Juniori Rijeke osvojili jesenski naslov prvaka!

Bijeli su u posljednjem kolu pred pauzu slavili na gostovanju kod Rudeša 3:1 u 16. kolu Prve HNL i tako preskočili Dinamo na ljestvici koji je dan ranije svladao ekipu Mladost Ždralovi (6:0).

Rijeka je prvi dio sezone okončala s 39 bodova iz 16 utakmica, Dinamo ima 38, a Hajduk 35 uz utakmicu manje u odnosu na vodeći dvojac.

Prvo poluvrijeme proteklo je u potpunoj dominaciji Rijeke.

Najprije je Gajzler zakasnio na ubačaj Bodetića, ali već u osmoj minuti Rijeka je povela. Gajzler je sjajno izveo slobodan udarac s 25 metara iskosa, lopta je od vratnice završila u mreži – 0:1.

Rijeka je nastavila u visokom ritmu, a dobre prilike nisu iskoristili Panić, Mikloš i Gajzler, dok prekrasan udarac Gajzlera domaći vratar uspio je iščupati iz rašlji.

U 29. minuti visoki pritisak riječkih napadača urodio je plodom, Gajzler je silovito ušao u blok domaćem vrataru, blokirana lopta odbila se do Couplanda koji je mirno pogodio prazna vrata za 0:2!

Drugo poluvrijeme domaćin je preuzeo jalovu inicijativu kroz posjed lopte bez konkretnih prilika, dok su riječki igrači bili stalna opasnost u brzim kontranapadima.

Dobre prilike nisu iskoristili Coupland i Gajzler, a treći gol stigao je u 64. minuti. Vrlo agilni Šuke probio je desni bok, sjajno ubacio na drugu vratnicu, Gajzler odložio loptu za Bodetića koji je vrhunski desnom nogom zatresao mrežu.

Rudeš je do kraja utakmice uspio samo postići počasni gol. U 69. minuti, nakon ubačaja s desne strane, Vukmanović je ostao sam na drugoj vratnici, Jurak je odlično reagirao i skreće loptu u vratnicu od koje se ona nesretno odbila u Jurakova leđa i završila u mreži – 1:3.

U konačnici gol Rudeša pokazao se samo utješnom nagradom za domaćina, Rijeka je proslavila novu pobjedu i jesenski naslov prvaka!

Inače, utakmica Rudeša i Rijeke igrana je na stadionu u Zaprešiću i poslužila je za testiranje VAR sustava, a Rijeka je na utakmici postigla još dva gola koji su nakon dužih VAR provjera ipak poništeni.