• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: GOAT Rijeke i HNL-a  (Prikazano: 5092 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Projekt2017

• Gost
GOAT Rijeke i HNL-a
« u: Lipanj 15, 2017, 12:45:32 »
GOAT RIJEKE

Daleko od toga da ova tema spada u sezonu kiselih krastavaca, ali kako smo u toj sezoni možda izazove kakvu raspravu sa puno hejta, pluseva i minusa u ovaj dugi vikend :)

Na otvaranje me potaknuo tekst http://telesport.telegram.hr/price/moze-li-crosby-nadmasiti-najveceg/. Bilo je sličnih tema, i nije ovo ništa novo, ali sada kada smo osvojili SVE možda i nema relevantijeg trenutka za raspravu o GOAT-u Rijeke - Greatest Of All Time! Neznam da li ćemo jedino biti zakinuti za mišljenje starijih navijača s obzirom da je upitno koliko se ovi preko 45 znaju služiti internetom (evo prvi hejt :) ) ili ako znaju da li su se makli sa Windowsa 98 SE i da li ih ima na forumu.

Osobno mi je teško percipirati i uživiti se u Radakovića, Desnicu, Juričića, Radina, Osojnaka, Ružića... za GOAT-a, odnosno bilo kojega igrača kojega nisam uživo pratio, naravno ne možemo ni Vešovića proglasiti GOAT-om. Prskalo je dobar kandidat za GOAT ukoliko ostane još godinama broj 1, jer već sada je najtrofejniji igrač svih vremena, karakterno ispunjava zahtjeve za GOAT-a, samo treba vrijeme. Maleš bi bio blizu da je možda više igrao ove sezone iako je zaslužan za nekakve ključne trenutke. Knežević teško, ali može se spomenuti. Haso svakako je tu negdje.

Moderni igrači neće imati nikad što i stariji, a to je veliku odanost klubu, dok stariji nikada neće imati naslov prvaka. Eurouspjesi su podjednaki, Real nije za uspoređivati s ničim kao ni gaženje Stuttgarta (igrom doma), Feyenoorda (u svim pogledima)ili skoro Seville.

Predlažem da ako se složite sa nečijim mišljenjem za GOAT-a da to napišete, ali date i svoj prijedlog, pa možemo anketu za koji dan, a i ne moramo :)

Evo moj prvi hejt i prijedlog. Nogomet prije i poslije 1990. nisu iste igre. Današnja Rijeka bi razbila i Reala i Juventusa tako da uz dužno poštovanje Desnici, Radakoviću i ostalima,  Rista ili Mate bi ih fizikom pojeli. Kada mi netko kaže da je Pele najveći svih vremena ja mu se nasmijem u brk, pa Inzaghi je veći od njega 3x.

Iako sam mišljenja da nemamo (još) savršenoga kandidata za GOAT-a, a moj kandidat za GOAT-a Rijeke je:

PRSKALO

TROFEJI - da
MVP - da / ne
KARAKTER - da
VRIJEME I ODANOST KLUBU - skoro

Naravno ostanu li Vešo, Gavran, Rista, Franko... još godinama u Rijeci, neće biti dileme, ali bojim se da neće. Volio bi da se nisam nekoga sjetio i da promijenim mišljenje, jer ni jedan igrač o kojem sam razmišljao nije mi sjeo savršeno kao GOAT, za razliku od HNL-a.

GOAT HNL-a

Ovdje mi je izbor prelagan. Igrač oko kojega bi se vjerujem složilo 90% navijača HNL klubova, osim nekih kojima je najbolji naravno svih vremena Zolja, a i kad se spomene GOAT, oni imaju potpuno druge stvari na pameti :)

VUGRINEC

TROFEJI - da
MVP - da
KARAKTER - da
VRIJEME I ODANOST HNL-u - da

Offline D10S

• Forza Fiume
  • Slobodna Država Rijeka
Odg: GOAT Rijeke i HNL-a
« Odgovori #1 u: Lipanj 15, 2017, 13:03:04 »
Za mene trofeji nisu mjerilo za GOAT odnosno jesu ali samo donekle ... npr jedan Maxwell je igrac s najvise trofeja u povijesti nogometa a za par godina ga se nitko vise nece ni sjecat a onda s druge strane imas Tottia koji je osvojio samo jedan naslov prvaka sa svojom Romom (plus SP s repkom sto je velika stvar ali premalo trofeja u odnosu na neke druge velike igrace) ali ga vecina pamti kao jednog od najboljih talijanskih igraca ikada. Kao sto kazes nogomet prije i poslije 1990. nije isti ali bi i danas Maradona bio najjaci kao i onda (moje misljenje) a ima tu jos igraca koji bi i danas bili top poput recimo Platinia.

Prskalo mi trenutno kao niti jedan igrac Rijeke nije definitivno GOAT koliko god da mi je odlican golman. Tesko je uopce za bilo koji klub HNL-a odrediti tko je GOAT kluba kad igraci odlaze nakon 2 sezone, nema tu vise klupskih ikona kao nekoc.
Rijeka je takva, što ju više gaze, to je jača.

Projekt2017

• Gost
« Odgovori #2 u: Lipanj 15, 2017, 13:10:48 »
Za mene trofeji nisu mjerilo za GOAT odnosno jesu ali samo donekle ... npr jedan Maxwell je igrac s najvise trofeja u povijesti nogometa a za par godina ga se nitko vise nece ni sjecat a onda s druge strane imas Tottia koji je osvojio samo jedan naslov prvaka sa svojom Romom (plus SP s repkom sto je velika stvar ali premalo trofeja u odnosu na neke druge velike igrace) ali ga vecina pamti kao jednog od najboljih talijanskih igraca ikada. Kao sto kazes nogomet prije i poslije 1990. nije isti ali bi i danas Maradona bio najjaci kao i onda (moje misljenje) a ima tu jos igraca koji bi i danas bili top poput recimo Platinia.

Prskalo mi trenutno kao niti jedan igrac Rijeke nije definitivno GOAT koliko god da mi je odlican golman. Tesko je uopce za bilo koji klub HNL-a odrediti tko je GOAT kluba kad igraci odlaze nakon 2 sezone, nema tu vise klupskih ikona kao nekoc.

Slažem se apsolutno sa svime. Ali atomska bomba postavljena u tunelu ispod Rijeke odbrojava, ostalo je još 30 sekundi, jedini način za deaktivirati je da navedeš GOAT-a Rijeke i HNL-a. 22...21...20... WHAT DO YOU DO?

Offline TIR

• Administrator
  • Forza Fiume
« Odgovori #3 u: Lipanj 15, 2017, 13:28:04 »
Nažalost jako mi je teško nabrojati istinske legende našeg kluba jer malo malo pa naletim na nekoga tko je godinu, dvije kasnije obukao plavi ili bili dres. U novije vrijeme je jako malo onih koji su proveli par sezona u Rijeci, eto jedan od njih je i Mate, pa i Prskalo. Ali nekako mi i dalje ne sjeti reći da je GOAT Rijeke Andrej Prskalo... Ne znam. Po meni je to jedan jedini:

Damir Kreilach
TROFEJI - ne
MVP - da
KARAKTER - da
VRIJEME I ODANOST KLUBU - DA

Offline D10S

• Forza Fiume
  • Slobodna Država Rijeka
« Odgovori #4 u: Lipanj 15, 2017, 13:46:02 »
Admir Haso Hasancic
TROFEJI - ne
MVP - da
KARAKTER - da
VRIJEME I ODANOST KLUBU - DA

Offline Fornax

• Forza Fiume
  • NK Rijeka 1946
« Odgovori #5 u: Lipanj 15, 2017, 15:35:02 »
Za mene trofeji nisu mjerilo za GOAT odnosno jesu ali samo donekle ...
Za mene postoje dva ključna kriterija - trofeji i status među navijačima. Kreilach nema trofeje, ali ima kult, i svakako zaslužuje biti visoko na ljestvici naših najvećih igrača svih vremena, ali na njoj teško može biti iznad jednog Franka koji je u dresu Rijeke osvojio naslov, kup, i titulu najboljeg igrača HNL-a.
-8

Offline D10S

• Forza Fiume
  • Slobodna Država Rijeka
« Odgovori #6 u: Lipanj 15, 2017, 15:58:49 »
U biti GOAT i ikona kluba ili ti ga kult nije isto ali cesto puta se dogodi da je igrac oboje. Recimo Totti je i jedno i drugo a npr Raul je ikona Reala ali nije najbolji svih vremena. Ajmo se malo igrat odnosno da se glavni igraci ove nase momcadi zadrze jos nekoliko sezona onda bih svakako rekao da bi mi ikona bio Veso. Kao sto sam rekao za GOAT mi trofeji nisu glavno mjerilo ali da zadrzi ove performanse i ja bih vjerojatno tipovao na Franka, medjutim samo jedna sezona u klubu za mene je premalo da netko dobije titulu naj svih vremena u klubu. Ovako i dalje ostajem misljenja da je Haso Goat (ne mislim na goat kao ovca  ;)
« Zadnja izmjena: Lipanj 15, 2017, 16:00:27 od D10S »

Offline m

• Veteran
« Odgovori #7 u: Lipanj 17, 2017, 16:34:30 »
Haso, Kreilach ako se vrati i digne koji trofej, Ivanov da je ostao duze, Veso ako ostane jos sezonu, dvije.

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
« Odgovori #8 u: Lipanj 17, 2017, 19:06:42 »
Kek. Nije igrac ali je nasa legenda.
A od igraca, rekao bih SJ, Mladenovic. A od ovih novih bilo tko koji ima odredjenu kvalitetu i odluci ostati nekoliko godina. Za sada ne vidim takvog.

Offline tusta

• Inćun
  • *
« Odgovori #9 u: Lipanj 17, 2017, 19:53:56 »
Damir Desnica i Mladenovic

Offline moreplovac

• Forza Fiume
« Odgovori #10 u: Lipanj 18, 2017, 00:06:36 »
Milan Minta Ružić
Srećko Juricic
"Želimo Dinamu uzeti sve" i jesmo

Offline uvijek_rijeka

• Veteran
« Odgovori #11 u: Lipanj 18, 2017, 07:10:33 »
juričić (zbog svega šta je napravio za klub kao igrač i sportski direktor)

vugrinec (jbg prvi strijelac u povijesti lige, igrao 10 godina u komadu u hnlu šta je rijetko tko napravio)

vrijedni spomena kek (osim ako se ne baziramo samo na igrače),cvitanović,vlaović..

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
« Odgovori #12 u: Lipanj 18, 2017, 11:12:48 »
juričić (zbog svega šta je napravio za klub kao igrač i sportski direktor)

vugrinec (jbg prvi strijelac u povijesti lige, igrao 10 godina u komadu u hnlu šta je rijetko tko napravio)

vrijedni spomena kek (osim ako se ne baziramo samo na igrače),cvitanović,vlaović..

Vugrinec? Koji je na onaj način otišao u Dinamo. Ne bih rekao.

Offline Gnjusna Izdajica

• Forza Fiume
« Odgovori #13 u: Lipanj 18, 2017, 11:52:50 »
Vugrinec? Koji je na onaj način otišao u Dinamo. Ne bih rekao.
HNL frende, HNL...
since 01.05.1982. RIJEKA – TETEKS 2:2

Projekt2017

• Gost
« Odgovori #14 u: Lipanj 18, 2017, 12:16:09 »
a da mora biti neki kompromis za HNL, mozda i Olic iako je on bio puno krace u HNLu, mozda prekratko

za samo Rijeku nema savrsenog, još