Rijeka – Hajduk 4:2

Oko 9.000 gledatelja koji su na Kantridi pratili 134. Jadranski derbi moglo je vidjeti razigranu Rijeku i nedorasle goste koji su već u prvom poluvremenu morali četiri puta vaditi loptu iz svog gola. Povela je Rijeka već u 10. minuti koji je rutinski u gol pospremio povratnu loptu Leovca. Tri minute kasnije Splićani poravnavaju nakon jednog nesretnog odbijanca od Samardžića ali bila je to tek odgoda neizbježnog demoliranja gostujuće ekipe. Stvari na svoje mjesto postavlja opet Kramarić glavom u 22. minuti. Rijetko viđena majstorija najboljeg igrača na terenu uslijedila je u 31. minuti kada Kramarić loba Stipicu, a lopta se od grede odbija u mrežu za 3:1. Za klasičan nokaut već u 41. minuti pobrinuo se Sharbini koji iz drugog pokušaja pogađa za 4:1.

Uvijek je slatko pobijediti u ovom prestižnom jadranskom derbiju. Tekma puna lijepih golova i dobrih poteza pojedinaca. Hajduku i ostalim klubovima želim puno sreće u Europi. Na kraju utakmice smo i jedni i drugi pali u tempu. Drago mi je što je na igralištu sve bilo korektno, a utakmica prava reklama za HNL. Čestitke igračima, idemo dalje… – izjavio je iza utakmice ljubimac Kantride Matjaž Kek.

U drugo poluvrijeme ‘bijeli’ ulaze s namjerom održavanja uvjerljive pobjede, a ‘bili’ sa željom da izbjegnu joÅ¡ uvjerljiviju rezultatsku katasrtofu. Rezultiralo je to neÅ¡to nesadržajnijim nastavkom u kojem je Rijeka mogla podebljati vodstvo ali su na kraju gosti lijepim udarcem CaktaÅ¡a s 25 metara postavili konačan rezultat 4:2.(dÅ¡)