• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Europska sezona 2020/21  (Prikazano: 39900 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline goginho

• Forza Fiume
Odg: Europska sezona 2020/21
« Odgovori #30 u: Srpanj 28, 2020, 12:31:27 »
  • Ako se ne varam, razmatra se i da se pravilo gola u gostima ukine u produžecima.

Sad tu ne kužim ko tu koga trola, ko se zajebava a ko je ozbiljan?  ;D

All qualifying ties will be single-leg matches. These matches will take place behind closed doors.
    Video Assistant Referee (VAR) will not be introduced for the group phase, as was planned. It will still be used in the knockout stage, with introduction for the group stage in 2021/22.

https://www.uefa.com/uefaeuropaleague/news/025e-0fac7d3c463c-cd4fe1542272-1000--2020-21-uefa-europa-league-all-you-need-to-know/

Zašto bez var-a kvale i grupe, ne kužim..
     s obzirom da se igra bez gledatelja domaćinstvo i nije velika prednost.
    Nema nekih detalja..

Fornax je vjerojatno mislio na to da u fazama kada se igraju dvije utakmice i dođe do produžetaka, da onda gol u gostima ne vrijedi u produžecima. Znači ti dobiješ doma 2:1, u gostima izgubiš 1:2 i ideš u produžetke. Na kraju produžetaka izgubiš 2:3 i ideš dalje zbog gola u gostima. Tako je bilo dosad, ali već se ranije spominjala mogućnost da ako je nakon produžetaka ukupni rezultat i dalje neriješen, pa koliko god bilo golova, da se to promijeni i da idu penali.

Aha, moguće.. kao da sam neš i načuo o tome.. ali to će pitanje očito pričekati 'regularnu' knockout fazu..

Offline river

• Forza Fiume
    « Odgovori #31 u: Srpanj 28, 2020, 12:40:34 »
  • Fornax je vjerojatno mislio na to da u fazama kada se igraju dvije utakmice i dođe do produžetaka, da onda gol u gostima ne vrijedi u produžecima. Znači ti dobiješ doma 2:1, u gostima izgubiš 1:2 i ideš u produžetke. Na kraju produžetaka izgubiš 2:3 i ideš dalje zbog gola u gostima. Tako je bilo dosad, ali već se ranije spominjala mogućnost da ako je nakon produžetaka ukupni rezultat i dalje neriješen, pa koliko god bilo golova, da se to promijeni i da idu penali.

Aha, moguće.. kao da sam neš i načuo o tome.. ali to će pitanje očito pričekati 'regularnu' knockout fazu..

Mislim da bi bilo i fer. Normalno se igra 2x90 minuta, ako je neriješeno sve nakon toga bi trebao odlučiti gol više. Po sadašnjem sistemu gostujuća momčad stječe određeni privilegij u produžecima, a onda ga ponovno gubi kod penala.

Offline goginho

• Forza Fiume
    « Odgovori #32 u: Srpanj 28, 2020, 12:51:41 »
  • Fornax je vjerojatno mislio na to da u fazama kada se igraju dvije utakmice i dođe do produžetaka, da onda gol u gostima ne vrijedi u produžecima. Znači ti dobiješ doma 2:1, u gostima izgubiš 1:2 i ideš u produžetke. Na kraju produžetaka izgubiš 2:3 i ideš dalje zbog gola u gostima. Tako je bilo dosad, ali već se ranije spominjala mogućnost da ako je nakon produžetaka ukupni rezultat i dalje neriješen, pa koliko god bilo golova, da se to promijeni i da idu penali.

Mislim da bi bilo i fer. Normalno se igra 2x90 minuta, ako je neriješeno sve nakon toga bi trebao odlučiti gol više. Po sadašnjem sistemu gostujuća momčad stječe određeni privilegij u produžecima, a onda ga ponovno gubi kod penala.

Pa donekle se slažem ali sve je to relativno, jer domaća ekipa će možda lakše zabiti u produžecima kad su svi umorni.. uglavnom, slažem se da nakon regularnog dijela nebi više trebao vrijediti gol u gostima makar i to nosi neku ludnicu i uzbuđenje kasnije..

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #33 u: Srpanj 28, 2020, 13:06:18 »
  • [Fornax je vjerojatno mislio na to da u fazama kada se igraju dvije utakmice i dođe do produžetaka, da onda gol u gostima ne vrijedi u produžecima.
    Točno. Ne mogu se sjetiti gdje sam to čitao i da li se radi o inicijativi klubova ili konkretnom prijedlogu koji je već na razmatranju u FIFA-i / UEFA-i, ali mislim da je dobra ideja. Jednom kad istekne regularno vrijeme više nema jednakih uvjeta za obje ekipe, jer jedna je imala 90 minuta za zabit gol u gostima, a druga ima 120.

Offline Senad Brkić

• Veteran
    « Odgovori #34 u: Srpanj 28, 2020, 13:52:18 »
  • Citat:

Kako bi to funkcioniralo? Ako je 0:0 prolazi domaćin, ako je 3:3 gost?

A kako ti funkcionira kad je u dvomeču dvaput po 0:0?

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Kontra mraku, kontra sili... http://i.minus.com/iSASYvn3yJBVf.gif

Offline Hell Sin key

• Veteran
    « Odgovori #35 u: Srpanj 28, 2020, 14:26:25 »
  • Ovaj prijedlog za ukidanje prednosti gola u produžecima u gostima je ok i raspravljalo se o tome prije ovog kuršlusa. Meni to ok,odigra se 180 min. rez je identičan i onda se igra 30 min. kao da je 0:0. Teško je tu naći najsretniju formulu,bio je i pokušaj zlatnog gola i svašta nešto...

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #36 u: Srpanj 28, 2020, 15:09:39 »
  • Ako se ne varam, razmatra se i da se pravilo gola u gostima ukine u produžecima.

All qualifying ties will be single-leg matches. These matches will take place behind closed doors.
    Video Assistant Referee (VAR) will not be introduced for the group phase, as was planned. It will still be used in the knockout stage, with introduction for the group stage in 2021/22.

https://www.uefa.com/uefaeuropaleague/news/025e-0fac7d3c463c-cd4fe1542272-1000--2020-21-uefa-europa-league-all-you-need-to-know/

Nema nekih detalja..

Zar ne piše da u grupama nema VARa, ali ima u kvalifikacijama odnosno u djelu dok je knock out?
    U grupe će ga uvesti u sezoni 21/22.
    "+1, nije problem izgubit ali očekujem ove sezone da u porazu nekome jaja odgrizemo " - by River92 20.6.2022.
    "Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.
    "... Jebi ga,..." - Simon Rožman, Finale Kupa, 1.8.2020. g.

Offline goginho

• Forza Fiume
    « Odgovori #37 u: Srpanj 28, 2020, 15:14:13 »

Nema nekih detalja..

Zar ne piše da u grupama nema VARa, ali ima u kvalifikacijama odnosno u djelu dok je knock out?
    U grupe će ga uvesti u sezoni 21/22.

Ja sam shvatio da će biti u knockout fazi nakon grupne, a dan eće u kvalama i grupi, iako možda si u pravu, nisu precizirali.. još bi mi čudnije bilo da ga malo ima u kvalama, pa nema u grupi, pa opet ima u knockout fazi. Nezz šta jebu, mogli su sve pokriti, para imaju

Offline river

• Forza Fiume
    « Odgovori #38 u: Srpanj 28, 2020, 16:01:07 »
  • Citat:

Kako bi to funkcioniralo? Ako je 0:0 prolazi domaćin, ako je 3:3 gost?

A kako ti funkcionira kad je u dvomeču dvaput po 0:0?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bit ce da se ne razumijemo. Ove godine u pretkolima LP i EL (osim zadnjeg pretkola LP) ce se igrati po jedna utakmica, nema uzvrata. Ne vidim kako bi tu gol u gostima nesto znacio.

Offline river

• Forza Fiume
    « Odgovori #39 u: Srpanj 28, 2020, 16:05:47 »
  • Pretpostavljam da si, Senade, htio sugerirati da bi za slucaj da nenositelj igra u gostima tu jednu utakmicu trebao imati nekakvu olaksicu, npr. da u slucaju remija prolazi? Nisam citao pravilnike, ali cisto sumnjam da je takva ideja u igri.

U nekim zemljama postoji varijanta da u playoffu nakon odigranog prvenstva bolje plasirana momcad prolazi u slucaju remija, cime se vrednuje taj bolji plasman. To je neka druga prica.

Offline D10S

• Forza Fiume
    • Slobodna Država Rijeka
    Rijeka je takva, što ju više gaze, to je jača.

Offline Orpat

• Senior
    « Odgovori #41 u: Kolovoz 05, 2020, 19:21:53 »
  • Svi nam odlaze Gorgon otišao Čolak ide Murić isto ne znam tko će igrat u Europi ustvari nemamo što tražit u Europi s ovim kadrom ako bude sreće proći ćemo 3pretlolo 4. nemamo ni teoretske šanse proći tako da nam preostaje naše prvenstvo i kup.

Offline goginho

• Forza Fiume
    « Odgovori #42 u: Kolovoz 05, 2020, 19:44:02 »
  • Svi nam odlaze Gorgon otišao Čolak ide Murić isto ne znam tko će igrat u Europi ustvari nemamo što tražit u Europi s ovim kadrom ako bude sreće proći ćemo 3pretlolo 4. nemamo ni teoretske šanse proći tako da nam preostaje naše prvenstvo i kup.

Gdje ide Murke?
    Gorgon je u silaznoj putanji s velikim ugovorom, Čolak može dobrim transferom pokrit skoro pola budžeta (3M je premalo, nadam se da nećemo na to pristati) a s 25g treba iskoračit u jaču ligu.. e sad da li da ide prije kvala, ovisi o ponudi..

Za Murića nebi volio da ode jer nije dosegao svoj vrhunac ovdje a nadam se da će iskoračit i postat standardan

Offline Orpat

• Senior
    « Odgovori #43 u: Kolovoz 05, 2020, 19:59:43 »
  • Navodno je Slask zainteresiran za njega. Nadam se da će ostat ali ono što me za i što me muči  je obrana s tom obranom ne znam kako ćemo u Europi za Čolaka se slažem da ga treba utrapit ali za veću lovu ne za 3 m on vrijedi sigurno 4 i više a treba nekog i dovest ako se misli napraviti iskorak u Europi pa i Franko je upitan da li će nastaviti kod nas ili ne o tome sam mislio. Slažem se da treba prodat da se preživi ali nekog treba i dovest kao zamjene.

Offline goginho

• Forza Fiume
    « Odgovori #44 u: Kolovoz 05, 2020, 20:15:13 »
  • Navodno je Slask zainteresiran za njega. Nadam se da će ostat ali ono što me za i što me muči  je obrana s tom obranom ne znam kako ćemo u Europi za Čolaka se slažem da ga treba utrapit ali za veću lovu ne za 3 m on vrijedi sigurno 4 i više a treba nekog i dovest ako se misli napraviti iskorak u Europi pa i Franko je upitan da li će nastaviti kod nas ili ne o tome sam mislio. Slažem se da treba prodat da se preživi ali nekog treba i dovest kao zamjene.

A nekog će vjerojatno dovest na stopersko mjesto, treba nam alternativa za Štefulja (ovisi i što misle s Mamićem) i zamjena za Čolaka. E sad logično je da daju šansu mlađem Ristovskom i Yanteke je tu, da li je to dovoljno nezz jer Ristu nismo gledali, tek brojke znamo..

Ono što je slatka briga je što sa Nevistićem?
    Pandur se pokazao kao talentiran, a Nevistić je možda i nešto bolji radi iskustva, no nemogu obojica imati pravu minutažu u istom klubu. Da se jednog proda je isto mogućnost, međutim nijedan nije dosegao još pravu cijenu.. to tek moraju razraditi, stvarno nezz šta bi odlučio na njihovom mjestu