img_6189

Rijeka je pobijedila Vikingur 5:1 u prvoj utakmici 3.pretkola kvalifikacija za Europsku ligu.

Bila je u većem dijelu susreta igra na jedan gol dok je jedinu veću neizvjesnost u prvom dijelu donio izjednačujući pogodak Vikungura. No već do odmora Rijeka ponovno vodi, a u drugom dijelu potvrđuje pobjedu s još tri gola.

Prvu priliku Rijeka je imala već u 2.minuti nakon lijepog dodavanja Jugovića. Jahović je gađao gornji dalji kut s 15 – tak metara, ali lopta ide malo iznad vratnice.

5. minuta donijela je još jednu čistu priliku za Rijeku. Nakon kornera i gužve neposredno ispred gol linije, odbijena lopta došla je do Mitrovića koji volejom gađa s 8 metara, ali od bloka Vikingura lopta ponovno odlazi u korner.

14′ minuta donosi ipak pogodak. Nakon kornera Brezovca, lijepo je glavom pogodio LeÅ¡ković. CentarÅ¡ut u pet metara i Å¡kolski prijenos glavom u dalji kut. 1:0 za Rijeku.

Samo četiri minute kasnije novi pokušaj Rijeke. Kramarić je nakon minijature potegnuo s ruba 16m u dalji kut, vratar Vikungura Geza odbija loptu na koju natrčava Jahović ali u teškoj situaciji gađa preko gola.

No u 35′ minuti korner je bio koban za Rijeku. Ubacio je Justinssen, a Hansson glavom iz blizine ‘zakucava’ loptu u mrežu za 1:1

Samo minutu kasnije opet Rijeka. Ovaj put je Brezovec fino gađao s 20m, ali mađarski vratar efektno brani i izbacuje u korner.

Vikingur je u 38′ imao joÅ¡ jedan Å¡ut. Asistent Justinssen je imao malo prostora i s 20 metara probao plasirati loptu polulobom, ali gaÄ‘a preko gola.

U 42′ opet je skoro pogodio Mitrović. I ovaj put na odbijenu loptu nakon kornera, ali ovaj put s 20m, lopta ide kraj lijeve vratnice.

A onda Rijeka opet vodi…Bila je to duga akcija i kruženje oko zone Vikingura koje je zavrÅ¡ilo kod Kvržića na lijevoj strani. Slijedi ulaz u 16m, dribling te udarac desnom i prekrasan pogodak u dalje raÅ¡lje. Bilo na samom početku sudačkog dodatka prvog poluvremena.

Na samom početku drugog dijela, Rijeka odlazi na dva koraka prednosti. Bila je kombinacija dva napadača. Prvo je Jahović otvorio stranu za Kramarića, a onda i odlično reagirao na fini Kramarićev centaršut. Naklon glavom iz blizine i prvi službeni pogodak za riječkog Makedonca. 1:3 51. minuta.

Mogao je Jahović do gola i u 58′ ali mu je zicer s 10- tak metara, nakon dodavanja Jajala, ‘skinuo’ vratar Vikungura.

Slična situacija je bila u 64′ kada je nakon brze akcije Kvržića i Leovca, Kramarić na povratnoj lopti bio zamalo neprecizan.

Konačna dva gola Rijeka postiže u posljednjih 15 minuta. Prvo je za 4:1 pogodio Kvržić u 76′. Bila je to lijepa akcija koja je krenula od Zlomislića, a nakon duplog pasa s Jahovićem, Kvržić smireno pogaÄ‘a sam ispred golmana Vikingura.

A onda konačnih 1:5 postavlja Kramarić u 81′ nakon kazenog udarca nakon Å¡to je Vatnhamar sruÅ¡io Ajayija u kaznenom prostoru, za najuvjerljiviju gostujuću pobjedu Rijeke u UEFA-inim natjecanjima.

Stadion Torsvollur

Gledatelja: 1000

Sudac: Dimitar Meckarovski (Makedonija)

Strijelci: 0:1 LeÅ¡ković (14′), 1:1 Hansson (35′), 1:2 Kvržić (45+1′), 1:3 Jahović (52′), 1:4 Kvržić (76′), 1:5 Kramarić (81′-11m).

VIKINGUR: Geza, B. Hansen, Gregersen, E. Jacobsen, H. Jacobsen, Hansson (od 64′ H. Hansen -), Djurhuus (od 45′ ĐorÄ‘ević), S. Vatnhamar, S. Olsen, A. Olsen (od 77′ Sorensen -), Justinussen.

RIJEKA: Vargić, Tomečak, Mitrović, LeÅ¡ković , Leovac , Jajalo (od 68′ Zlomislić -), Brezovec, Jugović, Kramarić (od 82′ ÄŒanaÄ‘ija -), Kvržić, Jahović (od 64′ Ajayi ).