• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Bivsi, Nesudjeni i Buduci igraci  (Prikazano: 2708850 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Gnjusna Izdajica

• Forza Fiume
Odg: Bivsi, Nesudjeni i Buduci igraci
« Odgovori #20445 u: Veljača 05, 2021, 22:30:27 »
  • Ali napokon dolazi Lakhal, ljudi, ej!!!  8)
    Kad imaš forum dovoljno star da se bez problema iskopa 2009. kada smo ga prvi put spominjali: http://www.forza-fiume.com/forum/index.php/topic,2183.0.html
    since 01.05.1982. RIJEKA – TETEKS 2:2

Offline d

• Forza Fiume
      • http://samorijeka.com
    « Odgovori #20446 u: Veljača 06, 2021, 13:27:19 »
  • https://www.index.hr/sport/clanak/dinamo-je-poslao-napadaca-na-posudbu-kod-bivseg-trenera/2252392.aspx

Citat:
    MARIO Ćuže je novi napadač Dnipra-1 kojeg vodi hrvatski trener Igor Jovićević.

Dinamo ga je poslao na posudbu do kraja sezone uz pravo otkupa ugovora.

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #20447 u: Veljača 12, 2021, 10:27:40 »
  • Stavljam namjerno ovdje, jer mislim da spada u bivše.
    https://www.novilist.hr/sport/nogomet/dinamo-je-u-dovodenje-bulata-ulozio-22-milijuna-eura-modri-na-ljeto-vracaju-menala/

"Prema istom izvoru u Maksimiru su odlučili na ljetu vratiti s posude Luku Menala. Tvrde SN da je napadač, kojega je Dinamo ustupio Rijeci prošle jeseni, svojom partijama u bijelom dresu ponovo zaintrigirao odgovorne u Maksimiru i izgledno je da će iduću sezonu dočekati u modrom."

Toliko o pravu prvokupa i kako se Rijeku nešto pita, odnosno kako ona odlučuje i ima zadnju riječ. Čemu laži i zašto? Očito sada živimo na milosti Dinama koji na jeftin i bezbolan način kali igrače u našem klubu. Trenutno nam se znači ekipa sastoji od pol naših igrača, a što će biti sutra i koju to mi ekipu uigravamo i za što? Čudnog li čuda, ali nakon utakmice koja je bila za prste polizat i u kojoj se dobio dinamo objavio se posao oko prelaska Nevistića i Štefulja i početak naših lošijih rezultata. Ispada da nisu samo njih dvojica već i još neki. Pričalo se po forumu pred malo o ciljevima koje bi igrači trebali vizualizirati, trenutno izgleda velika većina njih podsvjesno vizualizira povratak u Dinamo ili uskrsnuće karijere i odlazak u bijeli svijet, nema tu vizualizacije klubskog sportskog uspjeha. Kako stvari stoje početi ću jesti kokice dok igraju.
    "Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.
    "... Jebi ga,..." - Simon Rožman, Finale Kupa, 1.8.2020. g.

Offline ispod stijena

• Veteran
    « Odgovori #20448 u: Veljača 12, 2021, 10:39:11 »
  • MOžda je to istina ,a možda i nije. Ti temeljiš srdžbu na jednom članku.

Tko kaže da nije istina da mi imamo pravo prvokupa? Bio je i takav članak...

Offline river

• Forza Fiume
    « Odgovori #20449 u: Veljača 12, 2021, 10:52:32 »
  • Čemu negativa? Ovo je još jedan primjer korektnih odnosa sa našim sportskim prijateljima. Zajedno smo Hrvatska!

Offline d

• Forza Fiume
    « Odgovori #20450 u: Veljača 12, 2021, 11:14:44 »
  • MOžda je to istina ,a možda i nije. Ti temeljiš srdžbu na jednom članku.

Tko kaže da nije istina da mi imamo pravo prvokupa? Bio je i takav članak...

Klasika, na temelju prenesene izjave iz 2. ruke odmah hajke i fatalizmi. Taj članak Novog Lista zapravo prenosi ovaj članak iz Sportskih:
    Citat:
    Inače, kad govorimo o pojačanjima za ljeto, sve su jače priče da će Dinamo u svoje odaje vratiti Luku Menala. On je na posudbi u Rijeci do kraja sezone, igra odlično ovog “proljeća”, ali donedavno se često govorilo kako će ga Rijeka otkupiti i kako će Menalo biti jedan od onih igrača iz “paketa” za Nevistića i Štefulja. Ipak, u Dinamu razmišljaju o povratku Menala, da dobije pravu šansu u Maksimiru i bude dio te momčadi koja će se od ljeta početi stvarati.

Znači rekla-kazala, netko razmišlja o nečemu. Što se tiče njega, jasno je više puta objavljeno i potvrđeno:
    Citat:
    Luka Menalo – posudba do kraja sezone uz mogućnost produženja posudbe za godinu dana i otkup ugovora.
    A i iz SN od pred mjesec dana:
    Citat:
    Iako se radi o igračima posuđenima od Dinama, Rijeka ima glavnu riječ i o njoj ovisi budućnost dvojice mladih napadača.

Klub s Rujevice ovog je časa zainteresiran za otkup ugovora, kao što je dojam da bi oni rado ostali, iako će konačna odluka o tome vjerojatno biti donijeta u ljeto. I Kulenović i Menalo došli su na posudbu do kraja sezone s mogućnošću da se ona produži, ali i s pravom Rijeke da ih potpuno preuzme pod uvjetima koji su definirani. Rijeka će tako samostalno odlučiti hoće li ih otkupiti. Pisalo se čak da bi Dinamu bio zanimljiv povratak Menala, međutim, sve je na Rijeci, ako plati transfer Modri tu ništa ne mogu. Tek ukoliko to ne napravi do isteka posudbe, igrači su vraćaju u Maksimir...

E sad, piše se da je dogovorena odšteta 700.000 eura, a i veliko je pitanje kolika mu je plaća, sigurno nije baš mala. U ovoj situaciji je to dosta novca za izdvojiti za igrača od 24 godine koji se pokazao solidan, ali da li baš možemo garantirati da ćemo ga za godinu dana prodati za 1-2 milijuna? Jer ako ne, sigurno nećemo ulazit u taj deal.

Uglavnom, nemojte radit paniku iz ničeg.  ::) A hoće li Menalo ostat ili ne, na kraju ovisi o puno faktora (nešto se pita i igrača). Na koncu, ako mi imamo pravo otkupa ali ga Dinamo svejedno jako želi, može se dogovorit i da mi odustanemo od tog prava u zamjenu za npr nižu odštetu za Kulenovića (ako procijenimo da to želimo).

Offline TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #20451 u: Veljača 12, 2021, 11:20:08 »
  • Baš. Isti portal, prvi novinar Antolić, sad Ničota, pišu dvije kontradiktorne stvari, a rulja se pali čim je neka naznaka da nam ne ide u korist.

Osobno mislim da je istina negdje u sredini, postoji odšteta, ali postoji i nekakav usmeni dogovor u smislu da je Menalo zabio 25 golova, ne bi ga mogli dobiti za 700 tisuća eura.

Offline Evri

• Junior
    « Odgovori #20452 u: Veljača 12, 2021, 11:20:15 »
  • Da se mene pita niti on niti Kule ne bi ostali, za tu lovu se može naći bolje igrače , mene je Kule osvojio karakterom ali šta to vrijedi kada ne može zabiti a Menalo mi nije legao, rade gledam Murica ako nam treba jedno krilo , niti zabija niti asistira

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #20453 u: Veljača 12, 2021, 12:00:08 »
  • Ja pišem i reagiram na bazi pročitanog kao što vi reagirate na bazi citiram:

TIR: "Osobno mislim da je istina negdje u sredini, "
    D: "Klasika, na temelju prenesene izjave iz 2. ruke odmah hajke i fatalizmi. Taj članak Novog Lista zapravo prenosi ovaj članak iz Sportskih:
    Citat: Inače, kad govorimo o pojačanjima za ljeto, sve su jače priče da će Dinamo u svoje odaje vratiti Luku Menala. On je na posudbi u Rijeci do kraja sezone, igra odlično ovog “proljeća”, ali donedavno se često govorilo kako će ga Rijeka otkupiti i kako će Menalo biti jedan od onih igrača iz “paketa” za Nevistića i Štefulja. Ipak, u Dinamu razmišljaju o povratku Menala, da dobije pravu šansu u Maksimiru i bude dio te momčadi koja će se od ljeta početi stvarati.
    "
    I u čemu smo sada to različiti? O da oprostite, nisam započeo post s ljubim ruke milostiva. Inače sam i više nego (pre)korektan u svojim postovima, nakon poraza se u pravili ne javljam i ne prozivam igrače, trenera, osim ako ne moram drvljem i kamenjem po sucima (njih ne štedim). Ali oprostite ako smijem pisati "ale, ale" postove nakon svakog uspjeha (a nije baš svaki extra zaslužen, ali se tu ponašam kao roditelj koji svaku škrabotinu svog djeteta dočeka s pljeskom i poticajem) mogu valjda pokazati ponekad i nezadovoljstvo i opravdanu sumnju.
    I na kraju je li istina ili laž da su iz kluba već znale ići kontradiktorne informacije oko transfera, što ja znam jesu.. e pa gospodo kredibilitet se lako gubi, a teško ponovno stiče.
    Zato oprostite mi, ali mislim da nisam zaslužio takva karakteriziranja.
    "Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #20454 u: Veljača 12, 2021, 12:29:11 »
  • Mladen Vranković RIP

https://www.novilist.hr/sport/nk-rijeka/otisao-je-legendarni-igrac-i-trener-rijeke-sjedio-je-na-klupi-protiv-real-madrida-i-u-beogradskom-finalu-kupa/

RIJEKA Preminuo je legendarni igrač i trener Rijeke Mladen Vranković, jedno od najslavnijih imena u povijesti “bijelih s Kantride”, to je neugodna vijest koja se jučer poput požara širila ne samo riječkim kantunima, stigla je i do Rapca gdje ju je saznao slavni Mladenov suigrač, tadašnji reprezentativni bek Anđelo Milevoj. On i mnogi drugi loptački junaci iz onih romantičnih “šezdesetih” mogli su samo uzdahnuti na saznanje o smrti nezaboravne nogometne “stijene iz Rtine”. Riječ je o jednom od najslavnijih sastava u povijesti Rijeke, momčad su činili Jantoljak, Milevoj, Mugoša, Radaković, Šangulin, Vranković, Lukarić, Tomljenović (Zadel), Gulin (Veselica), Naumović i Vukoje. To je postava koju je svaki vjerni navijač “bijelih” i godinama nakon što je sišla sa scene mogao izrecitirati bolje nego napamet naučenu pjesmicu. Nažalost, neka od tih slavnih imena više nisu među živima, tako sada u dobra spominjanja otišao i Mladen Vranković.

Rođen je 1937. godine u Rtini. Došao je u Rijeku i počeo ostavljati neizbrisiv trag, od 1960. do 1968. godine skupio je 350 nastupa za “bijele”. Po povratku iz SAD-a počela je njegova dugogodišnja uspješna trenerska karijera, a dolaskom u klub Joška Skoblara Mladen mu je na klupi i na terenu bio desna ruka, uz ostalo i u onim velikim obračunima s madridskim Realom 1984. godine kada je nakon pobjede na Kantridi Rijeka pokradena u madridskom uzvratu. U ta vremena je obrana “bijelih” djelovala impozantno, vidjela se tu ruka obrambenog znalca kakav je bio Vranković.

Nezaboravna momčad
    Po Skoblarovu odlasku postao je uspješan prvi trener, vodio je tako Rijeku i u onom beogradskom finalu Kupa Jugoslavije 1987. godine nasuprot Skoblarovu Hajduku, kada je Rijeka poražena u izvođenju jedanaesteraca nakon što ju je, praćenu od vojske navijača, teško oštetio beogradski sudac Petrović. Vranković je s prekidima bio trener Rijeke do 1995. godine, uz australsku epizodu u Croatiji iz Sydneyja, uz to je bio među ostalima i trenerom Orijenta, Zadra, Kraljevice, Klane…

– S Mladenom sam u Rijeci igrao četiri godine – prisjetio se Mile Tomljenović, dugogodišnje cijenjeno ovdašnje nogometno ime, istaknuti igrač, potom i trener te direktor Rijeke, pasionirani slikar koji je nakon igračke karijere bio i nastavnik u školi. – U tom je razdoblju ta naša Rijeka bila dvije godine zaredom četvrta u Jugoslaviji. To je ona naša nezaboravna momčad Jantoljak, Milevoj, Mugoša, Radaković, Šangulin, Vranković, Lukarić, Tomljenović, Gulin, Naumović i Vukoje. Ulazili bi tu i mlađi igrači kao što su Perčić, Bursać i još neki. Trener nam je prvo bio Ilija Popescu, a potom od 1967. godine Stojan Osojnak. Mladen je bio kompletan klupski igrač, tehnički dotjeran. Ma, pravi klupski igrač. On je u svoju igru unosio i nužnu dozu oštrine. Uza to je uvijek bio optimist. I kada smo igrali u Beogradu protiv Partizana ili Crvene zvezde, on bi uvijek govorio “pobijedit ćemo”. Takav je bio, tako se postavljao bez obzira na to s kime bismo igrali. Nakon igranja u Rijeci otišli smo igrati nogomet u SAD. On je igrao za Kansas City Spurse, a ja u Houston Starsu. Povratkom u Rijeku smo zaključili igračke karijere, otišli smo studirati na Kineziološki fakultet u Zagreb, tamo smo na koncu nas nekolicina bivših igrača Rijeke postali viši sportski treneri, Lukarić, Šangulin, Naumović, Vranković, ja… Mladen je inače bio dosta nemirna duha, kao trener je promijenio dosta klubova, nije se niti u jednom dugo zadržavao. U svakom je slučaju itekako poznavao nogomet. Kao viši sportski trener tako je postao i trener u Rijeci. Radili smo tako zajedno u omladinskoj školi Rijeke, a putovi su nam se opet sreli kada je bio trener prve momčadi Rijeke u vremenima kada sam bio direktor kluba. Bio je onda otišao raditi u Australiju i tamo se i zadržao. Trenirao je i brojne druge riječke klubove počevši od Orijenta, isto tako i klubove u riječkoj okolici.

Luciano Celić, višedesetljetno poznato labinsko nogometno ime, dugogodišnji igrač, a potom i trener brojnih ovdašnjih klubova, s Mladenom Vrankovićem ostao je vezan od onih davnih igračkih dana sve do ovih njegovih praktički posljednjih dana života.

Stručan i praktičan
    – One davne 1967. godine sam imao sreću da sam i igrao s Vrankovićem kada sam iz Labina došao u Rijeku s Marijom Brnjcem. Bio je 1937. godište kao i njegovi suigrači Šangulin, Radaković, kao i Zadel. Recimo, tada smo izgubili u Nišu 1:0, a za Rijeku je igralo pet Labinjana. U obrani Milevoj, Celić i Brnjac, u vezi Rabac, naprijed Veselica. Vranković je na mene ostavio jako velik i dobar trag jer je bio jako stručan i praktičan.. Mladena sam posjećivao redovno kod njega na Vežici, otkad je prestao raditi u nogometu. Radovao se mojim dolascima. Inače, radili smo skupa, zajedno smo trenirali Orijent, Lučki radnik, Halubjan, Grobničan, a posljednji klub bila nam je Klana. Ja sam mu pritom uvijek bio pomoćnik – kaže Luciano Celić. – Vranković je bio izvrstan igrač. Bio je lukav, vrlo zahvalan. Bio je i čvrst, jak, znao je biti oštar u duelu. Uz sve je imao i odličan udarac iz daljine, znao je često i davati golove. On je i kao središnji branič znao pomoći u sredini terena. On i Pero Radaković bili su jedan uz drugoga. Mladen je bio vrlo duhovit i obljubljen među igračima. Meni je kao treneru, koji sam to radio amaterski, Vranković jako puno pomogao. Do posljednjeg smo trenutka bili nerazdvojni. S obzirom na to da je bio bolestan, bio sam mu česti gost.

Uz kćerku Lindu i suprugu Đenku, Mladen Vranković je imao i tri sina, Mladena i pokojnog Jerka, koji su obojica igrali nogomet kao i otac, dok je treći sin Darko godinama bio među istaknutijim članovima Armade.
    « Zadnja izmjena: Veljača 12, 2021, 12:31:56 od D2 »

Offline TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #20455 u: Veljača 12, 2021, 12:31:32 »
  • Ja pišem i reagiram na bazi pročitanog kao što vi reagirate na bazi citiram:

TIR: "Osobno mislim da je istina negdje u sredini, "
    D: "Klasika, na temelju prenesene izjave iz 2. ruke odmah hajke i fatalizmi. Taj članak Novog Lista zapravo prenosi ovaj članak iz Sportskih:
    Citat: Inače, kad govorimo o pojačanjima za ljeto, sve su jače priče da će Dinamo u svoje odaje vratiti Luku Menala. On je na posudbi u Rijeci do kraja sezone, igra odlično ovog “proljeća”, ali donedavno se često govorilo kako će ga Rijeka otkupiti i kako će Menalo biti jedan od onih igrača iz “paketa” za Nevistića i Štefulja. Ipak, u Dinamu razmišljaju o povratku Menala, da dobije pravu šansu u Maksimiru i bude dio te momčadi koja će se od ljeta početi stvarati.
    "
    I u čemu smo sada to različiti? O da oprostite, nisam započeo post s ljubim ruke milostiva. Inače sam i više nego (pre)korektan u svojim postovima, nakon poraza se u pravili ne javljam i ne prozivam igrače, trenera, osim ako ne moram drvljem i kamenjem po sucima (njih ne štedim). Ali oprostite ako smijem pisati "ale, ale" postove nakon svakog uspjeha (a nije baš svaki extra zaslužen, ali se tu ponašam kao roditelj koji svaku škrabotinu svog djeteta dočeka s pljeskom i poticajem) mogu valjda pokazati ponekad i nezadovoljstvo i opravdanu sumnju.
    I na kraju je li istina ili laž da su iz kluba već znale ići kontradiktorne informacije oko transfera, što ja znam jesu.. e pa gospodo kredibilitet se lako gubi, a teško ponovno stiče.
    Zato oprostite mi, ali mislim da nisam zaslužio takva karakteriziranja.

Ne brini, nije samo naš forum u pitanju. Susjedni forum gori uz poveću količinu kritiziranja i čupanja kose, pa je ovo moje išlo grupnoj rulji, ne ovdje individualno. :)

Offline d

• Forza Fiume
    « Odgovori #20456 u: Veljača 12, 2021, 13:24:13 »
  • I u čemu smo sada to različiti?

Meni je samo zasmetao ovaj tvoj (brzopotezni) zaključak:
    Citat:
    Čemu laži i zašto?

Zato jer je netko prenio da Dinamo razmišlja o nečemu si odmah zaključio da je sve što se objavilo u vezi njegovog dolaska i ugovora laž? A kako sam i rekao, možda na kraju i ode jer dobijemo nešto zauzvrat, možda igrač kaže da mu se ne ostaje tu na mizeriji, a možda je ova izjava potpuno nevažna i Menala ćemo otkupit i postat će legenda kluba.

Pa taj isti SN je izričito objavio uvjete ugovore, iznose itd.. i Mance je koliko se sjećam isto to potvrdio, i ne vjerujem da su baš izmislili sve iz ničega. A sad, da s ovakvim posudbama postoje razni putevi što se može desit, naravno da da. Ali to ne znači da su sve bile laži.

Offline TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #20457 u: Veljača 12, 2021, 14:29:18 »
  • Sažetak Heerenveen - Feyenoord 3:0 - https://www.youtube.com/watch?v=ZUjufNmcB4I
    Halilović igra def. veznog u nekom 4-5-1, na terenu 4-1-4-1.

3:34 počinje akciju za gol iznošenjem lopte
    4:19 predasistencija iz kornera
    6:40 oduzima loptu visoko, predasist za gol

Sažetak Heerenveen - Vitesse 1:0 - https://www.youtube.com/watch?v=tgxHdghOUSE
    Igra def. veznog u 4-2-3-1

9:40 dva opasna proigravanja, predasist za gol

Manje-više standardan otkad je potpisao.

EDIT: https://telesport.telegram.hr/na-prvu/nakon-gotovo-osam-godina-mate-males-vratio-se-u-lokomotivu-ovo-je-moj-klub/

Maleš ponovo u Loksi.
    « Zadnja izmjena: Veljača 12, 2021, 14:49:55 od TIR »

Offline m

• Veteran
    « Odgovori #20458 u: Veljača 12, 2021, 16:16:49 »
  • Halilovića sam se sjetio baš protiv Hajduka, kako bi nam dobro došao da malo podigne tempo i zapapri. Neka mu je sa srećom, rijedak primjer dobrog box to box igrača.

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #20459 u: Veljača 12, 2021, 17:24:05 »
  • I u čemu smo sada to različiti?

Meni je samo zasmetao ovaj tvoj (brzopotezni) zaključak:
    Citat:
    Čemu laži i zašto?

Zato jer je netko prenio da Dinamo razmišlja o nečemu si odmah zaključio da je sve što se objavilo u vezi njegovog dolaska i ugovora laž? A kako sam i rekao, možda na kraju i ode jer dobijemo nešto zauzvrat, možda igrač kaže da mu se ne ostaje tu na mizeriji, a možda je ova izjava potpuno nevažna i Menala ćemo otkupit i postat će legenda kluba.

Pa taj isti SN je izričito objavio uvjete ugovore, iznose itd.. i Mance je koliko se sjećam isto to potvrdio, i ne vjerujem da su baš izmislili sve iz ničega. A sad, da s ovakvim posudbama postoje razni putevi što se može desit, naravno da da. Ali to ne znači da su sve bile laži.

OK, onda ću zaključiti da ne lažu (isprike) nego samo ponekad plasiraju neistinu, odnosno ne spomenu bitne detalje. Nije isto, ublažio sam ocjenu.
    No iskreno ne znam što sam toliko krivo zaključio na bazi iste vijesti. Dakle i ti si sam u odgovoru citirajući "prvu  ruku" iznio isti podatak koji je prenio Novi List, a to je da je Dinamo taj kojeg se pita gdje će na kraju završiti Menalo. Očito nije isti tip posudbe s pravom prvokupa na koju su nas do sada navikli i koje su bile super jer smo zapravo dobivali na probni rok igrača za kojeg smo mi odlučivali hoćemo li ga zadržati ili ne po unaprijed dogovorenim uvjetima s igračem i klubom od kuda dolazi na posudbu. Dakle istina je klub nije lagao kada je rekao da je Menalo došao na posudbu i da za njega ako ga želimo zadržati trebamo iskeširati X novaca prvokup, ali su prema ovim vijestima koje su sada došle u javnost "prešutili" da je dinamo taj koji prvi odlučuje. Po meni je to svjesno dovođenje u zabludu i ne znam što treba takav odnos spram navijača, meni je uvijek draže čuti cijelu istinu nego kasnije neke i/ili/ali....
    Jesam li uspio objasniti zašto me je to iznenada zasmetalo i zašto u takvim zadnjim poslovima čak nazirem klicu ovih zadnjih par slabijih rezultata.

I da neće biti prvi put da se tu pospem pepelom i ispričam ako sutra dođe provjerena službena vijest da su SN i Novi list objavili neistinu.