• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Zimski prijelazni rok 2016/2017  (Prikazano: 114713 puta)

0 Članova i 5 Gostiju pregledava ovu temu.

Online Fornax

• Forza Fiume
  • NK Rijeka 1946
Odg: Zimski prijelazni rok 2016/2017
« Odgovori #60 u: Siječanj 04, 2017, 13:06:44 »
Inače, što se tiče Turske, ta zemlja je u rasulu i mislim da će samo bit još gore. Imali su dva teroristička napada u razmaku od samo tri tjedna, političke trzavice kao u Star Warsima (vrlo vjerojatno inscenirani vojni udar kao izlika za uspostavljanje diktature i masovna uhićenja kakava na europskom kontitentu nisu viđena od Staljina)... S druge strane, Turska je ekonomska velesila, klubovi su im ugledni i bogati i još uvijek je atraktivna destinacija ambicioznim nogometašima. Mitrovićevu želju da ide tamo apsolutno razumijem.
-11

Offline TIR

• Administrator
  • Forza Fiume
« Odgovori #61 u: Siječanj 04, 2017, 13:16:02 »
Slažem se sa vama - naši igrači uglavnom dosegnu privremeni maksimum upravo u Rijeci, što se vidi i sa nekim transferima i generalno me nije strah da ćemo nečiji odlazak nadoknaditi lošijim igračem. Strah me promjena jer uvijek je tu faza prilagodbe, ovog onog, a na kraju ispadne da je većina transfera zapravo promjena na bolje. Krenulo je s Benkom, pa onda kako ćemo bez Kramarića, pa što nakon Tomečaka i Leovca (iako Leovca još nismo ni blizu nadoknadili), zatim Moises pa ove godine Lešković, Samardžić, Tomasov, Bezjak... Neke nisam ni spominjao, a u toj su kategoriji tipa Balaj, Močinić, Cvijanović. I opet budemo jači godinu kasnije.

Osobno ne bih volio ostati bez Ristovskog i Vešovića baš zbog te kemije među njima i same borbenosti obojice igrača, vrhunski karakteri oba. Neću spominjati Franka i Gorgona jer su tek došli, ali generalno toj četvorci teško nalazim neku manu. Ostali pak nisu bez mane i ne želim ispasti negativan prema igračima koji odlaze pa ih etiketirati kao loše, međutim ispada da već par transfera zaredom za ključne igrače mi nađemo još bolje zamjene.

Offline TIR

• Administrator
  • Forza Fiume
« Odgovori #62 u: Siječanj 04, 2017, 13:27:59 »
I da ne ispadne sad da je Mitar kikser neki. Da se razumijemo, zna nekad zaspati, a ne ide mi u glavu kako ga je Solomon pretrčao u par navrata u obje utakmice protiv Istre, ali on sa nedavno napunjene 23 godine igra izuzetno rutinirano i smireno. Odšteta je niska, a opet su u HNL-u iznad njega, ako gledamo samo stopere, tek Lovren (8 milijuna), Šimunović (u što ne da sumnjam nego tvrdim da nema šanse da je Celtic za njega dao najviše novaca u zadnjih ravno 15 godina) i Vida (5 milijuna). A sa 4 milijuna eura odštete po TM ide na 25. mjesto najvećih transfera iz HNL-a.

Offline uvijek_rijeka

• Veteran
« Odgovori #63 u: Siječanj 04, 2017, 13:28:04 »
4m za mitru u današnjem nogometu gdje se vrte bolesne cifre je uvreda i to velika.

uvijek se sjetim šimunovića i 8m kojih je dinamo dobio za njega.

ispod te cijene za klasu kakva je mitro se ne smije ići.

jednog dana će ga možda netko dovesti za 20 i više miliona.

premalena cifra i to je činjenica, a mišković mi je sve više sumnjiv jer zarada mu je ispred trofeja i to je sada valjda već svima jasno..

Online Fornax

• Forza Fiume
  • NK Rijeka 1946
« Odgovori #64 u: Siječanj 04, 2017, 13:33:03 »
Slažem se sa vama - naši igrači uglavnom dosegnu privremeni maksimum upravo u Rijeci, što se vidi i sa nekim transferima i generalno me nije strah da ćemo nečiji odlazak nadoknaditi lošijim igračem. Strah me promjena jer uvijek je tu faza prilagodbe, ovog onog, a na kraju ispadne da je većina transfera zapravo promjena na bolje. Krenulo je s Benkom, pa onda kako ćemo bez Kramarića, pa što nakon Tomečaka i Leovca (iako Leovca još nismo ni blizu nadoknadili), zatim Moises pa ove godine Lešković, Samardžić, Tomasov, Bezjak...
Mislim da se iz priloženog vidi da nama Bezjak ne fali previše... Ali on je definitivno izvukao lošiji kraj tog transfera. Na stranu i lova, napadač u najboljim godinama napustio klub u formi života, da bi došao u sredinu gdje očito uopće nisu svjesni njegovih mogućnosti i kvaliteta, a ta forma s početka sezone je sad već samo lijepa uspomena i pitanje hoće li ju ikad više vratit. Pogotovo što je sad u điru bila i neka ozljeda, koliko sam shvatio.

-11

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
« Odgovori #65 u: Siječanj 04, 2017, 13:42:38 »
uvijek se sjetim šimunovića i 8m kojih je dinamo dobio za njega.

O Mamićevim transferima se svašta piše i eto - nije ni čudo da se nalazi pod istragom i nekih ozbiljnijih država od ove naše.
Ne bi me čudilo da se u većini transfera radi o pranju novaca, zatim o plaćanju beskonačnog broja "managera", podmazivanja močvare i beskompromisnog trpanja novca u vlastiti, a ne Dinamov džep.

Zato bolje Rijekinih 2m € nego li Dinamovih 8m €. Bar znamo da se troše za funkcioniranje kluba, a ne za bogaćenje pojedinaca (vidi kramarićev slučaj čiji su novci uloženi u Rujevicu).

Offline moreplovac

• Forza Fiume
« Odgovori #66 u: Siječanj 04, 2017, 13:48:57 »
Ma Mitrović se nemože spominjat u istoj rečenici sa Simunovicem, kad pričamo o kvaliteti.
A s druge strane igrača ne prodaju samo njegova kvaliteta i igre, manager i klub u kojem igra također igra ulogu. To je gotovo šablonski. Tako da mi polako podizemo kvalitetu i način prodaje i nadam se da ćemo dostići i prestici dinamo u tome, ne po kvaniteti prodaje. Malo ali Skupo.
Ja ne vidim Miska na način ko što je uvijek_rijeka napisao. Po meni je dugo vremena trebalo da nama dođe neki predsjednik sa obe noge na zemlji i zdravom logikom i financijskom politikom. Nažalost nekad moraš isključiti emocije, financijska stabilnost je na prvom mjestu, na neki način financijski sjebat klub da se dosta godina nemozemo oporavit na ustrb titule meni nije baš po gustu, radije strpljivo pa slijedećih 10 bit prvak.
"Želimo Dinamu uzeti sve" i jesmo

Offline moreplovac

• Forza Fiume
« Odgovori #67 u: Siječanj 04, 2017, 13:55:01 »
Uostalom vjerujem Manceu i Juricicu. Bit će sve u redu.
"Želimo Dinamu uzeti sve" i jesmo

Online Gnjusna Izdajica

• Forza Fiume
« Odgovori #68 u: Siječanj 04, 2017, 14:04:11 »
premalena cifra i to je činjenica, a mišković mi je sve više sumnjiv jer zarada mu je ispred trofeja i to je sada valjda već svima jasno..
Zbroji sve transfere i oduzmi trošak izgradnje Rujevice i još uvijek si u debelom minusu. Da čovjek hoće zaradu, u njegovoj poziciji, ima puno jednostavnijih načina.

Mislim da je naš najveći problem selektivno razmišljanje: Mamić se ističe kao najveći problem HNL-a, ali kod ama baš svakog našeg transfera kreću usporedbe s njime i ispada da je taj čovjek bog, a da su svi koji su radili na transferu Mitrovića su totalni nesposobnjakovići.
Stvar je samo PR-a (dobrog i lošeg). Tko je točno izvalio 8M za Šimunovića i u kojem mediju? Hm, treba li uopće provjeravati? I onda što je sve uključeno u te pare? Plaća igrača možda? Mene iskreno zaboli ona stvar.
Odbijam se uspoređivati s Dinamom i Hajdukom i svim ostalima po bilo čemu osim po kvaliteti momčadi i bodovnom učinku.

Isto se ne slažem s komom da uvijek padamo na prvu. Mislim da je jedini problem što ljudi koji su zaduženi za transfer ne istrčavaju sa izjavama. Srećko bi mogao, u stilu uvijek spominjanog Mamića, svaki tjedan ispaliti u novinama da je netko zainteresiran za nekog bez ikakve osnove. I što onda?

I na kraju - ono što je po meni jedino presudilo ovom transferu. Mitrović je sigurno imao fiksnu kalauzulu u ugovoru. Sam Srećko je nedavno izjavio da je neki igrači imaju, ali da neće spominjati tko da ne bi bilo zlih komentara. Znamo što je bilo na ljeto kada je odbijao potpisivati novi ugovor i ne bui se začudio da je to bio jedan od uvjeta na kojeg je uprava pristala.
I time su, sada sa sigurnošću možemo reći, napravili izvaredni posao. Umjesto novog slučaja 'Sharba' ili 'Leško' dobili smo drugi najveći transfer u povijesti.
since 01.05.1982. RIJEKA – TETEKS 2:2

Online Fornax

• Forza Fiume
  • NK Rijeka 1946
« Odgovori #69 u: Siječanj 04, 2017, 14:11:07 »
Miškoviću je prioritet samoodrživost kluba. Kako je Gnjusni rekao, u klub su već utrošeni enormni novci, troškovi su i dalje veliki, a zarada od sponzora ne pokriva ni čišćenje WC-a (čak ni uz ovo Sava osiguranje koje je kapnulo).

S druge strane, mislim da nemamo previše izbora nego pustit Mitrovića, jer držanje igrača koji želi otići nema smisla. Bit će frustriran, neće moć davat 100% na terenu, i šta onda imaš od toga?
-11

Offline delgadillo

• Forza Fiume
« Odgovori #70 u: Siječanj 04, 2017, 14:33:10 »
U godini di se prodalo igrače, po svim izvorima za 12-13mil-€, Mišković priča da mu treba još par miliona da zatvori badžet od 10-11. Znači, bez ulaznica, sponzora, nagrada od uefe i fonda solidarnosti i ostalih prihoda.
Čovjeku je kao rođenom biznismenu i mamićevom šegrtu, što se nogometa tiče, novac jedini prioritet. Sve drugo, na kraju dana, ako ne dođe neće biti tragedija.
Reset

Offline TIR

• Administrator
  • Forza Fiume
« Odgovori #71 u: Siječanj 04, 2017, 14:59:14 »
Samo uprava kluba zna koliki je točno budžet. A kao što je netko rekao, da hoće izvlačiti novce postoje puno jednostavniji načini od prodaje jednog po jednog igrača. Nije blesav, neka uđe u LP jedne godine i neka svih 15 milijuna eura strpa sebi u džep, opet mu je profitabilnije to nego gro prijelaznih rokova koje odrađujemo sasvim solidno.

Apropo Mitrovića i agenta mu Cvjetkovića - on pod sobom ima dva vrlo interesantna igrača: Bruno Petković, visoki napadač koji je strašno fizički i tehnički jak, prošlo proljeće skoro sam vukao Trapani do 4. mjesta u Serie B. Ima 22 godine, problem je sigurno što mu nismo prva opcija (spominjao se interes Udinesesa, Genoe pa čak i Juventusa), a i odšteta nije malena. Drugi je Interov Jakov Puljić, ne treba puno riječi trošiti o njemu, izvrstan ove sezone i među 3 najkvalitetnija igrača u ligi ako izuzmemo nas i Dinamo.

Online Gnjusna Izdajica

• Forza Fiume
« Odgovori #72 u: Siječanj 04, 2017, 15:00:46 »
U godini di se prodalo igrače, po svim izvorima za 12-13mil-€, Mišković priča da mu treba još par miliona da zatvori badžet od 10-11. Znači, bez ulaznica, sponzora, nagrada od uefe i fonda solidarnosti i ostalih prihoda.
Čovjeku je kao rođenom biznismenu i mamićevom šegrtu, što se nogometa tiče, novac jedini prioritet. Sve drugo, na kraju dana, ako ne dođe neće biti tragedija.

Da malo glumim Miškovićevog advokata.

Pogodio si sa svime samo što iz tvog teksta možeme izvući i btno drugi zaključak.
Da, prodalo se moguće i više od 10M igrača u godini. Prošloj godini! Miško kao biznismen najvjerojatnije ne računa nogometne godine po sezoni (kao mi) nego po kalendarskoj godini.
Novac je jedini prioritet i sve ostalo ako ne dođe nije tragedija. Bez novca nemaš kluba. I to je to.

Ni ti, ni ja, niti cijeli forum nemamo blage ideje koje pare se vrte u klubu kada i gdje. Možemo raspravljati o tome do sutra. Sve 'činjenice' koje imamo su dobivene iz kojekakvih medija. Ako postoji i jedna osoba koja ne shvaća da je današnjem mediju objektivnost jedna od posljednjih stvari na tapeti, meni je te osobe žao.
I sada iz svog tog prodavanja magle može se izvuči zaključak kakav god nekome odgovara.

Situacija u društvu, a u ovom slučaju i totalna zatrovanost HNL-a, doveli su do toga da je po defaultu sve crno. Svi kradu, svi muljaju. I da dovedeš najpošteniju osobu na svijetu i staviš je tu, ne bi prošla kao poštena.

Miško, ne bi bio gdje je i ne bi bio što je, da nije premazan svakojakim mastima. Ajmo debatirati o njemu i njegovim potezima i motivima do sutra, ali staviti ga u istu rečenicu s Mamićem i nazivati ga njegovim 'šegrtom' je po meni ispod svakog nivoa i mjesto gdje treba podvući liniju.

Offline TIR

• Administrator
  • Forza Fiume
« Odgovori #73 u: Siječanj 04, 2017, 15:02:24 »
http://radio.hrt.hr/radio-rijeka/clanak/matej-mitrovic-karijeru-nastavlja-u-besiktasu/135461/

Citat:
Prema neslužbenim informacijama riječ je o najvećem transferu riječkog prvoligaša nakon odlaska Andreja Kramarića u Leicester prije dvije godine. Riječanima će na ime odštete pripasti pet milijuna eura plus razni bonusi. Odlične je uvjete za svog štićenika dogovorio i Ivan Cvjetković, hrvatski će reprezentativac zarađivati 1,2 miljuna eura godišnje, iznos koji kroz razne bonuse može znazno porasti.

Nadam se samo da i mi ne radimo odštete kao vjerojatno Dinamo. 5 milijuna eura je strašan novac za stopera iz HNL-a.

Online Gnjusna Izdajica

• Forza Fiume
« Odgovori #74 u: Siječanj 04, 2017, 15:05:39 »
5M + bonusi ?!??!

Znate što. Je** te se svi vi skeptici i pišite što hoćete. Ovo je vrhunski posao.
Odo ja Mitru pomoći nositi kofere. Sretno mu bilo.