• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Klub  (Prikazano: 12153 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline D2

• Forza Fiume
Odg: Klub
« Odgovori #165 u: Prosinac 27, 2018, 13:55:54 »
  • 0
  • 0
  • POANTA: Da je povijest u očima promatrača.

POANTA2: Okomita verzija zastave je bijelo-plava :)

POANTA3: Vidim da te zbilja pogodilo ovo pa neću više o tome da ne pređem full u troll mode, s obzirom da me ne može manje boliti k. da li je bijela prva ili plava ili da li je okvir na 4. izdanju grba Rijeke od 1946. žuti ili zlatni :)

OK, nema poante samo kakanje.
    Treba se i moj prvi post tako protumačiti pa ga dođemo nekako na 1:1. Pitanje je da li se mora odigrati dodatnih 2x15 minuta i možda još pucati penali ili pišemo po bod svakome?
    Priznajem da sam malo teatralno reagirao, posipam se pepelom i tražim oprost u ovo post blagdansko vrijeme. Krv, meso, tako to.. Pokušao sam iznuditi penal, ponijela me važnost utakmice.

Možda upali, jednom već je: This time next year we'll be champions!

21.05.2017. - Lovely jubbly!

Offline Projekt Teanna

• Forza Fiume
    « Odgovori #166 u: Prosinac 27, 2018, 14:08:46 »
  • 0
  • 0
  • Ima poante! Za nekoga je tradicija plavo-bijela, za nekoga grb sa petokrakom na slovu K, za nekoga US Fiumana boje, a za unuka od Senada će biti plavi križ svetinja, povijest, nešto što se ne dira, a onda će tada već stara kćer od Miška odluči re-brendirati Rijeku u rozo-bijelu, a križ promijeniti da više liči na hashtag! Sve je ispravno jer khm khm... ZAJEDNO SMO RIJEKA! :D

Ali pišem i ja 1:1. Oprosti i ti meni.
    « Zadnja izmjena: Prosinac 27, 2018, 14:10:19 od Projekt Teanna »
    "Velika ljubav prema klubu naglo se smanjila kada je postalo jasno da ju, ako klub vodiš, treba potkrijepiti i novcem. Što Mišković čini od prvog dana i tako već sedam godina." - Danijel Vukušić, 24sata.hr

Offline moreplovac

• Forza Fiume
    « Odgovori #167 u: Prosinac 27, 2018, 17:26:03 »
  • 2
  • 0
  • neznam za druge ali ja sam osjetio ljubav u zraku
    "Želimo Dinamu uzeti sve" i jesmo

Offline Senad Brkić

• Veteran
    « Odgovori #168 u: Prosinac 27, 2018, 23:39:27 »
  • 0
  • 0
  • neznam za druge ali ja sam osjetio ljubav u zraku

ljubav u obliku mirisa kiselkastog znoja izmedju klupice za bench i tuševa, kroz svlačione s posterima na razrokog.....

mmmmm

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Kontra mraku, kontra sili... http://i.minus.com/iSASYvn3yJBVf.gif

Offline Fornax

• Forza Fiume
    • Jebo vse ki nismo mi
    « Odgovori #169 u: Ožujak 24, 2019, 16:23:17 »
  • 1
  • 0
  • Klupski web je stvarno ažuran, nema što.

Prošlo je samo tri dana otkako Heber više ni službeno nije igrač Rijeke. Bojim se kopat dublje, da ne naletim na neku sliku Gavranovića.

Offline koma

• Veteran
    « Odgovori #170 u: Ožujak 25, 2019, 10:09:11 »
  • 0
  • 0
  • Možda je to namjerno, niš ne kužiš taj današnji marketing. Sad je akcija dresova Hebera, a ubrzo bi i Gorgon trebao biti na rasprodaji  ::)

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
    « Odgovori #171 u: Ožujak 25, 2019, 10:13:27 »
  • 0
  • 0
  • Ne pratim baš klupski web, ali ako su ga makli s rostera - to je za mene sasvim dovoljno. Maknuti svaku promotivnu sliku na kojoj se pojavljuje odmah po njegovom odlasku mi stvarno nije imperativno. Nek nam draga žarulja još malo blješti! :)

Offline Fornax

• Forza Fiume
    • Jebo vse ki nismo mi
    « Odgovori #172 u: Ožujak 25, 2019, 11:25:53 »
  • 0
  • 0
  • Maknuti svaku promotivnu sliku na kojoj se pojavljuje odmah po njegovom odlasku mi stvarno nije imperativno.
    Postoje i pravne implikacije. Ovdje se radi o sadržaju (slici) komercijalne namjene.

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
    « Odgovori #173 u: Ožujak 25, 2019, 12:38:16 »
  • 0
  • 0
  • Taj moment ne poznajem, ali pretpostavljam da NYC neće tužiti Rijeku zato što tri dana nakon transfera nisu maknuli sliku Hebera. A i postavlja se pitanje kakve slike možeš korisitit (ponavljam ne poznajem ovaj teren): jedno je ako i dalje držiš fotku Hebera u rosteru, ili ako promoviraš neki klupske materijale praveći se kao da je na rosteru, a nešto sasvim drugo je ako imaš fotku npr. Mujanovića kako daje gol Stuttgartu, ili Kramarićevu triplettu protiv Feynoorda. Valjda to ulazi pod neku vrstu klupske povijesti koju možeš promovirati? Ili ne?

Offline Fornax

• Forza Fiume
    • Jebo vse ki nismo mi
    « Odgovori #174 u: Ožujak 25, 2019, 12:48:54 »
  • 0
  • 0
  • Nisam pravnik, ali sam prilično siguran da se Heberov lik za reklamiranje Joma artikala više ne smije koristiti, osim ako on nema neki privatni ugovor s njima.

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #175 u: Ožujak 25, 2019, 12:58:47 »
  • 2
  • 0
  • Nisam pravnik, ali sam prilično siguran da se Heberov lik za reklamiranje Joma artikala više ne smije koristiti, osim ako on nema neki privatni ugovor s njima.

Nisam ginekolog, ali mogu pogledati.  8)
    Možda upali, jednom već je: This time next year we'll be champions!

21.05.2017. - Lovely jubbly!

Offline d

• Forza Fiume
      • http://samorijeka.com
    « Odgovori #176 u: Lipanj 23, 2019, 17:31:28 »
  • 0
  • 0
  • http://www.hocuri.com/kako-je-klub-poslovao-u-2018-godini/

Nema još službenog izvješća na stranicama FINA-e, pa su ovdje samo neke ukupne brojke, postotne promjene i zaključci autora. Čim bude dostupan izvještaj (mislim da bi trebao najkasnije do 30.6.) ću probati napraviti malo detaljniju analizu.

Ali u svakom slučaju se opet raspadamo, što se vidi po tome da smo u 2018. imali 2. najveći budžet ikad  ;)

Offline d

• Forza Fiume
    « Odgovori #177 u: Lipanj 28, 2019, 11:28:08 »
  • 2
  • 0
  • Na stranicama FINA-e su objavljeni javni izvještaji o poslovanju za 2018. za Stadion Kantrida doo (za HNK Rijeka još nema, ali sigurno će ove dane).

Nisam ekspert ali čini mi se za izdvojiti:
    - prihodi porasli s cca 13 na cca 16 milijuna kuna (ili je podignut najam klubu ili se dodatno prihodovalo od npr reprezentacije itd)
    - rashodi porasli s cca 12 na preko 13 milijuna kuna
    - ostvarena dobit od cca 1.7 milijuna kuna, što taman pokriva gubitak iz prošle godine. Dakle, sve po špagi  8)

Ali ključno, dugoročne obveze su identične kao lani, cca 159 milijuna kuna.

Od toga je 140 milijuna pozajmica od SS-a (beskamatno) i cca 18 milijuna pozajmica od HNK Rijeka (uz propisanu zakonsku kamatu među povezanim poduećima). Dakle, ni ove godine se NIJE vraćala pozajmica SS-u za izgradnju stadiona, nego firma Stadion Kantrida praktički živi "na nuli" s tekućim poslovanjem - koliko su troškovi održavanja, toliko naplati od korisnika stadiona/kampa i to je to. A početno ulaganje SS-a za izgradnju stadiona i dalje stoji.

Dobro je da nas SS ne pritišće i da dakle ne stvara nikakav pritisak i uteg na tekuće financije i budžet kluba. Loše je da je taj dug i dalje otvoren i da teoretski u nekom trenu SS može to krenuti naplaćivati "na silu" (nekakvom ovrhom na kamp). Ali po meni je to teška teorija o kojoj se ne trebamo uopće brinuti.

Činjenica je da je beskamatna pozajmica praktički poklanjanje novca (usporedite to s troškom kamate koja bi bila da je tih 19 milijuna eura posuđeno od banke) i dok god je tako klub je na dobitku, isto tako nemamo pojma kakav je dogovor Volpi/Miško ali očito je da nas to ne steže zasad, a teoretski to može tako trajati i zauvijek.

Sve u svemu, ništa novo u odnosu na lani, bez brige, idemo dalje.  ;)

Update u sljedećem postu
    « Zadnja izmjena: Lipanj 28, 2019, 13:47:06 od d »

Offline Projekt Teanna

• Forza Fiume
    « Odgovori #178 u: Lipanj 28, 2019, 11:34:14 »
  • 0
  • 0
  • Ovo je normalan tekst i zaključak. Školski, realno i objektivno.

Dakle tekst na npr. Gol.hr ili od nedavno i NL:

"Omča nad Rujevicom - Mišković u godinu dana nije uspio smanjiti stotine milijuna duga, kraj lijepe priče?"
    "Velika ljubav prema klubu naglo se smanjila kada je postalo jasno da ju, ako klub vodiš, treba potkrijepiti i novcem. Što Mišković čini od prvog dana i tako već sedam godina." - Danijel Vukušić, 24sata.hr

Offline d

• Forza Fiume
    « Odgovori #179 u: Lipanj 28, 2019, 14:33:44 »
  • 1
  • 0
  • Evo objavljen je i financijski izvještaj HNK Rijeka i jedna stvar mijenja ono što sam napisao u prethodnom postu za Stadion Kantrida.

A to je da je u 2018. HNK Rijeka povećala svoj zajam prema Stadion Kantrida, s cca 19 na 26 milijuna kuna. Dakle dodatnih cca 1 milijun eura. Kako se ukupni iznos dugovanja od strane Stadion Kantrida nije mijenjao (i dalje je 159 milijuna kuna), po meni je logični zaključak da se za tih novoposuđenih 7 milijuna kuna smanjio dug prema SS-u. U izvještaju za Stadion Kantrida ove godine dug nije raščlanjen pa sam prethodno pogrešno zaključio da nije bilo promjena, ali prema ovome se čini da ipak je.

Dakle, ipak se vraća SS-u. Otprilike milijun eura godišnje, koje je Stadion Kantrida posudio od HNK Rijeka. To se uklapa u onu Miškovu priču kod Orlanda "da je dogovoren dugoročni model otplate". HNK Rijeka je s druge strane u ovoj godini konačno vratila i preostali zajam SS-u (malo preko 2 milijuna eura) i sad je HNK Rijeka potpuno čista i neovisna od SS-a.

Istovremeno je dignut i kratkoročni kredit od banke (dospijeva u 9. mjesecu 2019.) na 25 milijuna kuna, ali imamo i dosta potraživanja od kupaca pa je vjerojatno to bilo za pokrit stvari dok nije sjeo transfer od Bradarića i slično. Sve u svemu, plovi se po uzburkanom moru, ali i dalje mi se čini sve pod kontrolom.

Od ostalog zanimljivog:
    - prihodi od ulaznica pali za 50% (jer nije bilo EL)
    - plaćeno rekordno malo kazni i naknada (pretpostavljam da su većinom kazne u toj stavci)
    - rekordna razina prihoda od sponzorstva! (9.5 mil kn)
    - od UEFE dobili 9.3 mil kn
    - domaće donacije čak 4.4 mil kn! (6x više nego lani, tko je to? Miško?)
    - plaće igračima i trenerima 47 mil. (manje nego 2015 i 2017, više nego 2016)
    - promijenili su način knjiženja naknada za transfere igrača (sada to više nije u "intelektualnim uslugama"): u 2019. je za to plaćeno skoro 13 milijuna kuna, a u 2018. čak 19 milijuna (pretpostavljam da su to i naknade za ulazne transfere, kao i naknade posrednicima za izlazne transfere)
    - ukupni prihod od prodaje igrača 72 milijuna kuna što je dosta više nego lanjskih 58, a manje nego 2015 (95) i 2016 (80)

Za sve ovo je važno da (prilično sam siguran) tu nije Bradarić, što znači da s Heberom i Žutom mi za 2019. već imamo cca 60 milijuna kuna prihoda od transfera. S još kojim dobrim ljetnim transferom možemo doći i do 80-90 milijuna, što bi bilo na razini najuspješnijih godina.

Zaključak: prihodi od transfera (kao temelj poslovanja) su i dalje veliki i stabilni, s dobrom pozicijom i za 2019. UEFA nagrade su nažalost zakazale lani, ali zato je klub konačno vratio sve pozajmice SS-u i (osim tog kratkoročnog kredita) izgleda dosta stabilno za naprijed. Ali ne treba posebno naglašavati koliko bi nam bilo važno opet ostvariti značajne prihode od Europe, s tim bi opet sljedećih minimalno godinu dana bili na miru.

p.s. naravno, sve ovo uzmite s dozom rezerve jer sam ja samo outsider amater koji bez stručnog znanja ili uvida u klub čita javno dostupne izvještaje, a pitanje je koliko i ti izvještaji otkrivaju ili skrivaju.