• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Superkup, Dinamo - Rijeka, 13.07. 20:00  (Prikazano: 860 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline d

• Forza Fiume
    • http://samorijeka.com
Superkup, Dinamo - Rijeka, 13.07. 20:00
« u: Srpanj 10, 2019, 16:44:28 »
  • 3
  • 0
  • http://www.novilist.hr/Sport/NK-Rijeka/Rijeka-razbila-APOEL-i-poslala-prijetecu-poruku-Dinamu-uoci-Superkupa
    http://www.novilist.hr/Sport/NK-Rijeka/Biscan-uoci-Superkupa-dobio-na-raspolaganje-Escovala-Loncara-Murica-i-Pavicica
    http://www.novilist.hr/Sport/NK-Rijeka/Denis-Busnja-je-protiv-APOELA-pokazao-da-moze-biti-adut-za-rusenje-Dinama
    http://www.novilist.hr/Sport/NK-Rijeka/Pavicic-pun-samopouzdanja-Dinamu-nece-biti-lako-s-nama.-Potuci-cemo-se-za-trofej-Superkupa
    http://www.novilist.hr/Sport/Nogomet/NENAD-BJELICA-Zelimo-osvojiti-Superkup-i-tu-nema-nikakve-dvojbe-bit-cemo-spremni-za-Rijeku

Oni bez Olma, More i Šunjića. Mi u punom sastavu. Oni žele osvetu za finale kupa. Mi ipak gladniji trofeja.

Dinamo je i dalje kvalitetniji i Maksimir nam nije omiljen teren, ALI:
    - pobijedili smo ih u 5 uzastopnih utakmica za trofej / svim igranim u novoj eri (2x finale kupa 2014, superkup 2014, kup 2017, kup 2019)
    - ukupno su oni protiv nas digli samo 2 trofeja (kup 94 i superkup 2006), nakon toga smo mi digli zaredom ova 4 trofeja
    - u zadnje 4 sezone imamo ukupno pozitivan (!) omjer s njima: 7 pobjeda, 6 neriješenih i 6 poraza (realno, 5 poraza jer se pijana revijalna utakmica ne računa)
    - od dolaska miška, dakle u proteklih 7 sezona imamo (bez pijane utakmice) samo 1 poraz više u međusobnim ogledima, evo prilike za poravnanje odnosa

S jedne strane, ovaj trofej kao trofej nije važan jer ne donosi ništa opipljivo i puno su važnije i Europa i početak HNL-a. S druge strane, kako god se trofej zvao, uzeti ga Dinamu u Maksimiru bi imalo ogroman utjecaj na samopouzdanje i atmosferu na početku sezone. A to može usmjeriti cijelu sezonu, i zato ajmo po taj #supervaž!

Online TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    Odg: Superkup, Dinamo - Rijeka, 13.07. 20:00
    « Odgovori #1 u: Srpanj 13, 2019, 19:02:58 »
  • 0
  • 0
  • Sat vremena do utakmice, nemamo ni temu.

Iz tehničkih problema ne mogu premjestiti preostalih par relevantnih postova ovdje pa evo citati:

...
    A mogao si i temu otvoriti!

A mogao si!  ;)

(otvaranje tema je ipak tvoja specijalnost i naše zadovoljstvo, ali ako nemaš inspiracije neka slobodno TIR prebaci sve ovo u novu temu)

Ali divna statistika. Mislio sam da je puno gora. Ali, ako se ne varam, gol razlika baš nije neka divna. Znali smo dobiti po tri komada, a pobjedili bi obično s jedan-dva razlike. Osim kada smo raskomadali onu Kužeovu momčad koja je već bila u raspadu.

U zadnje 4 godine je bilo više pobjeda po 2-3 razlike i s jedne i druge strane i ukupna gol razlika je samo -2. Ako gledamo zadnjih 7 sezona onda se to ipak penje na -10.

Zadnjih dana u NL, ničim izazvani, uredno članci o dinamu, izvještaji s priprema i ostale pizdarije na pola stranice, potpisane od uvaženog kolege petrovića.
    Valjda da miško bude u toku, ne znam tko drugi čita to smeće, možda kolega ispod stijena. 8)

Sudi Mario Zebec (Cestica)  ::) ::)

Od međusobnih susreta nam zadnje sudio ovog proljeća 0-0 na Rujevici (ne sjećam se nekih velikih sranja?), prije toga pijanu utakmicu u Maksimiru i u istoj sezoni onih 1-1 na Rujevici kad nije suđen penal na Andrijaševiću pred kraj susreta (ako se dobro sjećam). I naravno pred godinu dana u kupu masakr motornom pilom u Maksimiru 3-0 kad je Brada dobio crveni a Acosty žuti za "faul u napadu".

https://www.index.hr/sport/clanak/biscan-hitno-mi-treba-pojacanje-nezadovoljan-sam-muricem/2100181.aspx

Citat:
    Nije slučajno ni kad kontinuirano igraš zrelo i kvalitetno kao što Ivan Lepinjica igra. Njega više ni ne računam kao mladog, on se stabilizirao u momčadi. Nadam se da ćemo u tom aspektu dobiti barem još jednog igrača. Najbliži tome su Denis Bušnja i Matej Vuk", zaključio je trener Rijeke svoj razgovor s novinarima u Kranjskoj Gori.

Murić fizički koma, praktički ispao iz sastava pa i nekih ozbiljnih kombinacija ako se ne trgne. Šteta jer njegovi korneri su nam zabili par golova na proljeće, vrlo vrlo fin centaršut. Ali očito u kombinaciji sa manjkom discipline i volje.

S druge strane, vrlo vrlo potentni Vuk i Bušnja kao kandidati za lijevo krilo, a u tom slučaju Acosty na desno krilo, sa Gorgonom u sredini, mi ne zvuči loše. Nisam pretjerano pesimističan ni idejom da Turčin ostane kao konkurencija na desnom krilu.

Ali lijevi bek je šupalj, Mamić i Murić su najizgledniji za klupu/tribinu, ipak sam očekivao kakav dolazak ovo ljeto na toj poziciji. Znam, znam kako funkcioniramo i znam da će biti rošada, ali kao priprema za Europu sam očekivao uigranu kvalitetu na lijevom beku, a ne da ga krpa Tomečak.

Tipičan clickbait naslov iz kojeg ispada da je Murić otpisan i da mu se žurno traži zamjena. Dečko je fizički u banani i na kondicionim trenerima je da ga dignu. Nije to neka viša znanost, zdravo tijelo nije imuno na trening. S naglaskom na "zdravo". Ako Murić unatoč svim konvencionalnim metodama kondicionog treninga ne pokazuje napredak, problem je u nečem drugom.

Sjećam se da je Novak Đoković tamo u počecima probijanja na broj 1 imao velikih problema s izdržljivošću, pa je Wawrinki zbog iznemoglosti predao finale Umaga nakon što je poveo 1-0 u setovima. Davno je bilo, ali mislim da se ispostavilo da je zbog devijacije septuma nepravilno disao pa mišići nisu dobivali dovoljno kisika.

Sastav:

3-4-2-1 (?)
    Sluga
    Escoval, Župarić, Punčec
    Raspopović, Tomečak
    Capan, Lepinjica
    Kvržić, Gorgon
    Čolak

Offline D10S

• Forza Fiume
    • La positiva
    « Odgovori #2 u: Srpanj 13, 2019, 19:09:02 »
  • 0
  • 0
  • Strava, cak 7 defenzivnih igraca  :).
    "A ver nenés, con lo que me gusta a mi comprar fincas, caballos finos, mujeres buenas y conciencias papi".

Online TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #3 u: Srpanj 13, 2019, 19:16:49 »
  • 0
  • 0

• Oni pak puno normalniji nego u Puli: Leovac, #17 i Gojak u prvih 11, a ne sa klupe kao tada.

Olmo i Šunjić fale, ali Ademi ipak igra.

Offline Fornax

• Forza Fiume
    • Jebo vse ki nismo mi
    « Odgovori #4 u: Srpanj 13, 2019, 20:08:24 »
  • 0
  • 0
  • Igraju u starom dresu.

Edit: Jebote ovaj Balog je mašina za dezinformaciju. Svaka druga rečenica mu je neistina.
    « Zadnja izmjena: Srpanj 13, 2019, 20:17:30 od Fornax »

Offline ispod stijena

• Senior
    « Odgovori #5 u: Srpanj 13, 2019, 20:57:53 »
  • 0
  • 0
  • Pokušaj ko u Puli.
    Ovi sad uspjeli zabiti prvi, mogli smo i mi.
    Kvrzic i Gorgon u prvom poluvremenu najlošiji naši pojedinci.
    Sve u svemu ćemo...

I da ne zaboravimo, mi smo 30% slabiji ;)

Offline Fornax

• Forza Fiume
    • Jebo vse ki nismo mi
    « Odgovori #6 u: Srpanj 13, 2019, 21:03:20 »
  • 0
  • 0
  • HRT na poluvremenu vrti reklamu za Dinamove pretplate. Degutantno.

Isključio ton i stavio radio. Ovaj Balog je antitalent za život.
    « Zadnja izmjena: Srpanj 13, 2019, 21:05:06 od Fornax »

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #7 u: Srpanj 13, 2019, 21:46:20 »
  • 0
  • 0
  • Sve skupa jadno!
    Možda upali, jednom već je: This time next year we'll be champions!

Offline D10S

• Forza Fiume
    • La positiva
    « Odgovori #8 u: Srpanj 13, 2019, 21:53:41 »
  • 0
  • 0
  • Biscan prozvao Murica i onda uvodi njega u igru umjesto Busnju  >:(
    "A ver nenés, con lo que me gusta a mi comprar fincas, caballos finos, mujeres buenas y conciencias papi".

Online TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #9 u: Srpanj 13, 2019, 21:58:20 »
  • 0
  • 0
  • Kao nekad u Maksimiru, samo sad nije igrao Đalović u napadu...

Zadnjih 10 opasniji od prvih 80 minuta.

Biscan prozvao Murica i onda uvodi njega u igru umjesto Busnju  >:(

+1

Offline Fornax

• Forza Fiume
    • Jebo vse ki nismo mi
    « Odgovori #10 u: Srpanj 13, 2019, 21:59:11 »
  • 0
  • 0
  • Osim autogola Tomečaka ni jedan detalj mi večeras nešto naročito nije digao tlak. Revijalna utakmica.

Dalje.

Offline Duella©

• Forza Fiume
    « Odgovori #11 u: Srpanj 13, 2019, 22:59:46 »
  • 0
  • 0
  • totalno bezvezno i nebitno

Majer kralj hahaa

ajmo vidjet busnju ?

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Offline Best of the Best

• Inćun
    • *
    « Odgovori #12 u: Srpanj 14, 2019, 07:54:56 »
  • 0
  • 0
  • Nije loše. Trkački smo apsolutno parirali GNK svih 90 minuta, jedina zamjerka Bišćanu je prekasna promjena sustava. Odmah na poluvremenu je trebalo ubaciti Halilovića i Pavičića, zaigrati naš standardni sustav. Šteta za šansu Raspopovića, mogli smo bolje reagirati prilikom par polukontri koje smo imali. Sve u svemu, GNK je za klasu i pol jači, a mi smo im cijelu utakmicu parirali sasvim solidno.

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
    « Odgovori #13 u: Srpanj 14, 2019, 11:13:02 »
  • 0
  • 0
  • Fina analiza:
    https://telesport.telegram.hr/analize/probijanje-bunkera/

Ono što se meni čini problematičnim je što nismo dovoljno često uspjevali složiti smislene kontre. Ona u trećoj minuti je bila izvrsna i prava šteta što Čolak nije bio sebičniji. Bilo je i par interesantnih proboja Tomečaka ali sve u svemu - tanko. Dovoljno je sjetiti se što su Ristovski i Vešović znali raditi. Bojim se da takva igra, bunker pa kontre ipak zahtijeva kvalitetnije bekove od ovih kojima raspolažemo. Nadam se da se varam, ali...
    Raduje lakoća transformacije u uobičajeni sastav.

Offline D10S

• Forza Fiume
    • La positiva