• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: 12. kolo HNL-a, Rijeka - Dinamo, subota 16.10., 17:05  (Prikazano: 3519 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Fornax

• Forza Fiume
Odg: 12. kolo HNL-a, Rijeka - Dinamo, subota 16.10., 17:05
« Odgovori #105 u: Listopad 17, 2021, 10:56:16 »
  • Bilo bi korisno kad bi malo naša klupa bolje poznavala pravila, jer mi kod provjere nikakav pritisak na pajača nismo izvršili, a trebalo se napraviti isto kao protiv Sociedada. Ono, jebeno znaš da si u pravu, krvnički zagrizeš i ne puštaš.

Mi se sagnemo i primimo ga u bulju, kao po običaju.

Online goginho

• Forza Fiume
    « Odgovori #106 u: Listopad 17, 2021, 10:57:48 »
  • 2. penal je nepostojeci odnosto nakon Vara se trebalo samo nastaviti igrati, ipak je velika greska.

There will be no penalty if:

the ball touches a player's hand/arm immediately from their own head/body/foot or the head/body/foot of another player.

Ma problem je što se tu nezna od koga je lopta završila na ruci Velkoskog, jel od glave Andrića ili od glave pa noge pa na ruku, ili od noge na ruku i to da gledaš još 5' nisi siguran ali zato pajac je.. promjenio je kriterij i dozvolio da drugo pol igraju sve na rubu kartona a onda ih pogurnuo.

Pazi treći gol koji je prvo priznao, Ivanušec prvo gazi Selahija po stopalu i udara rukom po licu a majstor je 2m od njih i kaže igraj dalje. Nakon vara ipak pizda nije mogo to pustit.

Gospodo, ovako se samo dinamu sudi u hnl, protiv nas najčešće u maksimiru ali jučer i doma.
    Ne, nije izravni krivac sudac, ozbiljne ekipe ovo moraju dovršiti, mi si svašta dopuštamo, fali lider otraga koji bi to doveo u red, i vodstvom i kvalitetom.
    Drugo, već nakon prvog penala, Vučkić i Murić su morali van zbog slabe trke, Abass i DM tipa Lepinjica ili Mudražija unutra, dozvolili smo im previše.

Offline TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #107 u: Listopad 17, 2021, 11:01:47 »
  • Ništa novog jučer na terenu i van njega, i ništa što nismo prije znali.

Prvo i osnovno, utakmice Rijeke i Dinama i ovaj put su dokazale da unutar zadnjih 5-10 godina manje-više postaje tradicija da iz HNL-a uglavnom isključivo naše dvoboje možeš staviti u kulisu Lige petice i nitko te ne bi čudno pogledao.

Što se tiče samog rezultata, on je realan i očekivan. Lijepo je bilo navijački to popratiti, nakon 3-0 pogotovo, ali ove sezone mi nećemo odigrati normalnu utakmicu bez stresa i  panike - činjenica. Nažalost jučer tek kopija Maksimira. Prvo poluvrijeme Dinamo ne pamtim šansu zahvaljujući naivi Krznara i našim kontrama. Tomić bi mogao knjigu napisati o kontriranju jer je to stvarno magistrirao, u tri-četiri dodavanja mi nakon uzimanja lopte dođemo do gola. Pritom Ampem, Selahi, Drmić, apsolutno vrhunski transferi i igrači.

I onda se vraćamo na našu ovosezonsku boljku gdje ne spajamo dva poluvremena jednake igre, nikad. Zašto, ne znam. Djelomični, možda i većinski razlog je obrana tj. naš defanzivni kadar. I to se stalno vidi, ali jebemu mater u nekom trenutku se trebam pitati zašto se stalno događa isto. Ok 15ak kola nije neko vrijeme za drastične promjene kvalitete igrača, ali čini mi se da su u obrani toliko limitirani da im je ovo maksimum, jedna-dvije kardinalne greške svaku utakmicu. Jučer kopija Maksimira, mi tri gola na kvalitetu (i to su ujedno bili naše jedine šanse na utakmicu), a njima poklonjena tri gola na nekvalitetu. Krešić je neizostavan dio obrane - što mu dovoljno govori o konkurenciji obzirom da je do jučer igrao 3. talijansku ligu, a tu je najjači - Smolčić ili bilo tko nek mu bude kolega i to je to. Mijenjati na zimu sve. Poteže se i pitanje zašto nam protiv Dinama sad odjednom brani Zlomislić koji je doveden slučajno i kao rezerva? Ono "branjenje" penala je na razini kadeta...

Nakon svega, ostajemo prvi, ali usporedbe radi, u šampionskoj sezoni smo Dinamu zabili isto šest golova u polusezoni kao i sada. I to od 9 primljenih, mi smo im zabili 6. Ali tad smo imali 5-2 i 1-1, a ovih 5-2 je najavilo borbu za prvaka. Nažalost ovih Tomićevih 3-3 ne najavljuje ništa, i dalje smo u fazi gdje nas jedan neuspjeli preokret stavlja na treće-četvrto mjesto.

Suđenje nekonzistentno, ali oba penala čista, kao i faul prije poništenog gola. Mada, vjerujem da nama ne bi sudili oba penala. Ali mene sad zanima šta je sa penalom za nas u 1.p kad je njihov branič igrao rukom kao i Velkovski, odnosno ono na kraju kad golman krši Obregona.

Mi sad nadam se u punom sastavu na Lokomotivu, sa povratnicima Krešićem i Tomečakom, i bez nekog bespotrebnog magijanja sa sastavom.

Offline delgadillo

• Senior
    « Odgovori #108 u: Listopad 17, 2021, 11:03:49 »
  • Nadam se da nećemo psihički potonut jer to bi bio kraj snova o borbi za sam vrh, a teške utakmice nam dolaze.
    Najvažnija je ova prva, s pobjedom se vraća vjera, radimo razmak na tablici, bez obzira na višak utakmica, a dokazuje se i kvaliteta.
    Zato svi koji mogu u srijedu na ruju, treba pomoći dečkima jer lokosi će se bacat na glavu da nam otrgnu bodove.
    robert "naš ademi" ferlin

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #109 u: Listopad 17, 2021, 11:07:18 »
  • Malo sam pogledao, lopta odbijena od noge u ruku je iznimka koja se NE primjenjuje ako je ruka iznad ramena, ili je igrač napravio pokret tom rukom prema lopti. Velkovski refleksno jest igrao rukom, to je nepobitno i smatram da je tu direktan krivac. Kod igre u 16 ruke se jebeno drže uz tijelo, točka.

Offline Zelko Maler

• Senior
    « Odgovori #110 u: Listopad 17, 2021, 11:12:07 »
  • Malo sam pogledao, lopta odbijena od noge u ruku je iznimka koja se NE primjenjuje ako je ruka iznad ramena, ili je igrač napravio pokret tom rukom prema lopti. Velkovski refleksno jest igrao rukom, to je nepobitno i smatram da je tu direktan krivac. Kod igre u 16 ruke se jebeno drže uz tijelo, točka.

To su za mene nogometne gluposti. Drzanje ruke uz tijelo pri skoku ti riskiras ozljedu jer je to neprirodno za tijelo pri skoku. Ruke pri skoku imaj svoju funkciju.

Offline Zelko Maler

• Senior
    « Odgovori #111 u: Listopad 17, 2021, 11:13:56 »
  • Ništa novog jučer na terenu i van njega, i ništa što nismo prije znali.

Prvo i osnovno, utakmice Rijeke i Dinama i ovaj put su dokazale da unutar zadnjih 5-10 godina manje-više postaje tradicija da iz HNL-a uglavnom isključivo naše dvoboje možeš staviti u kulisu Lige petice i nitko te ne bi čudno pogledao.

Što se tiče samog rezultata, on je realan i očekivan. Lijepo je bilo navijački to popratiti, nakon 3-0 pogotovo, ali ove sezone mi nećemo odigrati normalnu utakmicu bez stresa i  panike - činjenica. Nažalost jučer tek kopija Maksimira. Prvo poluvrijeme Dinamo ne pamtim šansu zahvaljujući naivi Krznara i našim kontrama. Tomić bi mogao knjigu napisati o kontriranju jer je to stvarno magistrirao, u tri-četiri dodavanja mi nakon uzimanja lopte dođemo do gola. Pritom Ampem, Selahi, Drmić, apsolutno vrhunski transferi i igrači.

I onda se vraćamo na našu ovosezonsku boljku gdje ne spajamo dva poluvremena jednake igre, nikad. Zašto, ne znam. Djelomični, možda i većinski razlog je obrana tj. naš defanzivni kadar. I to se stalno vidi, ali jebemu mater u nekom trenutku se trebam pitati zašto se stalno događa isto. Ok 15ak kola nije neko vrijeme za drastične promjene kvalitete igrača, ali čini mi se da su u obrani toliko limitirani da im je ovo maksimum, jedna-dvije kardinalne greške svaku utakmicu. Jučer kopija Maksimira, mi tri gola na kvalitetu (i to su ujedno bili naše jedine šanse na utakmicu), a njima poklonjena tri gola na nekvalitetu. Krešić je neizostavan dio obrane - što mu dovoljno govori o konkurenciji obzirom da je do jučer igrao 3. talijansku ligu, a tu je najjači - Smolčić ili bilo tko nek mu bude kolega i to je to. Mijenjati na zimu sve. Poteže se i pitanje zašto nam protiv Dinama sad odjednom brani Zlomislić koji je doveden slučajno i kao rezerva? Ono "branjenje" penala je na razini kadeta...

Nakon svega, ostajemo prvi, ali usporedbe radi, u šampionskoj sezoni smo Dinamu zabili isto šest golova u polusezoni kao i sada. I to od 9 primljenih, mi smo im zabili 6. Ali tad smo imali 5-2 i 1-1, a ovih 5-2 je najavilo borbu za prvaka. Nažalost ovih Tomićevih 3-3 ne najavljuje ništa, i dalje smo u fazi gdje nas jedan neuspjeli preokret stavlja na treće-četvrto mjesto.

Suđenje nekonzistentno, ali oba penala čista, kao i faul prije poništenog gola. Mada, vjerujem da nama ne bi sudili oba penala. Ali mene sad zanima šta je sa penalom za nas u 1.p kad je njihov branič igrao rukom kao i Velkovski, odnosno ono na kraju kad golman krši Obregona.

Mi sad nadam se u punom sastavu na Lokomotivu, sa povratnicima Krešićem i Tomečakom, i bez nekog bespotrebnog magijanja sa sastavom.

Labrovic je bio ozlijeden i jos je bio u fazi oporavka, bio je na klupi zadnjih par kola silom prilika, ali nije bio s spreman braniti. Staviti ga jucer na gol nakon ozljede je neozbiljno, pogotvo protiv Dinama. Zlomislic je to moram braniti, ali dalje se nadam Nediljku.

Online Grozni

• Veteran
    • Veteran
    • FF
      • Gospoda
    « Odgovori #112 u: Listopad 17, 2021, 11:22:10 »
  • Dok je bilo trke u sredini i obrana je bila dobra, dok je sredina pala i naša je obrana ponovo "zablistala". Tu moramo bolje pomagati ovim kikserima otraga. Kiks je samo 3. gol.
    Harisov penal je veća nepažnja nego Veljkov.
    Svi ljudi nam unose radost u život..neki svojim dolaskom, neki svojim odlaskom.

Offline Zelko Maler

• Senior
    « Odgovori #113 u: Listopad 17, 2021, 11:27:11 »
  • Ali cinjenica je da je Dinamo jak ko zemlja, anulirali su 3:0, gotovo sam siguran da smo mi jucer u prvom poluvremenu gubili 0:3 nema sanse da bi se vratili, cak i doma , ovi to uspiju gostima, ne da su se vratili , nego su i 4 komada dali u drugom pol,  ali to je puno do sirine, naši pojedu i Čopa i Petkovica, ali izgube snagu i koncentraciju.

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #114 u: Listopad 17, 2021, 11:39:27 »

To su za mene nogometne gluposti. Drzanje ruke uz tijelo pri skoku ti riskiras ozljedu jer je to neprirodno za tijelo pri skoku. Ruke pri skoku imaj svoju funkciju.
    U to neću ulaziti, ali...

http://www.forza-fiume.com/forum/index.php/topic,3605.msg232163.html#msg232163

Offline m

• Veteran
    « Odgovori #115 u: Listopad 17, 2021, 12:54:03 »
  • Koliko god mi ne bio simpatičan, Cvitanović je dobro najavio Rijeku jučer: “Igraju dvolično. U svakoj utakmici pokažu dva različita lica.”

Eto, ako je Osijek “bezlični”, mi možemo biti “dvolični” :D Šalu na stranu, Miško kupuj stopera na zimu.

Online Grozni

• Veteran
    • Veteran
    • FF
      • Gospoda

Offline Snjesko

• Veteran
    « Odgovori #117 u: Listopad 17, 2021, 14:11:21 »

Ruka Velkovskog nije iznad ramena. Nema penala po pravilima nogometne igre

Online Grozni

• Veteran
    • Veteran
    • FF
      • Gospoda
    « Odgovori #118 u: Listopad 17, 2021, 14:17:03 »
  • Imamo jedno pravilo to je na papiru, dodajmo pristrano, loše i suđenje NK Rijeci.

Offline moreplovac

• Forza Fiume
    « Odgovori #119 u: Listopad 17, 2021, 15:27:15 »
  • Drmić kralj, Ampem princ, Vučkić majstor, Selahi destroyer, Esco jebote jel se isplati komentirati. Pavke isto odličan. Vučkić, Murke čak i Pavke igraju do 60minute, e da, Murke kako god slabo se vraća u obranu ta njegova lijeva noga je savršena.
    Drugi penal je ono što sudija koji zna pravila nebi sudio, ali ako je imao isti kriterij zašto nije bio penal kad je Ivanusec igrao rukom, nije ih držao na leđima.
    Žuti leovcu prije prvog žutog za povlačenje, I žuti misicu bilo kad.
    Evidentno je promjenio kriterij u drugom, I koliko loš moraš bit sudac da za situaciju 2 metra ispred tebe trebaš var. Zašto je Oršić dobio žuti a ne Ivanusec.
    "Želimo Dinamu uzeti sve" i jesmo