• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Igor Bišćan  (Prikazano: 30152 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ispod stijena

• Veteran
Odg: Igor Bišćan
« Odgovori #315 u: Rujan 17, 2019, 23:45:48 »
  • Po meni prvo poluvrijeme protiv Hajduka uz onih prvih 45 min u Škotskoj je najboljih 45 min sto je Rijeka odigrala u ovoj sezoni.
    Imamo problema sa iznošenjem lopte iz zadnje linije.
    To je potencirano jer nema najboljeg igrača ove i prošle sezone. Kvržica.
    On je taj oko kojeg se dosta toga gradi, a mi ga nismo imali za najvažnije utakmice.
    Uz njega Čolak koji nikako nije bzvz dobio poziv u repku.
    Otkad ga je Biscan makao sa Kekova krila u špicu on je izrazito efikasan igrač  i plus toga radi za momčad.
    Treći igrač, Pavičić . Alibi igrač, priznajem, ali ako nas je potez Murica doveo u playoff Europa lige, vajda bi i ovaj u formi izbacio kojeg asa iz rukava. Odnosno pridonio onoj dozi sreće sto prizivamo kad je već igra takva kakva je.
    Sad vrtim film i stanem na tri utakmice. Finale kupa, Aberdeen gore pa i Superkup.
    U prvoj smo mi letili terenom, u drugoj pametno i dobrim kretnjama odrađivali utakmicu i u ovoj zadnjoj nije da nismo dobro trčali nego bili smo onako,vise u našem stilu na Maksimiru.
    Zajednički je nazivnik da smo sve igrali u gostima.
    Sjetio sam se i Istre u Puli i 7 komada. Sjetio sam se i Intera doma, 7 komada.
    Obje utakmice je igrao npr Smolcic lijevog beka. Ni Dinamo bas ne krca 7 komada suparnicima u HNLu .
    Od svega toga otišao nam je golman koji je najmanje imao utjecaja na gore nabrojane rezultate.

Neka sam ja budala, ali evo...Mislim da realno možemo biti samo jači od prošle sezone. Da mora postojati i da postoji mnogo unutarnje rezerve.
    Sa druge strane stvarno igramo negledljivo. I ovo gore, a posebno finale kupa nisu odigrane na inerciji Matjaza Keka

Offline goginho

• Forza Fiume
    « Odgovori #316 u: Rujan 18, 2019, 22:11:25 »
  • Ima tu nekoliko problema, ima i Bišćan svojih grešaka ali ne mislim da bi nam promjena donijela nešto ozbiljno dugoročno.

Prvi problem je fizička sprema i ozljede, nismo u stanju igrati presing što nam je s kekom bila prepoznatljiva igra (presing i bekovi koji se dižu i vraćaju povratne lopte na zonu oko 11m).

Drugi problem je samopouzdanje ekipe koje se sa svakim remijem urušava, stisnemo se ko pizde i ko da samo čekamo gol u svojoj mreži.

Treći problem, možda i najveći, je atmosfera. Nema huka s tribine da nas digne kad pokleknemo, da nas pogura kad noge i pluća posustaju.

Četvrti problem je lijevi bek i eksperiment s Capanom desno i žrtvovanje Tomečaka lijevo je još jedan promašaj. Mamić mora krenuti sljedeću, kakav god bio, ne može biti lošiji odCapana na beku.

E sad kako i kojim redom rješavati probleme neznam, nekakav pomak bi bio vratiti Uga i odvesti ekipu u Fužine da se sabere i da se poradi na koncentraciji, fizičkoj spremi i kemiji. Iako mislim da je ovo s Pilipovićem i armadom pucanj u vlastitu nogu s obje strane, možda je vrijeme da Pilipović žrtvuje, a opet s druge strane može biti i pandorina kutija ako se pusti na volju navijačima.

Ako ima stranog tijela u svlačionici, Bišćan i stožer to mora prepoznati i ukloniti taj faktor.. sjetimo se Ćire i Cvitanovića,Dalića i Kalinića... Nezz jel takav problem postoji ali nešto je trulo jer igramo na 70% svojih mogućnosti, iako smo realno slabiji nego prijašnjih sezona a drugi (hajduk, osijek, pa i gorica) jačaju..
    « Zadnja izmjena: Rujan 18, 2019, 22:14:23 od goginho »

Offline d

• Forza Fiume
      • http://samorijeka.com
    « Odgovori #317 u: Rujan 18, 2019, 22:38:20 »
  • Ako ima stranog tijela u svlačionici, Bišćan i stožer to mora prepoznati i ukloniti taj faktor.. sjetimo se Ćire i Cvitanovića,Dalića i Kalinića... Nezz jel takav problem postoji ali nešto je trulo jer igramo na 70% svojih mogućnosti, iako smo realno slabiji nego prijašnjih sezona a drugi (hajduk, osijek, pa i gorica) jačaju..

U punom sastavu ne bi rekao da smo slabiji nego prijašnjih godinu-dvije, dapače imamo neke pojedince kakve nismo baš imali. Ali s puno ozljeda i kasnim dolaskom Franka smo još daleko od svoje pune snage i uigranosti. I to mi daje vjeru da možemo još puno toga dobroga napraviti ove sezone.

Neki problem u svlačionici ne vjerujem da postoji jer se ne čini (bar ovako izvana) da su među igračima loši odnosi (niti sa stručnim stožerom ili samim klubom). Ali sigurno da cijela atmosfera oko kluba utječe na svih, počevši od Miškovića, preko Mancea i ostalih, pa sve do igrača i Bišćana.

A Bišćan sigurno ne može biti isti u ovakvim okolnostima, kad su te od prvog dana dočekali na nož, s "nema isprike" spikama i glupim, isforsiranim, nepromišljenim i neutemeljenim bojkotom. Mislite da mu je ugodno ovdje živjeti i raditi? Mislite da kao trener ima samopouzdanja i hrabrosti kakve bi imao da zna da svi stoje iza njega? Da je bilo koji drugi trener došao i ostvario 7 pobjeda u 8 utakmica, skandirali bi mu svaku utakmicu. Da je bilo koji trener onako osvojio kup i autoritativno pregazio Aberdeen, klanjali bi mu se. Naravno da ima svojih loših strana i grešaka, ali kada ne osjetiš pravu podršku za dobre stvari koje radiš, kako ćeš biti najbolji što možeš biti? Ne bi se čudio da je i u tome djelomični razlog njegovih nekad previše opreznih poteza.

Offline goginho

• Forza Fiume
    « Odgovori #318 u: Rujan 18, 2019, 23:07:22 »
  • Ako ima stranog tijela u svlačionici, Bišćan i stožer to mora prepoznati i ukloniti taj faktor.. sjetimo se Ćire i Cvitanovića,Dalića i Kalinića... Nezz jel takav problem postoji ali nešto je trulo jer igramo na 70% svojih mogućnosti, iako smo realno slabiji nego prijašnjih sezona a drugi (hajduk, osijek, pa i gorica) jačaju..

U punom sastavu ne bi rekao da smo slabiji nego prijašnjih godinu-dvije, dapače imamo neke pojedince kakve nismo baš imali. Ali s puno ozljeda i kasnim dolaskom Franka smo još daleko od svoje pune snage i uigranosti. I to mi daje vjeru da možemo još puno toga dobroga napraviti ove sezone.

Neki problem u svlačionici ne vjerujem da postoji jer se ne čini (bar ovako izvana) da su među igračima loši odnosi (niti sa stručnim stožerom ili samim klubom). Ali sigurno da cijela atmosfera oko kluba utječe na svih, počevši od Miškovića, preko Mancea i ostalih, pa sve do igrača i Bišćana.

A Bišćan sigurno ne može biti isti u ovakvim okolnostima, kad su te od prvog dana dočekali na nož, s "nema isprike" spikama i glupim, isforsiranim, nepromišljenim i neutemeljenim bojkotom. Mislite da mu je ugodno ovdje živjeti i raditi? Mislite da kao trener ima samopouzdanja i hrabrosti kakve bi imao da zna da svi stoje iza njega? Da je bilo koji drugi trener došao i ostvario 7 pobjeda u 8 utakmica, skandirali bi mu svaku utakmicu. Da je bilo koji trener onako osvojio kup i autoritativno pregazio Aberdeen, klanjali bi mu se. Naravno da ima svojih loših strana i grešaka, ali kada ne osjetiš pravu podršku za dobre stvari koje radiš, kako ćeš biti najbolji što možeš biti? Ne bi se čudio da je i u tome djelomični razlog njegovih nekad previše opreznih poteza.

ma slažem se sa tobom i mislim da imaš pravo, ali referirao sam se i na ono što je neko navodno iz svlačionice rekao da trče ko babe.. iako i to može biti samokritika i zvuči kao neka Župina šala..

just saying, ako postoji problematična figura, moraju je ukloniti.. ekipa se mora mobilizirati, neće biti lako u Puli, nije bilo ni dinamu s istranima doma, a mi trebamo trobod da bi mogli rasti..
    što se etiče snage ekipe, djelomično si u pravu ali s druge strane, bekovi ofenzivno gotovo i ne postoje, dio ekipe nam je out (Čolak, Raspopović i sad Velkoski), 3-4 se vraćaju s liste ozljeda (Gorgon, Puljić, Pavičić i Mamić) i nisu ni blizu natjecateljske forme, Murić trči sat vremena ili pola sata po poluvremenu, golman ne skida neka čuda da bi nas digo iako niti ne griješi ozbiljno ali neki golovi su olako primljeni (ono u nedelju je bilo s 25m po podu u njegov kut)..

uglavnom da ne dužimo, mislim da Bišćan radi dobro, ali i on mora rasti i korigirati neke svoje ideje i prilagoditi se, o njemu ovisi koliko će neke stvari o svojoj ekipi na vrijeme shvatiti..
    sjetimo se i evolucije Keka, od defanzivnog trenera koji lomi presingom do trenera koji se na koncu da bi postali šampioni morao i nadigravati i razbijati bunkere.. sve je to normalno, krize rezultata su uobičajena pojava u sportu pogotovo kad te prate ozljede, ali treba sve mobilizirati u istom smjeru

da je prave atmosfere, vjerujem da bi se lakše digli iz krize, ali očito je toj ekipi nešto drugo bitnije od rezultata.

Offline Fornax

• Forza Fiume
    • Bring Back RP4
    « Odgovori #319 u: Rujan 18, 2019, 23:20:46 »
  • Ma Bišćan nije idiot, od prvog dana mu je jasno da Armadino nezadovoljstvo nema veze s njim. U krajnjoj liniji, Mišković mu je sigurno objasnio situaciju i on neke stvarni nesumnjivo zna bolje od nas.

I uz sve to, bojkot, ozljede, čovjek je prošle sezone u HNL-u u tih svojih 26 utakmica upisao 16 pobjeda, plus još tri u kupu. Ekipa na proljeće nije izgledala bajno, ali smo svi kontali, bit će to bolje s vremenom. Eto, vrijeme ide, pomake baš i ne vidimo. Dapače, dojam je da ovako psihofizički uzdrmanu Rijeku nismo gledali ne znam od kada. A 2012. smo maltene ispali iz lige. Bilo je i kod Keka i kod Scorije kriznih perioda, ali tu su u pitanju bili neki totalno drugi faktori (jedan od kojih je tankiranje).

Šlag na tortu mi je ono "napravili smo analizu i zaključili da nigdje ne griješimo" (il kako već)... Pucam od optimizma kad to čujem. Dakle status quo se prolongira. Do kada? Hm... Čeka nas zanimljiva nedjelja.

Vidim tri scenarija.
    1. pobjeđujemo Istru na neki guz uz lošu igru - posao odrađen, idemo dalje
    2. razvaljujemo Istru - nazire se svjetlo na kraju tunela
    3. ne pobjeđujemo Istru - apokalipsa

Citat:
    da je prave atmosfere, vjerujem da bi se lakše digli iz krize, ali očito je toj ekipi nešto drugo bitnije od rezultata.
    Ne vidim više ni smisao vraćanja na to... Mislim, imaš pojedince koji takav stav uopće ne skrivaju... I eto, danas kupujem karte za Kantridu, i razmišljam jesam li ja time indirektno podržao bojkot... Ili sam ipak podržao klub, jer jedna lijepa fešta pod stijenama bi mogla imati vrlo pozitivan efekt. Treba gledati širu sliku. Samo se nadam da eventualan uspjeh te fešte neki ljudi neće zloupotrijebiti i još dodatno naoštriti noževe. Jer dojma sam da se prošle godine upravo to dogodilo.

"Mi smo Rijeka i tako ćemo se postaviti." - MK

"Klub misli dugoročno i ja sam takva osoba, volim ambiciozne i ozbiljne projekte" - IB

"U nogometu postoje neke limite i te limite postoje. I tako je, i tu se nema šta pričat." - SR

Offline ispod stijena

• Veteran
    « Odgovori #320 u: Rujan 18, 2019, 23:28:05 »
  • Zanimljivo je i da se sa te “fešte” neće prozivati ljudi da nisu bili na kupu u Bujama...

Offline Projekt Teanna

• Forza Fiume
    « Odgovori #321 u: Rujan 19, 2019, 07:45:27 »
  • Sve je isto ka i lani. Vidjeli smo šta je značila promjena trenera za ekipu. I lani smo padali na prečkama i stativama, ako se dobro sjećam, ali nije to sreća kada ne možeš dobiti nikoga doma bez obzira na broj pogođenih okvira. Ipak Bišćan je pokazao da zna, osvojio trofej, potpuno je normalan čovjek i ima ugovor još 3 godine, ali morati će promijeniti nešto drastično. Pomoćnika ili 3, golmana, taktiku, način treniranja... Ako ne bojim se da nam ne gine 5. mjesto na početku jeseni, novi trener i repeat prošle sezone, ali sa jačim tovarima, Goricom, Dinamom i Osijekom koji uživa sudačko milovanje usprkos nesposobnosti.
    "Velika ljubav prema klubu naglo se smanjila kada je postalo jasno da ju, ako klub vodiš, treba potkrijepiti i novcem. Što Mišković čini od prvog dana i tako već 7 godina." - D. Vukušić
    Dežurni katastrofičari... koji ne skrivaju guštanje... opet će, izgleda, morati 'pojesti govno'. - D.V

Offline Fornax

• Forza Fiume
    • Bring Back RP4
    « Odgovori #322 u: Rujan 19, 2019, 08:34:47 »
  • Kad god se nanižu nešto slabiji rezultati logično je da navijači počnu zazivati drastične promjene. Bojim se da će u nedjelju najdrastičnija promjena u odnosu na Jadranski derbi biti Punčec umjesto Escovala.

"Klub misli dugoročno i ja sam takva osoba, volim ambiciozne i ozbiljne projekte" - IB

"U nogometu postoje neke limite i te limite postoje. I tako je, i tu se nema šta pričat." - SR

Offline moreplovac

• Forza Fiume
    « Odgovori #323 u: Rujan 19, 2019, 09:25:05 »
  • Nadam se da neće. Pa vidio je sad kako funkcionira kad imaš stopera koji čak i zna igrat. Ili se čini sve da se Punkija proda.
    "Želimo Dinamu uzeti sve" i jesmo

Offline Fornax

• Forza Fiume
    • Bring Back RP4
    « Odgovori #324 u: Rujan 19, 2019, 09:32:59 »
  • Ja dobijem neke čudne tikove svaki put kad netko spomene Punkija i prodaju u istoj rečenici.

Offline TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #325 u: Rujan 19, 2019, 10:01:14 »
  • Miško je povukao veze i navodno je ovo izgled nadolazeće igre FIFA 20. Arapi već čekaju u redu ispred Rujevice sa bianco čekovima i pisanim bankovnim pokrićem da će isplatiti puni dogovoreni iznos.

Offline Fornax

• Forza Fiume
    • Bring Back RP4
    « Odgovori #326 u: Rujan 19, 2019, 10:47:16 »
  • Wow, znam da voliš gubit vrijeme u Photoshopu, ali ovo je neka sedamnaesta dimenzija.  ;D

Offline moreplovac

• Forza Fiume
    "Želimo Dinamu uzeti sve" i jesmo

Offline D10S

• Forza Fiume
    • Slobodna Država Rijeka
    « Odgovori #328 u: Rujan 20, 2019, 08:22:23 »
  • Vidjet cemo uskoro jel izjava o konjima i babama patka ili miniranje.
    "A ver nenés, con lo que me gusta a mi comprar fincas, caballos finos, mujeres buenas y conciencias papi".

Offline Fornax

• Forza Fiume
    • Bring Back RP4
    « Odgovori #329 u: Rujan 20, 2019, 08:27:12 »
  • https://www.sportcom.hr/regionalni-sport/rijeka/igor-biscan-vjerujem-da-igraci-imaju-povjerenje-u-mene-bila-bi-ludost-da-bilo-sto-drugo-mislim-o-tome
    Lijepo. Ali publika je na rubu i prvo slijedeće sranje (nova ozljeda, kiks) i okreću ti leđa. A ni medijski napadi neće biti ugodni.

U nedjelju navečer će biti jako zanimljivo.