• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: 1. kolo HNL-a, Rijeka - Varaždin, subota 20.07. 19:00  (Prikazano: 2581 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Best of the Best

• Inćun
  • *
Odg: 1. kolo HNL-a, Rijeka - Varaždin, subota 20.07. 19:00
« Odgovori #60 u: Srpanj 23, 2019, 08:45:13 »
  • 1
  • 1
  • A tko je rekao da dizu rang ili vrijednost kluba? Cinjenica je da dizu atmosferu sto je bitno. Trosesnje supstanci i prekomjerno cuganje? Toga ima svugdje a ne samo medju ultrasima.

Meni je kazalisna atmosfera teska banana. Dobro da nismo globalni klub pa da gledam jos hrpu turista.

Nije prvi put da sam pročitao kako je Rijeka bez ultrasa Slaven ili Gorica. Ne slažem se s time.

Veličinu kluba određuju trofeji, rezultati, financije, broj simpatizera, a ne ima li klub ultrase ili nema.

Atmosfera sa ultrasima ili bez je kao da se uspoređuje Iron Maiden i Bob Dylan. Jedna žešća i agresivnija, a druga mekša i smirenija. Ovisi o osobi tko što preferira.

Offline Projekt Teanna

• Forza Fiume
    « Odgovori #61 u: Srpanj 23, 2019, 08:52:14 »
  • 1
  • 0
  • Jedan ekstremni primjer s druge strane. Istra 1961 ima ultrase. Točka. :)

Primjećujem jedan trend u razgovorima, kad je Armada počela bojkot bilo je šokantno, kako ćemo, šta ćemo. Godinu dana kasnije retorika je "da li se može bez ultrasa". Nitko ne dovodi u pitanje važnost Armade, odnosno glasne podrške kad se lomi utakmica na domaćem terenu, ali neka bojkot potraje, evoluirati će tribine dalje same po sebi u nešto drugo. Vrijeme radi svoje, a čovjek se na sve navikne prije ili kasnije.

« Zadnja izmjena: Srpanj 23, 2019, 08:55:21 od Projekt Teanna »
    "Velika ljubav prema klubu naglo se smanjila kada je postalo jasno da ju, ako klub vodiš, treba potkrijepiti i novcem. Što Mišković čini od prvog dana i tako već 7 godina." - D. Vukušić
    Dežurni katastrofičari... koji ne skrivaju guštanje... opet će, izgleda, morati 'pojesti govno'. - D.V

Offline d

• Forza Fiume
      • http://samorijeka.com
    « Odgovori #62 u: Srpanj 23, 2019, 09:05:51 »
  • 3
  • 0
  • Ali osim što bojkot i cijela ova situacija šteti klubu (to je i poanta) zbog izostanka nešto bodova koje bi možda dobili s jačom podrškom, puno puno puno više pati sama Armada. Svaku utakmicu je sve manje ljudi na sjeveru, sad je došlo do toga da nema skoro nikog, nikakvi klinci koji dolaze na stadion sigurno ne kažu "tata pusti me da idem na sjever", jer na sjeveru nema ničeg. Nek to potraje još neko vrijeme i cijela jedna generacija će izostati, a zbog određenog animoziteta koji se stvara među tribinama, pitanje hoće li se ikad stvari vratiti na staro.

I zato je ovaj bojkot potpuno promašen, ma što tko mislio i o Mišku i o Piletu ili bilo kome. Ne samo da se šteti klub nego i sebi samome još duplo više. Dakle zbog nekakvog ponosa su neki ljudi spremni žrtvovati i svoju navijačku grupu i rezultate kluba i sve ostalo.. I može netko reći "armada je bila tu i uvijek će bit".. sudeći po zadnjim utakmicama i razvoju događaju, da, "uvijek" će biti tu, ali 50 ili 100 ljudi.. je li to važnije od svih tisuća drugih koji su zakinuti zbog toga?

Offline d

• Forza Fiume
    « Odgovori #63 u: Srpanj 23, 2019, 09:37:11 »
  • 5
  • 0
  • I još 2 misli u vezi cijele ove situacije:

Ja sam, kao i apsolutno svi u gradu vjerojatno, za odlazak Pilipovića jer je očito kreten. Ali, ako zahtjev za odlazak Pilipovića i ima smisla, što je sa zahtjevom za odlaskom Bišćana? A to je pravi razlog (bar javno deklarirani) početka bojkota i cijelog narušenja odnosa. Taj zahtjev je bio potpuno neutemeljen, ekstreman i općenito promašen, uz izjave "kod nas nema oprosta" i slično. Ako sada "treba slušati ulicu ultrase" u vezi Pilipovića, je li trebalo i tada u vezi Bišćana? Ili ćemo se praviti da se to nije desilo? I hoće li trebati slušati sutra kad netko drugi postane nepodoban, možda neki novi Žilić?

Ne možeš napravit sranje, onda to povući i busati se u prsa kako si zbog toga "spreman na kompromise" i da si "pružio ruku pomirenja". Da se od početka govorilo samo o Pilipoviću, da se to nije radilo bojkotom nego transparentima i drugačijom komunikacijom, stvari bi možda bile puno drugačije. Ovako se krenulo "džonom" i sjebalo svih i sve u postupku. Ovakvog samouništenja se ne bi ni južni susjedi posramili.

I drugo, tko je Armada? Ako pitaš naše noniće, onda su to vjerojatno svi koji uopće idu na utakmice. Ako pitaš redovne posjetitelje drugih tribina, onda su to svi koji su na navijačkoj tribini. Ako pitaš one s navijačke tribine, onda je to ona mala jezgra koja vodi klub navijača, vodi navijanje, organizira događaje i najredovnija je na gostovanjima. Međutim, tko je stvorio onakvu atmosferu u Puli, u Milanu, u Stuttgartu i na svim ostalim povijesnim domaćim i gostujućim utakmicama? Jezgra od 100 ljudi? Ne, svi zajedno. I jedni bez drugih su skoro pa bezvrijedni.

Jednako kao što NK Rijeka nije samo uprava kluba nego i svi ostali koji žive sa klubom, isto tako Armada nije samo KNA nego svih par tisuća ljudi koji su tu uz klub. Ako uprava nema podršku ljudi oko kluba, onda se desi ono što se desilo Dinamu. Ali isto tako ako KNA nema podršku šireg navijačkog puka, onda se dešava ovo što imamo danas: praktički potpuno prazan, i sve prazniji, sjever.

Unatoč itekako solidnoj popunjenosti drugih tribina. A to govori sve što trebamo znati o cijelom ovoj situaciji.
    « Zadnja izmjena: Srpanj 23, 2019, 09:45:58 od d »

Offline koma

• Veteran
    « Odgovori #64 u: Srpanj 23, 2019, 09:50:14 »
  • 0
  • 1
  • A frajeru tko tebi brani pokrenuti pjesmu

Jer sam na S tribini, pa da ne dobijem batina  :)

Offline koma

• Veteran
    « Odgovori #65 u: Srpanj 23, 2019, 10:05:34 »
  • 0
  • 0
  • D slažem se stobom gotovo u svemu. Na kraju i napisao sam da Armada bez Rijeke se može i ugasit. Ali atmosfera je definitivno kao na Slavenu, tj u Koprivnici. I ako Armada ode zauvijek, Miško će se stvarno riješit tih 100 -tinjak ultrasa što bacaju baklje, što razbijaju aute, što "brane" grad od ovih ili onih, bit će super. Mir i idila. Djeca i žene pune tribine. Obitelj, sreća. Ali će biti kao u Koprivnici. Kad damo gol, tooo, bravo. Svako toliko Rijeka, Rijeka.

Za dobru atmosferu treba onaj inicijalni poticaj. Misliš da bi u Štutgartu bila onakvo navijanje da je Armada bojkotirala. Bili ti i ja krenuli s pjesmom? Bili nas 2400 ljudi (onih 100 šute) pratilo? Sumnjam. Cijeli stadio neće navijat svaku utakmicu, ali će ih oni ultrasi ili Armada ponekad povest i zavest, da se napravi onaj dodatni huk, pritisak jednostavno da se dobije dodatna energija. S lovrancima je Miško probao i po meni, nije uspio. Nema te energije. Neka proba s đinglovima u sred utakmice, neka baci cheerleaders, neka zove neke treće. Ali nikad neće dobit tu energiju kao kad ovi povedu, pa ih drugi isprate. Da se razumijemo tih 100 koji idu na gostovanja su isto nebitna za atmosferu bez nas ostalih. Vidilo se u Puli.

Ne želim se miješat, ali očigledno je Miško preveliki Egon. Pilipović bi opet mogao biti šef omaldinske škole, stvarat bebe, trenirat Orijent ili ići na usavršavanje. Biti skaut, pomoćnik nekog pomioćnika, svašta nešto. Ali neeee. Ja sam gazda, kupite si klub pa navijajte za njega.

Offline d

• Forza Fiume
    « Odgovori #66 u: Srpanj 23, 2019, 10:22:13 »
  • 0
  • 0
  • Za dobru atmosferu treba onaj inicijalni poticaj. Misliš da bi u Štutgartu bila onakvo navijanje da je Armada bojkotirala. Bili ti i ja krenuli s pjesmom? Bili nas 2400 ljudi (onih 100 šute) pratilo? Sumnjam. Cijeli stadio neće navijat svaku utakmicu, ali će ih oni ultrasi ili Armada ponekad povest i zavest, da se napravi onaj dodatni huk, pritisak jednostavno da se dobije dodatna energija.

Pa upravo sam to i rekao i to mislim. Niti će 100 ultrasa napraviti nekakvu ludu atmosferu, niti će 2400 ostalih bez da ih netko povede. Jedni bez drugih ne idu. (Iako bi bilo zanimljivo vidjeti što bi se dešavalo kad bi netko s istoka ozbiljnije poveo navijanje, sukladno s armadinom deklaracijom da žele da svi drugi navijaju, ali o tom potom).

Ali, čini mi se da iako su ostale tribine itekako svjesne da im treba poticaj sa jezgre sjevera za napraviti pravu atmosferu, ne čini mi se da je jezgra svjesna koliko im je potrebna podrška svih ostalih. Bar se ne ponašaju tako i ne komuniciraju to, više mi se čini da je priča "mi ćemo uvijek biti tu, a za ostale nas nije briga". A to dovodi do ovog što imamo danas, praznog sjevera i nikakve podrške ostalih prema onome što sada rade.

A što se tiče "Egona".. po meni je to potuno nevažno na kraju. Ok, neka je on egoistični manijak i uvrijeđena frajla i što god. I neka ima skroz krive razloge za držati Pilipovića, što god. Činjenica je da je predsjednik i vlasnik voljenog kluba, i sad zbog toga jer se nekome ne sviđa njegova osobnost treba žrtvovati rezultate kluba, budućnost cijele navijačke skupine, atmosferu u gradu itd.. stvarno!? A tu se samo o tome radi, jer nije on opasan po klub ili štetan za klub (dapače, izgledno je da je jedini koji ga može držati na ovim razinama uspjeha), nego se samo radi o tome da se nekome ne sviđa njegova osobnost ili ponašanje prema određenim ljudima. I onda će se zbog toga napraviti najveća drama u povijesti.  ::)

Offline TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #67 u: Srpanj 23, 2019, 10:44:33 »
  • 0
  • 0

• Jedino nije baš fer jer je jedno Varaždin, a drugo Dinamo kod 3:0.
    « Zadnja izmjena: Srpanj 23, 2019, 10:51:14 od TIR »

Offline D10S

• Forza Fiume
    • Slobodna Država Rijeka
    « Odgovori #68 u: Srpanj 23, 2019, 11:25:47 »
  • 0
  • 0
  • A tko je rekao da dizu rang ili vrijednost kluba? Cinjenica je da dizu atmosferu sto je bitno. Trosesnje supstanci i prekomjerno cuganje? Toga ima svugdje a ne samo medju ultrasima.

Meni je kazalisna atmosfera teska banana. Dobro da nismo globalni klub pa da gledam jos hrpu turista.

Nije prvi put da sam pročitao kako je Rijeka bez ultrasa Slaven ili Gorica. Ne slažem se s time.

Veličinu kluba određuju trofeji, rezultati, financije, broj simpatizera, a ne ima li klub ultrase ili nema.

Atmosfera sa ultrasima ili bez je kao da se uspoređuje Iron Maiden i Bob Dylan. Jedna žešća i agresivnija, a druga mekša i smirenija. Ovisi o osobi tko što preferira.

Ja to nisam ni sporio jer da jesam onda bih morao tvrditi da je Barca postala mali klub otkako je ultrasima jos 2005. zabranjen ulaz na Camp Nou. I slazem sa da je Rijeka bez Armade kao Slaven iskljucivo po pitanju atmosfere ... mozda malo bolje ali bzvz.
    "A ver nenés, con lo que me gusta a mi comprar fincas, caballos finos, mujeres buenas y conciencias papi".

Offline Fornax

• Forza Fiume
    • Jebo vse ki nismo mi
    « Odgovori #69 u: Srpanj 23, 2019, 11:43:34 »
  • 0
  • 0
  • Dobro da nismo globalni klub pa da gledam jos hrpu turista.
    U subotu je bilo nešto stranih turista na Istoku. Mislim da bi klub bio itekako sretan da je takvih što više.

Misko svakako da a bi li ti bio sretan?
    Ne vidim ništa loše u tome, to je prihod, a i promocija kluba. Zamisli da svaku utakmicu imamo 5000 domaćih ljudi i 1000-1500 turista... Šta bi falilo? Znaš li koliko je to prodanog Tarsa?

Offline TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #70 u: Srpanj 23, 2019, 11:44:45 »
  • 0
  • 3
  • Veličinu kluba određuje atmosfera oko njega, a htio ne htio, atmosferu pokreću i održavaju ultrasi.

Zato je Red Bull Salzburg jedno veliko govno. Klub bez navijača je klub bez duše.

Offline Fornax

• Forza Fiume
    • Jebo vse ki nismo mi
    « Odgovori #71 u: Srpanj 23, 2019, 11:55:06 »
  • 0
  • 0
  • A jednog dana kad ultras kultura neumitno iščezne, šta onda?

Negdje sam čitao da su mladi sve manje i manje zainteresirani za taj đir (što mislim da je dio šireg sociološkog fenomena gdje su dječaci iz generacije u generaciju sve nježniji, a i stopa seksa među tinejdžerima je na najnižoj razini unazad 30 godina il nešto).

Offline koma

• Veteran
    « Odgovori #72 u: Srpanj 23, 2019, 12:08:07 »
  • 0
  • 0
  • Jedan ekstremni primjer s druge strane. Istra 1961 ima ultrase. Točka. :)

Primjećujem jedan trend u razgovorima, kad je Armada počela bojkot bilo je šokantno, kako ćemo, šta ćemo. Godinu dana kasnije retorika je "da li se može bez ultrasa". Nitko ne dovodi u pitanje važnost Armade, odnosno glasne podrške kad se lomi utakmica na domaćem terenu, ali neka bojkot potraje, evoluirati će tribine dalje same po sebi u nešto drugo. Vrijeme radi svoje, a čovjek se na sve navikne prije ili kasnije.

Kad si kod extremnih komparacija, kompariraj Istru i Slaven/Goricu/Inter. Hipotetički uložiš 10 mil eura u bilo koji klub dobit češ borbu za 2 mjesto, za Europu, za gornji dom. Istra bi imala energiju s tribina, ovi ostali bi pljeskali golovima. Nekome se i to sviđa. Mene se koža i sad naježi kad se sjetim Štutgarta, Milana, pa starije Partizana. NA koncu naježim se i kad se sjetim Hajduka u Splitu 99-te. Bez obzira što je Grdović dignuo na noge cijeli stadion - skoro sam i ja bio Dalmatinac  ;)

Offline Projekt Teanna

• Forza Fiume
    « Odgovori #73 u: Srpanj 23, 2019, 13:00:55 »
  • 0
  • 0
  • Lijepo je to kad masa navija i ponese definitivno, navijanje kad grmi... Meni je ipak najljepši osjećaj navijanja za pravi, veliki klub ne samo u teoriji i temeljeno na prošlosti tijekom SFRJ (kako je bilo od 90tih do veljače 2012.) već i u praksi temeljeno na sadašnjosti i budućnosti (rezultati, trofeji, igrači, golovi, stadion, igra, ugled u medijima i među rivalima, popunjenost tribina...).

A jednog dana kad ultras kultura neumitno iščezne, šta onda?

Negdje sam čitao da su mladi sve manje i manje zainteresirani za taj đir (što mislim da je dio šireg sociološkog fenomena gdje su dječaci iz generacije u generaciju sve nježniji, a i stopa seksa među tinejdžerima je na najnižoj razini unazad 30 godina il nešto).

Znači što se tiče seksa, sve isto, i dalje desanka šakić, ali da mulci definitivno izgledaju nježnije, isfeniranije i nose sve usko u cvijetnim uzorcima, kratke hlačice kao što su trebe nosile uvijek... Jebiga, generacijski jaz :)
    « Zadnja izmjena: Srpanj 23, 2019, 13:02:55 od Projekt Teanna »
    "Velika ljubav prema klubu naglo se smanjila kada je postalo jasno da ju, ako klub vodiš, treba potkrijepiti i novcem. Što Mišković čini od prvog dana i tako već 7 godina." - D. Vukušić
    Dežurni katastrofičari... koji ne skrivaju guštanje... opet će, izgleda, morati 'pojesti govno'. - D.V

Offline Fornax

• Forza Fiume
    • Jebo vse ki nismo mi
    « Odgovori #74 u: Srpanj 23, 2019, 13:13:50 »
  • 0
  • 0
  • Većinu mulaca koje vidim na ulici iskreno uopće ne mogu zamislit na tribini.