• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Prijateljske pripremne utakmice  (Prikazano: 733202 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Snjesko

• Forza Fiume
Odg: Prijateljske pripremne utakmice
« Odgovori #4455 u: Lipanj 29, 2022, 12:03:18 »
  • Visoki pritisak mi se svidio, ali van toga ne treba bježati od činjenice da smo imali dva ili tri udarca iz igre u 90 minuta protiv Radničkog, ekipe koja je u doigravanju ostala u 1. ligi.

Gol je na njihovu grešku, ali nikako slučajan. Pritisak i sve od prve odigrano, asistent nije bio Alvarez (on je prvi blokirao loptu i ukrao ju) već Vrančić.

Da stavimo stvari u okvire - po TMu vrijednost ove ekipe Radničkog je 50% manja od lanjskog HDa. Znači to je nivo naše druge lige. E sad, 2 ili 3 udarca iz igre u 90 je puno premalo. Još ajde drugo poluvrijeme su ušli mulci i 20-tak minuta igrali sa igračem manje, ali ovi sto su igrali prvo poluvrijeme bi se mogli malo zabrinut...
    Ali još se traže i pozicije i sustav i sastav, svaka utakmica ti da neki odgovor.
    Ono što nikako ne bi smjeli ponovit je da uđemo u sezonu bez jasnog sustava, prvog sastava i plana igre kao kod Tomića. Tamo smo svaku novu utakmicu sve mijenjali i miksali i to je ličilo na ništa. Probat još u petak varijacije, i onda uigravat jer poslije ce bit kasno.

Offline Zelko Maler

• Forza Fiume
    « Odgovori #4456 u: Lipanj 29, 2022, 14:36:08 »
  • Glavno da  nismo primili gol. tako treba i nasataviti, treba dobiti sve pripremne.

Ovo je bila postava jučer i crveni sigurno neće biti prvotimci iduće sezone, tako da je rezultat okej, utakmicu nisam gledao tako da o igri ne mogu.

Zlomislić, Galešić (Lepinjica), Krešić, Pavlović, Bušnja, Alvarez, Selahi, Vrančić, Vukčević, Karrica, Vučkić.

Offline TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #4457 u: Lipanj 30, 2022, 09:37:07 »
  • Navodno Lepinjica napravi novi dio tetovaže svaki put kad dobije žuti karton. ;)

Ove crvene ruže napravi na posebne prigode, kada dobije crveni na prijateljskoj, ili protiv klubova sa Malte.

Offline Zelko Maler

• Forza Fiume
    « Odgovori #4458 u: Srpanj 01, 2022, 00:32:40 »
  • Navodno Lepinjica napravi novi dio tetovaže svaki put kad dobije žuti karton. ;)

Ove crvene ruže napravi na posebne prigode, kada dobije crveni na prijateljskoj, ili protiv klubova sa Malte.

Neko zločest bi rekao da se se više tetovira  po uzoru na  jednog bradatog  iz hajduka. Za ovu tetovažu je zaslužio dres. ;)

Offline Marin_ri

• Forza Fiume
    NAČIN ŽIVOTA JE DA RIJEKU VOLIM JA!!

Offline ispod stijena

• Forza Fiume
    « Odgovori #4460 u: Srpanj 01, 2022, 19:29:25 »
  • Jebe me, star sam, ništa ne vidim…
    Tko je broj 3?

Offline ispod stijena

• Forza Fiume
    « Odgovori #4461 u: Srpanj 01, 2022, 19:38:35 »
  • Kakav gol Karrice

Offline Projekt Teanna

• Forza Fiume
    « Odgovori #4462 u: Srpanj 01, 2022, 19:45:40 »
  • Kakav gol Karrice

Božanstveno!!!

Imamo lijevo krilo / krilnog napadača. Zacementiran, ako je pameti u stručnom stožeru.
    "Velika ljubav prema klubu naglo se smanjila kada je postalo jasno da ju, ako klub vodiš, treba potkrijepiti i novcem. Što Mišković čini od prvog dana i tako već 7 godina." - D. Vukušić
    Dežurni katastrofičari... koji ne skrivaju guštanje... opet će, izgleda, morati 'pojesti govno'. - D.V

Offline Zelko Maler

• Forza Fiume
    « Odgovori #4463 u: Srpanj 01, 2022, 19:50:15 »
  • Projekt uvijek donese optimizam.

MGledao sam sve skupa možda jedno poluvrijeme, rezultat nebitan, njihov gol ja mislim da je lopta vani bila, nema veze. Igra je loša, Obregon primanje lopte? Ajmo dalje treba još koje pojačanje i poslati neke na posudubu. Treba se još uigravati dosta.

Offline Gnjusna Izdajica

• Forza Fiume
    « Odgovori #4464 u: Srpanj 01, 2022, 20:37:16 »
  • Kakav gol Karrice

Božanstveno!!!

Imamo lijevo krilo / krilnog napadača. Zacementiran, ako je pameti u stručnom stožeru.

https://www.index.hr/sport/clanak/novi-igrac-prekrasnim-pogotkom-spasio-rijeku-poraza-u-sloveniji/2376640.aspx

Kaže Inbex Dujmović - nisam gledao.
    since 01.05.1982. RIJEKA – TETEKS 2:2

Offline TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #4465 u: Srpanj 01, 2022, 20:43:13 »
  • Lepinjica nakon drugog žutog prošlu, sad skrivi penal kod 0:1 - mislim da je vrijeme.

Karrica je zabio gol, jako lijep.

Ali ono što sam gledao od utakmice to je mila majko.

Offline ispod stijena

• Forza Fiume
    « Odgovori #4466 u: Srpanj 01, 2022, 22:18:55 »
  • IGrač sa brojem 3 mora da je "bugar".
    Svidio mi se, bit će dobar.

Još pozitivnog je prikazao Frigan, a počeo me malo brinuti Liber. I dalje bez samopouzdanja ili je u pitanju da su limiti dostignuti?
    Jedan Hodža pored njega izgleda kao da mu je ovo 10ta prvoligaška sezona.
    Braut mislim da će definitivno biti za otpis

Dujmović je vjerovatno bio sa 10kom, vidi se malo drugoligaški govor tijela, fali tu  šuga.

Offline Snjesko

• Forza Fiume
    « Odgovori #4467 u: Srpanj 02, 2022, 17:45:25 »
  • Evo malo konstruktivne negativne kritike.
    Prvo i osnovno, ovo nece bit dobro ako Tadic i dalje bude inzistirao na 3 iza. Ne znam ako tko jos dolazi i odlazi, ali Palikuca je doveo 3 stopera, u kadru je imao jos 2, a niti jedan ne nudi nista novo. Dakle Galesic je lani u HDu igrao centralnog stopera ilitiga libera u formaciji sa 3 iza. Smolcic je igrao desnog u liniji 3. Kresic je isto u Rijeci uglavnom igrao centralnog kad se igralo sa 3 ili desnog u liniji 4. Pavlovic je ako je vjerovati transfermarktu također igrao centralnog u liniji 3 cijelu zadnju sezonu. Mitrovic je sve ono sto je igrao u Rijeci, a i kasnije kad god bih pratio igrao desnog stopera u liniji 4. Znaci u kadru nemas lijevog stopera bilo za igru sa 4, a jos vise do izrazaja to dođe kad igras sa 3. Unaprijed kazem, ako ce u istoj momcadi biti i Kresic i Mitrovic i Pavlovic, to nece liciti na nista i toplo se nadam da se to nece ni probavat. Jedina opcija sa ovim stoperima u kadru je igrati sa  4 iza, jer lijevog za 3 iza nemas. Ali tko ce ga znat, mozda oni dovedu i 6 i 7 stopera za ne falit, ima se para, 300 000 za Kresica, Mitrovic i Pavlovic ne igeaju za kikiriki. Iako je logika da je 5 stopera taman. Viseih nemaju ni Dinamo ni Osijek. Ono sto me zgrozilo jucer je probavanje prvo Vukcevica, a onda i Hodze na lijevom stoperu. Vukcevic je igrac ciji je jedini forte brzina (najbrzi je po mjerenjima u kadru) i donekle mogucnost ponavljanja. Takticki je on prilicno neobrazovan i njegovo postavljanje je cesto lose sto donekle kompenzira brzinom. Stavljanje takvog igraca na lijevog stopera je u startu ideja koja bi trebala biti odbacena iste sekunde. S druge strane, stavljanje nakon Mocinica prvo talentiranog punokrvnog veznog igraca koji je sa 19 godina akter U21 reprezentacije je također promaseno, ako vec nije u planu za svoju poziciju, onda ga radije daj na posudbu nego da ti krpa rupe koje u prvenstvenoj utakmici nece nikad igrat.
    Druga stvar koja je sad prilicno ocita je da je ovaj rok jako lose pripremljen. Doveden je Kresic kojeg nije bio u planu otkupit, dovedena su jos 2 stopera kojima ne rjesavas problem. Opet bekove krpaju isti igraci za koje od prosle sezone znamo da to nije to - Ampem i Busnja. Mi u kadru zapravo ni nemamo beka za formaciju 5 u sredini (jucer cak i Karicca to igrao, a to je isto probavanje radi probavanja) samim time su mi jos nejasnije ove pripremne utakmice. Spominju se Majstorovic, Bogojevic, Tomecak, znaci nista nije dogovoreno nego se gleda aha ti si slobodan ajmo dođi na razgovor. To je definicija loseg posla.
    Halilovic se spominjao vec prosle godine i da smo usli u Europu, on bi vjerojatno bio dosao. Znaci opet vrtis osta imena i cekas. Sad se pojavio Coric. Za razliku od Halilovica kojeg bi volio da dodje jer mislim da je puno igracki jaci i prisutniji u utakmici u oba smjera od Murica (mada bi vjerojatno imao losiku statistiku golova i asistencija), Coric je corak.
    Cujem da se spominje i Kastrati ua kojeg je osim brzine poznato da je iznimno neinteligentan da budem pristoja i da ga se Dinamo odmah rijesio jer je problematican.
    Uglavnom, meni se nikako ne sviđa Palikucin posao za ovaj rok. Ne dovodi se planski, nista niie dogovoreno unaprijed, pa cak ni zamjenski desni bek koji je tu trebao bit na pocetku priprema, a ne da Ampem to igra. Ne kuzim ni cemu hajp i toliko prigoda Dujmovicu koji je po svemu drugoligaski igrac.
     Pitanje: koliko smo prilika napravili u zadnje 2 pripremne utakmice s ekipama ranga proslogidisnjeg HDa i Sibenika? Sve se jos stigne popravit, ali Palikuca mora rijesit svoj dio posla, a Tadic mora prestat isprobavat stvari koje ne drze vodu ni u kakvoj teoriji.

Offline delgadillo

• Veteran
    « Odgovori #4468 u: Srpanj 02, 2022, 19:25:14 »
  • 3 iza definitivno nema smisla.

Prvo, ovo što kažeš, nemamo lijevog stopera, drugo, nemamo wing bekove, a treće, šta će ti tri stopera u hnl-u. Eventualno za neke jače derbije kao iznenađenje, ali u 80% utakmica ti moraš diktirat tempo i napadat. Uz sve to, većina ostalih igra 4-2-3-1 ili 4-3-3, oboje su superiorne prema 3-5-2 po bokovima, 2 na 1 na svakoj strani.

Tadić je u HD-u sve odigrao sa 3 iza, iskreno se nadam da ima nešto drugo u rukavu.

Osobno najviše bi volio 4-3-3, sa 3 vezna u obliku slova V, dva krila i prava špica. 4-2-3-1 mi dolazi u obzir samo ako dobijemo neku ekstraklasu na 10-etki, inače nema smisla jer gubimo jednog igrača u srcu veze i to se pretvara u 4-2-4 kao u većini utakmica pod tomićem gdje onda obrana pati..
    albini izvirila guza

Offline Projekt Teanna

• Forza Fiume
    « Odgovori #4469 u: Srpanj 02, 2022, 19:42:37 »
  • Ni ja nisam za 3 iza jer ako dođe Ćorić / Halildinho / Rog šteta je ne imati ekstra veznoga na račun stopera.

U gornjem mega postu bez prazne linije :) sasvim zloćkasto kod pljuckanja po Palikuci nisu spomenuti Vrančić i Alvarez dva najveća i superciljana pojačanja. I to moram ponavljati kao i činjenicu da su Palikućini dragovoljci, 9 žigosanih takodjer pojačanja za prvu ekipu (Frigan, Hodža, Karrrica i Jurišić) kao i vitalni za širinu (stoperi i Braut).

Nedostaje desni bek / krilo idealno Vešović i špica prava mr X ili riskiramo sa Jorgeom. Tu je najveća odluka po meni. Napadač ili vjera slijepa u Obregona. Ali da nikoga ne dovedemo više i ne prodamo, solidni smo i planski poduplani na SVAKOJ poziciji. A sad o kvaliteti duplih rješenja se da raspravljati, ali ne zovemo se Dinamo nego Rijeka i treba biti REALAN što se tiče financija jer i igrač bez ugovora košta već za mjesec dana nešto.
    « Zadnja izmjena: Srpanj 02, 2022, 19:46:32 od Projekt Teanna »
    "Velika ljubav prema klubu naglo se smanjila kada je postalo jasno da ju, ako klub vodiš, treba potkrijepiti i novcem. Što Mišković čini od prvog dana i tako već 7 godina." - D. Vukušić
    Dežurni katastrofičari... koji ne skrivaju guštanje... opet će, izgleda, morati 'pojesti govno'. - D.V