• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Novi Stadion \ Profil Navijaca Rijeke  (Prikazano: 529082 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline admin

• Forza Fiume!
  • Administrator
  • Forza Fiume
    • http://www.brija.com/
(Nema naslova)
« Odgovori #30 u: Ožujak 16, 2007, 02:23:46 »
Citat: "FOF"
Citat: "nnepall"
Ja prenosim sto ono sto mogu procitati na stranicama grada i to su jedine informacije koje ja imam (plus neke osobne informacije). Ako ti tvrdis da nema strucnjaka nego je sve politicka odluka, ja se s time mogu sloziti. Ja nisam arhitekt niti imam veze sa time, ja mogu samo reci ono sto se pricalo i sto se danas prica. I ja bih volio vidjeti neku studiju po kojoj bi se sve to dokazalo da smo na miru.  Ali se po meni ne mogu usporedjivati bazeni i stadion. Sve razlike koje znam sam ti naveo, da li su one potpuno istinite ne znam jer nisam strucnjak.  Istina, ni taj projekt nisam vidio pa ne znam ni njegovu isplativost niti zasto toliko kosta, a ne znam ni zasto je izabrana upravo i samo ta lokacija. Mogu nagadjati (a ta nagadjanja sam naveo), a grad tvrdi da se tom lokacijom neke stvari rijesavaju sto sam i citirao. I na kraju, slazem se da je projekt bazena bezobrazno skup.

Ma bazen ne da nije potreban nego je zakasnio jedno 80 godina. Pa makar i ovdje gdje su ga ugurali. Ovo je bolja varijanta nego da ga nismo uopce dobili ali ce zbog ogromnih troskova patiti neki drugi projekti. Npr. da je cijenabazena normalna, mogli smo isfinancirati jos i dvoranu plus jos dva zatvorena bazena u drugim dijelovima grada.

najveca je tragedija da ovaj bazen koji je oko 500% skuplji od objekata slicne vrste u svijetu, nece biti podoban za veca natjecanja jer nema dovoljno predvidjenih mjesta za gledatelje.

A da? Koji je predviđeni kapacitet?
« Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od admin »

Offline Nenad Jebiv

• Forza Fiume
(Nema naslova)
« Odgovori #31 u: Ožujak 16, 2007, 03:47:40 »
e a samo jedno mi nije jasno. mi smo dobili plivacko prvenstvo, ali koliko znam to je prvenstvo u "malim bazenima". sta ne? a zasto se tako zove? sta nisu svi "olimpijski" bazeni veliki? nebi volio da nakon svih tih ulozenih para, mi nemamo normalni veliki bazen...
« Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Nenad Jebiv »

Offline river

• Forza Fiume
(Nema naslova)
« Odgovori #32 u: Ožujak 16, 2007, 07:05:53 »
Citat: "Nenad ***"
e a samo jedno mi nije jasno. mi smo dobili plivacko prvenstvo, ali koliko znam to je prvenstvo u "malim bazenima". sta ne? a zasto se tako zove? sta nisu svi "olimpijski" bazeni veliki? nebi volio da nakon svih tih ulozenih para, mi nemamo normalni veliki bazen...

Kad olimpijski bazen pregradiš po pola dobiješ mali bazen. :wink:
« Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od river »

Offline SEAMAN

• Veteran
(Nema naslova)
« Odgovori #33 u: Ožujak 16, 2007, 08:13:27 »
Citat: "pešekan"
Citat:
Mislim da bi i puno dobili dizanjem zapada i sjevera u visinu podno stijena.Time bi gledatelji i Armada
imali puno bolji pogled a i krov bi po obujmu bio manji.Novi semafor bih stavio na kontra
istocnu stranu ..............Ma siguran sam da svatko od nas ima pokoju zgodnu ideju.
Nemoj se uvrijedit, ali mislim da si puko

Citat:
Ako netko misli drukcije, kako to da su prvo kandidiranje za Mediteranske igre napravili krasnu
maketu stadiona na Kantridi?
O ozbiljnosti izrade tih maketa ne bih u ovom topicu kao ni o ozbiljnosti kandidature za mediteranske igre te godine.
Istina je da se razmišljalo o mogućnosti gradnje NOVOG stadiona na kantridi, ali su sve studije pokazale da to jednostavno nema smisla i amen tu priča završava.
Inače, ja se ne bojim da će stadion na rujevici isto bit najljepši ko i kantrida
 8)  8)  8)

Nemoj se ni ti uvrijedit, ali mislim da nisi osobito inteligentan.

Najlakse je s.r.a.t. po drugim komentarima i ostavljat polurecenice
kao ti po principu; sto je pisac zelio reci?

Kvaliteta ovog foruma je u dobrim i razlicitim misljenjima, a tvoje
definitivno nije bitno da bih ponovo odgovarao na njega.
« Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od SEAMAN »
No worries !!   Good job !!

Offline SEAMAN

• Veteran
(Nema naslova)
« Odgovori #34 u: Ožujak 16, 2007, 08:19:35 »
Citat: "deyooo"
Postoji jedan manje rjesivi problem, a to je promet u ovom gradu, odnosnu pristup stadionu.
Mislim da je to jedini valjani razlog za sve one koji misle o Rujevici.Svi drugi razlozi su iz interesa.

Slazem se ,al mislim da i sto se tice prilaza Rujevica nije u prednost,pa ja brze dojdem i sa zaobilaznice i kroz grad do Kantride nego do Rujevice!
Evo danas sam igrao na njihovom malom igralistu ,od Vezice kroz grad 25 min,zadnji put po zaobilaznici 30 min! Nema prilaza sa zaobilaznice,ili kroz Skurinje ili po Zametu!!

Je tocno, trenutacno je tako.
Ali vec za slijedecu Godinu najavljena je gradnja drugog traka zaobilaznice i ne treba sumnjati da ce po eventualnom dobijanju Eura ili MI expresno biti rijesen i odvojak za Rujevicu.

Dok je manovarski prostor prosirenja ceste pri i oko Kantride, poprilicno suzen.

PS Hvala River!

Offline SEAMAN

• Veteran
(Nema naslova)
« Odgovori #35 u: Ožujak 16, 2007, 08:28:05 »
Citat: "Brko"
Problem Kantride je taj da netko mora okrenuti lovu sa gradnjom novoga stadiona.[/u]

Kantrida je svjetska i jedinstvena i mogla bi se jako dobro srediti.

=D>  =D>

Offline FoF Rijeka

• Veteran
(Nema naslova)
« Odgovori #36 u: Ožujak 16, 2007, 14:13:00 »
Slažem se s onima koji su za to da se nebi trebali seliti s Kantride! Jednostavno prirasla je srcu  :wink:

Najviše mi se sviđa ova ideja o preuređenju na uštrb atletske staze (koja je ionako premala da bi se natjecanja odvijala na njoj, tj.ima 6 traka umjesto 8).

Ja to zamišljam tako da se jednostavno proširi travnjak koliko treba (sad ću bubnuti cifre, 3 m sa svake strane i po 5 m iza svakog gola), te se odmah uz travnjak podignu tribine. Znači praktički dobili bi sve potpuno nove tribine. Stare bi se mogle srušiti i ispod tih novih postaviti kafiće, restorane( iako neznam zašto se o restoranima govori u množini?), fan shop itd..
Dalje, ulazi na same tribine bi se tada mogli riješiti kao na poljudu (da se ulazi "kroz" tribinu)

A sad promet i parking jesu zeznuti, ali zar nije zeznuto u vrijeme gužve doći od Kantride do Trsata? Pa onda bi se trebali svi preseliti iz Rijeke (tj.iz svakog grada) ako nam gužva smeta! Meni osobno je gušt kad vidim da su popunjena parkirališta od 3.maja pa do druge strane do iza stadiona jer znam da će biti dosta ljudi  :D
Evo, sviđa mi se ideja rađenja etažnih parkirališta na sada postojećem parkiralištu iza C pomoćne tribine, tj. ispred fan shopa. Nisam nimalo stručan pa neznam dali to zemljište može podnijeti (težinski) 3 kata parkinga ali ako može zašto ne?
Ako je već sve to nemoguće, trebali bi napraviti akciju odlaska na utakmice busevima! Nešto slično postoji ali je dosta neorganizirano (npr.nemam pojma ni kada ni od kuda kreću ti busevi?)

A Rujevica ako se već mora graditi neka se gradi za MI (ako ih ikada dobijemo) i za utakmice reprezentacije recimo ili tako nešto... Pa neka se tamo presele svi atletski sportovi, a čujem i da rugby klub nema gdje trenirati :wink: :)

Ovo su samo neke ideje, možda loše, možda dobre....  :wink:
« Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od FoF Rijeka »
plavo bijela boja u srcu je mom

Offline Duella©

• Forza Fiume
(Nema naslova)
« Odgovori #37 u: Ožujak 16, 2007, 14:16:58 »
Citat: "river"
Čini mi se da više nema ni posebnih buseva za utakmicu, nisam siguran. To je dodatna frka za redovne linije.
ima posebnih buseva skoro svaku tekmu... piše: Centar-za utakmicu 8)
« Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Duella© »

Offline Duella©

• Forza Fiume
(Nema naslova)
« Odgovori #38 u: Ožujak 16, 2007, 14:19:35 »
Citat: "river"
Citat: "Nenad ***"

Kad olimpijski bazen pregradiš po pola dobiješ mali bazen. :wink:
mislim da se nece stavljat plonton na pola... bit ce po duzini 50 metara a po širini 25... i to bi trebalo bi se odrzat Eurposko prevnstvo u plivanju u malim bazenima... a bazen ce bit sa pomicnim krovom i jednom fiksnom i jednom montaznom tribinom.....
« Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Duella© »

Offline Brko

• Inćun
  • *
(Nema naslova)
« Odgovori #39 u: Ožujak 17, 2007, 10:46:42 »
Citat: "SEAMAN"
Citat: "deyooo"
Postoji jedan manje rjesivi problem, a to je promet u ovom gradu, odnosnu pristup stadionu.
Mislim da je to jedini valjani razlog za sve one koji misle o Rujevici.Svi drugi razlozi su iz interesa.

Slazem se ,al mislim da i sto se tice prilaza Rujevica nije u prednost,pa ja brze dojdem i sa zaobilaznice i kroz grad do Kantride nego do Rujevice!
Evo danas sam igrao na njihovom malom igralistu ,od Vezice kroz grad 25 min,zadnji put po zaobilaznici 30 min! Nema prilaza sa zaobilaznice,ili kroz Skurinje ili po Zametu!!

Je tocno, trenutacno je tako.
Ali vec za slijedecu Godinu najavljena je gradnja drugog traka zaobilaznice i ne treba sumnjati da ce po eventualnom dobijanju Eura ili MI expresno biti rijesen i odvojak za Rujevicu.

Dok je manovarski prostor prosirenja ceste pri i oko Kantride, poprilicno suzen.

PS Hvala River!

Odvojak za Rujevicu je predviðen veæ od davno(spajao bi se na cestu koja bi se nastavljala prema Viškovu-nekad je na njoj bio "pauk"). Taj odvojak nije potreban samo zbog stadiona veæ zbog toga što su ljudi s tog podruèja osuðeni odlaziti na zaobilaznicu ili prko Škurinja ili Zameta.
Što se tièe stadiona na Rujevici, kao što sam naveo nemam ništa protiv, ali Kantrida je Kantrida.
Dala bi se dobro rješit. O prilazima nebih govorio, jer po meni prilazi nisu toliko bitni s obzirom da nikada neæe biti više od 10000 ljudi na stadionu, a i da ih bude više sve se da rješiti.
Po meni bi Kantrida mogla narasti na 20000 mjesta, sve preko toga je pretjerivanje.
I to tako da se od sjevera(izmeðu D i F ) krene uzdizati (u nježnom luku) prema centralnoj (sredina centralne najviša toèka) i onda eventualno spuštati prema zavoju izmeðu E i F  ili pošto znamo da je tribina E nešto veæa od D jednostavno nakon sredine centralne poravnati sve na jednu visinu, tako da krov(ili kako god) ima oblik spirale i na spoju E i F završava na višoj toèki u odnosu na polaznu toèku (izmeðu F i D). Normalno sve natkriveno.
Ali ipak na kraju bajke ispada da je bolje graditi novi stadion, jer je Kantrida jedinstvena.
« Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Brko »

Offline FoF Rijeka

• Veteran
(Nema naslova)
« Odgovori #40 u: Ožujak 17, 2007, 10:50:34 »
Ma šta se mene tiče nek naprave novi stadion al nek onda s kantride maknu "šminku" (bar sa zapada) i vrate nam dobre stare bezonske tribine s ogradom po sredini.. Neka se tako odigra jedna utakmica, da se na zapad opet stisne 7000 ljudi i ja sretan do kraja života  :D  8)
« Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od FoF Rijeka »
plavo bijela boja u srcu je mom

Offline river

• Forza Fiume
(Nema naslova)
« Odgovori #41 u: Ožujak 17, 2007, 11:16:30 »
Citat: "FoF Rijeka"
Ma šta se mene tiče nek naprave novi stadion al nek onda s kantride maknu "šminku" (bar sa zapada) i vrate nam dobre stare bezonske tribine s ogradom po sredini.. Neka se tako odigra jedna utakmica, da se na zapad opet stisne 7000 ljudi i ja sretan do kraja života  :D  8)

U Južnoj Americi bi na toliki prostor vjerojatno natiskali i 15 tisuća, pa još kad svi počnu skakati... :lol:

Offline river

• Forza Fiume
(Nema naslova)
« Odgovori #42 u: Ožujak 17, 2007, 11:30:49 »
Evo jedne slike koja dočarava preciznu lokaciju za stadion na Rujevici. Čini mi se da su ucrtane i nove ceste.

Offline kabul23

• Veteran
(Nema naslova)
« Odgovori #43 u: Ožujak 17, 2007, 11:49:13 »
di je nestao lukobran???? :lol:
jel to dio projekta rijeka gateway?
« Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od kabul23 »

Offline river

• Forza Fiume
(Nema naslova)
« Odgovori #44 u: Ožujak 17, 2007, 13:14:39 »