• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Treba li se dopustiti klubovima 1. HNL veći broj stranaca?  (Prikazano: 6188 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline cannondale

• Veteran
Evo, na ovu temu me nagnala rasprava iz topica "Liga prvaka" o CFR Cluju koji je rumunjski klub sa 11 stranaca u 1. momčadi. Osvojili su rumunjsku ligu i sad se uspješno takmiče sa "kremom" europskog nogometa! Ali nema samo Cluj velik broj stranaca u momčadi tu su npr. Shaktar, Zenit i niz drugih klubova uglavnom sa istoka europe. I naravno svi ti klubovi sa "legijama" stranaca u svojim momčadima svake sezone naprave neki istaknuti rezultat u europi!
Nekako je očito da ti stranci pomažu pri ostvarivanju tih rezultata pa me zanima da li vi mislite da liga treba promjeniti pravilo od 4 strana igrača u momčadi i dopustiti više stranca? Da li bi to pridonjelo kvaliteti lige?

Povodeći se za primjerom iz Ukrajine gdje u 1. sastavu može igrati 8 stranaca + bez ograničenja stranaca na klupi za rezerve, mislim da bi za HNL bilo najbolje 6 stranaca u 1. momčadi i bez ikakvih restrikcija na klupi za rezerve!
« Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od cannondale »

Offline sens1

• Veteran
(Nema naslova)
« Odgovori #1 u: Listopad 02, 2008, 20:21:32 »
  • a pazi, s jedne strane, mi sa svojim kadrom (mi = bilo koji klub u hrvatskoj) ne mozemo daleko...moze nam se ko BATE-u jednom u 25 godina posrecit da nam dodje supertalentirana generacija koja se nece rasprsit ko rakova djeca na prvi miris novca...s te strane, nama su potrebni stranci za svaki iole ozbiljniji rezultat

s druge strane pak, mi nemamo takva financijska sredstva kakva imaju ukrajinski ili ruski naftni magnati i samim time ne mozemo dovoditi tu klasu stranaca, vec samo one koji su jedva malo bolji od domacih decki

dakle, u situaciji smo u kojoj nam domaci kadar nije dovoljan za "korak vise" u europi, a financije nam nisu dovoljen za dovodjenje stranaca koji bi donijeli taj "korak vise"...zakljucujuci po tome - dok nam se liga drasticno ne poboljsa i postane respektabilna (nemoguce) ili dok klubove ne preuzmu neki lovasi voljni trosit u nas nogomet (realnija opcija) nama ce biti svejedno s kim i kako igramo, bilo to 11 juniora ili 11 togoanaca...
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od sens1 »
    Ima l\' vode, jarane?

Offline Shrek

• Junior
      • http://www.arka.com.hr
    (Nema naslova)
    « Odgovori #2 u: Listopad 02, 2008, 22:41:20 »
  • može igrati neogranièeni broj stranaca sa radnom dozvolom, uvjet za radnu dozvolu: mlaði od 18 godina ili  5 U21 nastupa - 2 A repka nastura
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Shrek »

Offline river

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #3 u: Listopad 03, 2008, 07:21:59 »
  • Po meni ne treba više stranaca.
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od river »

Offline october

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #4 u: Listopad 03, 2008, 08:49:05 »
  • Ne bi ja bas rekao da su uglavnom klubovi iz istocne europe puni stranaca. Pa tu modu su uveli klubovi kao sto su chelsea, arsenal, inter itd, jedino ako ne smatrate da ibrahimovic nije stranac vec evropejac.
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od october »
    Nije bogat onaj koji puno ima, nego onaj koji malo treba

Offline Quisco

• Junior
    (Nema naslova)
    « Odgovori #5 u: Listopad 03, 2008, 12:49:31 »
  • ne. nego bi trebalo povećati broj igrača iz vlastite škole nogometa koji bi obavezno morali biti u ekipi.

p.s. october, kakav evropejac. bosanac.
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Quisco »

Offline nnepall

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #6 u: Listopad 03, 2008, 14:18:59 »
  • Ja sam totalni fasista sto se tice reprezentacije. Pavelic je za mene malo dijete. Mislim da treba postroziti uvjete za igranje za reprezentaciju. Smatram da igrati za nacionalnu vrstu nije dovoljno samo znati dobro igrati nogomet i biti na "privremenom radu u inostranstvu" vec bi trebala biti tu i narodnost, drzavljanstvo (pravni akt drzave i pojedinca) te (u slucaju nepotpunih podataka) minimalno igranje ili boraviste u nasoj drzavi 10 godina. Zasto? Zato jer se u suprotnom to vise ne moze nazvati nacionalna reprezentacija. A bit je upravo u tome da nacije igraju nogomet medjusobno, a ne najbolji nogometasi. U tome je razlika. Utopija, al nema veze.

Za daljnju raspravu (ako je bude bilo) mozda pomogne:
    Nacija: eticka, kulturna i politicka zajednica, povijesno oblikovana u razlicitim okolnostima na osnovi jezika, teritorija, tradicije, ekonomskog zivota, vjere, prozeta teznjom za zajednickom pripadnoscu i vlastitom drzavno-politickom organiziranoscu i suverenitetom.
    Nacionalnost: pripadnost odredjenoj naciji, sinonim za drzavljanstvo po porijeklu
    Narodnost: svijest o pripadanju odredjenoj etnickoj skupini

Sto se tice Rijeke, mislim da Rijeka ni nema neku drugu perspektivu nego da se poticu domaci mladi igraci, a tek onda dolaze strana "pojacanja". Problem je sto ti stranci vrlo cesto uopce nisu nikakva pojacanja. To je totalni prosjek. I to nije problem samo naseg kluba, dovoljno je pogledati zvezdin zoo.

Nema potrebe da se siri broj stranaca u ekipama kada je smijesno koji to stranci nama u klubovima igraju. Mozda kad narastemo u jednu respektabilnu ligu (a to nece biti nikad) mozemo poceti razmisljati i o tim stvarima.
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od nnepall »

[size=75]Kad Rijeka krene sa bijelog centra, tad sa tribina zaori pjesma..[/i][/size]

Offline river

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #7 u: Listopad 03, 2008, 14:55:18 »
  • Citat: "Quisco"
    ne. nego bi trebalo povećati broj igrača iz vlastite škole nogometa koji bi obavezno morali biti u ekipi.

I ja bih to uveo, npr. u svakoj utakmici 5 igrača u zapisniku iz vlastite škole.
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od river »

Offline cannondale

• Veteran
    (Nema naslova)
    « Odgovori #8 u: Listopad 03, 2008, 15:04:53 »
  • Citat: "river"
    Citat: "Quisco"
    ne. nego bi trebalo povećati broj igrača iz vlastite škole nogometa koji bi obavezno morali biti u ekipi.

I ja bih to uveo, npr. u svakoj utakmici 5 igrača u zapisniku iz vlastite škole.

I da li bi to doprinjelo kvaliteti lige?
    Recimo u belgiji postoji pravilo da u prvih 11 jedan igrač mora biti mlađi od 21 godine.
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od cannondale »

Offline kabul23

• Veteran
    (Nema naslova)
    « Odgovori #9 u: Listopad 03, 2008, 15:08:53 »
  • da se mene pita nikakvi cvitanici,da silve,petrici i slicni ne bi igrali za nacionalnu vrstu...
    zasto? hebes ti boljitak HR nogometa preko reprezentacije u kojoj su 30-40% igraca koji nisu potekli iz nogometnih skola hrvatskih klubova!
    pogledajte reprezentaciju rusije i sve ce vam biti jasno sto govorim! na proslom evropskom su imali samo 1 igraca koji nije iz njihove lige (ako se dobro sjecam) i ostvarili su odlican rezultat s obzirom na to koliko je ruski narod ocekivao od njih.....
    kod nas je sve obrnuto: ocekuje se naslov sa max 2 igraca iz domace lige!
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od kabul23 »

Offline kabul23

• Veteran
    (Nema naslova)
    « Odgovori #10 u: Listopad 03, 2008, 15:16:59 »
  • a da se nadovezem na ovo da bi trebalo imati 5 igraca iz omladinskog pogona;
    postoje klubovi poput arsenala koji kupe polugotov proizvod i od njega nesto naprave i onda se hvale kako je to njihova mladost i neznam sta! mrzim takve klubove i nadam se da ce fifa i uefa sprijeciti to trgovanje djecom jer time gube samo manji klubovi koji su zasluzni za stvaranje velikih igraca poput pelea,maradone,ronaldinha i na kraju krajeva Anasa Sharbinija! :lol:
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od kabul23 »

Offline Hacker-ri

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #11 u: Listopad 03, 2008, 15:23:31 »
  • Citat: "kabul23"
    da se mene pita nikakvi cvitanici,da silve,petrici i slicni ne bi igrali za nacionalnu vrstu...
    zasto? hebes ti boljitak HR nogometa preko reprezentacije u kojoj su 30-40% igraca koji nisu potekli iz nogometnih skola hrvatskih klubova!
    pogledajte reprezentaciju rusije i sve ce vam biti jasno sto govorim! na proslom evropskom su imali samo 1 igraca koji nije iz njihove lige (ako se dobro sjecam) i ostvarili su odlican rezultat s obzirom na to koliko je ruski narod ocekivao od njih.....
    kod nas je sve obrnuto: ocekuje se naslov sa max 2 igraca iz domace lige!

http://hr.wikipedia.org/wiki/Rusija

- ukupno (2007)    141.997.526

http://hr.wikipedia.org/wiki/Hrvatska

- ukupno (2001)    4.437.460
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Hacker-ri »

[size=100]26 GODINA NAKON VELIKE POBJEDE PROTIV REALA IZ MADRIDA,
    ZBOG UPRAVE I 11 "DAMA" CIJELI KVARNER UMIRE OD SRAMA !![/size]!

Offline bosanac266

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #12 u: Listopad 03, 2008, 18:07:49 »
  • normalno je da treba više stranaca, hrvatska ima jedva 4 milijona , a kada bi u ligi bilo 16 klubova kao što će biti ,znači da bi trebalo oko četristo vrhunskih nogometaša za prvu ligu . to znači da bi na 10 000 ljudi trebao biti jedan prvoligaški igrač , pa se mi čudimo kako nam je slaba liga , dok god ne pristanemo na više stranaca nemožemo računati ni na strane ulagače , ni na kvalietnu ligu ni nogomet. Naravno uz dozvoljeni broj stranaca koji bi se po meni trebao povećat na osam trebalo bi biti i da moraju bit bar četri igrača (bila na klupi ili igrali) domaća , da bi se klubove potaknulo da stvaraju svoje igrače
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od bosanac266 »

Offline fiumezakon

• Veteran
    (Nema naslova)
    « Odgovori #13 u: Listopad 03, 2008, 18:35:32 »
  • Četiri  stranca sasvim dosta ako ne i previše.
    Repka- dijaspora može ,ali ne Cvitanich, Biloš i slični koji ni ne znaju gdje je HR i  nikako ne Chaggo , Ettoi i slični naturalizirani strani državljani u roku godinu, dvije . Ajmo reć da je Da Silva granični slučaj budući da je dečko praktički trećinu života proveo u Hrvatskoj i oženio se hrvaticom, makar ja sam protiv njega.
    Ovo s igračima iz omladinskog pogona dovest će do čerupanja omladinskih pogona manjih klubova od strane Milana, Intera , Chelsea, Arsenala  i slično-što je već i donekle prisutno ( u Varteks je došao Bloudek kojeg je Milan uzeo iz Slovenije u svoj omaldisnki pogon kao i hrpu drugih klinaca, pa ako uspiju 2 od 50 njima se isplati).
    A moglo bi se za klubove tu kriti i zamka s kojom se već godinama bori Athletic Bilbao. Naime poznato je da za njih mogu igrati samo Baski (nešto kao s trčanjem sinjske alke) tako da u slučaju da se u području Baskije javi neki ekstratalentirani igrač njegova cijena za Athletic je u startu veća jer Athletic nema alternativu,  oni ne mogu virit u omladinske pogone hrvata, engleza, francuza te se tako otvara mogućnost ucjenjivanja klubova od strane menadžera talentiranih igrača.
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od fiumezakon »
    SAMO RIJEKA

Offline Torpedo

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #14 u: Listopad 03, 2008, 18:38:58 »
  • Ja sam da stranaca bude koliko klub zeli. Pogledajte najvece svjetske klubove skoro nijedan domaci nije u sastavu.
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Torpedo »