• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Novi Stadion \ Profil Navijaca Rijeke  (Prikazano: 529088 puta)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline SEAMAN

• Veteran
Novi Stadion \ Profil Navijaca Rijeke
« u: Ožujak 15, 2007, 12:12:08 »
Citat: "FoF Rijeka"
wrote:
SEAMAN svaka čast, slažem se s tobom! Ne treba nam nikakva Rujevica (iako ovo nije tema)!

Dalje već sam spomenuo al da ponovim, slažem se s deyotom, katastrofa da onoliko ljudi sjedi i ne bodri ekipu a šatro najvažnija utakmica prvenstva...

I još nešto, malo je falilo da ne napravim sranje kad sam čuo tipa koji je sjedio tamo prema stijenama da se dere Liniću "*** TI MATER GROBNIČKU, ODI VAN KRETENU!!"
Mislim da je Linić to najmanje zaslužio....
Citat: "deyooo"

Pa to,takve sam i ja komentare cuo! Ma uzas! Sramota!  

P.S. bilo bi dobro da se otvori tema ,novi stadion,da ne spamamo,a imamo puno toga za rec,slazem se sa Semanom! !

Evo decki !!

Ma ja sam namjerno pisao o novom stadionu, jer mi se cini da smo se
previse nekako pesimicticki orijentirali.
Nazalost kroz sport odnosno nogoment se u i puno drugih stvari reflektira.
Prvo razumijem frustriranost , jer i ja osobno ovu sezonu totalno promasenom smatram,
a isto tako ova tekma jucer i atmosfera i izjave nakon nje, me previse podsjecaju na
nerijesno s Omonimom.
I Skocic je isto kao i Kuze  pilio, nisam razocaran, jaki smo, decki znaju da mogu u uzvratu......bla,bla,bla,bla.
Ma kvragu, kad z.a.s.e.r.e.s naci ces tisucu olakotnih okolnosti i pogledati u bolju buducnost.

Ja pokusavam reci da ljudi kao Jezic se trebaju okrenut onome sto mogu promjenit, a to je da u klubu i
oko njega stvore preduvjete da mozemo s razlogom gledati u bolje sutra.A ne trositi energiju bezuspjesno
na stvari koje se van njihove moci.
Novi stadion se meni cini kao logicno rijesenje.

Drugo i ja sam svjedok gomile komentara i uvreda na racun nasih igraca i ponekad se tesko kontrolirati
a ne poslati te ljude u ....... (Sax je dobar s sparogama!)
Kako god mene to uopce nebi ticalo da nas prati rezultat a vjerujem i da bi manje toga slusali.
Sto se tice profila navijaca tu je malo siri problem a srz svega lezi i u nekim stvarima za koje bi definitvno
trebalo otvoriti novi topic!
Nisu ni u drugim klubovima stvari idealne.
Recimo, jucer sam gledao prijenos drugog polufinala u drustvu Hajdukovca koji je duhovito primjetio
da u klubu ima svega samo ne pravih Dalmatinaca i da to ne moze na dobro izaci.
Ne bih dalje takvo sto komentirao, jer mi se prvenstveno trebao baviti svojim problemima.
E sad ako smo dovoljno bedasti i ne cijenio decke kao Linica i Sharbinija onda i ne trebamo dolaziti
na Kantridu.
Eto mozda cemo na kraju ove sezone vidit koliko bespredmetne su raprave tipa Skocic ili Scoria?
Jer i jedan i drugi su disali za klub, a Kuze?
Covjek je vjerojatno profesionalac, ali tesko cemo ga ikad zvati legendom i jednim od nas.
« Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od SEAMAN »
No worries !!   Good job !!

Offline deyooo

• Inćun
  • *
Re: Novi Stadion \ Profil Navijaca Rijeke
« Odgovori #1 u: Ožujak 15, 2007, 12:23:37 »
Sta se stadiona tice ja sam radje za rekonstukciju Kantride!
Ma imamo svjetski fenomen! Micanjem atletske staze i spajanja lukova (istok-centralna-zapad) moze se dobit jos par tisuca mjesta koja se mogu natkrit i imamo stadion za  bogove! Nema lijepse stvari nego doc na suncanu Kantridu,ma srce mi tuce bez obzira na igru! (kao recimo juce)
Cemu da to izgubimo kad sa malo truda mozemo imat Kantridu- najljesi stadion na svijetu!
A za nase uvjete 20 tisuca mjesta je sasvim dovoljno!
« Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od deyooo »

Offline pešekan

• Veteran
(Nema naslova)
« Odgovori #2 u: Ožujak 15, 2007, 15:19:38 »
Rijeka mora izgraditi novi stadion ovako ili onako, važno je sačuvati kantridu kakva jest. Eventualno prilagoditi za još neke druge sportove i udruge osim nogometa i atletike tako da svaki sunčani vikend bude iskorištena kantrida
 8)  8)  8)
« Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od pešekan »

Offline Duella©

• Forza Fiume
« Odgovori #3 u: Ožujak 15, 2007, 15:24:51 »
Ma imamo svjetski fenomen! Micanjem atletske staze i spajanja lukova (istok-centralna-zapad) moze se dobit jos par tisuca mjesta koja se mogu natkrit i imamo stadion za  bogove! Nema lijepse stvari nego doc na suncanu Kantridu,ma srce mi tuce bez obzira na igru! (kao recimo juce)
Cemu da to izgubimo kad sa malo truda mozemo imat Kantridu- najljesi stadion na svijetu!
ma sve je to uredu ali jedna stavr, di ce bit parkiralište za sve to?? maknut onu lucicu ili je preselit negdje pa tamo napravit parkiralište ili... neznam...
« Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Duella© »

Offline SEAMAN

• Veteran
(Nema naslova)
« Odgovori #4 u: Ožujak 15, 2007, 15:28:56 »
Ima jako puno stvari koje bi se dale napraviti da klub i Kantrida
postanu gotovo kultno okupljaliste.
Zapravo i ovaj forum je jedan dobar korak u tom smjeru.
Citat: "SEAMAN"
Meni je jos jedno veliko razocaranje broj gledatelja.
Po zvanicnoj procjeni 3000 !? (Meni se cinilo barem tisucu vise?)
Polufinale kupa i novi  trofejni trener (kako je to netko primjetio, opet na treningu euforija?) nije
dovoljno ni za pola kapaciteta stadiona?

Vec smo vodili rasprave o novom stadionu, Rujevici i tko zna cemu sve ne.
Ja osobno bih najvise volio da se Kantrida potpuno preuredi i napravi Engleski tip stadiona bez atletske staze.
S maximalno 12000 do 14000 natkrivenih sjedalica.
Ne treba nam vise za HNL a  rijetki i kratkotrajni izlasci u Europi bili bi s eventualno
punim stadionom s vrhunskom atmosferom.
Takodjer ako bi projekt bio dovoljno dobar, stadion bi u ljetnim mjesecima bio idealan za vrhunske koncerte (jos jedan model sufinaciranja)
a i repka bi mozda bila cesce gost za manje zahtjevne protivnike( jer spektakli tipa Hrvatska-Engleska
ce vavik ostati za Maximir.)
Ako nis drugo, dobili bi na komoditetu, vjerojatno ne bi nitko vise kisnuo, pa ni Armada, a s potpuno
Novim stadionom bi i dobar travnjak isao u paketu. 8)

Ne trebam ni reci koliko me sram nekih sadrzaja na stadionu.Orijent ima suvremeniji semafor nego mi! :oops:
Pokusavam reci da ljudi trebaju steci uzancu dolazit na stadion a ako vec pokusavamo napravit i jaku momcad.
Ovo je ostvarivo, isto kao sto je ostvariv bazen u izgradnji ili nova elitna marina u neposrednoj blizini.

Modeli financiranja su razliciti, a Obersnel,grad i zupanija bi visestruko mogli ostvarit svoje interese.
Zasto bas ja o novom stadionu?
Zato sto mi se nekako cini da uvijek ostajemo korak do velikih stvari.
Ambijent Kantride je jedinstven i cini mi se da niko u na kontinetnu, osim mozda Portugalske Brage
nema ni blizu privilegij kao mi !! :arrow:  :arrow:

Eto nije bas originalno quotati samog sebe ali nadovezacu se na ove rijeci.
Nisam kao River izvukao temu Rujevica iz naftalina jer prvo po meni neovisno
o dobivanju domacinstva Eura 2012 trebamo ostati na Kantridi.
Naime i da izgradimo novi stadion na Rujevici (vjerojatno sredstvima iz drzavnog proracuna?)
zasto jedinstvenu i po svemu posebnu Kantridu minorizirati?
Pa u gradu i okolici postoje i drugi stadioni, pa sto onda?
Znaci li to da Orijent i Pomorac isto trebaju preseliti na Rujevicu?
Ma u biti super da se napravi stadion na Rujevici.Super za Euro i super za sportove tipa atletika!

Ja sanjam gledati novu Kantridu gdje bi sposoban arhitekt uklopio stijene, more i nase potrebe
u jedinstveni sklad a gledatelji uzivali u konforu.
Nista megalomasko, vec kako sam spomenuo na vec postojecim temeljima
Prave natkrivrne tribine, kvalitetan travnjak i vece dimenzije terena naustrb atletike, gdje bi jedan
„kavez” tipa za bacace kladiva i diska otisao u povijest a ne zaklanjao pogled na tradicionalno praznoj
tribini, novi semafor; koji ne moze kostati enorman iznos jer danas je tehnologija toliko isla naprijed,
da se sve da rijesiti.Isti bi se vrlo brzo isplatio reklamiranjem.(meni nije jasno da godinama Bevanda moze
ostavljati novce na Maximiru) ili koliko god nepopularno za reci; svi su vidjeli na Dinamovom jucer privatnu
poruku i prosidbu.To je netko platio!
A sto pak reci o cijeloj strani koja gleda prema moru i gdje bi se dalo ispod nove tribine dosta novih poslovnih
prostora.
Za vrijeme Jeziceve vladavine nije lose imati novi Press centar ili Fan Shop ali objektivno, kad udjes unutra kao da si
u maloj vecoj garazi.
Parking, sanitarni cvorovi,teretana, kafici, ducani i drugi sadrzaji se idealno mogu uklopiti samo to treba dati ljudima
koji imaju prave ideje.
Vec postoje neke zdrave inicijative tipa „moja prva utakmica” mada meni osobno se vise svidja da se mulci peljaju
na Kantridu gdje bi mogli biti animirani kroz igru kakvim nagradama tipa dres s originalnim potpisom igraca.
Kad takvo sto dobije na poklon, ostaje za sva vremena.

Slazem se s komentarom da svi vole pobjednike i da onda to i mulcima ostaje, ali opcenito danas se sve dobro
prodaje sto se dobro upakira i reklamira.
Moglo bi se jos puno napraviti na imageu kluba, a tu mislim i na izradu novih originalnih suvenira ili
ono sto mene fascinira i nesto sto bi objedinilo sve tribine na stadionu pa i centralnu.
U doba euforije napravila se himna Armada-Dokovi ili recimo 60 minuta (sto itekako odgovara mom mentalitetu)
ali ono sto nama treba je nesto ala “You will never walk alone”. Najblize tome je “Najdraza Rijeko” ali ne vidim
da je bas cijeli stadion pjeva.
Ma najezim se pri pomisli kako to izgleda u Liverpoolu.
Dobro znam da ce sada paljba po meni, ali upravo o tome se radi, da imamo manji stadion uz skladne tribine
 i nesto accapela pred samu tekmu to bi moglo postati tradicija. Eto i to pravi razliku izmedju klubova s idenditetom ili bez.
A zasto imamo ljude ala Bastiancic ovdje? Samo za kolumne?

Dotaknuo sam ovu temu jer sam zaintrigiran cuti misljenja kakav bi trebao biti „prihvatljiv”navijac Rijeke?
Prvo, slazem se da na svakoj tekmi ima previse kritcikih komentara, ali ponekad nismo ni mi ovdje na forumu
bolji. Pricamo o tolerantnosti, a zapravo stalno usporedjujemo tko je veci navijac i otvoreno vrijedjamo tovare
i purgere.
Meni je uvijek Rijeka kao grad bila urbana sredina veca i naprednija nego neke druge pa tako mislim
i za nas  navijace. Ako je netko dosao u Rijeku i s postenim namjerama zivi odnosno igra za klub zasto bi
to trebalo omalovazavati?
Jel jedan Vucko trebao ostati u Splitu, a Kuze u Zagrebu?
Meni je uvijek Novakovic bio drag, s ponosnim pokazivanjem Rijeckog grba na dresu!

E sad jeli netko Armada ili obicni navijac?
Ajmo postaviti stvari ovako; ni meni se neda vise biti na zapadu, jer sam u godinama kad ne
zelim nekom mulcu s viskom hormona tumacit da od njega ne vidim tekmu.
Na centralnoj i drugim tribinama ima poprilican broj ljudi koji vjerno prate klub a u srednjoj
ili starijoj zivotnoj su dobi i nemozes ocekivat od njih da navijaju stalno.

E sad sam se ponovo vratio na pocetak price!
Tradicija, ime ili brand je nesto sto se jako dugo i godinama stvara i ako se malo skupa
svi potrudimo, mozemo napraviti puno.
Za pocetak nedajmo se s Kantride!

PS Ovo je moj zadnji kilometaski post!
Prvo ne svidja mi se da vavik isti ljudi ala Neno ulazu truda, a drugo mogu i ja citati
samo druge komentare ili samo slati smajlice za reci imam 1000 postova! :wink:

Offline FOF

• Veteran
« Odgovori #5 u: Ožujak 15, 2007, 15:31:24 »
Citat: "Duella"
ma sve je to uredu ali jedna stavr, di ce bit parkiralište za sve to?? maknut onu lucicu ili je preselit negdje pa tamo napravit parkiralište ili... neznam...

To ti je poznati rijeèki paradoks. Za bazen kojeg tek treba izgraditi nije problem napraviti parking uz more, a za stadion koji je vec izgradjen ga nije moguce napraviti. Osim toga, zar ce onaj parking uz bazen koji je 200 m od stadiona biti zabranjeno koristiti za nogometne utakmice?
« Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od FOF »

Offline pešekan

• Veteran
(Nema naslova)
« Odgovori #6 u: Ožujak 15, 2007, 15:45:13 »
Citat:
Naime i da izgradimo novi stadion na Rujevici (vjerojatno sredstvima iz drzavnog proracuna?)
Ma u biti super da se napravi stadion na Rujevici.Super za Euro i super za sportove tipa atletika!

:?:  
Ti bi napravio stadion za 30000 ljudi koji će gledat bacanje kladiva?
 8)  8)  8)

Offline Duella©

• Forza Fiume
« Odgovori #7 u: Ožujak 15, 2007, 15:53:06 »
Citat: "FOF"

To ti je poznati riječki paradoks. Za bazen kojeg tek treba izgraditi nije problem napraviti parking uz more, a za stadion koji je vec izgradjen ga nije moguce napraviti. Osim toga, zar ce onaj parking uz bazen koji je 200 m od stadiona biti zabranjeno koristiti za nogometne utakmice?
ehe naravno da se moze koristit ali racunaj da ce bit malo popunjen od strane plivaca... (koliko cujem to ce bit mala garažica)a ono što ce ostat bit ce cca 100 mjesta a to je dovoljno za jednu prijeteljsku utakmicu protiv opatije!! :D  8) i za tu garažicu se našlo mjesta uz more a nadi ti mjesta za garažetinu od najmanje (koliko je vec potrebno neznam bubam 1000-2000) parkirnih mjesta.... :wink:

Offline FOF

• Veteran
« Odgovori #8 u: Ožujak 15, 2007, 16:19:10 »
Citat: "FOF"

To ti je poznati rijeèki paradoks. Za bazen kojeg tek treba izgraditi nije problem napraviti parking uz more, a za stadion koji je vec izgradjen ga nije moguce napraviti. Osim toga, zar ce onaj parking uz bazen koji je 200 m od stadiona biti zabranjeno koristiti za nogometne utakmice?
ehe naravno da se moze koristit ali racunaj da ce bit malo popunjen od strane plivaca... (koliko cujem to ce bit mala garažica)a ono što ce ostat bit ce cca 100 mjesta a to je dovoljno za jednu prijeteljsku utakmicu protiv opatije!! :D  8) i za tu garažicu se našlo mjesta uz more a nadi ti mjesta za garažetinu od najmanje (koliko je vec potrebno neznam bubam 1000-2000) parkirnih mjesta.... :wink:

Nema logike da se s jedne strane gradnja bazena uz more argumentira s time da je to najbolja lokacija, a s druge strane gradnja stadiona na Rujevici argumentom da je uredjenje Kantride nemoguce ili preskupo jer je na nezgodnoj lokaciji (btw. zbog te nezgodne lokacije, Kantrida i je jedinstvena i svjetsko èudo).

Ili je netocno prvo ili drugo. Oboje ne moze biti toèno.

Offline Duella©

• Forza Fiume
(Nema naslova)
« Odgovori #9 u: Ožujak 15, 2007, 16:35:10 »
tocno je ovo drugo.... nezgodna je lokacija i moralo bi se puno novaca ulozit da bi se tamo napravilo nešto vece.... i pitanje je gdje bi igrali dok bi se to radilo...

Offline nnepall

• Forza Fiume
(Nema naslova)
« Odgovori #10 u: Ožujak 15, 2007, 16:39:43 »
Pa sto je najgore.. mislim da je moguce. Navodno, jako je bitno kad se gradi veci stadion kakvi su temelji, tezina, nosivost.. ima jako puno parametara koji Kantridu navodno izbaciju iz opcija da se gradi ili povecava na postojecem mjestu. I ne radi se samo o stadionu, tu se radi o parkiralisnim mjestima, dopunskim objektima, restoranima, kaficima itd. koja moraju ici u sklopu objekta. Plivaliste je po meni stvarno na predivnoj i unikatnoj poziciji, a ljudi koji rade na projektu su procjenili da je najbolje da bude bas tamo, pokraj starog bazena. Pretpostavljam da neki od gradjevinskih parametara vise odgovaraju upravo zbog blizine starog bazena, a i rjesenje koje je doneseno i koje se sad gradi zadovoljava navodno sve potrebne standarde.. sto Kantrida navodno na postojecoj lokaciji nikad ne bi mogla doseci. Ja nisam strucnjak, to su informacije koje sam cuo.
« Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od nnepall »

[size=75]Kad Rijeka krene sa bijelog centra, tad sa tribina zaori pjesma..[/i][/size]

Offline SEAMAN

• Veteran
(Nema naslova)
« Odgovori #11 u: Ožujak 15, 2007, 17:22:17 »
Citat: "pešekan"
Citat:
:?:  
Ti bi napravio stadion za 30000 ljudi koji će gledat bacanje kladiva?
 8)  8)  8)

Ma normalna stvar da ironiziram!

Ono sto mene zanima je ostati na Kantridi i imati moderan, iskljucivo nogometni stadion!
E sad, ako ce HNK Rijeka mora biti zrtva ostvarenja „visih” ciljeva; dobro.

Kako god, moj glas ostaje samo za Kantridu !

Offline sax

• Forza Fiume
(Nema naslova)
« Odgovori #12 u: Ožujak 15, 2007, 17:39:01 »
Citat: "SEAMAN"

E sad jeli netko Armada ili obicni navijac?
Ajmo postaviti stvari ovako; ni meni se neda vise biti na zapadu, jer sam u godinama kad ne
zelim nekom mulcu s viskom hormona tumacit da od njega ne vidim tekmu.
Na centralnoj i drugim tribinama ima poprilican broj ljudi koji vjerno prate klub a u srednjoj
ili starijoj zivotnoj su dobi i nemozes ocekivat od njih da navijaju stalno.

=D>
Mudrost dolazi s godinama!

APLAUZ!!!!!
« Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od sax »

Offline pešekan

• Veteran
(Nema naslova)
« Odgovori #13 u: Ožujak 15, 2007, 18:06:50 »
Citat:
E sad, ako ce HNK Rijeka mora biti zrtva ostvarenja „visih” ciljeva; dobro.

Onda reci da si protiv Eura 2012 jer želiš zaštititi voljeni klub od demona :twisted:  koji bi ga žrtvovali za više ciljeve O:)

Offline FOF

• Veteran
(Nema naslova)
« Odgovori #14 u: Ožujak 15, 2007, 19:35:36 »
Citat: "nnepall"
Pa sto je najgore.. mislim da je moguce. Navodno, jako je bitno kad se gradi veci stadion kakvi su temelji, tezina, nosivost.. ima jako puno parametara koji Kantridu navodno izbaciju iz opcija da se gradi ili povecava na postojecem mjestu. I ne radi se samo o stadionu, tu se radi o parkiralisnim mjestima, dopunskim objektima, restoranima, kaficima itd. koja moraju ici u sklopu objekta. Plivaliste je po meni stvarno na predivnoj i unikatnoj poziciji, a ljudi koji rade na projektu su procjenili da je najbolje da bude bas tamo, pokraj starog bazena. Pretpostavljam da neki od gradjevinskih parametara vise odgovaraju upravo zbog blizine starog bazena, a i rjesenje koje je doneseno i koje se sad gradi zadovoljava navodno sve potrebne standarde.. sto Kantrida navodno na postojecoj lokaciji nikad ne bi mogla doseci. Ja nisam strucnjak, to su informacije koje sam cuo.

Gledaj, ako love ima dovoljno, moze se napraviti i viseci stadion iznad grada kojeg bi drzala 4 nosiva stupa (jedan na Kantridi, drugi na Zametu, treci na Vezici i cetvrti na Pecinama  :lol: )

Ono sto sam htio reci je da nije logièno da se isti argumenti koriste u prilog gradnje bazena i protiv gradnje stadiona buduci da su na slicnim lokacijama (bazen je cak na nesto nepovoljnijoj).

Dotièna lokacija poskupljuje gradnju i novog bazena i prosirenje stadiona. E sad, zasto to nije kontraargument kad se islo u projekt bazena, a je kad se islo u projekt novog stadiona, treba pitati one koji su o tome odlucivali.

Moguci argument bi mogao biti da nemamo lovu za dva tako zahtjevna projekta nego samo jedan. Po meni, ako se vec moglo birati, stadion Kantrida ima puno vecu vrijednost od starog bazena. Bazen se mogao graditi na Preluci, Rujevici, Delti itd...