• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: HNL - sezona 2019/20  (Prikazano: 30899 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Snjesko

• Veteran
Odg: HNL - sezona 2019/20
« Odgovori #690 u: Ožujak 20, 2020, 15:41:53 »
  • 0
  • 0
  • A sad zamisli jednu ligu recimo od 14 klubova gdje bi igrali Dinamo, Hajduk, Rijeka i Osijek sa Mađarima, Slovacima/Česima, Slovencima. Taka liga sigurno bi imala puno više novaca od TV-prava. Sigurno bi bila puno zanimljivija i privlačnija trećem oku i sponzorima. Sa time dolaze bolji igrači i bolji rezultati. A onda nakon 26 kola stigne se odigrat skračeni HNL od 10 kola gdje bi upalo 6 najboljih klubova u državi pa da se dodijeli i taj pokal nacionalnog prvaka i time čuvamo "naš" HNL.

Vidimo što su donijeli takvi formati natjecanja domaćoj košarci i rukometu. Nakon početne euforije svelo se sve na jedno, možda dva slova. Ja recimo koji nisam imun na sport više nemam pojma kako se uopće igraju košarkaške i rukometne lige.
    OK, nogomet je u startu jači sport, no završilo bi sve na ta 3-4 nabrojana kluba, ostali bi i ovo malo što imaju medijske pažnje i kakvog takvog sponzorskog interesa izgubili.

Nego, zašto mi mislimo da bi Česi, Slovaci, Madžari, Austrijanci,.. - zapravo 'ajmo to zvati bivši Austro-ugari ;) uopće htjeli s nama igrati neku ligu?

Ajde postavi pitanje drugačije - što bi se desilo sa našom košarkom i rukometom da nema tih natjecanja? Pa svi su i ovako na aparatima jos od zadnje krize, što bi tek bilo da toga nema?
    A da bi nogomet završio sa tih 4 klubova, a reci mi koja je razlika sad? Koliko ljudi prati i navija za Inter? Lokomotivu? Slaven Belupo? OK, Slaven cak i ima nesto sponzora, iako malo, ali neš ti medijske pažnje. Uostalom, ako netko iskoci kao Gorica lani, taj bi se probio gore, ne bi te lige bile zatvorenog tipa. To je jedina stvar s kojojm se ja ne bi pomirio - zatvorene lige.
    Ovo zadnje je najbitnije pitanje - treba pokušat. Vjerujem da bi se moglo dogovorit sa Mađarima i Slovencima, pa cak i Slovacima jedna ovakva liga od 14 klubova + domaći playoff 10 kola.

Offline moreplovac

• Forza Fiume
    « Odgovori #691 u: Ožujak 20, 2020, 16:38:03 »
  • 0
  • 0
  • https://sportske.jutarnji.hr/nogomet/hnl/jedina-smo-iole-ozbiljnija-liga-u-europi-u-kojoj-se-tako-nesto-dogada-zasto-su-gotovo-svi-klubovi-odbili-ideju-hajduka/10110115/

Opatijska inicijativa
    Kao što je pogrešno bilo i Hajdukovo ignoriranje Opatijske inicijative u trenutku kada su je Damir Mišković i još neki ljudi pokrenuli. Opatijska inicijativa borila se isključivo za bolje sporta, pa tako i nogometa. Mišković je tada zamislio drugačiji put od ovog Hajdukova, njegova je temeljna ideja bila kompletan zaokret države u pogledu na sport koji bi klubovima omogućio da ponovno stanu na noge. I recimo da je u Opatijskoj inicijativi bilo možda i nekih krivih ideja ili stavova, ali temeljno je apsolutno zaslužila podršku kompletnog sporta, pa tako i Hajduka. Da je Poljud tada stao iz Opatijske inicijative, danas bi sport, nogomet i Prva HNL možda ubirali određene financijske plodove pa bi svi bezbrižnije živjeli i u ovim neizvjesnim vremenima. U konačnici, mnoge Hajdukove točke programa koji je prezentirao ostalim klubovima neodoljivo podsjećaju na točke Opatijske inicijative...
    "Želimo Dinamu uzeti sve" i jesmo

Offline lavic

• Veteran
    « Odgovori #692 u: Ožujak 21, 2020, 22:17:12 »
  • 0
  • 0
  • Krenulo je opako ovo i kod nas.
    Mislim da je ova sezona završila. A upitan je i početak iduće.
    Čuvajte se svi

Offline Fornax

• Forza Fiume
    • Jebo vse ki nismo mi
    « Odgovori #693 u: Ožujak 25, 2020, 15:24:32 »
  • 0
  • 0
  • https://www.index.hr/sport/clanak/bjelica-i-igraci-dinama-odbili-rezanje-placa-zbog-krize/2168851.aspx

Citat:
    Kako doznajemo, stručni stožer i igrači odbili su potpisati odluku kluba i nemaju namjeru popustiti. Najniže plaće u prvoj ekipi Dinama kreću se od 100 tisuća eura godišnje. Nenad Bjelica prema neslužbenim informacijama zarađuje milijun i pol eura godišnje neto. Dostupni podaci s kojima se kalkuliralo tijekom Dinamove sezone govore da najskuplji igrači u Dinamu zarađuju oko 800 tisuća eura godišnje (Mario Gavranović). Dominik Livaković potpisao je novi ugovor koji mu jamči 750.000 eura, dok Kevin Theophile-Catherine utrži 700.000 eura godišnje. Kapetan Arijan Ademi plaćen je 600.000, Bruno Petković 550.000, a Emil Dilaver 500.000...
    Citat:
    Klub je danas zahvalio radnoj zajednici i B momčadi koja je pristala na krizne mjere. U zahvali, logično, nisu spomenuli prvotimce ni trenera Bjelicu.
    Nek mi netko točno objasni, gdje to Dinamo trenutno gubi prihode u tolikoj mjeri da mora rezati plaće. Iz Europe su ispali, natječu se jedino u HNL-u.

Offline moreplovac

• Forza Fiume
    "Želimo Dinamu uzeti sve" i jesmo

Offline PIVA

• Pionir
    « Odgovori #695 u: Ožujak 26, 2020, 22:59:35 »
  • 0
  • 0
  • Za klubove u ligama nekoliko nivoa iznad naše ne mogu tvrditi koliko klubovi gube ne igranjem, ali ne vjerujem da je bilo kojem klubu u ligi petice, osim možda talijanima, ugrožen budžet za slijedeću sezonu, a kamoli za tekuću. U našem slučaju (pod našem mislim na ligu) ne vidim nikakav gubitak za klubove. Niti jedan klub ne živi od prodaje ulaznica. Dapače uštedit će na organizacijskim troškovima utakmica.
    E sad, s obzirom na lopovluk Dinamovog menadžmenta, ne bi me čudilo da bi na vidjelo izašlo da kasa i nije puna koliko bi trebala bit ako bi ova situacija potrajala pa je svaka isprika dobra za skresat troškove. Otkazi su krenuli, ne znam kakve ugovore imaju dotični iz stožera, ali očito ne toliko velike da ih se nije isplatilo prekinuti...Igrači koliko sam pročitao o smanjenju ne žele ni čuti i ja ih u tome potpuno podržavam.

Offline Senad Brkić

• Veteran
    « Odgovori #696 u: Ožujak 27, 2020, 00:48:04 »
  • 0
  • 1
  • Ak ih ti podržavaš onda i ja. Fakat nije u redu, ne

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Kontra mraku, kontra sili... http://i.minus.com/iSASYvn3yJBVf.gif

Offline Duella©

• Forza Fiume
    « Odgovori #697 u: Ožujak 27, 2020, 07:06:53 »
  • 1
  • 0
  • Tako je! Milijone dat loptoguralima!
    Ko jebe znanost i standard zivota.

Offline Fornax

• Forza Fiume
    • Jebo vse ki nismo mi
    « Odgovori #698 u: Ožujak 27, 2020, 08:30:06 »
  • 0
  • 0
    Ova teza ima smisla jedno ako Dinamo te novce od kresanja plaća namjerava donirat nekome.

U krajnjoj liniji, ovo nije naš problem. Ko im jebe mater. Izvori financiranja Dinama, ne računajući ne-državne sponzore i europske premije, su pak nešto o čemu bi se dalo razgovarati.

Plus, jasno mi je da je popularan sentiment da su nogometaši preplaćene pizde, ali nitko ne ulazi u pitanje šta je dovelo do toga.

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #699 u: Ožujak 27, 2020, 08:43:17 »
  • 0
  • 0

• @Piva HNL sigurno gubi neigranjem, vjerojatno čak i više (u relativnim, ne apsolutnim brojkama) od bogatih liga jer novaca u blagajnama ionako nema u izobilju.

Prihodi klubova nisu samo od ulaznica nego i od transfera, sponzora, reklama,... Siguran sam da sponzori itekako gledaju koliko je njihov proizvod bio vidljiv, a sada nije. Reklame se ne plaćaju ako se ne vrte. Ostali ulazi također ovise o tome gura li se lopta po travnjacima ili ne, odnosno gleda li guranje netko. Transferi koji su u našoj ligi jedini ozbiljan prihod će pasti značajno jer roba nije u izlogu nego na skladištu, a u skladištima se slikovito rečeno roba kvari, kalira i rasipa. Nitko neće kupovati mačka u vreći ako ne zna formu igrača. S druge strane ova situacija je smrt za ekonomski rast i već sada nas je bacila koju godinu unazad, a što će možda biti bolje je niti ne zamišljati. Tako da tko god misli ovo gospodarski preživjeti čini jedino što mu je trenutno u moći, a to je smanjenje troškova jer mu rad/proizvodnja ovisi o tuđim odlukama.
    Igrači su plaćeni za guranje lopte, to je njihov rad i njihov proizvod, ako se ne radi nije nemoralno potegnuti pitanje cijene njihova rada. Klubovi i igrači imaju ugovore i time su jedni i drugi zaštićeni, ne može doći do jednostrane odluke bez neke odštete prava tako da vjerujem kako će svi postignuti neke razumne zajedničke odluke jer u ovakvim situacijama (koliko god to patetično zvučalo) jedino se hladne glave, racionalno i s međusobnim uvažavanjem može dalje.
    « Zadnja izmjena: Ožujak 27, 2020, 09:12:16 od D2 »
    "Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.

Offline PIVA

• Pionir
    « Odgovori #700 u: Ožujak 27, 2020, 08:50:56 »
  • 0
  • 0
    Ova teza ima smisla jedno ako Dinamo te novce od kresanja plaća namjerava donirat nekome.

U krajnjoj liniji, ovo nije naš problem. Ko im jebe mater. Izvori financiranja Dinama, ne računajući ne-državne sponzore i europske premije, su pak nešto o čemu bi se dalo razgovarati.

Plus, jasno mi je da je popularan sentiment da su nogometaši preplaćene pizde, ali nitko ne ulazi u pitanje šta je dovelo do toga.
    Upravo to, ispada da u najmanju ruku nedaju plaće da se spasi čovječanstvo od korone, sarsa , aidsa... Ni u jednom trenutku iz Dinama nije bilo riječi o nekim donacijama potrebitima nego samo da sačuvaju svoje poslovanje.
    Da se razumijemo, zaboli me za taj klub, ali hajka koja se digla oko toga nema temelja, nešto drugo se tamo dešava.

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #701 u: Ožujak 27, 2020, 08:58:10 »
  • 0
  • 0
  • https://sportske.jutarnji.hr/nogomet/hnl/jos-jedan-potres-u-maksimiru-nakon-prijepora-oko-placa-u-dinamu-ekspresno-smijenili-cijeli-strucni-stozer-nenada-bjelice/10139341/

Uuuuhhh, kako je ovo uprava Dinama odigrala prema Bjelici. Šahovskim rječnikom velemajstorki, mat u jednom potezu što god ovaj sada odlučio napraviti.

Vjerujem kako sve odštete skupa njegovom stožeru nisu daleko iznosom one trećine što traže od njega. Oni su njega očigledno prekrižili u trenutku kada je stavio sebe iznad kluba, sada ako i kada odleprša neće odlepršati kao heroj ulice, nego kao jedan od prolaznika. No soup for you, ako se umisliš iznad kluba.
    "Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #702 u: Ožujak 27, 2020, 09:00:29 »
  • 0
  • 0
  • Da se razumijemo, zaboli me za taj klub, ali hajka koja se digla oko toga nema temelja, nešto drugo se tamo dešava.

Dešava se sezona kiselih krastavaca u nogometu pa je sve mega vijest. Da naši objave video kako je Gorgon doma dok je vježbao srušio vazu i dobio nakon toga jezikovu juhu od supruge, novine bi o tome pisale tri dana  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Offline Fornax

• Forza Fiume
    • Jebo vse ki nismo mi
    « Odgovori #703 u: Ožujak 27, 2020, 09:04:33 »
  • 0
  • 0
  • Da se razumijemo, zaboli me za taj klub, ali hajka koja se digla oko toga nema temelja, nešto drugo se tamo dešava.

Dešava se sezona kiselih krastavaca u nogometu pa je sve mega vijest. Da naši objave video kako je Gorgon doma dok je vježbao srušio vazu i dobio nakon toga jezikovu juhu od supruge, novine bi o tome pisale tri dana  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
    Pa to bi bilo simpatično.

Pitam se šta je s južnom braćom. Njih ova situacija pogađa gore nego Dinama.

Offline PIVA

• Pionir
    « Odgovori #704 u: Ožujak 27, 2020, 09:18:24 »
  • 0
  • 0

• @Piva HNL sigurno gubi neigranjem, vjerojatno čak i više (u relativnim, ne apsolutnim brojkama) od bogatih liga jer novaca u blagajnama ionako nema u izobilju.

Prihodi klubova nisu samo od ulaznica nego i od transfera, sponzora, reklama,... Siguran sam da sponzori itekako gledaju koliko je njihov proizvod bio vidljiv, a sada nije, reklame se ne plaćaju ako se ne vrte, ostali ulazi također ovise o tome gura li se lopta po travnjacima ili ne, odnosno gleda li guranje netko. Transferi koji su u našoj ligi jedini ozbiljan prihod će pasti značajno jer roba nije u izlogu nego na skladištu, a u skladištima se slikovito rečeno roba kvari, kalira i rasipa. Nitko neće kupovati mačka u vreći ako ne zna formu igrača. S druge strane ova situacija je smrt za ekonomski rast i već sada nas je bacila koju godinu unazad, a što će možda biti bolje je niti ne zamišljati. Tako da tko god misli ovo gospodarski preživjeti čini jedino što mu je trenutno u moći, a to je smanjenje troškova jer mu rad/proizvodnja ovisi o tuđim odlukama.
    Igrači su plaćeni za guranje lopte, to je njihov rad i njihov proizvod, ako se ne radi nije nemoralno potegnuti pitanje cijene njihova rada. Klubovi i igrači imaju ugovore i time su jedni i drugi zaštićeni, ne može doći do jednostrane odluke bez neke odštete prava tako da vjerujem kako će svi postignuti neke razumne zajedničke odluke jer u ovakvim situacijama (koliko god to patetično zvučalo) jedino se hladne glave, racionalno i s međusobnim uvažavanjem može dalje.
    Jasno da gube, ali ne istog momenta. Ako su optimistični planovi da će se sezona odigrati do kraja ( u što ne vjerujem) onda će biti mjesec, možda dva bez utakmica. To ne može biti gubitak. Ako potraje i sve se prekine, uključujući i slijedeću sezonu, onda će financijska stabilnost klubova biti bitna samo ako će igrati međusobno na playstationu.
    Dugoročno je to katastrofa, ali igrače se tu razapinje kao da su pobrali sav kvasac i wc papir u dućanima.

Ako netko nije pročitao evo jedan lijepi naručeni huškački tekst.

https://www.vecernji.hr/sport/dinamovci-milijunasi-bez-morala-kapetan-zaraduje-75-mil-kn-i-ne-pristaje-na-smanjenje-place-1388966

Dakle u samom podnaslovu se odjednom čude kako žive u svom svijetu dok bedaci ove države rade sa kikiriki. I to bi bilo ok kada bi to isto smanjenje plaća bilo uplaćeno u bilo kakvu borbu protiv trenutne situacije, ali o tome nema govora jer naravnno velikom klubu nije do pomaganja potrebitima nego na svoju guzicu dugoročno gledaju.

Taj isti veliki klub radi sve da Bjelica sam da otkaz i opet ne da bi pomogli drugima sa ušteđenim novcem.

@Fornax

Pa južna braća su čak i podložnija trenutnim gubitcima zbog nedostatka publike jer jedini imaju više ljudi na stadionima nego pretplatnika, međutim koliko sam skužio čekaju da prođe ovaj prvi mjesec pa će vidit šta dalje, za sad ne diraju ništa. Možda su stavili na papir da će više uštedit bez kazni nego šta bi dobili na ulaznicama :)
    Miško je rekao da možemo funkcionirati bez problema 6 mjeseci.
    U Osijeku su prvi potegli pitanje plaća, najava je bila 25 posto ne znam kako je to prošlo...