• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Superkup, Dinamo - Rijeka, 13.07. 20:00  (Prikazano: 645 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline D2

• Forza Fiume
Odg: Superkup, Dinamo - Rijeka, 13.07. 20:00
« Odgovori #15 u: Srpanj 14, 2019, 16:42:44 »
  • 0
  • 0
  • https://sportske.jutarnji.hr/nogomet/hnl/dinamo-je-mozda-jaci-ali-nije-tolika-sila-biscanova-taktika-je-propala-rijeka-nije-ni-pokusavala-igrati-i-to-je-bio-najjaci-nogometni-dojam/9119144/
    Sve točno napisano, pogotovo zadnji pasus. Dinamo je možda jači, ali ići odigrati jednu utakmicu na način ako se nešto slučajno zalomi ne bi smjelo biti na nivou Rijeke. Nadam se da će trener brzo odustati od takvog viđenja igre i ne, ne pričam o sustavu nego želji za pobjedom. Koliko neka utakmica bila bitna ili ne osnovna sportska ideja je biti bolji, biti pobjednik. Treba se igrati na pobjedu pa makar se i za govno igralo, jedino je to ispravno sportsko razmišljanje.
    « Zadnja izmjena: Srpanj 14, 2019, 16:51:08 od D2 »
    Možda upali, jednom već je: This time next year we'll be champions!

Ex:
    od. 23.01.2018. - Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi! ;)
    iza 21.05.2017. - Lovely jubbly!
    negdje u vrijeme Rubeše - This time next year we'll be champions!

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #16 u: Srpanj 14, 2019, 17:05:42 »
  • 0
  • 0
  • Treba se igrati na pobjedu pa makar se i za govno igralo, jedino je to ispravno sportsko razmišljanje.
    Stekao sam dojam da je Bišćan pragmatičar i kalkulant kojemu "ispravno sportsko razmišljanje" nije visoko na listi prioriteta. Takva profesionalna filozofija neće naići na svačije odobravanje, ali dosadašnji plodovi rada mu daju za pravo. Čovjek je prošle sezone izvukao apsolutni rezultatski maksimum. Primat je dat kupu, i to se pokazalo opravdanim, jedina mrlja je ono sranje na Poljudu.

Sada je fokus Europa. A realno, mogućnosti ovog rostera su takve da se mora prioritizirati. Negdje moraš popustiti da bi drugdje stisnuo.

U krajnjoj liniji (sviđalo se to nama ili ne), nogomet je prerastao koncept "sporta" odavno, to je prvo i osnovno industrija. Ispravnom sportskom razmišljanju je mjesto na Olimpijadi.

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #17 u: Srpanj 14, 2019, 17:20:54 »
  • 0
  • 0
  • Evo prvi put na ovom forumu reći ću. Oprosti, ali sereš!
    Pričamo o jednoj utakmici nije to prvenstveno pa sada taktiziramo na neke duge staze. Što smo to dobili time što se nije odigralo na pobjedu u kontekstu borbe za Europu, molim te pojasni mi? Prvenstvo počinje slijedeći vikend, vidim da imamo "sape" možemo trčati koliko i oni, koji je razlog totalnog odustajanja od želje za pobjedom u 3/4 utakmice?
    « Zadnja izmjena: Srpanj 14, 2019, 17:22:57 od D2 »

Ex:

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #18 u: Srpanj 14, 2019, 17:34:19 »
  • 0
  • 0
  • Evo prvi put na ovom forumu reći ću. Oprosti, ali sereš!
    Jedi govna. :)

Sori, mislim da sam ja već nekom rekao da sere ovdje.  ;D

Što smo to dobili time što se nije odigralo na pobjedu u kontekstu borbe za Europu, molim te pojasni mi?
    Iskreno? Mislim da se Bišćan bojao otvaranja sezone težim porazom. Da li je možda tu precijenio Dinamo, ne znam, ali je sve jučer bacalo na to da se odrađuje obaveza, a ne da se napada trofej. Šta to znači u kontekstu borbe za Europu, nemam pojma. Pitaj Župarića, on je prvi povukao tu paralelu.

Ne kužim oko čega sva ova drama, meni ovo sinoć nije izgledalo kao neka katastrofa.
    « Zadnja izmjena: Srpanj 14, 2019, 17:39:32 od Fornax »

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #19 u: Srpanj 14, 2019, 17:42:15 »
  • 0
  • 0
  • Ne moram Župarića, sigurno se on to sam nije sjetio nego se to mantra u svlačionici. A takvim mantrama se ne stvaraju šampioni. Sjećam se ne tako davno da je mantra Rijeke bila "jer Mi smo Rijeka .... i svakoga idemo dobiti". Koliko god to bila samo puka fraza uđe u stav i pdihu i draža mi je od odustajanja u samom početku.
    Uvijek kažem zapljeskati ću i kad popušimo 5:0 ako daš sve od sebe, a drugi je bolji. No drugi dan kad možeš reći "eee da smo... i mogli smo.." to ne mogu smisliti.
    A jučer smo mogli jer Dinamu smo prišli onako samo zbog imena ne i stvarne snage.

Ex:

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #20 u: Srpanj 14, 2019, 17:44:41 »
  • 0
  • 0
  • Uvijek kažem zapljeskati ću i kad popušimo 5:0 ako daš sve od sebe, a drugi je bolji.
    Svaka čast, ali bojim se da taj film kod Bišćana nećeš gledati.

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #21 u: Srpanj 14, 2019, 17:48:03 »
  • 0
  • 0
  • Ne kužim oko čega sva ova drama, meni ovo sinoć nije izgledalo kao neka katastrofa.

Drama upravo zbog toga jer nije izgledalo kao katastrofa, a mi već unaprijed predajemo utakmicu. Siguran sam da bi nam Superkup pomogao u startu prvenstva i euro takmičenja, a Dinamo zamislio.
    Eto zato.
    Uostalom nebitno imaš priliku oduzeti Dinamu nešto zar to nije vrijedno barem pokušaja?

Ex:

Offline D10S

• Forza Fiume
    • VOLIM GRAD KOJI TEČE
    « Odgovori #22 u: Srpanj 14, 2019, 18:00:07 »
  • 0
  • 0
  • Bjelica: Pa, i Inter Zaprešić i Rudeš više su mislili o napadu nego Rijeka. Riječ je drugoplasiranoj momčadi u Hrvatskoj, momčadi koja protiv nas igra ultra defenzivno, bez pomisli da bi nas pokušala ugroziti.

Jbg, skinuli smo gace na G.Jelenju, ni prvi ni zadnji puta  :).

Offline d

• Forza Fiume
      • http://samorijeka.com
    « Odgovori #23 u: Srpanj 14, 2019, 18:17:22 »
  • 0
  • 0
  • Jbg, skinuli smo gace na G.Jelenju, ni prvi ni zadnji puta  :).

Obično se ta mantra o skidanju gaća na G. Jelenju spominjala kad smo spušili 4-0 ili 5-1. I onda se na sve strane govorilo "ako jedan inter može doći i odigrati čvrsto, zašto ne bi mogli i mi, bolje izgubiti 1-0 nego da nas ovako šamaraju". Sada kada se odigralo (pre)čvrsto, sada bi svi radije da smo igrali otvoreno i možda izgubili 5-2.

Ne govorim ovo kao direktan odgovor tebi, na koncu niti kao neko posebno branjenje jučerašnje taktike, jer je sada očito da smo bili prezatvoreni. Ali u tome i je poanta, da je to očito tek sada. A da je recimo prošla ona Čolakova lopta u 2. minuti i da je Kvržić zabio, nitko ne bi ni riječ rekao da smo digli trofej i s većim bunkerom nego u Vigu. Ili da je Raspopović zabio i da smo ih onda šokirane na penale dobili. Bile bi priče kako smo dobro zatvorili, mudro dočekali priliku i još jednom dokazali da znamo igrat na rezultat.

A možda da smo krenuli ofanzivno bi ih razbili 3-1. Ali jbg sad. Činjenica je da je plan bio krenuti čvrsto i ugrabiti neku priliku. Ovaj put nismo uspjeli ali niti su nas razbili, niti nešto posebno nadigrali, solidno smo stajali i sve skupa nije bila katastrofa. Da je neka lopta išla malo lijevo ili desno možda bi danas pisali hvalospjeve. Isto kao što vjerojatno ne bi pisali hvalospjeve u Puli da Sluga nije obranio onaj penal. U ovakvim utakmicama sitnice odlučuju.

Jako mi je žao da ih nismo dobili ili jače pokazali zube jer bi nam to diglo samopouzdanje pred važne ispite, ali kao što Fornax kaže, da su nas našamarali 4-0 možda bi nam strašno palo samopouzdanje. A ovako ipak nije. A na kraju sezone ćemo vidjeti ako smo jučer propustili jedinu šansu za išta napraviti ove sezone, ili smo mudro napravili koračić nazad, za neki veći korak naprijed.

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
    « Odgovori #24 u: Srpanj 14, 2019, 18:21:38 »
  • 1
  • 0
  • Mah. Ne bih se složio s Bjelicom, niti s defetističkim stavom. Bjelica pili po nama jer zna da tako što mi navijači ne želimo slušati.
    Samu utakmicu malo tko doživljava bitnom. Čak se može postići suprotan efekt napaljivanjem na istu, jer ako ti okolina reagira mlohavo, a ti se istrošiš mentalno i fizički u toj utakmici što onda? A ako još i izgubiš? Gadno izgubiš? Što onda?
    Mislim da nam bitne utakmice tek slijede i da je ovo jučer bila priprema za prave stvari. Isprobala se jedna super zatvorena varijanta koja će nam možda biti relevantna ako budemo igrali protiv neke super jake momčadi u EL kvalifikacijama. A i sama igra nije bila toliko grozna da se sada moramo tu čuditi. Ružna, ali s ciljem. Pretpostavljam da je računica bila da bi otvorenim gardom izgubili 8 od 10 utakmica protiv Dinama, a zatvorenim pristupom 6 od 10.

Offline TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #25 u: Srpanj 14, 2019, 18:39:40 »
  • 0
  • 0
  • Vrlo nebitna utakmica u kojoj smo promašili zicera 5 minuta prije pucanja penala za trofej. A u 3. minuti smo također bili jedan pas do zicera. Forma se tempira za europska pretkola i miran ulazak u HNL.

Daleko od neke gledljive igre, dapače baloni preko veznog reda nisu nikako ohrabrujući, ali držim da smo pokazali kvalitetu kada se brojalo - u finalu kupa.

Offline Gnjusna Izdajica

• Forza Fiume
    « Odgovori #26 u: Srpanj 14, 2019, 22:51:38 »
  • 0
  • 0
  • Jbg, skinuli smo gace na G.Jelenju, ni prvi ni zadnji puta  :).

Čekaj. Pa došli su u Zagreb direktno iz Kranjske Gore... ili je šole vozio zaobilazno?

Postavili smo tekmu identično kao i u Puli, napravili dve izgledne kontre koje smo spetljali, dobili gol na invidualni potez, dobili/dali još dva iz petljanja i nismo pogodili jackpot na kraju.
    Sve u svemu niti smrdi nit miriše, niti trebamo biti pozitivno zabrinuti.
    Iskreno nisam očekivao ništa i mislim da sam upravo to dobio. Osim što me oduševio u par navrata Lepi, kojeg treba držati bar još sezonu, jer će taj mali procvijetati.
    since 01.05.1982. RIJEKA – TETEKS 2:2

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #27 u: Srpanj 14, 2019, 22:56:49 »
  • 0
  • 0
  • Ovo nije bilo ni blizu finala kupa. U Puli da se i izgubilo ne bi bilo žaljenja jer su rovali teren cijelu utakmicu i željeli pobjedu. Kao što sam rekao nije stvar sustava otvoreno/zatvoreno nego elementarne želje da se utakmica dobije. Ova se utakmica izgubila, odnosno nije se htjela igrati davno prije subote. Takvu Rijeku ne volim gledati.

Nemam ja problema vjerovati da ćemo mi "kad bude trebalo" izgledati bolje, ali ono jučer nije pokazalo da Rijeka ima ili da je počela stvarati prepoznatljivu igru (nitko sretniji da me čim prije demantiraju). Bez toga nema kontinuiranog rezultata i možemo pričati jedino hoće li nas koji put sreća pomaziti ili ne ( Čolak prva kontra, Raspopović udarac) kao što se spomenulo.

Isto čisto sumnjam da bi danas bili mnogi tako zadovoljni da se Dinamu priznalo ona 2 gola koja su bila poništena pa da smo pali s 3:0.

Neću duljiti, nadam se samo da Rijeka više neće ovako izgledati na terenu i da će se pokazati muda uvijek.

Ex:

Offline ispod stijena

• Junior
    « Odgovori #28 u: Srpanj 15, 2019, 00:24:54 »
  • 0
  • 0
  • Još jednom sam letimično pogledao utakmicu i ne mogu se oteti dojmu da smo odigrali zrelo , Tzv. takmicarsku utakmicu.
    Bjelica može govoriti sto hoće. Vidjelo se i tu dosta nervoze sa njihove strane, a kao fol nebitna utakmica.
    Oni su nervozni jer vide da imaju razloga biti.
    Kakvi Rudesi i Interi. Pa taj Bjelica je postao trener preko novina i igranja igre bez lopte, odnosno na prepuštanju posjeda suparnicima kao sto je Anderlecht i Fener te Trnava koji valjda nisu ostvarili nikad gore sezone u domicilnom prvenstvu, protiv tih momčadi on je imao posjed max 35%. I onda tu prica bajke...

Upravo tu sam vidio napredak u odnosu na prošlu sezonu. Bili smo brzi u otvaranju i dobro smo odnosno puno bolje trčali u odnosu na prošlu sezonu, a “noge su još teške”.
    Falio je prošlosezonski Kvrzic i Gorgon.
    Upravo tu smo pali. Njih dvojica su u prvom poluvremenu morali bolje reagirati u nekim situacijama koje su obećavale i u kojima smo solidnu tranziciju odradili.
    Obzirom na sve, možda je i Kvrzi sezona prije bila labudji pjev, možda zaplovimo na krilima Busnje i Vuka.
    Zaključno. Bilo je puno, puno gorih izdanja Rijeke u Maksimiru i to puno puno boljih točnije kvalitetnijih sastava Rijeke.
    PS
    Ne volim te izjave, Dinamo je puno jači od nas. Savjetovao bih Igoru da to izbjegava . Em nije sportski, em
    mene osobno strašno živcira..
    « Zadnja izmjena: Srpanj 15, 2019, 00:26:45 od ispod stijena »

Offline Projekt Teanna

• Forza Fiume
    « Odgovori #29 u: Srpanj 15, 2019, 08:51:05 »
  • 0
  • 0
  • Možda prvi put smo vidjeli da se igrači Dinama valjaju i kradu vrijeme te da su usrani na Maksimiru. Nažalost to je trajalo 10ak minuta, ako. Jedna od stabilnijih i boljih Rijeka na Maksimiru, bolja od bilo koje Kekove to je sigurno.

Ipak i mene malo žulja kad vidim kako smo izgledali nakon Bišćanovih izmjena i kada smo odlučili igrati sa loptom, a ne sa zrakom nogomet. Nakon ziheraša - ziheraš. Ali ako to znači EL skupine, neka mu se muda i dalje stišću. Hrabri da Dinamo i nas respektira što se vidi, i da smo mogli izjednačiti bez problema, i da je Dinamo pokraden na Maksimiru (iako su Hajrović i Ademi trebali dobiti 15ak žutih kartona svaki), ali boli da mi nakon svih ovih godina i dalje mislimo da idemo na noge Kloppovom Liverpoolu. Šteta.
    "Velika ljubav prema klubu naglo se smanjila kada je postalo jasno da ju, ako klub vodiš, treba potkrijepiti i novcem. Što Mišković čini od prvog dana i tako već sedam godina." - Danijel Vukušić, 24sata.hr