinamov, u što sumnjam.

Barišić kakav god da je, vjerojatno radi nekvalitete ostalih bekova, je najbolji u HNL-u. Štiglec je meni isto ok, igra konstantno već godinama HNL, ali to su prema naprijed opet nikakvi igrači. Eventualno minimalan pomak u odnosu na Žutu, koji takav kakav je, opet je negdje u top 3 beka u ligi. Pivarić, Barišić, Žuta, ovo ostalo ni ne brojim. Štiglec možda ajde. Svi drugi su u HNL-u samo jer su lijevi bek po vokaciji, kvalitetom je to srednja žalost.

Apropo te pozicije, citirat ću se kad sam izlistao neka imena koja odgovaraju našim kriterijima:

25 minuta transfermarkta sa fokusom na poziciju lijevog beka, klasično tražio samo ekipu sa našeg govornog područja. Bez ozbiljnih analiza, čisto statistički pogled na same igrače. Pojma nemam jesu li rupe defanzivno, ofanzivno, u glavi ili sve od navedenog. Ali šanse su da ako ćemo gledati tj. ako gledamo tu poziciju (a kako se u PSK nerijetko čuje, "uvijek se traži lijevi bek" i "uvijek smo aktivni na tržištu") neki od ovih bi se mogli/trebali naći u Srećkovoj bilježnici.

Prvo trojica koji bi u njoj bili podcrtani i zaokruženi, ozbiljna imena iz ozbiljnih klubova:

Leart Paqarada - reprezentativac Kosova, rođen u Bremenu, ima i nastupe za Albaniju. 22 godine, ugovor ističe na ljeto. Igra u 2. Bundesligi, u Sandhausenu, prošao škole Bayera i sitno Werdera. Posljednje dvije sezone standardno igra 2. ligu, 55 nastupa za klub i 10 asistencija.
Naser Aliji - rođen u Makedoniji, dvojno državljanstvo Albanije i Švicarske, od prošle god igra za Albance. Prošao sve kategorije u Baselu i Švicarskim reprezentacijama, ovog ljeta preselio iz Basela u Kaiserslautern, isto 2. Bundesliga. Ugovor do 2019., preko 80 nastupa u 1. i 2. švicarskoj ligi. Agent kao od onog Kukuruzovića što je trebao kod nas.
Dejan Trajkovski - 24 godine, ove sezone otišao u Twente na posudbu iz Domžala, tamo igra standardno. Na pragu reprezentacije, ugovor do 2018.g.

A sad malo sitnije ribe:

Erik Janža - lijevi bek Maribora, sa 135+ nastupa u 1. ligi i sitno golova i asistencija, jedan nastup za Sloveniju. Ugovor do 2018., standardan ove sezone, prošle li-la.
Aljaž Krefl - prešao u vodeću Olimpiju prošle sezone, nije se nešto naigrao. Nešto nastupa u mlađim uzrastima Slovenije, ugovor do 2019.g.
Karlo Bručić - preselio u Izrael iz Lokomotive ovo ljeto za 500 tisuća eura, nepoznato trajanje ugovora, ima skoro 118 utakmica 1.HNL u nogama + prošao sve mlađe uzraste reprezentacije. Koliko sam pohvatao, između njega i Pivarića "odabran" je Pivke.
Stipo Marković - ističe mu ugovor sljedeće ljeto, igra u Širokom čitavu karijeru, pozivan u U21 par puta, solidnih 106 prvoligaških utakmica sa nepune 23 godine

Dinamov prijelazni rok ovisi o budžetu, ako nisu u dugovima ili pod pritiskom FPP-a pošto su istrage pokazale kako su svi ovi nedavni veliki transferi Kovačića, Halilovića pa i Modrića bili što u ratama, što ne izravno Dinamu, što u omjeru gdje bi Dinamo dobio postotak. Badava im i Soudani i Ćorić na zimu ako neće utržiti 100% transfera na papiru barem. Leovac - PAOK je jučer poručio da mu je cijena 2,5 milijuna eura. Nedostižno nama, vjerojatno i Dinamu koji ne plaća baš neke lude odštete.

Očekujem akciju na lijevom beku i u napadu. Maleš i Handžić ako dobiju kakve ponude vjerojatno će ih se pustiti, Solomonu je isplativije kontinuitet u Istri nego po 15 min svake prijestupne kod nas (a za sve više tu su Gavranović i Gorgon koji su bolji od njega).

Offline D2

• Forza Fiume
« Odgovori #29 u: Prosinac 27, 2016, 13:44:06 »
Iako nije bek već krilo ali je odigrao OK kao bek jednu protiv nas (ovu ili prošlu sezonu ne pamtim točno) je onaj Interov Puležan Ottochian, samo što on ima 28 godina, a nije da tu poziciju baš moramo navrat nanos popunjavati.
"+1, nije problem izgubit ali očekujem ove sezone da u porazu nekome jaja odgrizemo " - by River92 20.6.2022.
"Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.
"... Jebi ga,..." - Simon Rožman, Finale Kupa, 1.8.2020. g.